מצלמה בגודל ובאיכות של אייפון

ראש_יהודי

משתמש פעיל
חברה שלחה לי תמונות ברמה גבוהה יחסית והתפלאתי לשמוע שהיא צילמה את זה באייפון (לא יודעת איזה דגם).
אבל מה שכן אלו היו תמונות שמכניסות בכיס הקטן את התמונות שאני מצלמת מהמצלמה שלי (לא זוכרת איזה דגם - המצלמה לא אצלי כרגע אבל היא של קנון - משהו שהמליצו כאן לפני שנה עלתה יותר מ2000 ש"ח בזמנו).

לשאלתי, האם יש מצלמה שהיא ממש כמו צילומים באייפון הן מבחינת הגודל הפיזי שלה והן מבחינת הביצועים?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תשווי תמונות באותם תנאי תאורה

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י msphoto;1673738:
תשווי תמונות באותם תנאי תאורה

תודה!
לתמונות הנ"ל אין לי אפשרות לעשות השוואה,
אבל מאז שראיתי את איכות התמונות באייפון - כשאני רוצה לצלם כמה דברים שיראו טוב אני משאילה משכנה את האייפון והתמונות מהאייפון שלה נראות הרבה יותר טוב ממה שאני מצלמת, את אותו אובייקט באותו מיקום וזמן.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה יכול להיות, כי האייפון מעבד את התמונה מיידית בעיבוד מאסיבי.

חוץ מזה יתכן שיש לך בעיות בהגדרות של המצלמה.
על מה את מצלמת?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ידוע שלאייפון יש מצלמה איכותית ביותר.
ראיתי תמונות של הצלם אריאל רבינסקי שצילם את אותה התמונה באייפון ובמצלמתו המשוכללת - והתמונה באייפון היתה טובה יותר לדעת רוב המגיבים (בינהם צלמים)...

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י יונה יונה;1673802:
זה יכול להיות, כי האייפון מעבד את התמונה מיידית בעיבוד מאסיבי.

זה לא רק האיכות זו גם התפיסה של מרחב התמונה (לא יודעת איך להגדיר את זה במונחים מקצועיים).

נכתב ע"י יונה יונה;1673802:
חוץ מזה יתכן שיש לך בעיות בהגדרות של המצלמה.
על מה את מצלמת?

כאמור המצלמה לא אצלי עכשיו אני לא זוכרת מה הדגם, רק זוכרת שזה קנון...

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אה, זה פשוט עדשה רחבה, זה פלוס במקרה אחד ומינוס בהרבה מקרים אחרים.

לפי איך שאת מדברת על המצלמה (אפילו לא יודעת דגם) את כנראה לא ממש מכירה אותה ולא ממש יודעת לעבוד איתה. זה לא אומר כלום על המצלמה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;1673806:
ידוע שלאייפון יש מצלמה איכותית ביותר.
ראיתי תמונות של הצלם אריאל רבינסקי שצילם את אותה התמונה באייפון ובמצלמתו המשוכללת - והתמונה באייפון היתה טובה יותר לדעת רוב המגיבים (בינהם צלמים)...

צופי פייסבוק בתמונה מוקטנת על מסך מחשב / סמארטפון מזדמן - לא מוסמכים לשפוט..
אני רוצה לראות תמונה בגודל מלא, בתנאי תאורה בעייתיים, ומיועדת לשימוש בהדפסת אלבום דיגיטלי גדול..

אני לא אומר שהמצלמות בסמארטפונים החדשים אינן טובות, הן מעולות אבל אל תכניסו אותן להשוואה מול מפלצות עבודה כמו מצלמות הדגל של קנון / ניקון

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י ראש_יהודי;1673789:
תודה!
לתמונות הנ"ל אין לי אפשרות לעשות השוואה,
אבל מאז שראיתי את איכות התמונות באייפון - כשאני רוצה לצלם כמה דברים שיראו טוב אני משאילה משכנה את האייפון והתמונות מהאייפון שלה נראות הרבה יותר טוב ממה שאני מצלמת, את אותו אובייקט באותו מיקום וזמן.

זה אומר דבר אחד - שהאלגוריתם האוטומטי של מצלמת האייפון משוכלל יותר מזה שבמצלמה שלך
אם היית יודעת לשלוט במצלמה שלך באופן מושלם (אם המצלמה מאפשרת זאת..) היית מוציאה תוצאות טובות יותר (בהנחה והחיישן של המצלמה שלך גדול יותר, והאופטיקה בעדשה טובה יותר וכו')

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י msphoto;1673814:
אני לא אומר שהמצלמות בסמארטפונים החדשים אינן טובות, הן מעולות אבל אל תכניסו אותן להשוואה מול מפלצות עבודה כמו מצלמות הדגל של קנון / ניקון

אתה מתכוון מן הסתם על השוואה של אייפון מול מצלמה מקצועית? שאין מקום להשוות כמובן...

האם לדעתך מצלמת אייפון יכולה להיות יותר איכותית כשמדובר על מצלמה טובה של קנון אבל לא מקצועית ולא חצי מקצועית?

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י msphoto;1673815:
זה אומר דבר אחד - שהאלגוריתם האוטומטי של מצלמת האייפון משוכלל יותר מזה שבמצלמה שלך
אם היית יודעת לשלוט במצלמה שלך באופן מושלם (אם המצלמה מאפשרת זאת..) היית מוציאה תוצאות טובות יותר (בהנחה והחיישן של המצלמה שלך גדול יותר, והאופטיקה בעדשה טובה יותר וכו')

כתבתי את תגובתי הקודמת (כנראה) תוך כדי שענית לי את התשובה המלומדת - תודה!!
ואני באמת לא יודעת לשלוט במצלמה שלי - אני מצלמת על אוטו'...

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י יונה יונה;1673812:
אה, זה פשוט עדשה רחבה, זה פלוס במקרה אחד ומינוס בהרבה מקרים אחרים.

לפי איך שאת מדברת על המצלמה (אפילו לא יודעת דגם) את כנראה לא ממש מכירה אותה ולא ממש יודעת לעבוד איתה. זה לא אומר כלום על המצלמה.

בהחלט מודה באשמה :) אני מצלמת על אוטו' ומצלמה עם ביצועים כמו המצלמה של האייפון - הייתה יכולה להיות מעולה לאחת כמוני...

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
גם אני ראיתי תוצאות לא רעות בכלל מאייפון.

יכול להיות שהאוטומט שלו יותר משוכלל?
נראה שהוא מצליח להגיע לתאורה יותר מדויקת וחדות יותר טובה גם כשהיד לא יציבה 100%.

אני רואה שאנשים שלא שולטים במצלמה הביתית ויוצאות להן תמונות מטושטשות וחשוכות, מוציאים תוצאות יותר חדות באייפון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה