מידע שימושי משפחת אומנה - כמה משלמים?

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רחל1;n4900958:
אם לכל ילדי האומנה החרדים היו קרובי משפחה שיכולים לקחתם - הם לא היו מגיעים לאומנה...

חבל מאד שמקררים את גמילות החסדים שהם מסימני אומתנו, ובודקים האם זה 'משתלם' או לא, במיוחד כשיש עשרות ילדים שמתגלגלים ממקום למקום ומחפשים להם משפחת אומנה.

אגב, היום כבר "לא משתלם ולא כדאי" לציבור החרדי לבקר חולים, לנחם אבלים, ועוד הרבה מצוות חשובות.

אני לא מבינה!
אם כדי לקחת ילד לאומנה צריך ללכת זוגית למלון ללא הכשר לשבת לשמוע הרצאות מפי "מומחים" "ומומחות" שאמורים להדרך אותך- אז זה נקרא לא משתלם???????
ואם אמורה לבקר אצלך בבית אישה לבושה בד"כ בפריצות- אז זה לא משתלם???????????
ואם את רוצה לקבל ילקוט לילד שעולה לכיתה א' אז יש קרן נוצרית שמממנת ותקחי ממנה- אז זה לא משתלם?????????????
זה רק דגמאות קטנות, ויש אין ספור שאנחנו נתקלים איתם יום יום באומנה!!!!!!!!!!!!

רחל1

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ראשית אם אין דרך לקחת אומנה דרך המדינה צריך לקחת פרטי! אם אינך מעונינת שילדים יסתובבו ברחוב.
אך לגופו של עניין, את לא חייבת לקחת את הילקוט מקרן הידידות (למרות שיש הסוברים שמותר, זו לא קרן מיסיונרית, זו קרן נוצרית.)
בדרך כלל מאפשרים למשפחות לא ללכת לכנסים 'בבתי מלון ללא הכשר', וכן לאחר בקשה נימוסית העוסי"ת תגיע לביקור בית בצורה צנועה, וכן לתאם בזמן שהבעל או/ו הילדים לא בבית.

באופן כללי גם אם לכם זה לא מתאים - נא לא לקרר בכח את כל המשפחות הפונטציאליות -ובמיוחד לא עם מידע חלקי של המקרה הספציפי שלך. (אגב, בהודעה המקורית היה כתוב גם ש'לא משתלם')

המידע שלי על משפחות אומנה הוא מתשע ילדים שליוויתי את גדילתם באומנה, אך אולי יש מקרים אחרים או עמותות אחרות.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין, יש לי ילד באמנה ולא נתקלתי אפילו לא בבעיה אחת ממה שכתבת. לא פריצות (כי העוסי"ת והפסיכולוגית מכבדות ומגיעות ארוזות יפה מאד) ובכנסים שהאוכל לא היה חלק כל כך משמעותי בשביל שיגרום לנו לוותר על המצוות הענקית הזו.
לילקוט עדיין לא הגענו. עוד לא בגיל.

ברוך יצחקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אנחנו משפחת אומנה.
העו"ס מגיעה לבושה בלבוש לא חרדי אבל מכבד וצנוע, ואפי' מבינה את כל הדברים הקטנים של הציבור החרדי, כגון הכשרים, לבוש וכו' וכו'.
באחד מהימים אמרה לנו שיש כנס למשפחות, שאלתי אותה אם הכנס מעורב והיא השיבה בחיוב. הודעתי לה שאנו לא נוכל להשתתף, והיא קיבלה זאת בהבנה, ויותר לא הציעה להגיע לאירועים מעין אלו.
הם ממש מתחשבים ועוזרים לאורך כל הדרך.
אנו עובדים עם חברת שחר וממש מרוצים

עלקא

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בתור חברה של ילדת אומנה לשעבר אני יכולה לומר שמבחינת הילד ההרגשה שונה לגמרי כשלוקחים אותו בשביל הכסף וה"משתלם" לבין שלוקחים אותו כי אין לו בית וצריך להעניק לו את החום ואהבה ללא תנאים!!!! ראתה הבדל ענק בינה: שהיתה אצל משפחה שלא חישבה את הכסף לבין אחים אחרים שהיו אצל משפחה שלקחה אותם בשביל הכסף!!!!! וד"ל

הדסה מנדל

משתמש מקצוען
דווקא אנחנו בלי דרך שום עמותה ומקבלים מציון כל חודש בזמן מדיוק בסביבות ה2000 ש"ח,
נכון שזה ממש להוצ' בסיסיות אבל לא נתקלנו בשום בעיה,
ובקשר לפריצות - באמת בהתחלה העו"ס הגיע בצורה מזעזעת אבל הגשנו בקשה ובתוך פחות משבועיים נעננו וקיבלנו עו"ס חדשה!!!

cyp

משתמש מקצוען
מי שעושה אומנה בשביל כסף האומנה לא תצליח, לגדל ילד אומנה זה הרבה יותר מלקנות לו בגדים להכין לו אוכל,
לנו יש ילדת אומנה והיא חלק ממנו ממש! אנחנו אוהבים אותה כחלק מילדינו, ונותנים לה הכל בלי חשבונות והחזרים וכד',
ממליצה בחום לכל מי שרוצה לפתוח את הלב ואת הבית,

עלקא

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י cyp;n4907122:
מי שעושה אומנה בשביל כסף האומנה לא תצליח, לגדל ילד אומנה זה הרבה יותר מלקנות לו בגדים להכין לו אוכל,
לנו יש ילדת אומנה והיא חלק ממנו ממש! אנחנו אוהבים אותה כחלק מילדינו, ונותנים לה הכל בלי חשבונות והחזרים וכד',

מסכימה עם כל מילה!!!!!

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י cyp;n4907122:

כל הכבוד לכם!! זאת גדלות,הראויה לשבח!
ו - מסכימה עם כל מילה!

אומנה לא אמורה להיות סוג של פרנסה!!

רחל1

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בדיוק היום דיברתי עם עוסי"ת, שהביאה לי את הקובץ המצורף (סליחה על האיכות, אין לי סורק - צולם במצלמה...)

דיברתי איתה על הבעיות שהועלו פה, בעיקר לגבי ה'שבת במלון' שמישהי כתבה, אז מה שהיא אמרה שהם מאד באים לקראת, והקורס הזה הקרוי 'קורס במה' הוא מחולק ליומיים (חול) בלי לינה בינהם, ואם צריך מקום לילד בדחיפות - הקורס נדחה לאחר כך... כך שהוא לא מעכב.

מפצח אתגרים

תוכנה ובניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
האם למשפחת קלט יש גם אפשרות לקבל תשלום, הטבות

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אומנה זה סיפור ארוך ולא נגמר!
בינינו היום לציבור החרדי לא שווה ולא כדאי לקחת ילד לאומנה.
גם מבחינה כלכלית, גם מבחינת עבודה על כל החזר כספי שרוצים (אם נכלל בהחזרים) להגיש טפסים וכו בזמן מדויק וכו, גם מבחינה שעובדת סוציאלית אמורה לדרוך אצלכם בבית פעם או שתים בחודש (היא יכולה להיות גם חילוניה)
וגם מבחינה שהיום הם דורשים להגיעה זוגית לכל מיני כנסים משותפים (מעורבים וכדו)

גם אני ממליצה לפני שאתם עושים את הצעד הזה תשאלו לפחות 4(אם לא יותר.....) משפחות אומנה.

אגב יש הבדל עצום בין ילד רגיל לחינוך מיוחד גם מבחינה כספית וגם מבחינת הילדים שבבית (אל תשכחו לשאול אותם ולהסביר להם בדיוק במה מדובר)

אם אתם רוצים אפשר לפנות גם אלינו בתור משפחת אומנה ותיקה עם יותר מילד אחד, חינוך מיוחד.
דבר ראשון כל מי שלוקח אומנה, זה רק לשם שמים והאידיאל.
מנסיון אישי וקטן, יש לי אומנה יומית - 9 שעות בשבוע. הרווחה משלמת כ18 ש"ח לשעה וזה רק לאחר בקשות חוזרות ונשנות ובירוקרטיה רבה וכמובן כל פעם נותנים אישור רק לחצי שנה.
מעריכה את כל מי שלקוח על עצמו אומנה רגילה. התשלום שהרווחה מביאה רק לסבסוד הלחם והחלב.
ואם המשפחה מסביב מכירה את חשיבות העניין וכמובן יש לה את התקציב להוסיף אז כל אחד לגופו של עניין. אני אישית החזקתי מעמד רק בזכות המשפחה המדהימה שיש מסביב.
אבל הזכויות לא נמדדות בכסף ממליצה לכל מי שיכול.
בהצלחה
אשמח מאוד אם אפשר לשאול משהו באישי

לגבי אומנה יומית.

mbygyyl3122 # gmail.com

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אומנה זה סיפור ארוך ולא נגמר!
בינינו היום לציבור החרדי לא שווה ולא כדאי לקחת ילד לאומנה.
גם מבחינה כלכלית, גם מבחינת עבודה על כל החזר כספי שרוצים (אם נכלל בהחזרים) להגיש טפסים וכו בזמן מדויק וכו, גם מבחינה שעובדת סוציאלית אמורה לדרוך אצלכם בבית פעם או שתים בחודש (היא יכולה להיות גם חילוניה)
וגם מבחינה שהיום הם דורשים להגיעה זוגית לכל מיני כנסים משותפים (מעורבים וכדו)

גם אני ממליצה לפני שאתם עושים את הצעד הזה תשאלו לפחות 4(אם לא יותר.....) משפחות אומנה.

אגב יש הבדל עצום בין ילד רגיל לחינוך מיוחד גם מבחינה כספית וגם מבחינת הילדים שבבית (אל תשכחו לשאול אותם ולהסביר להם בדיוק במה מדובר)

אם אתם רוצים אפשר לפנות גם אלינו בתור משפחת אומנה ותיקה עם יותר מילד אחד, חינוך מיוחד.
יש לך אפשרות לפנות אליי בפרטי?
יעזור לי מאוד לשאלה קטנה

תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה