מקצוענים!!! חוות דעת בבקשה!

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
שבוע טוב לכולם!

בעז"ה אנחנו עומדים לפני שיפוץ הדירה. בעזרת חברים וידידים בניתי תרשים לשיפוץ הבית.

נראה לי שהגעתי לניצול די טוב של הדירה, אבל כמובן שאין כמו חוות דעת מקצועית.

לכן, אשמח מאד מאד על כל הערה. האם היה אפשר להוציא חדרים יותר גדולים? האם המיקום של המטבח / אמבטיה / חדר ילדים וכו', הוא אכן טוב? האם יש דברים שלא חשבתי עליהם?

תודה רבה מראש.

נ.ב. התוכנית לא נעשתה בתוכנה מקצועית, אלא באופן פשוט בוורד.

קבצים מצורפים

• תרשים לשיפוץ.png
    תרשים לשיפוץ.png
    KB 14 · צפיות: 9

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני ממש לא מקצוענית, אבל מאוד נראה שאדריכלית טובה תוציא לכם תוכנית הרה הרבה יותר טובה.
לדוגמה: הרעיון לדחוף את המטבח אחרי הסלון ממש לא נראה לי.
טוב, נמתין למומחים...

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י grafix;2010527:
אני ממש לא מקצוענית, אבל מאוד נראה שאדריכלית טובה תוציא לכם תוכנית הרה הרבה יותר טובה.
לדוגמה: הרעיון לדחוף את המטבח אחרי הסלון ממש לא נראה לי.
טוב, נמתין למומחים...

למה אתם חושבים שזה כ"כ גרוע? בהרבה בתים הסלון והמטבח מחוברים יחד! כל שכן כאן שיש קיר מפריד (ללא דלת).

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לפי ההגיון והנוחות המטבח יכול להתחלף עם חדר הילדים, כמובן קצת לשחק עם הגודל
ברוב הבתים הסלון והמטבח צמודים אבל לא שהכניסה למטבח היא דרך הסלון, תחשבו על ערב פסח:):):):)

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כל הכבוד על האומץ לעשות דבר כזה באופן עצמאי...
התכנית רנאית מחושבת, רואים שהשקעתם מחשבה בכל פרט.

אבל למרות שככה מלמעלה היא נראית טוב, הייתי ממליצה לכם ללכת לבעל/ת מקצוע שישרטט את התכנית, כרגע די קשה להבין אותה מה שיקשה מאד על הבניה שלה!!!
פועלים צריכים תכניות ברורות, קריאות ומקובלות.
כמו"כ- יש כמה נק' משמעותיות שכדאי לעבור עליהן ולבדוק פרקטית (מיקום הסלון ביחס למטבח, החלונות שלו, הכניסה לאמבטיה ומיקום חדר השרות וכדו')

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י שיילה;2010569:
לפי ההגיון והנוחות המטבח יכול להתחלף עם חדר הילדים, כמובן קצת לשחק עם הגודל
ברוב הבתים הסלון והמטבח צמודים אבל לא שהכניסה למטבח היא דרך הסלון, תחשבו על ערב פסח:):):):)

ראשית תודה על ההתייחסות!

הבעיה היא שיש לנו רק שתי כיווני אויר, מצד ימין ושמאל. ולכן אם מחליפים את המטבח עם החדר ילדים, שמטבע הדברים בחלק מהזמן הוא צריך להיות סגור, נחסם כל האור והאויר מאותו כיון. משא"כ כעת, לא משנה בכלל אם הדלת סגורה או פתוחה. לבד מזאת, נראה לי שעדיף שחדר הילדים יהיה מרוחק מהסלון, כך יהיה להם יותר קל לישון מוקדם...:)

אז נכון שבערב פסח יתכן וזה יהיה קצת קשה, אבל נראה לי שהשיקול הנ"ל, שהוא לכל השנה, עדיף..

mirier

משתמש מקצוען
לא מהתחום בכלל, סתם נקודה למחשבה, נוח לכם שמהמרפסת יש חלון לחדר שינה?

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י mirier;2010658:
לא מהתחום בכלל, סתם נקודה למחשבה, נוח לכם שמהמרפסת יש חלון לחדר שינה?

זה מרפסת סוכה שלא נכנסים אליה בכלל בכל השנה, אין הרבה מה לראות שם..
וגם החלון עם זכוכית מחוספסת, כך שכשהוא סגור לא ניתן לראות דרכו.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר למשל לעשות את המטבח לאורך קיר הכניסה, ככה שתהיה יציאה מהסלון למרפסת ולא שיעברו אל המטבח דרך הסלון.

המלצה חמה לא מאשת מקצוע אלא ממי שמבינה בזה מספיק כדי לדעת כמה מקצועיות חשובה- תשקיעו על תכנון. תחסכו פי מליון בעבודה עצמה, מול הפועלים שיעשו לכם טעויות ומול בעיות שאתם אפילו עוד לא יודעים שתתעוררנה ותוך כדי בניה יצוצו ותשלמו עליהן ריבית. קחו מעצבת!!!

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י ELFISH;2010768:
אפשר למשל לעשות את המטבח לאורך קיר הכניסה, ככה שתהיה יציאה מהסלון למרפסת ולא שיעברו אל המטבח דרך הסלון.

זה היה המחשבה הראשונית. הבעיה שאין חלונות בצד הזה בכלל! המטבח יהיה בלי אוורור! אלא אם כן מתחילים עם קולטי אדים...

נכתב ע"י ELFISH;2010768:
המלצה חמה לא מאשת מקצוע אלא ממי שמבינה בזה מספיק כדי לדעת כמה מקצועיות חשובה- תשקיעו על תכנון. תחסכו פי מליון בעבודה עצמה, מול הפועלים שיעשו לכם טעויות ומול בעיות שאתם אפילו עוד לא יודעים שתתעוררנה ותוך כדי בניה יצוצו ותשלמו עליהן ריבית. קחו מעצבת!!!
תודה! כנראה שבסוף כן נפנה למעצבת לפחות לפגישת יעוץ, נציג בפניה את התוכנית ונראה מה יש לה לומר. קשה לי להאמין שיהיה תכנון יותר טוב מזה בצורה משמעותית. הבית בנוי בצורה שנפתח להול קטן שאין מה לעשות איתו מלבד סלון. אני לא רואה מקום יותר טוב למטבח, כי אם מעבירים אותו לאחד מהחדרי שינה, אז נצטרך לעשות חדר שינה במקום המטבח כעת, וכמו שכתבתי זה חוסם את כל האור והאויר, יש לנו רק שתי כיווני אויר! לכן העלתי את התוכנית לכאן, לראות אם יש באמת אפשרות לתכנון שונה לטובה בצורה משמעותית.

והשקענו! באמת השקענו על התכנון! זה לא בא כלאחר יד.

בכל מקרה תודה על ההתייחסות, ואשמח לעוד הערות!! תודה תודה מראש!

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י נך;2010785:
איפה חלון חדר ילדים?

בין השירותים לארון. נפתח לתוך המרפסת שירות, ששם יש חלונות גדולים ורחבים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רק על שרטוט התוכנית בוורד מגיע לכם וואוו אחד גדול.
בגדול, התוכנית נראית מחושבת.
א-ב-ל
זה נראה שהסלון יהיה די חשוך (בהתחשב בעובדה שבמטבח יש חלון אחד לא גדול ודלת)
בחדר ילדים - חלון קטנטן (א"א לדחוף את האמבטיה עוד קצת, להגדיל את החלון? או להכניס אותה קצת לכיוון מרפסת השירות ולתת חלון ברווח הקיים כעת בין האמבטיה לחדר ילדים?)
את השירותים הבודד הייתי מחליפה עם הכניסה לחדר, ולמרפסת סוכה, כמובן!!, כניסה מהמסדרון.
כמו"כ - נראה שמתבקש להחליף את חדר השינה עם חדר הילדים (חלון שפונה למרפסת זה לא זה, ובסופו של דבר מרפסת היא מרפסת. תכתוב שם שלט: "לסוכות בלבד"?)
חדר הלימוד הוא עניין עקרוני?
בכל מקרה, תוכל לגשת עם תוכניות מפורטות לאדריכלית טובה, לשלם לה עבור שעת יעוץ לשיפור התוכניות ובנפרד - לשלם על תוכניות מסודרות (הריסה, בניה, חשמל וכו').
בהצלחה!

בלומה

משתמש רשום
מצטרפת לרותי עם המחמאות
תכנית ממעצבת תמקסם לכם הרבה יותר לדעתי,
אמנם יש נקודות פתיחה לא קלות עם כיווני אויר אך יש לדעתי ממבט ראשוני הרבה מה לנצל ולמקסם בצורה יעילה יותר
מעצבת חוסכת הרבה כסף בתכנון נכון וגם בתכנון עתידי לטווח הרחוק
זה כסף קטן לעומת עלויות הבניה,
ממליצה שלא לחסוך!

בלומה

משתמש רשום
מצטרפת לרותי עם המחמאות
תכנית ממעצבת תמקסם לכם הרבה יותר לדעתי,
אמנם יש נקודות פתיחה לא קלות עם כיווני אויר אך יש לדעתי ממבט ראשוני הרבה מה לנצל ולמקסם בצורה יעילה יותר
מעצבת חוסכת הרבה כסף בתכנון נכון וגם בתכנון עתידי לטווח הרחוק
זה כסף קטן לעומת עלויות הבניה,
ממליצה שלא לחסוך!

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י GRN;2010818:
רק על שרטוט התוכנית בוורד מגיע לכם וואוו אחד גדול.
בגדול, התוכנית נראית מחושבת.
א-ב-ל
זה נראה שהסלון יהיה די חשוך (בהתחשב בעובדה שבמטבח יש חלון אחד לא גדול ודלת)

יש לנו אמנם רק שתי כיווני אויר, אבל מכל אחד נכנס ב"ה שפע של אור ואויר, כך שנראה לי שלא תהיה בעיה, בפרט שאמור להיות גם חלון קצת גדול ולא קטן.
נכתב ע"י GRN;2010818:
בחדר ילדים - חלון קטנטן (א"א לדחוף את האמבטיה עוד קצת, להגדיל את החלון? או להכניס אותה קצת לכיוון מרפסת השירות ולתת חלון ברווח הקיים כעת בין האמבטיה לחדר ילדים?)
חשבנו על זה. נעשה משהו בענין. אולי נקטין עוד קצת את השירותים הבודד.[/QUOTE]

נכתב ע"י GRN;2010818:
את השירותים הבודד הייתי מחליפה עם הכניסה לחדר
גם על זה חשבתי, וככה יהיה חלון גדול ויפה לחדר ילדים, אבל לא נראה לי מתאים שהחלון של השירותים יהיה פתוח לסלון! יותר טוב למרפסת שירות, ומשם לאוויר העולם..
נכתב ע"י GRN;2010818:
כמו"כ - נראה שמתבקש להחליף את חדר השינה עם חדר הילדים (חלון שפונה למרפסת זה לא זה, ובסופו של דבר מרפסת היא מרפסת. תכתוב שם שלט: "לסוכות בלבד"?)
חדר הלימוד הוא עניין עקרוני?
התשובה תלויה אחד בשני, כן, חדר הלימוד הוא עקרוני, אני חייב מקום שקט לכתוב את החידו"ת שלי, אני לא יכול לשבת בסלון וללמוד.
ולכן אי אפשר להחליף את החדרים, כי אם קיר אחד בלבד מפריד ביני לבין הילדים כבר לא יהיה לי שקט.. ולהעביר גם את חדר הלימוד לחדר שינה שלמעלה זה לא כ"כ אפשרי, כי אין שם כ"כ מקום. אבל זה נקודה יפה למחשבה.
האמת שאני מתכונן לעשות תשתיות של שירותים ומקלחון בתוך החדר לימוד, כדי שבעתיד כשנרצה למכור את הדירה, פשוט נהפוך את זה ליחידת הורים. לרוב האנשים לא יהיה מה לעשות בחדרון הזה..

נכתב ע"י GRN;2010818:
בכל מקרה, תוכל לגשת עם תוכניות מפורטות לאדריכלית טובה, לשלם לה עבור שעת יעוץ לשיפור התוכניות ובנפרד - לשלם על תוכניות מסודרות (הריסה, בניה, חשמל וכו').
בהצלחה!
כבר קבעתי פגישה למחר עם מעצבת לשעת יעוץ. בל"נ אני יעדכן.

שוב תודה רבה, ואשמח לעוד הערות.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בהצלחה!
לגבי החלון של השירותים - וונטה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה