טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אבי גרינצייג: אולי התשובה הכי חשובה והכי דרמטית עד עכשיו - תובעת: איך המתנות שהיקפם לדבריך עלה ועלה השפיע על הקשר בינך ובין נתניהו? מילצ'ן: זה לא השפיע. עד החקירה לא עבר לי בראש שיש בעיה עם החברות שלנו. לי אין מושג מה כמה איך.

עמית סגל: מתוך העדות של מילצ׳ן - השופטים: למה אף פעם לא אמרת לא (לבקשות בני הזוג), אלא תמיד אמרת כן. מילצן: לא רציתי לומר לא. מאותה סיבה שאמרתי כן. כבוד בית המשפט נתתי ולא רציתי לומר לא. אני לא יודע מה אני יכול לעזור כאן.מאותה הסיבה שאמרתי כן היינו חברים ושמחתי לתת להם מתנות. ליאת בן ארי: הייתה עוד סיבה? מילצן: לא.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
היום השני בעדותו של מילצ'ן: "פניתי לכל העולם ואחותו כולל נתניהו". ביקשתי עזרה מיאיר לפיד
ארנון מילצ'ן טען בפתח עדותו היום כי תמיד הסכים לתת מתנות לבני הזוג נתניהו משום "שהיינו חברים ושמחתי לתת מתנות". בנוסף טען מילצ'ן כי "נתניהו מעולם לא הביא לו מתנות". כמו כן טען כי שלא סייעו לו בחוק ש"היה נותן לי להישאר בישראל, לשלם מיסוי בישראל, הילדים ילכו לבי"ס וידעו עברית, לקחו את זה ממני". האם זו העדות שאמורה להכניס את ראש הממשלה לכלא? איפה ההוכחה שנתניהו סייע למילצ'ן במשהו? כל הפרטים מהיום השני לעדות מילצ'ן:
לאחר היום הראשון והדרמטי בעדותו של העד המרכזי בתיק 1,000 כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשיכה היום בברייטון באנגליה עדותו של המיליארדר ארנון מילצ'ן.

אחרי שאתמול התחיל מילצ'ן בטענה כי הוא אינו זוכר ובסוף היום לא בדיוק הצליחה התביעה לגרום לציבור לראות שיש פה הוכחות איומות כנגד ראש הממשלה היום באישור בית המשפט התובעת ליאת בן ארי דואגת להזכיר לו מיד את פרטי החקירה היכן שהוא מתקשה לזכור.

מילצ'ן הודיע בתחילת עדותו כי נאסר עליו ע"י התביעה להסתכל על רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.
התובעת ליאת בן ארי שאלה את מילצ'ן לגבי הויזה. מילצ'ן השיב "בעקבות תוכנית עובדה עם אילנה דיין. יכול להיות שדיברתי יותר מדי, באתי לחדש, חידשו לי לשנה בלבד, הטריד אותי, הסבירו לי שהם בודקים, התוכנית טלטלה אותם קצת את האמריקאים".
מילצ'ן המשיך "אז פניתי לכל העולם, היה מאוד מעליב מבחינתי שאני צריך לבקש ויזה לעשר שנים כמו כולם, ומקבל עונש על מה שדברתי ומה שעשיתי למען המדינה".
מילצ'ן המשיך "דיברתי עם דן שפירו. תשלח את הדס לקונסוליה, ויזה, דרכון חדש עם ויזה לשנה, זה היו כמה חודשים, שלא הבנתי איך אף אחד לא עוזר לי בנושא הזה. זה פגע, די פגע בי, באמנדה. בשלב מסוים, כולם סיפרו שג'ון קרי. קרי לא היה מעורב מעולם חוץ מזה שחשב שיוכל לעזור".
מילצ'ן הסביר "רון דרמר עשה סדר פסח והזמין את קרי, התקשר אמר אולי תבוא לשבת לידו, לא באתי, לא שמעתי, אחרי כמה חודשים קיבלתי ויזה לעשר שנים, לא יודע מי פעל מאחורי הקלעים".
מילצ'ן מעיד על האירועים שקרו לפני כעשור ועד כה התביעה לא מצליחה להוציא ממנו אקדח מעשן. האם זו העדות שאמורה להכניס את ראש הממשלה לכלא? איפה ההוכחה שנתניהו סייע למילצ'ן במשהו? לא חבל על הזמן של כולנו. כל הפרטים מהיום השני לעדות מילצ'ן.
עם כל העולם ואחותו
בן ארי שאלה "רוצה לחלק לשני חלקים, עם מי דיברת בשני המקרים? עם מי דיברת בנושא הויזה אם בכלל לאורך כל התקופה? מילצ'ן השיב "עם כל העולם ואחותו"
בן ארי שאלה "האם שוחחת עם נתניהו? עו"ד עמית חדד התנגד.
מילצ'ן השיב לאחר התערבות השופטים. "כל העולם ואחותו, כולל נתניהו, הייתי במצוקה, שאלתי ביקשתי". בן ארי שאלה "תוכל לפרט שמות?"
מילצ'ן השיב "רון דרמר, נתניהו, היה מישהו עם כיפה. מה שמו שהיה, היה בלשכה של רה"מ, אח"כ הפנו אותי למישהו בלשכה".

בן ארי מה היה החשש שלך? מילצ'ן השיב "החשש שתרגמו את התוכנית של אילנה דיין, עשו ממני מרגל ומבריח א-לוקים יודע. על הגב של האמריקאים". בן ארי שאלה "מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה יוצא מהקונסוליה?"
מילצ'ן: הדבר הראשון? הולך לשירותים. לא יודע אם ראשון או שני. פניתי לדן שפירו, ולמר נתניהו רה"מ"
חדד התנגד וטען כי מטעים את העד. השופט בר-עם דרש "אדוני יישב".
מילצ'ן המשיך "הייתה בקשה שלי, אם יכול לעזור לי, הוא לא עזר כי לא יכל". בן ארי שאלה "מה אמר?" מילצ'ן השיב "תתקשר לשפירו, דן שפירו השגריר". בן ארי חזרה ושאלה "זה מה שאומר?" מילצ'ן השיב "לזכרוני".
בן ארי: "האם אמר לך שהוא ידבר עם מישהו?" מילצ'ן השיב "אומר לי תן לי לבדוק. זה לא היה טוב לאף אחד, המצב הזה, למדינה".
בן ארי המשיכה "ואז מה קורה?" מילצ'ן השיב "דן שפירו מתקשר, ואומר הכל בסדר תשלח מחדש, תקבל. הייתי בדרום אפריקה, ואז הבאתי דרכון, לקבל את הוויזה, היא קיבלה ויזה לשנה"
מילצ'ן: "הסיפור של הויזה, אנשים חושבים שלקחו לי". בן ארי שאלה "למה הוויזה הייתה חשובה לך? מילצ'ן השיב "כל העסקים שלי היו, עדיין, בארה"ב, לא כולם, רובם, לכן לבוא עם ויזה של שנה, ולא לדעת אם מחודשת, אני בעסקים, אף אחד לא שאל אותי".
בן ארי: בשלב השני - מה התחושה שלך כשאתה מקבל ויזה רק לשנה. מילצ'ן: "גם נעלבתי, וגם חששתי, של מה שקרה ואיך פתאום". בן ארי שאלה "הדס קליין מביאה לך את הדרכון עם הוויזה, מה אתה עושה בשלב הזה, עם מי אתה משוחח. קיבלת ויזה לשנה, אתה בדרום אפריקה".
מילצ'ן: "מניח שפניתי לכל מי שמכיר, שיכול לעזור, נתניהו, דרמר, כל מי שיש לו נגישות לממשל האמריקאי" "ובהמשך?" "בהמשך קיבלתי לכל החיים".
בן ארי: "הזכרת את ג'ון קרי". מילצ'ן השיב "ג'ון קרי התקשר אלי יום אחד. אמר לי אני רוצה להכיר אותך, שמעתי עליך הרבה, בוא תפגוש אותי במלון קרלייל. די שמחתי התרגשתי. פגשתי את ג'ון קרי, התיידדנו, עד היום חברים קרובים מאוד מאוד מאוד, ואז הסבירו לי שאין לו שום אפשרות לעזור בנושא הוויזה, הוא היה שר החוץ האמריקאי".
בן ארי: "אתה אומר שדיברת עם כל העולם ואחותו לגבי הוויזה, אתה זוכר אנשים נוספים ששוחחת, דיברת על גיל שפר, שפירו, קרי, נתניהו, דיברת על עוד מישהו עם כיפה. היה עוד גורם שאתה שוחחת אותי או הדס שוחחה איתו?" מילצ'ן השיב "לא זוכר".

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
חכמי חלם

לירן תמרי: ‏הרכב בית המשפט המחוזי הורה לערוך את המשך הדיון בעדותו של מילצן בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום בשל נגיעה בנושאים של ביטחון המדינה.
רק שכחו שכל הדיון מועבר מבריטניה בזום….כמה מאובטח

דיני

משתמש מקצוען
e86ed46671784badfbc7.jpg
ארנון מילצ'ן מעיד | צילום: Alex Kolomoisky/POOL
הבוקר (שלישי) בברייטון שבאנגליה, החל היום השלישי לעדותו של המיליארדר ארנון מילצ'ן בתיקי ראש הממשלה נתניהו. העדות נפתחה עם המשך החקירה הראשית על ידי הפרקליטות ובהמשך היום תחל החקירה הנגדית על ידי צוות ההגנה הכולל את עו"ד עמית חדד, נועה מילשטיין וישראל וולנרמן.
מילצ'ן בעיד לגבי מעורבותו בשיח מול ידיעות אחרונות והחשדות הכבדים העולים ממנו שנכללו במסגרת 'תיק 2000'. בן ארי הקריאה שיחה בין ניר חפץ למילצ'ן בנוגע ל'ישראל היום' ו'ידיעות אחרונות'.
הוא נשאל מדוע הוא וניר חפץ מעורבים בשיח הזה? (בין נתניהו לעורך ידיעות אחרונות, נוני מוזס).
בתשובתו השיב כי היה מעורב בגלל קרבתו לרה"מ ורעייתו. לדבריו, היה לו חשוב שהם לא יעברו את הסבל שהם טוענים שהם עוברים מנוני. ישראל היום הפך למאזן האימים. מילצ'ן הוסיף כי נתניהו ורעייתו הם אלה שביקשו ממנו להתערב בנושא.
ש: על מה בעצם היה השיח בינכם?
ת: איך מגיעים לנוסחה שתתאים, של 'חיה ותן לחיות'. הווה אומר שתהיה נוסחה מקובלת על שני הצדדים. אם ישמרו על ההגבלות של המספרים הללו (העותקים שמחולקים חינם מידי יום שישי) ובמידה ואכן כולם ישמרו על מה שהבטיחו אז חלק מהעסקה תהיה לא לפגוע בראש הממשלה ואשתו.
ש: מי לא יפגע?
ת: נוני מוזס, עורך 'ידיעות אחרונות'.
ומילצ'ן ממשיך. "הערכה שלי שמכיוון שהייתה ידידות מאוד קרובה בין אדלסון לנתניהו, אדלסון העריך שאם הוא יידחף, נתניהו יתערב לטובתו ויביא להסכם בין שני הצדדים".
בשלב זה התובעת, ליאת בן ארי, שאלה: "אתה שוחחת עם גורמים אחרים על זה? שמעת ממישהו על זה?". ומילצ'ן השיב: "חוץ מהמעגל הקרוב, החברים הקרובים של בלפור. בעיקר הארי, הוא היה מאוד אמין על נוני".
בן ארי ממשיכה ומקריאה ציטוטים נוספים של מילצ'ן: "אני לא אשב בבית סוהר לא בשביל ביבי ולא בשביל אף אחד".
עוד אמר מילצ'ן על נתניהו: "הוא היה זה שחטף כל היום, מניח שסבל לראות את אשתו, אפילו התקפות סמויות, דבר שני זאת דרך להכניס סעיף אם יש הסכם"
‏‎ובהמשך לכך, שאלה בן ארי: מה שמעת מנתניהו על 'תפיסת הכוח' של מוזס?
ומילצ'ן ענה: "כל מי שקורא עיתונות ידע, המדיה הכי מוצלחת, ולכן אם יהיה שלום עם שלדון, כל דבר שיביא לזה שהוא יפסיק את ההתקפות, זה היה מובן מאליו שנוני מוזס שולט במדיה, היה הכוח הכי חזק. נתניהו רק רצה שמוזס יעלם לו מהחיים"
מילצ'ן: "לא רק בגלל חברות, אלא גם לא יכולתי לראות שראש הממשלה כל פעם מוטרד מהבוקר עד הערב ולא נותנים לו לעשות את עבודתו, וכשבבית בוכים זה לא עזר לו".

דיני

משתמש מקצוען
למישהו יש פרשנות מהיום על העדות?
אתמול ושלשום התפרסמו שפע של פרשנויות. היום דממה (לפחות באתרים החרדים).

דיני

משתמש מקצוען
איך פרשנו אתמול ושלשום?
למשל כאן

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים

רוני אלשיך בהתבטאות מדהימה בגלצ : ״אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר''​

רוני אלשיך בהתבטאות מדהימה בגלצ על הסיבה שהמשפט הסתבך: ״אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר ומישהו אחר ייכנס לשלטון״.

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
השר משה ארבל מש"ס הגיב לדבריו של רוני אלשיך בגלי צה"ל, "דבריו של מר רוני אלשיך בגלי צה"ל הבוקר לפיהם תכנית העבודה היתה להדיח ראש ממשלה נבחר מתפקידו ותרחיש הייחוס היה אולמרט מדאיגים כל מי שחפץ לחיות במדינה דמוקרטית".

"דברים איומים אלו כנגד ליבת המשטר הדמוקרטי ראויים להיכנס לתכנית הלימוד באזרחות. ולהיות תמרור אזהרה לכולנו, תומכי הממשלה ומתנגדיה. מדיניות הפלת שלטון נבחר באמצעות הפללה היא הסכנה הגדולה ביותר לשלטון דמוקרטי".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
השר יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית הגיב "ההתבטאות של רוני אלשיך כרגע בגלצ שופכת אור ובעיקר חושך על ההתנהלות ההזויה של גורמי אכיפת החוק במשפט רוה"מ נתניהו. חוץ מלהגיד 'ניסינו לעשות הפיכה שלטונית' הוא אמר בעצם הכל".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר גינה את דבריו של המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך בגלי צה"ל.

"אלשיך מודה היום בקולו שניסה לבצע הפיכה שלטונית באמצעות חקירות וכתב אישום. לא אכפת לו מהדמוקרטיה, לא אכפת לו מהחוק, וכל מה שרצה זה רק להדיח ראש ממשלה מכהן שנבחר בבחירות דמוקרטיות, באמצעים לא דמוקרטיים. לא פלא שהם פוחדים כל כך מהרפורמה המשפטית שתיקח את הכוח מהאוליגרכיה ותחזיר אותו סוף סוף לעם".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב לדבריו, גבירותיי ורבותיי, אזרחי ואזרחיות ישראל. יום עצוב למדינת ישראל. יש פה מספר גורמים שחברו יחד כדי לנצח את הדמוקרטיה ולבצע הפיכה".

סמוטריץ' הוסיף "פקידים ומפקדים לשעבר שניסו בזמן תפקידם לבצע מהלכים כדי להחליף שלטון וכשלו, חברו יחד ומנסים גם כעת לנצח את דברו של הבוחר הישראלי. גם הפעם הם יכשלו. מערכת האכיפה והמשפט בישראל זקוקים לשידוד מערכות, אנו מובילים את התיקונים הללו כדי למנוע הישנות של מהלכים אנטי דמוקרטים כאלו בעתיד. לא ניתן להם לגנוב את הדמוקרטיה הישראלית".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
השר עמיחי שיקלי כתב: "במילים פשוטות לכתחילה המטרה לא הייתה להגיע לחקר האמת אלא לבצע הפיכה שלטונית בכלים משפטיים. מחובתנו להבטיח כי כלל הנוגעים בדבר יתנו את הדין על המעשים החמורים האלה שפגעו פגיעה אנושה בחברה הישראלית כולה".

ח"כ משה סעדה (הליכוד) הגיב: "מתברר שוב שהפרקליטות והמפכ"ל לשעבר עשו יד אחת להגיש כתב אישום שלא מבוסס ראייתית כשהכל במטרה לסכל את ראש הממשלה נתניהו ולגרום לפיטוריו. חרפה".

ח"כ אוהד טל כתב: "הצדק, האמת או המלחמה בשחיתות מעולם לא היו הסיפור פה. כל מה שעניין אותם היה להדיח את הימין ואת נתניהו מהשלטון. ניסיון הפיכה דה פקטו".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
יו"ר מפלגת נעם סגן השר ח"כ אבי מעוז:

"מציע לרוני אלשיך לקחת עורך דין ולהתכונן למשפט שבו יואשם בהדחת ראש ממשלה מכהן ובניצול לרעה באופן מושחת את מעמדו ותפקידו במקום להפליל את עצמו השכם והערב באמירות שמגלות לנו את מה שידענו מזה זמן רב. הפרקליטות ומערכת אכיפת החוק בראשות מנדלבליט ניצן ואלשיך, ניצלו לרעה את תפקידם ופעלו להדחת ראש ממשלה מכהן"

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
דובר הליכוד גיא לוי הגיב על דברי רוני אלשיך בגלי צה"ל, "במשך שנים אנחנו אומרים לכם שבפרקליטות לא יושבים מטומטמים, שאין שום סיכוי שהם ציפו לגשת עם כתב האישום ההזוי וחסר הראיות הזה לבית המשפט ולנצח, ושהכל היה רק רק ניסיון לגרום לנתניהו לפרוש.

עכשיו אחרי שנים, גם מר כוסברה מודה בזה בקולו! כאשר הוא וחבריו יעמדו לחקירה, אנו נתעקש שזכויותיהם ישמרו, נפעל בלב פתוח ונפש חפצה, לא נעצור סבתות בנות 80, לא נמנע מהם מזון, תרופות ושינה, ולא נבצע מולם סחיטה באיומים, ולא נבצע ריגול לא חוקי ללא צווים, עד שהם יתנו דין צדק וישבו מאחורי סורגים".

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
סגנית שר האוצר ח"כ מיכל וולדיגר הגיבה לדברי המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך, "המרצע יצא מהשק. מזימה תפורה מראש. כל מה שהם רצו זה להעיף ראש ממשלה מכהן מכיסאו ולא בחלו באמצעים לשם כך.

כתבי אישום הזויים שגזלו מקופת המדינה הון עתק, סבבי בחירות בלתי נגמרים ובקיצור - כאוס. היום התגלה קלונם ברבים והדבר הזה צריך להוביל לחקירה ואולי גם להעמדה לדין".

דיני

משתמש מקצוען

רוני אלשיך בהתבטאות מדהימה בגלצ : ״אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר''​

רוני אלשיך בהתבטאות מדהימה בגלצ על הסיבה שהמשפט הסתבך: ״אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר ומישהו אחר ייכנס לשלטון״.
הרחבה קלה:
המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך התייחס הבוקר (רביעי) להתפתחות בתיקי נתניהו בעקבות המסר שהעבירו השופטים לפרקליטות ולפיו יהיה קשה להרשיע את נתניהו בתיק 4000 בשוחד ואמר "אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר".

אלשיך אמר בריאיון בגל"צ: "אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר ושהמפלגה לא תגיד לו שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר ומישהו אחר ייכנס לשלטון".

אלשיך הוסיף: "אני מכוון את זה למפלגה שנלחמת ולא מבינה שהיא צריכה להגיד שלטובת המדינה 'אנחנו מעמידים איש אחר בראשנו'"

לדבריו, "התקדים שהיה מול עינינו היה של אולמרט".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה