מפקח/ת בניה כן או לא ?

• פותח הנושא 1987
  • פורסם בתאריך

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י 1987;2293237:
אני מדברת על בניה של פנים בלבד. את השלד בנינו לפני כמה שנים. 120 מ"ר
איך הגעת ל 500 אלף ? 800 אלף ???? מי ההוזה אני או את ??
( שואלת ברצינות בשביל לדעת "בגדול" עלויות , כי אני הבנתי שמדובר על 300+- )

זרקתי סכום. אל תלחצי. וזה לא הזוי בכלל לבניה של 120 מ"ר.
סתם אגב, מה זה "הבנתי"? הכנת בכיס 300 אלף כי את חושבת שכך תעלה הבניה, או שבדקת מול קבלנים? רק שלא יהיו לך הפתעות לא נעימות.

1987

משתמש פעיל
נכתב ע"י לב הענין;2293522:
זרקתי סכום. אל תלחצי. וזה לא הזוי בכלל לבניה של 120 מ"ר.
סתם אגב, מה זה "הבנתי"? הכנת בכיס 300 אלף כי את חושבת שכך תעלה הבניה, או שבדקת מול קבלנים? רק שלא יהיו לך הפתעות לא נעימות.

התחלנו "להכין בכיס" .. אנחנו בברורים מול קבלנים ועוד לא קיבלנו את כל ההצעות מחיר.
רק מה שכן קבלן אחד הסכים לזרוק מחיר "בגדול" בלי להכנס לתוכניות וכו זרק סביב 150
! כך שכשארמת 500/800 נחרדתי

חולי

משתמש סופר מקצוען
יש להבין שהמפקח זה בעצם אמון, כמו שאני מאמינה שהקבלן ייתן לי את החומרים הטובים שסוכם, כך המפקח יבדוק אחרי הקבלן.
במציאות, ממה ששמעתי מאנשים (אנו בנינו כמה שכנים יחדיו, וכל שכן לקח מפקח אחר) המפקח יכול להיות חבר של הקבלן ולעמוד לטובתו ואפילו לשכנע שמה שהקבלן אומר הוא צודק.
לרב המפקח לא ממש מבין בכל התחומים או מה שנראה לנו כלא יפה, בעייתי למפקח נראה כלא בעיה בכלל.
ע"כ גם אם לוקחים מפקח צריך לבדוק ולברר בלי סוף וזה לא פותר את בעל הבית מלבדוק כל הזמן.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י 1987;2293543:
התחלנו "להכין בכיס" .. אנחנו בברורים מול קבלנים ועוד לא קיבלנו את כל ההצעות מחיר.
רק מה שכן קבלן אחד הסכים לזרוק מחיר "בגדול" בלי להכנס לתוכניות וכו זרק סביב 150
! כך שכשארמת 500/800 נחרדתי

בלי להכנס לתוך הדירה, בהנחה שצריך שם הכל: אינסטלציה חשמל צבע גבס וכו' וכו' ובלי שלד שמייקר מאד את הבניה, סביר להניח שלא תגיעו ל-800 אלף. אבל 150 נראה לי זול מידי..

נכתב ע"י חולי;2293566:
יש להבין שהמפקח זה בעצם אמון, כמו שאני מאמינה שהקבלן ייתן לי את החומרים הטובים שסוכם, כך המפקח יבדוק אחרי הקבלן.
במציאות, ממה ששמעתי מאנשים (אנו בנינו כמה שכנים יחדיו, וכל שכן לקח מפקח אחר) המפקח יכול להיות חבר של הקבלן ולעמוד לטובתו ואפילו לשכנע שמה שהקבלן אומר הוא צודק.
לרב המפקח לא ממש מבין בכל התחומים או מה שנראה לנו כלא יפה, בעייתי למפקח נראה כלא בעיה בכלל.
ע"כ גם אם לוקחים מפקח צריך לבדוק ולברר בלי סוף וזה לא פותר את בעל הבית מלבדוק כל הזמן.

בהחלט חשוב לקחת מפקח טוב. המפקח אמור להסכים עם הקבלן ולהכיר אותו. ולכן צריך לבדוק מול הקבלן עם איזה מפקחים הוא עובד, ומול המפקחים הרלוונטים עם איזה קבלנים הם עובדים.
מכירה קבלן שלא מוכן לעבוד עם שום מפקח בניה. ואפשר להבין לבד את הסיבה.

המפקח נמצא בעמדה מסובכת מאד: הוא מקבל כסף מהבונה בלבד, ואמור להיות לטובתו. מצד שני הוא רוצה לשמור על יחסים טובים עם הקבלן, כדי שזה האחרון ירצה לעבוד איתו גם בעתיד.

הרבה הצלחה

בלומה

משתמש רשום
לקחת לקחת לקחת
אין דומה פרוייקט בניה בלווי מפקח/ת לזה שללא, חוסך עגמת נפש, שהיה בשטח, טעויות קריטיות עתידיות, כל מרעין בישין, לא פחות חשוב ממעצבת טובה! ושווה כל שקל באמונה!

משה צבי

משתמש רשום
אנחנו לקחנו מפקח בניה מאד מוכר.
ואכלנו קש!!!
היה חבל על כל שקל!!!

עט הדר

משתמש מקצוען
שימו לב שבדרך כלל ציבור האדריכלים ומעצבי פנים אוהבים שלוקחים מפקח
כך עוד מישהו נוטל אחריות [והפאשלות נופלים על עוד מישהו]...

ממד

משתמש צעיר
D I G I T A L
כבר אמרו לי כמה קבלנים - שכשיש מפקח בניה טוב הלקוח מרויח, והרבה.
לא כל דבר אפשר לראות לאחר מעשה איך הוא נעשה (לדוגמא אם הטיח מתחת למרצפת ממלא את כל השטח היטב בצורה אחידה) והערבים מרשים לעצמם לחפף מעצלנות, אבל כשיש מישהו מבין בשטח הם פשוט לא יכולים.

RUTYVE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ממד;2314805:
כבר אמרו לי כמה קבלנים - שכשיש מפקח בניה טוב הלקוח מרויח, והרבה.
לא כל דבר אפשר לראות לאחר מעשה איך הוא נעשה (לדוגמא אם הטיח מתחת למרצפת ממלא את כל השטח היטב בצורה אחידה) והערבים מרשים לעצמם לחפף מעצלנות, אבל כשיש מישהו מבין בשטח הם פשוט לא יכולים.

אבל המפקח לא נמצא 24 שעות באתר...
בגדול מה המחיר הסביר למפקח בניה ? נתנו לי הצעה של 4000 לחודש ואמרו לי שזה יקר , מכירים משהו טוב ואמין וזול יותר ?
ובאמת כמה פעמים בשבוע המפקח אמור להגיע לבדוק ולכמה זמן ?
ואיך אפשר ככה לסמוך על המפקח שלא ישתף פעולה עם הקבלן במקום איתנו ?

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י עט הדר;2314785:
שימו לב שבדרך כלל ציבור האדריכלים ומעצבי פנים אוהבים שלוקחים מפקח
כך עוד מישהו נוטל אחריות [והפאשלות נופלים על עוד מישהו]...

ציבור האדריכלים ומעצבי פנים מבקרים בפורום הזה יותר מבעלי מקצוע אחרים.
אולי זה מה שמסביר את רוב התשובות הממליצות על מפקח שמגיעות מצד אדריכלים.

והסוגרים המרובעות - סתם השמצות.
יש קשר קלוש מאד בין תחום אחריותו של האדריכל לתחום אחריותו של המפקח.
או בעצם אפשר לומר - אין קשר.

מפקח בניה

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לב הענין;2315013:
ציבור האדריכלים ומעצבי פנים מבקרים בפורום הזה יותר מבעלי מקצוע אחרים.
אולי זה מה שמסביר את רוב התשובות הממליצות על מפקח שמגיעות מצד אדריכלים.

והסוגרים המרובעות - סתם השמצות.
יש קשר קלוש מאד בין תחום אחריותו של האדריכל לתחום אחריותו של המפקח.
או בעצם אפשר לומר - אין קשר.

אחד הדברים החשובים שמפקח בודק הוא שמיישמים בשטח בדיוק מה שהאדריכל והמהנדס תכנן. וגם לראות דברים מעבר: שאין התנגשיות קריטיות בין התוכניות של האדריכל והמהנדס . או דברים שהאדריכל תכנן ולא ישים בשטח. או סתם דברים שמפקח בגלל שהוא בשטח כל הזמן אז הוא רואה ואדריכלים לא רואים...

דוגמא שהיה לי שבוע שעבר: אדריכלית תכננה מדרגות בין מפלסים כך שהגובה חייב להיות מדויק לפי מספר המדרגות. הגיע המסגר ורצה להניח לפי תוכנית מהנדס תקרה חדשה גבוהה יותר במפלס התחתון, שלכאורה זה יותר יפה לבית וכו' אבל זה ידפוק את כל המדרגות כשיצטרכו להוסיף מדרגה ואין איפה...

בלומה

משתמש רשום
להסברה נוספת,
מפקח ל א מוריד אחראיות מאדריכל, מפקח מוריד עול ועבודה מלקוח1 זה לטובתו והוא מסוגל לטרטר אדריכל או מעצב ועוד איך לטרטר.....
המפקח אמור להיות איש הקשר בין כל בעלי המקצוע ולסנכרן כל הזמן שהכל תואם
הוא אמור לבדוק תוכניות לפני ביצוע ולבדוק אם יש אי התאמות(ותמיד יד) בין תוכניות אדריכל למהנדס, בשביל זה הוא שם.
חוץ מזה שהוא כן כל יום בשטח ובודק והעובדים אמורים לקבל מרות ממנו.
ולקוחות שלא מבינים לא יעזור אם נסביר ומי שמבין לא זקוק להסברים..
אגב 4000 שח לדירת 100 מטר בערך זה מחיר שוק כיום, לא יקר בכלל
כמובן תלוי באיכות המפקח,
מעל הכל- צריך שתהיה כימיה בין המפקח ללקוח אין מצב של ויכוחים כל הזמן זה לא מלחמה ואף אחד לא נגד אף אחד!
קבלן שמשלם למפקח להעלים עין שניהם מקומם לא בבית ספרנו....

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני רואה שיש פה מבינים,
אז אני אשאל- אם אני רוצה לשנות קירות בתוך הבית
מה יהיה רע בקירות גבס? מומלץ?

ריקי גרוזמן

משתמש חדש
מי אמר שרע?
קירות גבס חזקים ומבודדים יותר מבלוקים, אם עושים גבס דו-קרומי (2 פלטות מכל צד של הניצבים) ושמים מספיק צמר סלעים בתוך הקיר.
קירות גבס חוסכים את הצורך בטיח, יוצאים חלקים בלי גלים וגבשושיות, ומאפשרים המון משחק של נישות, ניתוקים, תעלות תאורה שקועות (גם בקירות וגם בתקרה) - חגיגה למעצבים.
כמובן כמובן שחייבים איש מקצוע מיומן שיודע לעבוד עם גבס.
בהצלחה

AutoCAD

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
קיר גבס מקסים לטווח הקצר-
זה חסכון בכסף ובבלגן.
לטווח הארוך הוא גרוע מאד!
ממש לא ממליצה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מומלץ מאוד!!!
אחי ואחותי עשו שיפוץ באותו זמן, כל אחד בביתו שלו.
אחי לקח מפקח בנייה ואחותי החליטה לחסוך את ההוצאה.
לא רק שהיא לא חסכה והיתה צריכה לשבור דברים אחרי שנעשו שלא כראוי וכו' - היתה לה ממש אי שקט נפשי כל זמן השיפוץ והרבה עוגמת נפש - לעומת אחי שפשוט חיכה בסבלנות שיסיימו לו את הבית ומידי פעם קפץ לבקר ולראות שהכל מתנהל כשורה...

אני יודעת שכל שקל חשוב בפרט בתהליך כזה של שיפוצים שהוצאות נוחתות עליכם מכל עבר - אבל דווקא בגלל זהאני ממליצה - תקחו מפקח בנייה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יגואנה;2316122:
קירות גבס נשברים ממכה חזקה

נכתב ע"י AutoCAD;2316383:
קיר גבס מקסים לטווח הקצר-
זה חסכון בכסף ובבלגן.
לטווח הארוך הוא גרוע מאד!
ממש לא ממליצה

בארץ יש הרבה מאוד דעות קדומות על גבס...
בארה"ב כל הבתים בנויים מגבס.
כמובן שאין הכוונה לגבס הרגיל והפשוט - יש המון סוגים של גבס...
גבס הוא חומר שבעבודה נכונה (עם חומרי בידוד בין הלוחות) יבודד חום וקור ויתן מענה אקוסטי הרבה יותר טוב מבנייה בבלוקים.
ולגבי החוזק - גבס דו קרומי כאמור חזק מאוד ולא יקרה לו כלום גם ממכה חזקה.
אם שפיץ של שולחן או רגל של כסא יכנסו בו - יתכן שתהיה בו מכה שניתן לתקן בקלות ובמהירות (בקיר רגיל זה יגרום לנפילת טיח - גם דורש תיקון).

moc

משתמש פעיל
נכתב ע"י eden7115;2316736:
בארץ יש הרבה מאוד דעות קדומות על גבס...
בארה"ב כל הבתים בנויים מגבס.
כמובן שאין הכוונה לגבס הרגיל והפשוט - יש המון סוגים של גבס...
גבס הוא חומר שבעבודה נכונה (עם חומרי בידוד בין הלוחות) יבודד חום וקור ויתן מענה אקוסטי הרבה יותר טוב מבנייה בבלוקים.
ולגבי החוזק - גבס דו קרומי כאמור חזק מאוד ולא יקרה לו כלום גם ממכה חזקה.
אם שפיץ של שולחן או רגל של כסא יכנסו בו - יתכן שתהיה בו מכה שניתן לתקן בקלות ובמהירות (בקיר רגיל זה יגרום לנפילת טיח - גם דורש תיקון).

בארה"ב אין 3-4 ילדים קטנים שמסתובבים בבית.
בגבס, לטווח הארוך יש בעיה בתפרים, בפרט בקירות שחשופים לגמרי מארונות וכדו'.
כמו"כ ביחי"ד לא מומלץ, מאד קשה להשכיר, ולו מסיבת הסטיגמה בלבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה