משהו מוזר קורה במרצפות שלנו

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפני כחמש שנים הרחבנו את הדירה יחד עם שכנינו שמתחתינו ושכנינו שמעלינו. ריצפנו את כל הדירה מחדש. לכתחילה עשינו פוגות מינימליות בין המרצפות. בשנה האחרונה שמתי לב שפוגה אחת לכל רוחב האיזור המוסף, קצת אחרי קו התפר של התוספת (במרחק רוחב של מרצפת שלמה, 45 ס"מ, מהחלק הישן) מתרחבת והולכת. בחודשים האחרונים אני רואה עוד פוגות מתרחבות - הפעם לא בקו אחד שיטתי אלא בין מרצפות בלי סדר, באלו הגובלות בפוגה המתרחבת הראשונה אבל בחלק הישן. מה זה צריך להיות? האם זה מצביע על בעיה הנדסית כלשהי?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא מהנדס, אבל לי זה נשמע שהתזוזה של המבנה (שאמורה להיות, ולגרום לסדקים קטנים בקירות ובתקרה למשך שנה), גדולה מדי, קומת קרקע?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג מה גודל הפוגות שעשיתם, אבל יש תקן לזה והתקן אומר שצריך להשאיר פוגות של 3 מ"מ - בעיקר בגלל שכך ניתן לאטום את הרצפה טוב יותר עם רובה - מה שגורם לפחות תזוזות ותנועות של הריצוף.

הנה ציטוט:
על פי תקן ישראלי 1555 פרק 2 (חיפוי פנים) ופרק 3 (ריצוף), יש לרצף או לחפות משטחים עם מרווח מינימלי ("פוגה") של 3 ממ' בין האריחים. את החלל הזה בין האריחים ממלאים בחומרים המתאימים לכך ("רובה") על מנת לקבל איטום מלא של המשטח.

להנחיה זו שלש סיבות:
א. האריחים אינם מדויקים על פי טבעם.
ב. גם אריחים מדויקים יותר (כולל אריחים חתוכים), לא יכולים להיות צמודים הרמטית.
ג. פירוק אריח בודד במקרה של צורך בהחלפה (שבר – שחיקה – תיקון מתחת לריצוף) נוח הרבה יותר כאשר יש רובה כיון שאז ניתן בעבודה זהירה להוציא רק אריח זה בלא לפגוע באריחים האחרים. בהיעדר פוגה, יש סיכוי רב לשבר של מספר אריחים מסביב לאריח שנועד להחלפה.

משטח אטום
משטח אטום באופן נאות, מונע חדירת נוזלים אל מתחת לריצוף וערעור יסודות הריצוף.
בעיה זו חמורה במיוחד בריצוף על תשתית של חול מיוצב אך היא קיימת גם בהדבקה על בטון או משטח קיים.
במקרה של ערעור יסודות הריצוף יש לפרק את הריצוף (כולו או חלקו) דבר בעייתי ויקר מאוד.
באריחים שפאותיהם אינן ישרות וכן במקרים של ריצוף חיצוני (כגון גינה) מקובל ורצוי להשתמש במרווחים גדולים יותר של כ- 5 מ"מ.

מקור: http://hilron.co.il/?CategoryID=224&ArticleID=163

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הפוגות במקורן היו של 1 מ"מ ואלה שזזו הן כעת 4 מ"מ... (וגם נוצר הבדל קל ביותר של גובה). האם זה מצביע על ערעור יסודות הריצוף? האם צריך להרים את המרצפות ולרצף מחדש??
אנחנו קומה אחת מעל הקרקע.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מאחר שאין תשובה - אולי מישהו יכול לומר לי עם איזה בעל מקצוע כדאי לנו להתייעץ?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;1131629:
מאחר שאין תשובה - אולי מישהו יכול לומר לי עם איזה בעל מקצוע כדאי לנו להתייעץ?

מהנדס לדעתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה