מצב ETTL בפלאש godox v860ii

אלימלך צ

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בוקר טוב,
אני משתמש בפלאש godox v860ii ומעוניין לצלם במצב ETTL.
הבעיה היא שכשאני בוחר במצב הזה, רשום לי Zoom M14mm גם כשאני מצלם בטווחים שונים לגמרי.
אתמול שיחקתי קצת בהגדרות ואיכשהו הצלחתי לשנות למצב ZOOM A כלומר זום אוטומטי, מה שיצר את המצב המתבקש (שהפלאש יתאים את עצמו לטווח שבו אני מצלם). לאחר מספר דקות זה נעלם ולא הצלחתי להחזיר את זה שוב למרות שניסיתי כל פונקציה אפשרית.

למישהו יש מושג איך אני יכול לשנות את זה חזרה?
ד"א, חיפשתי עזרה באינטרנט ומצאתי את הסירטון הבא - https://www.youtube.com/watch?v=j4UZZ0qyqb4
כאן ב 2:03 נראה שהצלם בסירטון נתקל באותה בעיה שלי כשהוא לא מצליח לשנות בהתחלה את ההגדרות אבל מיד לוחץ על משהו ומסתדר, למישהו יש מושג איך בדיוק הוא עושה את זה?

תודה מראש ויום טוב

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אתה יורד עם הגלגלת עוד אחד מתחת ל24 וזה מגיע לאוטומט

אלימלך צ

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י msphoto;2315065:
אתה יורד עם הגלגלת עוד אחד מתחת ל24 וזה מגיע לאוטומט

כן את זה הבנתי, אבל הבעיה שהגלגלת לא משפיעה בכלל על הערכים למרות שאני לוחץ על הכפתור fn/zoom.
כשאני רוצה לשנות דברים אחרים - הגלגלת עובדת נהדר, כאן משום מה - כלום לא זז. יכול להיות שיש איזה מנגנון נעילה שצירוף מסויים של מקשים ישחרר אותו?

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לחיצה 'קצרה' על כפתור הזום תפעיל אותו. ואז המ"מ יתחיל להבהב. ואז כמו שמאיר אמר לסובב את הגלגלת.

יש לי את הדור הראשון.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אולי אתה מקפיץ לתקרה.. אז הזום לא תקף.. שים לב..

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י azriel;2318682:
אולי אתה מקפיץ לתקרה.. אז הזום לא תקף.. שים לב..

אם הוא מפעיל את הזום ועובד על TTL. כנראה שהוא עובד על פלאש ישיר..

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
לא מחייב.
TTL יודע גם כשאתה מקפיץ. ונותן הבזק חזק יותר לפי ההחזר.
שנים עבדתי על TTL מוקפץ ומוריד פיצוי חשיפה של -2.3 יצא אחלה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
בהקפצה - TTL עובד, הזום - לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה