דרוש מידע משחת שיניים פראוור ונסיגת חניכיים

חיולה

משתמש מקצוען
הי חיולה,
תודה רבהה עזרת לי מאד!!!!!
יש לי גם נסיגת חניכיים אגרסיבית,
אני צעירה כמוך,והגעתי כבר לעקירות ,
המצב שלי ממש מזעזע ,
איך אוכל להשיג אותך?
אין לי אפרות להודעה אישית
אשמח מאוד לעזור
תכתבי לי במייל emona64940 בגימייל (אשמח שכשאת רואה את ההודעה תלייקי לי שאוכל למחוק את המייל. תודה)

מכונת צילום

משתמש רשום
די יש למשהו פתרון לעור מקומט בפה ממש מפריעה לי החניכיים נוגעות בזה והלשון בשותף וזה מציק

מעצב

משתמש צעיר
במקום מי מלח יש את משחת ימלון בהמלצת ד"ר טנז'י מיד עזרה (ניתן להשיג בבית מרקחת בצומת בר אילן (לא זוכר את השם אולי מד פארם? חיפשתי בכל בית מרקחת ומצאתי רק שמה) וזה ג'ל שמושחים על החניכיים מלמעלה בראש החניכיים עוברים את השיניים עד למטה בהתחלה זה קצת דימם לי אבל אח"כ הפה התרגל אבל אסור עם מברשת שיניים קשה כי זה יכול לפגוע בחניכיים
והדלקת ירדה פלאים זה דבר טבעי ולא גורם לבעיות אבל זה לא חוסך את צחצוח שיניים הרגיל רק לתוספת למי שסובל מדלקת חניכיים

רחל י

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שואלת
בשנה האחרונה אני מרגישה שהשיניים שלו כאילו התארכו.
חששתי שמדובר על נסיגת חניכיים. שבעצם החניכיים עלו אז השן נהיית ארוכה יותר.
ויש לי שן אחת שממש רואים שהחניכיים ירדו
מלבד זאת החניכיים ורודות ומעט מעט מדממות בצחצוח

אז כשהייתי אצל רופא השיניים שאלתי אותו. והוא אמר שהוא לא רואה כלום

ועזהתי את הנושא עכשיו אני קוראת פה ונבהלת
יכול להיות שאני עם נסיגה וצריכה לרוץ לטפל?
אשמח מאד לעצתכם

חיולה

משתמש מקצוען
שואלת
בשנה האחרונה אני מרגישה שהשיניים שלו כאילו התארכו.
חששתי שמדובר על נסיגת חניכיים. שבעצם החניכיים עלו אז השן נהיית ארוכה יותר.
ויש לי שן אחת שממש רואים שהחניכיים ירדו
מלבד זאת החניכיים ורודות ומעט מעט מדממות בצחצוח

אז כשהייתי אצל רופא השיניים שאלתי אותו. והוא אמר שהוא לא רואה כלום

ועזהתי את הנושא עכשיו אני קוראת פה ונבהלת
יכול להיות שאני עם נסיגה וצריכה לרוץ לטפל?
אשמח מאד לעצתכם
יכול להיות
אבל אי אפשר לאבחן דרך פרוג
אם את חוששת, תקבעי תור לפריודנט או דרך הקופה או פרטי או דרך המרפאות חוץ(אם את מירושלים יש בהדסה, במרכז באוני' ת"א, ובצפון ברמב"ם)
אם הרופא יחשוד שאכן מדובר במחלת חניכיים הוא ישלח אותך לצילום סטטוס (כמו צילום שיניים רגיל אבל קצת יותר ארוך) +בדיקה ידנית עם פרוב (מכשיר לבדיקת כיסים)
ואז יקבעו תוכנית טיפול

בכל מקרה, אין לך מה להלחץ, רק ללכת לבדוק שאכן לא מדובר במחלת חניכיים.
רופאי שיניים פחות מומחים בתחום (בפרט שמן הסתם אותו רופא שיניים לא ראה צילום סטטוס שלך, רק על סמך מראה הפה בכללי קשה לזהות)
אגב, שיניים מדממות זה תמיד סימן אזהרה למחלת חניכיים.
חניכיים בריאות לא אמורות לדמם אפילו בצחצוח שיניים (אפילו אם כמות הדימום נמוכה)

רחל י

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יכול להיות
אבל אי אפשר לאבחן דרך פרוג
אם את חוששת, תקבעי תור לפריודנט או דרך הקופה או פרטי או דרך המרפאות חוץ(אם את מירושלים יש בהדסה, במרכז באוני' ת"א, ובצפון ברמב"ם)
אם הרופא יחשוד שאכן מדובר במחלת חניכיים הוא ישלח אותך לצילום סטטוס (כמו צילום שיניים רגיל אבל קצת יותר ארוך) +בדיקה ידנית עם פרוב (מכשיר לבדיקת כיסים)
ואז יקבעו תוכנית טיפול

בכל מקרה, אין לך מה להלחץ, רק ללכת לבדוק שאכן לא מדובר במחלת חניכיים.
רופאי שיניים פחות מומחים בתחום (בפרט שמן הסתם אותו רופא שיניים לא ראה צילום סטטוס שלך, רק על סמך מראה הפה בכללי קשה לזהות)
אגב, שיניים מדממות זה תמיד סימן אזהרה למחלת חניכיים.
חניכיים בריאות לא אמורות לדמם אפילו בצחצוח שיניים (אפילו אם כמות הדימום נמוכה)
תודה רבה על התגובה
יש עניין ללכת לפרטי או שגם מהקופה זה בסדר?

חיולה

משתמש מקצוען
תודה רבה על התגובה
יש עניין ללכת לפרטי או שגם מהקופה זה בסדר?
לגבי אבחון ראשוני אם בכלל קיימת מחלת חניכיים או בעיה אחרת כן (חשוב ללכת לפריודנט ולא לרופא שיניים, פריודנט הוא מומחה למחלות חניכיים)
אבל אם תצטרכי ניתוחים, אני אישית לא הייתי עושה בקופה (לפחות לא בקופה שאני נמצאת..)

h.j

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לגבי משחת שיניים של פוראוור אני אישית גם כן לא ממליצה
גם אני וגם אחותי היינו קונות אותה תקופה
ואז פתאום נפל לנו האסימון
לי התחילה נסיגת חניכים, ולאחותי התחילו להופיע המון חורים שהגיעו מהר מאוד לטיפולי שורש
אני לא יודעת להגיד בפרוש שזה מהמשחת שיניים הזו, אבל זה צרוף מקרים די מוזר
ועכשיו שאני רואה שיש עוד אנשים שמתלוננים על זה אני מבינה שיש כאן משהו
ושאמרנו את זה לאשה שמוכרת לנו את זה היא אמרה שהמשחה באמת לא מכילה פלאוריד ששומר על השיניים
והיא בעצמה משתמשת פעם במשחה הזו ופעם במשחה רגילה
אני הפסקתי להשתמש במשחה הזו לגמרי ואני דואגת כמו שצריך להגיינה של הפה וב"ה הדלקת שהיתה לי בחניכיים כמעט עברה לגמרי, שהייתי בשיננית בפעם האחרונה כבר לא ירד לי דם כמעט רק אולי בשן אחת או שניים
בקיצור, כמו שכתבו כאן לאורך כל האשכול (שקראתי בשקיקה מילה במילה) הגיינה נכונה ביקור אצל רופא שיניים, שיננית, ופריודנדט במקרה הצורך זה מה שיעזור
ותודה @חיולה על ההסברים המפורטים ממש החכימו וזה הוריד לי קצת את הפחד מללכת לפריודנט
ואני אשמח גם אם יש כאן מישהו שממליץ על פריודנט בבני ברק
תודה רבה!!

תהילה רוזן

משתמש צעיר
ואף אחד לא מדבר על התזונה...
דלקת חניכיים מתחילה ונגמרת בתזונה!
הצחצוח חשוב ויעיל אבל רק כלי עזר!
החניכיים שלנו וגם השיניים והשפתיים, בקיצור כל הפה הם תחילתה של מערכת העיכול. כשיש בעיות זה מעיד על בעיה פנימית במערכת
לא
הרופא לא יגיד לך על זה כלום. כי מה בין רופא השיניים לרופא גסטרו? כמו שאין קשר בין כבד ללב. נכון?
הבנתם את הרעיון.
זה מבט של הרפואה ההולסטית. הול זה שלם, אגב

אז מה עושים??
דבר ראשון לאכול ולחיות נכון.
וזה לא הבמה והזמן לכתוב עכשיו... אבל רק חשוב שנבין ונדע: בריאות= יופי.
רוצה שיניים בריאות? תשמור על הבריאות!
אז על רגל אחת... מה מזיק למערכת העיכול?
דבר ראשון אכילת כמויות גדולות, שתיה בזמן האוכל, אכילה בשעות מאוחרת בלילה, צירופי מזון לא נכונים, וגם ...חוסר לעיסה! אנשים אוכלים ואוכלים ושוכחים ללעוס כמו שצריך.... אכילה מהירה...
כמובן שגם מצב נפשי משפיע.. איך לא.
מבחינת מזונות מזיקים זה כמובן סוכר, ש"מזין" את הדלקת ונותן לה לשגשג. זה כולל פחמימות ריקות: לחם לבן, בסקויטים בייגלה וכו וכו ...
בנוסף יש חומרים טבעיים שיכולים מאוד לעזור. אני באופן אישי סיימתי עם משחות שיניים בכלל דווקא בעקבות דלקות שלא עוזבות. ואני דווקא צייתנית ועושה כל מה שהרופא המליץ... כיום המצב טוב לאין ערוך...
ראיתי סרטונים על שמירת בריאות הפה בצורה טבעית. יש באינטרנט המון מידע וצריכים לסנן...
ממליצה מאוד על סילונית. פשוט חובה לכל אחד!!!

וכמובן הרבה תפילה!
שאלות בכיף :)

חיולה

משתמש מקצוען
. אני באופן אישי סיימתי עם משחות שיניים בכלל דווקא בעקבות דלקות שלא עוזבות. ואני דווקא צייתנית ועושה כל מה שהרופא המליץ... כיום המצב טוב לאין ערוך...
ראיתי סרטונים על שמירת בריאות הפה בצורה טבעית. יש באינטרנט המון מידע וצריכים לסנן...
ממליצה מאוד על סילונית. פשוט חובה לכל אחד!!!

וכמובן הרבה תפילה!
שאלות בכיף :)
מסכימה מאוד עם מה שכתבת לגבי התזונה
אבל מצד שני כן צריך לצחצח עם משחת שיניים, יש בה פלואוריד וחומרים נוספים שמגנים על השן והחניכיים מחיידקים
ולצערי אין לה תחליף בינתיים, גם לא מי מלח וגם לא דברים טבעיים אחרים
וגם סילונית לא תשפר שיניים מדממות שצריכות למשל הקצעת שורשים, ניתוח או דלקת חניכיים מתקדמת
סילונית זה לפה במצב טוב, לחניכיים בריאות (ואגב, לדעתי מברשת שיניים חשמלית עושה הרבה יותר טוב לפה מסילונית)
בקיצור, אין שום פיתרון קסם, גם לא טבעי
ושמירה על בריאות הפה, השיניים והחניכיים צריכה להיות יומיומית ולחלק מאיתנו שסובלים מריבוי חורים\דלקות\מחלת חניכיים יצטרכו גם שמירה קפדנית על הגיינת פה: צחצוח פעמיים ביום, שימוש בקיסמים מתאימים או/ו חוט דנטלי ואביזרי ניקוי שיניים

תהילה רוזן

משתמש צעיר
פלאוריד כן או לא זה נושא ששנוי במחלוקת
הכי חשוב זה לא להתעורר אחרי שכבר יש דלקת רצינית ונסיגת חניכיים
דבר נוסף, חובה חובה חובה לקחת תוספת סידן מסוג איכותי. השיניים שלנו עשויים מעצמות, זוכרים? ממליצה על קלמדין של חב' סופהרב . הכי טוב שמצאתי בשוק מבחינת השילוב והסוג של הויטמינים (כן. יש בשה מליוני סוגים וווריאציות....)
מברשת שיניים חשמלית זה להיט

אבל זה לא לעכשיו.
בכל מקרה ניתן לתחזק את השיניים גם בלעדי המשחות הרגילות ולשמור על שיניים בריאות יותר ממש שאת מדמיינת ולאורך שנים בע"ה

מכונת צילום

משתמש רשום
במקום מי מלח יש את משחת ימלון בהמלצת ד"ר טנז'י מיד עזרה (ניתן להשיג בבית מרקחת בצומת בר אילן (לא זוכר את השם אולי מד פארם? חיפשתי בכל בית מרקחת ומצאתי רק שמה) וזה ג'ל שמושחים על החניכיים מלמעלה בראש החניכיים עוברים את השיניים עד למטה בהתחלה זה קצת דימם לי אבל אח"כ הפה התרגל אבל אסור עם מברשת שיניים קשה כי זה יכול לפגוע בחניכיים
והדלקת ירדה פלאים זה דבר טבעי ולא גורם לבעיות אבל זה לא חוסך את צחצוח שיניים הרגיל רק לתוספת למי שסובל מדלקת חניכיים
כמה פעמים ביום? לאורך כמה זמן? תוך כמה זמן רואים שיפור? על מה שמים חניכיים לבד והאם רק מתחת לשיניים או על כל העור כולו, שיניים לבד (האם אפשר כמשחת שיניים ואז כמה ),או בשניהם?

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
בלת''ק
הייתי אצל שיננית שאמרה שהמשחה הנל לא עוזרת לדלקת חניכיים.

חיולה

משתמש מקצוען
כמה פעמים ביום? לאורך כמה זמן? תוך כמה זמן רואים שיפור? על מה שמים חניכיים לבד והאם רק מתחת לשיניים או על כל העור כולו, שיניים לבד (האם אפשר כמשחת שיניים ואז כמה ),או בשניהם?
ממליצה אם יש דימום בחניכיים בעת צחצוח או סתם כך
לפנות לבדיקת פריודנט (רופא חניכיים)
משחה מן הסתם (ולא משנה אם של פוראוור או חברה אחרת) לא תעזור

מדברת מתוך ניסיון אישי
איבדתי 5 שיניים בגיל צעיר כתוצאה מכך

הדבר הכי יעיל לעשות זה:
1. לפנות לבדיקת רופא פריודנט כמו שכתבתי קודם שיעריך את המצב ויקבע האם צריך לעשות משהו (הקצאת שורשים, ניתוח וכו) או רק לסגל שגרת הגיינת פה (קיסמים, צחצוח נכון ועוד)

2. ללכת לניקוי אצל שיננית כל 3 חודשים

3. להשתמש בקיסמי שיניים רפואיים (לא אלו הזולים שקונים בחנות ב5 ש"ח) ממליצה על הקיסמים של פארו
רצוי 3 פעמים ביות אחרי הארוחות ומומלץ לקבל הדרכה משיננית או מרופא איך להשתמש

4. לצחצח שיניים פעמיים ביום, אחרי א.בוקר ולפני שהולכים לישון.
מכיון שלא כולם מסתדרים לצחצח נכון במברשת ידנית, ממליצה לקנות מברשת חשמלית שהופכת את הצחצוח לחויה הרבה יותר קלה, המברשת החשמלית עושה את התנועות הסיבוביות לבד ולא צריך לעשות זאת ביד כמו במברשת הידנית
ממליצה על מברשת של אורל בי דגם 800 (הכי פשוטה וזולה אבל עושה את העבודה מצוין) ניתן למצוא במחיר של 130-140 ש"ח

5. אם יש גנטיקה של מחלות חניכיים במשפחה מומלץ להיות במעקב ולהיבדק מגיל צעיר אצל רופא שיניים.

נערך לאחרונה ב:

חיולה

משתמש מקצוען
לפי מה שהבנתי דרך הקופה אין טיפול והשתתפות על רופא חניכיים
זה נכון?
נכון
אבל בשביל בדיקה ראשונית אפשרי בהחלט ללכת לרופא חניכיים בקופה.

במצבים מורכבים באמת לא הייתי ממליצה לטפל בקופה וכן ללכת לרופא פרטי או בבי"ח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה