משפט על נסיעה בלי רשיון

מצב
הנושא נעול.

ג'וני ווקר

משתמש רשום
דחוף, יש למישהו מידע על מקרים כאלו, ומה היה הפסק דין של השופט?

אם אפשר, תשובות ענייניות ולא מוסריות.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ילד בן שבע עשרה שנסע בלי רשיון, הביא מסמכים מהישיבה ומהמלמדים שהוא בחור חלק, בלי בעיות, ושהמעשה הזה נוגד את אופיו. במשפט קיבל אזהרה והיה אסור לו להוציא רשיון בשנתיים הקרובות.

כמובן, קח עורך דין, זה הכי חשוב.

ג'וני ווקר

משתמש רשום
אני שואל בשביל חבר, והוא מתלבט אם לקחת עורך דין.
באמת מעניין עד כמה עורך דין זה דבר חשוב.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בלי עורך דין טוב.. הוא ייצא ממש גרוע.
לא יוכל להוציא רשיון לפחות 5 עד 10 שנים.
קנסות כספיים.

לקח טוב

משתמש מקצוען
ממליץ בחום על עו"ד דוד גולן

לא מומלץ לגשת למשפט ללא עו"ד, כל טענה שהנאשם יטען תהפוך לו לרועץ כשהשופט ישאל את שאלת המחץ 'מה עם העובדה שיכולת להרוג אנשים חפים מפשע'

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
חברי נסע בלי רישיון (לפני 7-8 שנים) ועשה תאונה עם פצועים
ועד שהמשפט החל הוציא רישיון
בינתיים דחה את המשפט (עד שגמר להוציא רישיון)
לאחמ"כ במשפט השופט שאל אותו והיית יכול להרוג אנשים
ענה העו"ד היום הנאשם מבין יותר טוב את חומרת העניין
העונש היה 5 חודשי שירות ולקיחת הרשיון עד גמר עבודות השרות לאחמ"כ קורס רענון ורשיון חזרה!
ללא נהג חדש

אנוכי

משתמש מקצוען
אני מכירה ג"כ אחד שנסע בלי רישיון,
לקח עו"ד, עד המשפט הוא כבר הוציא רשיון, וגמר שנתים של נהג חדש, מה שעמד לטובתו-
הוא קיבל נראה לי חצי שנה שלילה, והרבה שעות לטובת הציבור.

שרית ו

משתמש מקצוען
ראיתי שבקשו בלי תגובות מוסריות,
ואכן נשכתי שפתיים ולא הגבתי אבל---
הציעו כאן להוציא מהר רישיון לפני המשפט,
נראה לי חמור מאוד, מדובר באדם חסר שיקול דעת!!!
אדם שלקח כלי שיכול להרוג ויצא לרשות הרבים!

אולי כדאי שיתבגר ויבין את חומרת מעשיו ורק אז יעשה רישיון.

נערך לאחרונה ב:

שירי :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ראיתי שבקשו בלי תגובות מוסריות,
וכאן נשכתי שפתיים ולא הגבתי אבל---
הציעו כאן להוציא מהר רישיון לפני המשפט,
נראה לי חמור מאוד, מדובר באדם חסר שיקול דעת!!!
אדם שלקח כלי שיכול להרוג ויצא לרשות הרבים!

אולי כדאי שיתבגר ויבין את חומרת מעשיו ורק אז יעשה רישיון
.
אבל ביקשו בלי תגובות מוסריות...

sara gold

משתמש מקצוען
כשאחת שמתעסקת בתחום
ממליצה לו לקחת עו"ד , אם לא מכריחה
השופטים רואים זאת בצורה חמורה מאוד
וללא ידע משפטי הגז"ד קשה
אשמח לתת פרטים באישי

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פתרון למי שנוהג בלי רשיון אולי יהיה לי אחרי שאסע...
אבל פתרון להסטת אשכולות יש, והשתמשתי בו!
מחקתי את כל הדיון שהיה פה. ואני לא חושב שאני צריך לעשות זאת שוב, אז להבא הקפידו בבקשה על כללי הפורום.
נא להמנע מנסיונות לחנך את הזולת.

מי שחייב חייב לחנך את הזולת- להלן מבחר דרכים:
  1. לשלוח הודעה פרטית.
  2. לפתוח אשכול "מה מספר הטלפון האדום של הניק @ויזתא ?" ולהתקשר אליו בארבע לפנות בוקר.
  3. ללמוד מוסר ולהתגבר.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחה? כמנהל פורום הייתי מצפה שאם תקח צד. זה יהיה הצד השני.
אם יבקשו מאיתנו עצות לפני עבירה על החק זה גם יהיה בסדר ואסור לתת מוסר? איפה עובר ההבדל?
כחברה עלינו להוקיא עברינים, בעיקר אם מדובר על מסכני חיים. זה שהניק פה אנונימי זה לא אומר שאמור להרגיש נעים לספר פה על דברים לא נעימים שבצעו. שיתביש וילך לחפש עצות אצל עורכי דין שמתמחים בטיפול בעברינים.
ואם זה היה פעם ראשונה הייתי שותקת אבל זה מתחיל לקרות פה לעתים מדי קרובות.
כל אחד כזה שבא לבקש איך לצאת מזה הכי בזול יכול היה להרוג אותי, אותך, או את הילדים שלנו. ומה הם יענו לשופט זה החלק הכי שולי בספור, ולספר לו איך לצאת מזה בזול זה להגיד לשכן שלו, לא נורא, תעשה את זה גם אתה, גם אם יתפסו יש דרך לצאת מזה.

ולמרות שאני יודעת שאפשר לספור לאחור עד שההודעה תמחק. אין לי ספק שזה הקול שצריך להשמע פה מהקהל הבוגר.
כן, אין פה מקום לעצות לעברינים. לא לפני מעשה ולא לאחר מעשה. ומי שלא רוצה מוסר שיחפש פורום עם אנשים לא מוסריים.

דורהלה

משתמש פעיל
לעניינו של פות''ש,
אכן בשום אופן לא לגשת למשפט בלי עו''ד.

(אני חושב שלמען דעת צודק לגמרי, האיש ביקש עזרה ולא מוסר,
מי שיכול לעזור שיעזור, מי שלא יכול לעזור שלא יגיב,

אם הוא רוצה לפתוח דיון מוסרי, שיפתח דיון נוסף,
ואם זה בהגדרה של עזרה הדדית אז הוא לא ינעל,

אפשר לחשוב שכל התוקפים לא נסעו בחיים שלהם 5 קמ''ש מעל המותר,
כן, גם זה לא חוקי - ויכול להרוג,

לא המליצו לו לברוח לחו''ל או לעשות טריק אחר שבסופו של דבר הוא לא ישפט על מעשיו,
בסופו של דבר השופט יתן לו עונש כדרישות החוק וממילא כל ההליך חוקי לחלוטין,
רק מכיון שהעונש הקבוע בחוק הוא גמיש ותלוי במשתנים שונים,
מומלץ לו לקחת עו''ד כדי שבמסגרת החוק יקבל מינימום ולא מקסימום.)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לעניינו של פות''ש,

אפשר לחשוב שכל התוקפים לא נסעו בחיים שלהם 5 קמ''ש מעל המותר,

אם כולם נוסעים 5 קמ"ש מעל המותר אז למה באמת לא לסוע בלי רשיון.
באמת לא צריך להוסיף מילה נוספת לגבי רמת האחריות וזילות בחיי האדם של נותני העצות באשכולות שכאלו.

נעמי רבקה

משתמש פעיל
@למען דעת , אם מישהו היה פותח אשכול ומבקש עזרה משפטית לאחר שהורשע ברצח היית ג"כ מותיר את האשכול על כנו למעט מחיקת דיון מוסרי אם התעורר? אלא מה? מכיוון שכאן לא הגיע ההסתכנות לכלל תוצאה שכזו אתה מותיר אותו? אין לכם קווים אדומים? זו בושה וחרפה שאדם שעשה מעשה שיכול לגרום לרצח ומבקש עזרה כיצד להתחמק מעונש על דבר כזה יקבל כאן גיבוי ואת הקולות השפויים שמנסים לזעוק אתה משתיק.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
חבל שמחקו כאן מהאשכול את הקולות השפויים, גם אם לא נעימים לאוזן

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי

דוגמא למקרה של נהיגה ללא רישיון (מקרה בו בן מיעוטים נהג, נתפס, ו...שוב נהג;)...)

תת"ע 187-05-13 מדינת ישראל נ' אבו עבד

הכתבה לקוחה מכאן
צעיר ללא רישיון נהיגה נתפס כשהוא נוהג ברכב במהלך היום

צעיר כבן 20, שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, הודה כי נהג ברכב בחודש אפריל 2013, בשעת בוקר בכביש בינעירוני. בעת שהוגש נגדו כתב אישום, הצעיר הספיק לעבור את אותה עבירה פעם נוספת לאחר כחודשיים בלבד. בית משפט השלום לתעבורה בירושלים נדרש לקבוע מהו העונש הראוי.

בחודש אפריל 2013 נהג הצעיר ללא רישיון נהיגה, ולאחר שנעצר, הוא נהג שוב ללא רישיון. בגין ביצוע העבירה השנייה, גזר עליו בית המשפט מאסר על תנאי למשך שישה חודשים, ופסילת רישיון בת שלושה חודשים ופסילה על תנאי.

הצעיר מעולם לא נבחן על כישורי הנהיגה שלו

המאשימה ציינה כי נהיגה ללא רישיון היא החמורה מבין העבירות הדומות, הכוללות בית היתר, נהיגה בזמן פסילה וללא רישיון נהיגה בתוקף, מאחר והנהג לא הוכשר לנהיגה נכונה ובטוחה, ולא נבחן על כישוריו התיאורטיים והטכניים, קיימת סכנה פוטנציאלית להתרחשות תאונת דרכים.

על פי החוק, התקנות בנוגע לנהיגה בזמן פסילה וללא רישיון נהיגה בתוקף, חלות גם על נהיגה בלתי מורשית. כאשר מתחם הענישה המקובל נע בין מאסר על תנאי למאסר בפועל של עד מספר חודשים, בהתאם לתדירות ביצוע העבירה, וביחס לעבירות קודמות שביצע הנהג.

עם זאת, קבעה המאשימה, כי במקרה זה מדובר בעבירת תנועה חמורה שהעונש ההולם עבור הנאשם הוא מאסר. מאחר והנאשם ביצע עבירה נוספת לאחר שתלוי נגדו אישום. על כן עתרה להשית עליו עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה ופסילה על תנאי.

מנגד ציין הסנגור את גילו הצעיר של הנאשם, והעובדה כי עדיין לא מלאו לו 21 שנים. על כן ביקש להימנע ממאסר בפועל ולשלוח אותו למאסר בדרך של עבודות שירות.

הצעיר הביע רצון לשנות את התנהגותו

הנאשם נשלח לתסקיר בשירות המבחן, ובמועד השימוע של גזר הדין הוא הציג בפני בית המשפט, רישיון נהיגה בתוקף, שהוציא במהלך תקופה זו. הנאשם ציין כי למרות בקשת הסנגור, הוא אינו מעוניין לבצע עבודות שירות.

מתוך התסקיר עלה כי הנאשם בעל יכולות קוגניטיבית טובות ובעל כושר ביטוי, עם זאת נמצא כי הוא נוטה לפעול לפי נורמת התנהגות שוליות, הוא מתקשה לתכנן את מעשיו ולצפות את השלכות וממעיט מחשיבות וממשמעות קיומה של מערכת חוקים. שירות המבחן המליץ להשית על הנאשם, לאחר שהביע חרטה על מעשיו, וטען כי הוא רוצה לשנות את אורח חייו, מאסר על תנאי, קנס וצו מבחן.

הנאשם ירצה עונש מאסר בפועל בן חמישה ימים

בית המשפט לא קיבל את המלצת שירות המבחן, ואת בקשת ההגנה, והתרשם כי חרף העובדה שהנאשם הביע רצון לשנות את התנהגותו, מדובר בהצהרת כוונות בלבד. על כן ראה לנכון לגזור עליו מאסר קצר מאחורי סורג ובריח.

בנסיבות אלה גזר בית המשפט על הנאשם עונש מאסר בפועל לחמישה ימים, ארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, פסילת רישיון למשך תשעה חודשים ותשלום קנס כספי בסך 2,000 שקל.

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
דוגמא למקרה של נהיגה ללא רישיון (מקרה בו צעירה נהגה עם חברתה, עבירה ראשונה בחייה:(...)

תת"ע 4828-12-09 מדינת ישראל נ' זערור

הכתבה לקוחה מכאן
צעירה שנהגה ללא רשיון תרצה מאסר בפועל בעבודות שירות
ביהמ"ש: התנהגות של צעירים שנוהגים ללא רשיון הפכה לנפוצה מאוד, למרבה הצער.
מאת מערכת משפטי

פורסם בתאריך 19.10.2010

בימ"ש השלום לתעבורה בעכו הרשיע לאחרונה צעירה בעבירה של נהיגה ללא רשיון נהיגה, וגזר עליה עונש מאסר בפועל למשך 40 יום, אשר ירוצה בעבודות שירות.
הצעירה הורשעה ע"פ הודאתה בעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה.

הסנגורית ביקשה מביהמ"ש להקל עם הנאשמת, וציינה כי מדובר בעבירה ראשונה בחייה אשר השפיעה עליה עמוקות. הסנגורית ביקשה שלא להטיל עליה עונש של מאסר בפועל, ולהסתפק בפסילה לא ארוכה, ללא קנס.
השופט אבישי קאופמן לא קיבל את טיעוני הסנגורית, וגזר על הצעירה עונש מאסר בפועל למשך 40 יום אשר ירוצה בעבודות שירות. בנוסף השופט גזר על הנאשמת עונש מאסר על תנאי ופסילת רשיון נהיגה למשך 10 חודשים.

יש מקום להחמיר בעונש

השופט ראה לנכון להחמיר עם הנאשמת, ופסק כי: " אינני יכול לקבל כי מי שאינו מורשה בנהיגה ולא הוכשר לכך נוטל לעצמו את החירות לנהוג ברכב, פעולה שכרוכה בסיכון ומצריכה מיומנות".

עוד הוסיף השופט, כי: "התנהגות מעין זו הפכה לצערי לנפוצה מאוד, בעיקר במיוחד צעירים אשר החלו בשיעורי נהיגה סבורים כי הם כשירים לנהוג ברכב. במקרה דנן הגדילה הנאשמת לעשות, נהגה בכביש הראשי לשם הסעת חברה, פעולה אשר סיכנה אותה, את נוסעת הרכב ואת המשתמשים בכביש הציבורי".

בפסק הדין נקבע, כי חומרת העבירה, הסכנה הרבה הטמונה בה והיות עבירה זו נפוצה מאוד, מחייבים להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרס האישי של הנאשמת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה