דיון משקיעים? מכירים מישהו שהשקיע? לכאן בבקשה

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
השקעתם בעצמכם או מכירים מישהו שהשקיע?
מוזמנים לספר לנו על זה, ב2 מילים: באיזו השקעה מדובר, האם ההשקעה הצליחה או לא, ובאיזה סדר גודל של הצלחה, [ככל שתתנו יותר פרטים תעזרו לנו יותר].

המטרה בזה - להעשיר את הידע של אנשים, לפתוח את הראש, ולגרום לאנשים לפעול,
ומצד שני לדעת ממה להיזהר ומה לא לעשות.

בהשראת האשכולות שנפתחו כאן על נפילות כואבות של אנשים שהשקיעו, כשמהצד השני הצלחות של הרבה אנשים שמחתנים ילדים בלי חובות כתוצאה מהשקעות מוצלחות.

תודה על השיתוף!!!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
השקעתם בעצמכם או מכירים מישהו שהשקיע?
משקיע בעצמי. ומכיר משקיעים רבים.
יש סיפורים כואבים.
מוזמנים לספר לנו על זה, ב2 מילים: באיזו השקעה מדובר, האם ההשקעה הצליחה או לא, ובאיזה סדר גודל של הצלחה, [ככל שתתנו יותר פרטים תעזרו לנו יותר].
צר לי, לא מרגיש בנוח לשתף את סיפורים האלו.
וזה גם ארוך מאוד. ולא 2 מילים.
ומצד שני לדעת ממה להיזהר ומה לא לעשות.
התשובה לזה היא כך:
ב100% ממקרי הנפילות מדובר במשקיע עם חוסר ידע מהותי בתחום ההשקעות.
השקיע כסף ולא השקיע מחשבה.
אני לא מכיר אפילו נפילה אחת. אצל אנשים שיודעים/בודקים השקעות.

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
צר לי, לא מרגיש בנוח לשתף את סיפורים האלו.
חשבת שאם אני מבקש אתה אמור לעשות את זה אם אתה לא מרגיש בנוח?
התשובה לזה היא כך:
מה לעשות שיש הרבה כאלו עם חוסר ידע,
בפרט שאנשים בטוחים שהם יודעים, ושמי שהם התייעצו איתו הוא מומחה,
בדיוק לכן כדאי שאנשים יכירו יותר סיפורים ויחשפו ליותר מידע, ויבינו את המורכבות מצד אחד ואת הפוטנציאל מצד שני

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
התשובה לזה היא כך:
אני לא יודעת למה כוונתכם.

אבל כל משקיע יכול להפסיד כסף בהשקעה זו או אחרת!!!
יש השקעות שיש בהם פחות סיכונים, ויש השקעות שיש בהם יותר סיכונים, אבל אין דבר כזה השקעה ללא סיכון, וכשיש סיכונים אז לפעמים הסיכונים מתממשים, ואמנם לפעמים זה קורה בגלל משקיע שלא פעל נכון, אבל לפעמים זה פשוט לא קשור בשום צורה למשקיע, הוא היה מודע מראש לסיכון שהוא לוקח בהשקעה כזאת או אחרת, והסיכון התממש.

ואני אתן דוגמה, נניח בן אדם קנה לפני 4 שנים איזה חברת תיירות קטנה, ובדק את מחזור העסק, את המאזנים ובקיצור עשה את כל הבדיקות הנצרכות התייעץ עם כל המומחים וכו', והכל היה מצוין, אבל מה שקרה זה שאחרי שנה פתאום הקב"ה הביא לעולם את הקורונה, ואיתה גם הגיעו הרבה מאד חברות לפשיטת רגל, אז האם זה אומר שלמפרע הוא השקיע את הכסף בצורה לא נכונה? או שהוא לא השקיע מחשבה?
וכך זה כמובן גם בהשקעות קטנות, וצריך לדעת תמיד מה הסיכונים ומה הסיכויים ולבדוק מה מתאים לכם. אבל אין דבר כזה השקעה ללא סיכון.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

יש השקעות שיש בהם פחות סיכונים, ויש השקעות שיש בהם יותר סיכונים, אבל אין דבר כזה השקעה ללא סיכון, וכשיש סיכונים אז לפעמים הסיכונים מתממשים, ואמנם לפעמים זה קורה בגלל משקיע שלא פעל נכון, אבל לפעמים זה פשוט לא קשור בשום צורה למשקיע, הוא היה מודע מראש לסיכון שהוא לוקח בהשקעה כזאת או אחרת, והסיכון התממש.

ואני אתן דוגמה, נניח בן אדם קנה לפני 4 שנים איזה חברת תיירות קטנה, ובדק את מחזור העסק, את המאזנים ובקיצור עשה את כל הבדיקות הנצרכות התייעץ עם כל המומחים וכו', והכל היה מצוין, אבל מה שקרה זה שאחרי שנה פתאום הקב"ה הביא לעולם את הקורונה, ואיתה גם הגיעו הרבה מאד חברות לפשיטת רגל, אז האם זה אומר שלמפרע הוא השקיע את הכסף בצורה לא נכונה? או שהוא לא השקיע מחשבה?
וכך זה כמובן בהשקעות קטנות וצריך לדעת תמיד מה הסיכונים ומה הסיכויים ולבדוק מה מתאים לכם. אבל אין דבר כזה השקעה ללא סיכון.
זה לא נושא האשכול.

האורות

משתמש פעיל

וכך זה כמובן בהשקעות קטנות וצריך לדעת תמיד מה הסיכונים ומה הסיכויים ולבדוק מה מתאים לכם. אבל אין דבר כזה השקעה ללא סיכון.
תגובה יפה ומקצועית.

ראיתי למעלה, שתייגו לנושא - "נוכלים",
כביכול, בהשקעות או שמצליח לך ואתה בצד של המצליחנים, או שאתה נופל בצד של הנוכלים.
וזה ממש ממש לא ככה.

למשל,
מי שעשה תאונה הוא נוכל?
אבל הוא נכשל בנהיגה? הוא ניזוק מהרכב?

יפה מאד.
איו קשר מוכרח בין הצלחה וכשלון, לנוכלים.
האם אין נוכלים בתחום הרכב? וודאי שיש. המון.
אבל זה לא אומר, שמי שקנה רכב נורמלי ובצורה מקצועית, לא יארע לו שום נזק.

וכשאומרים "אין השקעה בלי סיכון",
אז אפשר להוסיף על זה,
אין שום צעד בחיים ללא סיכון.
לעבור כביש זה סיכון, לאכול סופגניה זה סיכון (כמה אנשים נחנקו למוות בחנוכה),
כמעט כל פעולה שלנו מלווה בסיכון,

מה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו:
1. מה הסדר גודל של הסיכון.
2. האם אנחנו יכולים / שווה לנו לקחת אותו.
3. האם אנחנו מסוגלים לקחת אותו.

ואני חושב שסעיף 3 ממש חשוב.
מסוגלות להפסיד, זה שם המשחק.

בשוק ההון, זה וודאי ידוע, שצריך עצבי פלדה וקור רוח סיבירי בשביל לפעול,
הן בפעולות שנוקטים לאורך הדרך, והן ברצון למשוך או להפסיק את הפעולות.

אבל גם בנדל"ן זה ככה.
יש כאלה שאפילו שהם מודעים לסיכונים, כשזה מגיע, הם לא מסוגלים לעמוד בזה,
ויש כאלה, שיתמודדו היטב עם המצב, בכל מחיר, כי הם מבינים את הפוטנציאל.

אתן דוגמא,
קניתי ללקוח שלי נכס עם תשואה לא גבוהה, אבל היתרון שלו היה ההשבחה של פינוי בינוי.
תכלס, במסירת החזקה, לא רק שהתשואה הייתה נמוכה, אלא שלא היה שוכר בכלל...
ופה מתחילות טענות ומענות, מה, איפה המקצועיות, על מה שילמתי לך וכו וכו, וכבר רצה למכור את הנכס ו"לפוצץ הכל"....
עם כל האי נעימות, הצלחתי לשכנע אותו ולדבר על ליבו שיישאר עם זה,
אחרי ארבעה חודשים, התקבל האישור, ושווי הנכס קפץ ב300,000 שח.

הרי, שהיו לנו ארבעה חודשים של "נפילה", ו"עוקץ" ו"נוכלות",
אבל בסוף, הבוננזה הגיעה.
וזה, עוד זווית ראיה, שמבדילה בין הסתכלות של איש מקצוע למשקיע רגיל.

גם להבין השקעה נכונה, וגם את הדרך אליה...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מסכימה מאד עם מה שכתב @האורות, אבל על משפט אחד אני חולקת מכל וכל.

בשוק ההון, זה וודאי ידוע, שצריך עצבי פלדה וקור רוח סיבירי בשביל לפעול,
הן בפעולות שנוקטים לאורך הדרך, והן ברצון למשוך או להפסיק את הפעולות.
אין שום צורך בעצבי פלדה וקור רוח סיבירי כהגדרתכם בשביל להשקיע נכון בשוק ההון, כל שנדרש הוא קצת להבין את ההשקעה וזהו, ברגע שההשקעה מובנת היטב אז כל בן אדם יכול להשקיע בשוק ההון וליהנות מרמת סיכון אפסית.

האורות

משתמש פעיל
זה מה שנדרש,
איברא, פוק חזי מאי עמא דבר.

ובתרגום לעברית:
השאלה מה קורה בשטח...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה מה שנדרש,
איברא, פוק חזי מאי עמא דבר.

ובתרגום לעברית:
השאלה מה קורה בשטח...
אז אני לא יודעת מה הניסיון שלך בשוק ההון וכמה משקיעים אתה מכיר בשוק הזה, אבל אני בקשר עם מאות אנשים שמשקיעים בשוק ההון בצורה טובה ומושכלת ולא עושים טעויות, ולרובם המוחלט אין עצבי פלדה ו/או קור רוח סיבירי, ושוב, הם משקיעים בשוק ההון בצורה חכמה ומצוינת!!

האורות

משתמש פעיל
אז אני לא יודעת מה הניסיון שלך בשוק ההון וכמה משקיעים אתה מכיר בשוק הזה, אבל אני בקשר עם מאות אנשים שמשקיעים בשוק ההון בצורה טובה ומושכלת ולא עושים טעויות, ולרובם המוחלט אין עצבי פלדה ו/או קור רוח סיבירי, ושוב, הם משקיעים בשוק ההון בצורה חכמה ומצוינת!!
אם הובן מדבריי שאין אנשים שלא עושים טעויות, או שכולם מתרגשים מהתנועות בשוק ההון,
אני מתנצל.

אני חושב, שהגון לומר למשקיע הטרי, שיש מאפיין בשוק ההון, של מתח עקב התנודתיות, שמצוי שאנשים מתפתים לו.

בכל אופן ככה אני שמעתי מכל אנשי שוק ההון, וגם קראתי,
אבל ייתכן מאד שכל אחד רואה ושומע את מה שהוא רוצה. גם יכול להיות....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני חושב, שהגון לומר למשקיע הטרי, שיש מאפיין בשוק ההון, של מתח עקב התנודתיות, שמצוי שאנשים מתפתים לו.
הגון להסביר למשקיע הטרי מה זה שוק ההון, ואיך משקיעים בו בצורה נכונה, ואז כל משקיע יכול להשקיע בשוק ההון בצורה בטוחה מאד וגם לישון בשלווה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה