עזרה מרתון תחרות כתיבה (פרס ראשון: טיסה לקברי צדיקים באירופה)

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
:eek:
ברוך דיין האמת!
תנוחמו ממקור הנחמה, ומחה ה"א דמעה מעל כל פנים.

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אסור למשל לדעת מה זה "קונסרבטיבי"?
ברור לך שבערך על זרם ביהדות שכל הרבנים יוצאים נגדו יש דברים שלא ראויים לאתר חרדי. ערכים מסוג זה יטופלו בהמשך והחלקים הכשרים בערך יוצגו לכלל הציבור.
אם חשוב לך לקרוא ערך מסויים אך הוא חסום ניתן לבקש כאן שיזרזו את הטיפול בו. אם הערך כלל לא קיים במכלול ניתן לבקש כאן את יבוא הערך מויקיפדיה.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
מה לכתוב? תנועה מרשעת ובוגדת בקב"ה ובתורה? איך אפשר לכתוב בשאט נפש על כת שחרתה על דגלה עקירת היהדות?
אף אחד לא מצפה מויקיפדיה ללמד אותו מהי ההשקפה הטהורה
ונראה לי שאני מספיק גדול בשביל לקרא מי הם הקונסרבטיבים בלי להתקלקל
מעצבן לחשוב שחדרו ליוזמה המדהימה הזו כמה אנשים מזן ידוע שעכשיו יחליטו לכולם מה מותר להם לדעת ומה לא

נערך לאחרונה ב:

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
סליחה, המכלול נועד רק עבור י.ש.?
לא נראה לי שיש בעיה לכתוב את זה:
תנועה מרשעת ובוגדת בקב"ה ובתורה........ כת שחרתה על דגלה עקירת היהדות
לא זכור לי בשום מקום שצריך להתעלם מקיומם של הרשעים
אגב, למה התענינתי בזה? כי אתמול שאל אותי אדם חילוני שאני עובד איתו "למה הקונסרבטיבים לא טובים? הנה, גם להם יש ביכ"נ וגם הם מתפללים...? מה ההבדל בינם לבין החרדים??
אז חשבתי שתהיה לי תשובה בשבילו..

פרלמן הני

משתמש מקצוען
לא נראה לי שיש בעיה לכתוב את זה:
תנועה מרשעת ובוגדת בקב"ה ובתורה........ כת שחרתה על דגלה עקירת היהדות
לא זכור לי בשום מקום שצריך להתעלם מקיומם של הרשעים
..אתמול שאל אותי אדם חילוני שאני עובד איתו "למה הקונסרבטיבים לא טובים? הנה, גם להם יש ביכ"נ וגם הם מתפללים...?
הרגע נזכרתי כי שמעתי פעם על אחד שהלך למקום כזה מחוסר ידיעה עד שראה שאין מחיצה וקלט שזה לא בית כנסת.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אפרופו קונסרבטיבים... היה יותר ממביך לראות את התפתלות העיתון המבשר שהתעלה מעל עצמו ולא כתב "בית כנסת" על מקום הטבח בארה"ב, והסתפק ב"מקום הומה יהודים"....

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
באמת חבל שאנשים בארץ מערבבים הכל לסלט גדול.
קונסרבטיבי פירושו (מילולית) מסורתי. ההיפך מרפורמי שפירושו חידוש הישן ושינויו.
בארה"ב הקהילות הקונסרבטיביות הן קהילות מאד חלשות דתית, אבל אינן 'מחדשות' או 'מעוותות' דת. הן פשוט שומרות מעט מסורת. אנשיהם לא הולכים ברגל לבית הכנסת בשבת, לא מפני שחלילה 'יש להתאים את השבת למציאות חיינו' אלא פשוט מפני שבשבת הם מקיימים רק תפילה או רק קידוש או רק משהו. זה אומר שהם כמו חילונים רק נותנים התייחסות לדת שלהם. בארה"ב זה עשוי להיות הרבה מאד. חשוב להבין את זה. יש יהודים באמריקה שלא יודעים שום כלום על היהדות שלהם. ללכת לאיזושהי תפילה זה החיבור שלהם ליהדות. זה אולי מה שימנע מהם להתבולל.
אני לא נותנת להם אישור חלילה, אבל חשוב מאד להבין את ההבדל בין קונסרבטיבים לרפורמים.

מה לכתוב? תנועה מרשעת ובוגדת בקב"ה ובתורה? איך אפשר לכתוב בשאט נפש על כת שחרתה על דגלה עקירת היהדות?

אני לא רואה איך זה קשור לקונסרבטיבים. את ודאי מתכוונת לרפורמים. גם המונח כת לא רלוונטי לשני הגופים.
ובכל מקרה, גם על דברים רעים יש לכתוב. גם על טועים יש לכתוב. ראוי שאדם נבון ידע מה עושה תנועה שרבים רבים מיהודי העולם משתייכים אליה. בורות לא מצמיחה יראת שמים. אפשר לכתוב בצורה עניינית ונבונה על הקבוצה הזו כך שיהיה לתועלת.
לא נראה לי שויקיפדיה לחרדים אמורה לכלול ערכים על גדולי ישראל בלבד.

אנשים. צאו מהגבולות שלכם. עם ישראל הוא גוף אחד. אם נרצה בכך ואם לא.

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
בארה"ב הקהילות הקונסרבטיביות הן קהילות מאד חלשות דתית, אבל אינן 'מחדשות' או 'מעוותות' דת.
לא נראה לי שויקיפדיה לחרדים אמורה לכלול ערכים על גדולי ישראל בלבד.

אנשים. צאו מהגבולות שלכם. עם ישראל הוא גוף אחד. אם נרצה בכך ואם לא.
לא אביא כאן ציטוטים מהערך "יהדות קונסרבטיבית" בויקיפדיה כדי שלא יחסמו אותי, אך התנועה הזאת כן עושה שינויים (אם כי קטנים יותר משל הרפורמים) בתפילות ובעיקרי האמונה.
במכלול לא מתעלמים מחלקים מעם ישראל אך מהסיבה הנ"ל אי אפשר להביא את הערך כמות שהוא והוא יכנס אחרי שכתוב והתאמתו לקורא החרדי. אם @יוסף שחק מספיק גדול בשביל לא להתקלקל מזה אף אחד לא מונע ממנו לקרוא זאת בויקיפדיה אך המכלול אמור להיות מותאם גם לבני נוער ולכל המגזרים בציבור החרדי. וכנ"ל בערכים רבים נוספים.
המכלול אכן לא כולל רק ערכים על גדולי ישראל, הוא כולל את כל ערכי החולין הקיימים ביקיפדיה שעומדים בקריטריונים של צניעות והשקפה, ובימים אלול המכלול משיק מיזם של כתיבת ערכים על העולם החרדי כגון פוליטיקאים חרדים ברמה המוניציפאלית שלא זכו לערך בויקיפדיה כי שם הם לא חשובים אך לנו כציבור חרדי הם כן חשובים, וגם על המוסדות והארגונים החרדים, וזה בעצם מטרת האשכול הזה והארוע שמופיע בראשו.
עם המשפט האחרון שלך כולנו מסכימים.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
א. לא יודע אם זו שיטה, קודם לחסום את הערך ואח"כ 'נמצא זמן לשכתב...'
ב. עם כל הכבוד, לחסום ערך שכזה זה לא נובע מדברים גרועים שכתוב שם (וע"ז כתבתי שלא שייך להתקלקל וכ"ו,) אלא זה סוג של "אמירה" , כלומר: שימוש בעצם החסימה כדי להבהיר שהם פסולים, וע"ז יצא הקצף.

נערך לאחרונה ב:

פרלמן הני

משתמש מקצוען
עם ישראל הוא גוף אחד. אם נרצה בכך ואם לא.
ממש הזדעזעתי, יש הוראה מהרב אהרן קוטלר שהם נחשבים "אפיקורסים", וברור שעם ישראל הם לא גוף אחד עם אפיקורסים.
בחפץ חיים הוא כותב שיש הלכה "יצא מכלל ישראל" שמצוה לדבר נגדם, וכל הרבנים כתבו את זה על הקונסרבטיבים,
בכל מקרה הנושא כאן הוא בקשר למכלול, ואי אפשר לכתוב על הטמפל שלהם בית כנסת, ולא על הראביי שלהם רב, וכו' וכו' "לפני עוור לא תתן מכשול".
מעניין, שבדיוק כעת זה הגיע לידי ביטוי בעיתונים שלא כתבו בית כנסת על מקום הטבח בארה"ב. ופשוט זה על פי הוראת הרבנים.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
ממש הזדעזעתי, יש הוראה מהרב אהרן קוטלר שהם נחשבים "אפיקורסים", וברור שעם ישראל הם לא גוף אחד עם אפיקורסים.
בחפץ חיים הוא כותב שיש הלכה "יצא מכלל ישראל" שמצוה לדבר נגדם, וכל הרבנים כתבו את זה על הקונסרבטיבים,
בכל מקרה הנושא כאן הוא בקשר למכלול, ואי אפשר לכתוב על הטמפל שלהם בית כנסת, ולא על הראביי שלהם רב, וכו' וכו' "לפני עוור לא תתן מכשול".
מעניין, שבדיוק כעת זה הגיע לידי ביטוי בעיתונים שלא כתבו בית כנסת על מקום הטבח בארה"ב. ופשוט זה על פי הוראת הרבנים.
מי הרבנים שפסקו לא לקרוא לבתי הכנסת שלהם בית כנסת? מעניין לדעת

פרלמן הני

משתמש מקצוען
להערכתי אין רב אחד שיתן לכך, מה? מקום שמגיעים שמה בחילול שבת ובלי מחיצה ועדיף שלא נדע מה עוד, הזוי!

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
א. לא יודע אם זו שיטה, קודם לחסום את הערך ואח"כ 'נמצא זמן לשכתב...'
ב. עם כל הכבוד, לחסום ערך שכזה זה לא נובע מדברים גרועים שכתוב שם (וע"ז כתבתי שלא שייך להתקלקל וכ"ו,) אלא זה סוג של "אמירה" , כלומר: שימוש בעצם החסימה כדי להבהיר שהם פסולים, וע"ז יצא הקצף.
א. אסביר לך את שיטת העבודה במכלול: כיוון שכוח האדם במכלול מבוסס כולו על מתנדבים מעטים אין אפשרות מעשית להתגבר על עומס המטלות, לכן קבעו סדר עדיפויות. בשלב הראשון שהתחיל לפני כמעט שנה עשו מבצע ייבוא מאסיבי של ערכים מויקיפדיה. כל ערך נבדק באופן פרטני ועבר סינון והתאמה במידת הצורך. ערכים שדורשים השקעה רבה בשכתוב נדחו לטיפול בשלב שני. בכל מקרה ניתן לבקש זירוז טיפול בערך. כעת הגיעו כבר ל-150,000! ערכים שזה כ70% מויקיפדיה.
נכון לעכשיו ובאופן זמני מבצע הייבוא יצא לפגרה וכעת עובדים על כתיבת ערכים על הציבור החרדי. גם כעת ניתן לבקש יבוא ערך שעדיין לא קיים.
ב. לא נרד לדקויות של הבעיה בערך הספציפי שהזכרת, סיבת החסימה היא לא חומרת הבעיה, ייתכן שהבעיה לא כל כך גדולה אך אי אפשר לפתוח את הערך כל עוד היא לא תוקנה. אין כאן שום אמירה חוץ מזה שעוד לא הגיעו לשלב הטיפול בערך הזה. נשמח שאתה ועוד רבים כמוך יצטרפו ויעזרו למיזם הזה ואז כל הטיפול בערכים יהיה מהיר יותר, אך במסגרת כוח האדם הקיים זה המיטב.
ג. לא צריך לכעוס על שום דבר, הדיון הזה חשוב ונעשה ברוח טובה, בתקווה שיתווספו כמה שיותר עורכים למכלול.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
להערכתי אין רב אחד שיתן לכך, מה? מקום שמגיעים שמה בחילול שבת ובלי מחיצה ועדיף שלא נדע מה עוד, הזוי!
תתנחמי, אם זה כמו שאת אומרת... אז אולי יש עוד רב אחד שיודע ללמוד גמרא.. הגמרא מגדירה "בית כנסת" כמקום התאספות, ולכן היא גם לא מנסה למצוא מילה תחליפית לבית כנסת של כנענים. (ב"מ כד.) אז אולי האמוראים בזמן הגמרא לא ידעו את מה ש"כל הרבנים בדורנו יודעים"

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
במכלול השמיטו לחלוטין את פורטל אמנות.
אשמח לעזור להתאים חלקי פורטל זה מויקפדיה למכלול.
ייתכן ואוכל לגייס עוד אמניות מהתחום .
אשמח להכוונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה