דרוש מידע משחת שיניים פראוור ונסיגת חניכיים

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
חיולה, תודה על התגובות המפורטות
יש לך המלצה על פריודונט? (כתבתי טוב :rolleyes: ?)

ה ש

משתמש מקצוען
@חיולה בדיוק גם אני רציתי המלצה למומחה
אבל באזור ירושלים.
לצערי גם אני עברתי הקצאות וניתוח, אבל ב"ה לא כזה רציני כמו אצלך.
ולגבי הקיסמים, לא קבלתי המלצה כזאת, הנחו אתי רק להשתמש בחוט דנטלי,
יש הבדל, הקיסמים יותר מומלצים?

חיולה

משתמש מקצוען
אזור המרכז
ממליצה מאוד על פרופסור אלי מכטיי (טופלתי אצלו במרפאות חוץ)אבל יש לו גם מרפאה בפ"ת
מהאתר:
פרופ' אלי מכטיי מכהן כמנהל המחלקה לפריודונטיה (מחלות / ניתוחי חניכיים ושתלים דנטליים) וראש בית הספר להתמחויות ברפואת שיניים של הקריה הרפואית רמב"ם. פרופ' מכטיי הינו פרופ' מן המניין (קליני) בפקולטה לרפואה של הטכניון. עוסק מזה למעלה מ- 30 שנים במחקר (קליני ויישומי), הוראת סטודנטים ומתמחים, ועבודה קלינית עם דגש על טיפול במחלות חניכיים ושתלים דנטליים.

פרופ' מכטיי שימש כנשיא החטיבה הישראלית של האיגוד העולמי למחקר דנטלי וחבר הועד המנהל האירופאי של הפדרציה האירופאית למחקר דנטלי. חבר מערכת וסוקר מדעי של מספר רב של עיתונים מקצועיים בינ"ל ולשעבר העורך הראשי של CRD. פרופ' מכטיי כיהן גם כיו"ר האיגוד הישראלי לפריודונטיה ואוסאואינטגרציה (מחלות וניתוחי חניכיים) וראש הועדה המקצועית לפריודונטיה של המועצה המדעית. בנוסף, פרופ' מכטיי משמש כפרופ' אורח בחטיבה למחלות וניתוחי חניכיים בפקולטה לרפואת שיניים של אוניברסיטת הרוורד בבוסטון.

ניתן לראות עוד באתר של המרפאה https://www.prof-machtei.co.il/

ועל דוקטור הדר זיגדון יש לה מרפאה בתל אביב
03-5444111
מרים החשמונאית12 ת"א

אודות ד"ר הדר זיגדון

ד"ר זיגדון הינה בוגרת בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות ובוגרת תכנית ההתמחות בפריודונטיה במחלקה לפריודונטיה ברמב"ם. חברה באיגוד הישראלי לפריודונטיה, בפדרציה האירופאית לפריודונטיה ובאיגוד הבינלאומי למחקר דנטלי. בנוסף, סיימה דוקטורט מחקרי ((PhD בתחום רגנרציית עצם באמצעות תאי גזע בפקולטה לרפואה של הטכניון.

בשנים האחרונות עובדת כרופאה בכירה ומדריכת מתמחים ביחידה לפריודונטיה בקריה הרפואית רמב"ם.

ד"ר זיגדון עוסקת רבות במחקר קליני ומעבדתי, ומהווה חלק מסגל המעבדה לריפוי עצם בבית- החולים. על עבודות מחקרה זכתה בפרסים חשובים בארץ ובעולם ובמלגות מחקר מטעם משרד הבריאות ומשרד התמ"ת. תחום המחקר העיקרי בו עוסקת ד"ר זיגדון הינו רגנרציית עצם תוך שימוש בתאי גזע.

אם זה רחוק לך או לא מסתדר ניתן לראות באתר של האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים- שם את יכולה לחפש לפי איזור

נערך לאחרונה ב:

חיולה

משתמש מקצוען
@חיולה בדיוק גם אני רציתי המלצה למומחה
אבל באזור ירושלים.
לצערי גם אני עברתי הקצאות וניתוח, אבל ב"ה לא כזה רציני כמו אצלך.
ולגבי הקיסמים, לא קבלתי המלצה כזאת, הנחו אתי רק להשתמש בחוט דנטלי,
יש הבדל, הקיסמים יותר מומלצים?
לגבי הקיסמים- מאוד!!
הבדל ענק, הקיסמים לא רק שמשמשים להוציא את האוכל מבין השיניים אלא גם עושים מן מסז' לחניכיים שתורם להבראת החניכיים ולהצטמצמות הכיסים (וגם כמונע היווצרות שלהם)
אני לא הודרכתי איך להשתמש נכון בקיסמים על ההתחלה ולמרות ששמרתי על ניקיון מאודד קפדני (לא אכלתי מחוץ לבית כשלא אוכל לנקות את השיניים, צחצחתי שיניים פעמים ביום כל צחצוח יותר מרבע שעה שבו עברתי שן שן בדיקנות, וכמובן ניקיתי עם הקיסמים)
אחרי כמה חודשים אמרו לי שיש לי בשן אחת כיס של 7 מ"מ (וזה הזוי אחרי כל הניקיון שכ"כ שמרתי..

ואמרו לי שזה בגלל שאני לא משתמשת איתם טוב והדריכו אותי איך לעבוד איתם.
ממליצה לך לשאול שוב פריודנט מומחה (לא רופאי שיניים זה לא התחום שלהם) לגבי השימוש בקיסמים, האם כדאי. בפרט שאת אומרת שכבר עברת ניתוח, מה שאומר שהיה לך באותה שן כיס 'גדול יחסית' (מעל 7 בד"כ מנתחים)

באיזור ירושלים ספציפית פחות מכירה
מי שאני כן יכולה להמליץ זו פרופ' אילה שטבהולץ- עובדת גם במרפאות חוץ בהדסה
רחוב עזה 9 ירושלים
02-5670111

gyh

משתמש מקצוען
אני צרכתי את משחת השיניים שלהם כמה שנים בדבקות, והשיניים שלי כמעט הלכו לי....
רופאת השיניים שלי הסבירה לי שהשיניים שלי חייבות את הפלואוריד לחיזוק והמרכיב הזה פשוט אינו קיים במשחת השיניים של פוראוור....

פאוור

משתמש פעיל
רופאת השיניים שלי הסבירה לי שהשיניים שלי חייבות את הפלואוריד לחיזוק והמרכיב הזה פשוט אינו קיים במשחת השיניים של פוראוור....
מפחיד!!
אני לא מבינה איך מממשיכים למכור את המוצר הזה כשאני יותר ויותר שומעת על אנשים שכמעט איבדו את שיניהם.
האם ניסית לפנות לפאראוור בתלונה על כך?

פאוור

משתמש פעיל
לגבי הקיסמים- מאוד!!
הבדל ענק, הקיסמים לא רק שמשמשים להוציא את האוכל מבין השיניים אלא גם עושים מן מסז' לחניכיים שתורם להבראת החניכיים ולהצטמצמות הכיסים (וגם כמונע היווצרות שלהם)
אני לא הודרכתי איך להשתמש נכון בקיסמים על ההתחלה ולמרות ששמרתי על ניקיון מאודד קפדני (לא אכלתי מחוץ לבית כשלא אוכל לנקות את השיניים, צחצחתי שיניים פעמים ביום כל צחצוח יותר מרבע שעה שבו עברתי שן שן בדיקנות, וכמובן ניקיתי עם הקיסמים)
אחרי כמה חודשים אמרו לי שיש לי בשן אחת כיס של 7 מ"מ (וזה הזוי אחרי כל הניקיון שכ"כ שמרתי..

ואמרו לי שזה בגלל שאני לא משתמשת איתם טוב והדריכו אותי איך לעבוד איתם.
ממליצה לך לשאול שוב פריודנט מומחה (לא רופאי שיניים זה לא התחום שלהם) לגבי השימוש בקיסמים, האם כדאי. בפרט שאת אומרת שכבר עברת ניתוח, מה שאומר שהיה לך באותה שן כיס 'גדול יחסית' (מעל 7 בד"כ מנתחים)

באיזור ירושלים ספציפית פחות מכירה
מי שאני כן יכולה להמליץ זו פרופ' אילה שטבהולץ- עובדת גם במרפאות חוץ בהדסה
רחוב עזה 9 ירושלים
02-5670111
איפה ניתן לרכוש את הקיסמים? האם בכל פארם/בית מרקחת או רק ממשווקים מסויימים?
לגבי המברשת החשמלית, אני רוצה ללכת לרכוש, מה שהעלת פה, נמצא זמין בכל בית מרקחת? או איפה ניתן לקנות?

מנסה את מזלי

משתמש מקצוען
וואו לא ידעתי... גמני איזה שנתיים איתם
טוב לדעת...

חיולה

משתמש מקצוען
איפה ניתן לרכוש את הקיסמים? האם בכל פארם/בית מרקחת או רק ממשווקים מסויימים?
לגבי המברשת החשמלית, אני רוצה ללכת לרכוש, מה שהעלת פה, נמצא זמין בכל בית מרקחת? או איפה ניתן לקנות?
אפשר כמו שכתבת בכל פארם או בית מרקחת למצוא רק העניין ששם זה בד"כ יותר יקר (בין 25 ל45 ש"ח!!)
אם יש לך נגישות לאתר הנ"ל הוא מוכר ממש בזול 20 ש"ח לקופסה- קיסמים של חברת פארו, אני מזמינה ממנו כבר תקופה ארוכה ומרוצה

*אני ממליצה לך לפני שאת מזמינה את הקיסמים להתייעץ עם פריודנט איזה גודל מתאים לך לשיניים (יש כמה גדלים: דק מאוד, סטנדרט ויותר גדולים) כי אם יש לך למשל מרווחים גדולים ותקני קיסם דק זה לא אפקטיבי
ועוד דבר שהוא הכי חשוב- שלפני שאת מתחילה את השימוש בקיסמים תקבלי הדרכה איך להשתמש בהם

אותו דבר גם לגבי המברשת את יכולה להשיג בסופר פארם אבל במחיר יחסית יקר (160+)

אם יש לך גישה לאתר הזה הם מוכרים במחיר די זול https://www.medi-link.co.il/מברשת-שיניים-חשמלית-sensitive-800.html

אבן טובה

משתמש פעיל
יש לי שיננית מומחית שהצילה אנשים מניתוח ברמת גן.
אשמח לתת את הטלפון שלה
c6768844 @ gmail.com

ממוחשבת

משתמש מקצוען
אפשר כמו שכתבת בכל פארם או בית מרקחת למצוא רק העניין ששם זה בד"כ יותר יקר (בין 25 ל45 ש"ח!!)
אם יש לך נגישות לאתר הנ"ל הוא מוכר ממש בזול 20 ש"ח לקופסה- קיסמים של חברת פארו, אני מזמינה ממנו כבר תקופה ארוכה ומרוצה

*אני ממליצה לך לפני שאת מזמינה את הקיסמים להתייעץ עם פריודנט איזה גודל מתאים לך לשיניים (יש כמה גדלים: דק מאוד, סטנדרט ויותר גדולים) כי אם יש לך למשל מרווחים גדולים ותקני קיסם דק זה לא אפקטיבי
ועוד דבר שהוא הכי חשוב- שלפני שאת מתחילה את השימוש בקיסמים תקבלי הדרכה איך להשתמש בהם

אותו דבר גם לגבי המברשת את יכולה להשיג בסופר פארם אבל במחיר יחסית יקר (160+)

אם יש לך גישה לאתר הזה הם מוכרים במחיר די זול https://www.medi-link.co.il/מברשת-שיניים-חשמלית-sensitive-800.html
חיולה תודה על כל המידע.
האם יש החזר כלשהו מקופת חולים על המברשת החשמלית?

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
בלת"ק
משחת שיניים פארודונטקס- מעולה לבעיית חניכיים
כמובן שמי מלח כמה שיותר
לגבי מברשת חשמלית- צריך המלצה ספציפית למצב החניכיים
לי למשל שיננית מעולה אמרה שזה עוד לא הזמן החניכיים עוד רגישות - הם במצב של בניה והתחזקות - כשיתחזקו עוד טיפה זה יהיה הזמן -ואז זה בהחלט מועיל
גם לא כל קיסמים מתאימים לכל אחד
במצבים כאלה חייבים ייעוץ של מומחה - דברים פשוטים יכולים לגרום עוד נזק
אפילו צחצוח מאסיבי מדי עלול לגרום לנסיגה נוספת ואין דרך חזור לע

ממליצה על דר אליסון זרומב- פריודונטית מומחית וכירורגית

חיולה

משתמש מקצוען
חיולה תודה על כל המידע.
האם יש החזר כלשהו מקופת חולים על המברשת החשמלית?
לא משהו שידוע לי
לגבי התגובה של @כנרית , מסכימה גם
כמובן שכל דבר צריך להעשות בהתייעצות עם פריודנט או שיננית

ועוד דבר, גם אם הומלץ להשתמש בחשמלית צריך לצחצח עדין מאוד (לא בחוזקה על החניכיים והשיניים, צריך להיזהר איתה שבעתיים מאשר מברשת ידנית) וכדאי כמובן קודם השימוש לקבל הדרכה משיננית על השימוש בחשמלית

אבל עדיין ולמרות הכול, מחויה הצחצוח האישית שלי אין על הניקוי של מברשת חשמלית
כמה שצחצוח במברשת ידנית לא יעשה את העבודה שהחשמלית עושה
שוב כמובן להשתמש אחרי התייעצות.

לגבי הפרדונטאקס היא אכן טובה (אחרי התייעצות עם שיננית) אבל צריך להתרגל לטעם המעט חריף\שונה שלה
מי שמעוניין יש גם משחת שיניים חדשה שיצאה לאחרונה של מרידול-פרודנט אקספרט על אותו עיקרון (וגם עליה שיננית אמרה לי שהיא טובה) ויש לה טעם הרבה יותר נסבל לטעמי
מצרפת תמונה של המשחה

1611426492214.png

אני משתמשת גם בפרדונטקס וגם במרידול פרודונט ומגוונת פעם בבוקר באחת ובערב למשל בשניה

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה