עזרה מרתון תחרות כתיבה (פרס ראשון: טיסה לקברי צדיקים באירופה)

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
המכלול - הויקפדיה החרדית וביזמקס מזמינים אותך למפגש ליל שישי ייחודי
במהלכו נכתוב 100 ערכים אינציקלופדיים חדשים על הקהילה החרדית.

׳המכלול׳ (www.hamichlol.org.il) הוא האנציקלופדיה השיתופית חרדית הגדולה בעולם.
ב’מכלול’ קיימים כבר למעלה מ-150,000 ערכים שנכתבים ומשתפרים מידי יום בהתנדבות על ידי עורכים וכותבים חרדים. הקריאה, הכתיבה והעריכה ב’מכלול’, נגישים בחינם לכל אחד.

יום חמישי כ”ג חשוון, 7:00 בערב עד 7:00 בבוקר
כיבוד ליל שישי עשיר יוגש במהלך כל הלילה

במהלך הלילה יתקיימו סדנאות מקצועיות
הרצאה כללית על המכלול ואתרי ויקיפדיה
סדנת עריכה מעשית בליווי מכלולאים חונכים

תחרות העורך המצטיין
פרס ראשון: מסע לקברי צדיקים באירופה – מתנת עמותת ‘אחים גלובל’
פרס שני: מחשב נייד – מתנת חברת מוזס תקשורת ומחשבים
פרס שלישי: מנוי לשנה ב’עסקן’ – מתנת חברת עסקן טכנלוגיות כשרות

האירוע ייערך במהלך ליל שישי, יום חמישי כ”ג חשוון, 7:00 בערב עד 7:00 בבוקר
במתחם ביזמקס, רח' הצבי 15, ירושלים

להגשת מועמדות ולהרשמה לחץ כאן

WhatsApp Image 2018-10-24 at 22.01.47 (1).jpeg

נערך לאחרונה ב:

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נשמע מרתק, נראה לי שאבוא לשם.

מי עוד מכאן בעניין?

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האשכול נפתח אתמול בלילה- ליל שבת?????

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האשכול נפתח אתמול בלילה- ליל שבת?????
כמה פעמים ישאלו שאלה כזו על אשכולות הנפתחים בליל ששי (ליל ששי! לא ליל שבת!), ובמוצ"ש לפני חצות זה עדיין רשום 'אתמול', כי באתרי אינטרנט זמן החלפת היום הוא לפי הלוח הגויי, לא היהודי...

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סליחה באמת לא חשבתי על זה.
סורי על החשד.

Mark 1

משתמש מקצוען
שאלה קטנה על מכלול/נטפרי - אם יש מונח מקצועי שאני רוצה לראות בויקיפדיה ולא במכלול - מדוע הדפדפן לא נותן לי אלא עושה redirect לאתר של מכלול?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
שאלה קטנה על מכלול/נטפרי - אם יש מונח מקצועי שאני רוצה לראות בויקיפדיה ולא במכלול - מדוע הדפדפן לא נותן לי אלא עושה redirect לאתר של מכלול?

זה בדיוק מה שהסינון של נטפרי עושה, מעביר מויקיפדיה למכלול בכל פעם שיש ערך זהה.

Mark 1

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שהסינון של נטפרי עושה, מעביר מויקיפדיה למכלול בכל פעם שיש ערך זהה.
אני מעדיפה לראות בויקיפדיה ולמה צריך לחסום דפים שאין בהם שום תוכן בעייתי אלא מושג במחשבים, אני חושבת שזה מיזם אדיר וחשוב, אבל אם לא מדובר בתוכן בעייתי למה לא לתת לראות את המקורי?
ז"א - אם התוכן בעייתי תחסמו ואני מעריכה מאד שכותבים לי אותו בצורה נקיה. אם לא בעייתי - למה לסנן?

אולי אפשר לכתוב על כל ערך אם הוא הועתק מילה במילה מויקיפדיה או שעשו בו שינויים?
זה יכול להיות ממש טוב, כי אני רוצה את ויקיפדיה רק לוודא שאני קוראת את המקור - למי ניתן לפנות בעניין?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
גם אני בעד...
בכל מקרה זו כרגע המדיניות.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נשמע כמו לגברים בלבד

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כתוב שם למטה "לגברים חרדים בלבד"

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני מעדיפה לראות בויקיפדיה ולמה צריך לחסום דפים שאין בהם שום תוכן בעייתי אלא מושג במחשבים, אני חושבת שזה מיזם אדיר וחשוב, אבל אם לא מדובר בתוכן בעייתי למה לא לתת לראות את המקורי?
ז"א - אם התוכן בעייתי תחסמו ואני מעריכה מאד שכותבים לי אותו בצורה נקיה. אם לא בעייתי - למה לסנן?

אולי אפשר לכתוב על כל ערך אם הוא הועתק מילה במילה מויקיפדיה או שעשו בו שינויים?
זה יכול להיות ממש טוב, כי אני רוצה את ויקיפדיה רק לוודא שאני קוראת את המקור - למי ניתן לפנות בעניין?
אופן החסימה של ויקיפדיה בנטפרי נקבע ע"י נטפרי ולא ע"י המכלול. למיטב ידיעתי נטפרי היו מעוניינים לחסום את ויקיפדיה לגמרי רק לא עשו זאת לפני שנמצאה חלופה הולמת לכל הידע המקצועי שנמצא שם. לכן הם יצרו שיתוף פעולה עם המכלול וכל ערך שקיים במכלול בעצם מייתר את הצורך לפתוח אותו בויקיפדיה.
אני לא חושב שאפשר לקרוא לויקיפדיה מקור, הערכים נכתבים על ידי כלל הציבור וכל אמינותה נובעת מצירוף של מקור חיצוני מהימן ומביקורת של כלל הקוראים. השיטה במכלול היא זהה, ואי אפשר להכניס נתונים שאין להם שום אסמכתא, לכן המכלול הוא מקור בדיוק כמו שויקיפדיה היא מקור.
בכל מקרה אפשר לראות את "המקור מויקיפדיה" בדף "גירסאות קודמות", הגירסה הישנה ביותר היא מה שהגיע מויקיפדיה ושאר הגרסאות זה שינויים שנעשו במכלול או עדכונים מויקיפדיה. ברור שתוכן בעייתי כגון כפירה או צניעות לא יופיע גם בגירסה הראשונית שהגיעה מויקיפדיה. ערכים מקצועיים נקיים לחלוטין נמצאים במכלול מילה במילה בדיוק כמו בויקיפדיה.

מרדכי היהודי

משתמש פעיל
האם לא עדכנו כאן על הדחיה של הכנס, עקב דריסת בתו ז"ל של הרב קמינר?

נערך לאחרונה ב:

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
ערכים מקצועיים נקיים לחלוטין נמצאים במכלול מילה במילה בדיוק כמו בויקיפדיה.
רק שזה לא מתעדכן, המכלול הוא סגולה לאריכות ימים..
יש אישים שנפטרו ובמכלול הם עדיין חיים ובועטים

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
רק שזה לא מתעדכן, המכלול הוא סגולה לאריכות ימים..
יש אישים שנפטרו ובמכלול הם עדיין חיים ובועטים
גם ויקיפדיה לא יודעת לבד, הרעיון הוא שכל אחד תורם מהידע שלו ומעדכן, וגם מעדכנים מויקיפדיה, אבל שום דבר לא נעשה מעצמו.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
גם ויקיפדיה לא יודעת לבד, הרעיון הוא שכל אחד תורם מהידע שלו ומעדכן, וגם מעדכנים מויקיפדיה, אבל שום דבר לא נעשה מעצמו.
תתפלא, אבל גם אני הבנתי את הרעיון הזה.
העניין הוא, שלויקיפדיה יש אלפי משוגעים לדבר שרצים לעדכן כל מה שזז בתחומם
במכלול יש רק כמה צדיקים שעסוקים ביבוא
התוצאה - היא המציאות

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עקב האסון הנורא שפקד את מנהל ומייסד המכלול ר' יוסף קמינר שליט"א בפטירתה הטראגית של בתו דינה ע"ה בערב שב"ק וירא, האירוע נדחה בכחודש ימים.
הודעה על תאריך חדש לאירוע תבוא בהמשך.
בִּלַּ֤ע הַמָּ֨וֶת֙ לָנֶ֔צַח וּמָחָ֨ה אֲדֹנָ֧י יֱהֹוִ֛ה דִּמְעָ֖ה מֵעַ֣ל כׇּל־פָּנִ֑ים וְחֶרְפַּ֣ת עַמּ֗וֹ יָסִיר֙ מֵעַ֣ל כׇּל־הָאָ֔רֶץ כִּ֥י יְהֹוָ֖ה דִּבֵּֽר׃

נערך לאחרונה ב:

מוטיאל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תתפלא, אבל גם אני הבנתי את הרעיון הזה.
העניין הוא, שלויקיפדיה יש אלפי משוגעים לדבר שרצים לעדכן כל מה שזז בתחומם
במכלול יש רק כמה צדיקים שעסוקים ביבוא
התוצאה - היא המציאות
בעזרת השם גם במכלול יהיו הרבה "משוגעים לדבר צדיקים" שיעדכנו.
לא כל הציבור יודע, אבל העריכה והעדכון הם פשוטים ביותר וכל אחד יכול לעשות זאת, אם כל אחד שרואה פרט לא מעודכן פשוט יעדכן בעצמו זה באמת שידרג את איכותו של המיזם החשוב הזה.
אגב, הערכים שמאוד מעודכנים בויקיפדיה זה ערכי ספורט ותרבות למיניהם וערכים שקשורים לחדשות, ומנגד ישנם ערכים רבים שלא נחשבים בציבור החילוני למעניינים במיוחד שאינם מעודכנים כבר כמה שנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה