מידע שימושי מעשה באשכול בקשה לדירה בירושלים

בנמלך

משתמש פעיל
בס"ד
בשבוע שעבר פתחתי אשכול, כמו אשכולות רבים כאן, בבקשה לדירה בירושלים לרגל שמחה משפחתית.
יש לציין בהערכה גדולה וגלויה על הענות הציבור.
הצעות זרמו מכמה כיוונים, בדקנו לפי ההתאמה, ואז מצאנו משהו שענה יותר מכולם על הצרכים.
יצרנו קשר באמצעות המייל הפרטי, וכך סיכמנו את העניינים ביננו, עד לשלב המעשה שיצרנו קשר טלפוני.
הזמנו דירה עבור מספר אנשים, משפחה שרצינו לחגוג בשמחת בן המשפחה.
ויהי אור ליום שישי, והנה ילד אחד הטיס אותנו איתו למיון, שם הוחלט על המשך השגחה.
עוד הוא שם, ילד אחר קם סמרטוט, שפעת בלע"ז. (כן חיסון לא חיסון, זו לא השאלה עכשיו.)
התפתח דיון הורי מה עושים הלאה, חשובה לנו ההשתתפות מצד אחד, מצד שני לא פשוט המצב הרגיש. לכאן ולכאן - הוחלט בסוף שהרכב המשתתפים יצומצם בהתאם, כשאחד ההורים ישאר, והמשפחה מסביב מתגייסת.
מיד יצרנו קשר עם אותו יהודי טוב שהכרתי מפרוג, לומר לו על השינוי בהרכב, כך שלא יטרח לחינם.
הוא הודה לי על העידכון.
אלא כשאנחנו הגענו לשם, היינו בהלם.
האיש לא ידע שמגיעים 'הישר' מבית חולים, וכל הבלגן מסביב - אבל הוא כן ידע לארח. לארח עם כל הלב והנשמה.
ואומר לכם, זו משפחה מיוחדת.
הגמרא אומרת שאסור לומר על יהודי מכניס אורחים שדולקת אש בביתו של פלוני תמיד, משום שיהיו שיבינו זאת לא נכון או שיבואו אנשים לא מהוגנים - לכן אין צורך לחשוף פרטים, אלא ברכה לעם ישראל: ירבו כמותם בישראל.
דירה נוצצת, הכל היה מסודר כמו שצריך, כל הפרטים שרק יכולים להיות עמדו הכן, כולל נרות להדלקה, טישיו ומפות חד פעמיות, פתק נחמד למראה ובו התקבלנו יפה תוך שציינו להשתמש במה שנחפוץ (ח"פ, קפה/תה חלב וכו'). על השולחן המרכזי הונח כיבוד עשיר, הפלטה והמיחם עמדו במקומם הכן.
נייר טואלט, מגבת נקיה, מצעים יחודיים(!) ועוד כל מה שרק תחשבו.
בשביל מה שעברנו לאותו יום זה היה עבורי סוג של פורקן. התרגשתי. דמעות עמדו לי - .
עד היכן מגיעה מידת הכנסת אורחים של אחינו בני ישראל.
והוא לא מכיר אותי, ואני לא אותו. אפילו עכשיו איננו מכירים אלא מתוך פרוג-"איש את רעהו". ובכל אופן, זה היה הרבה יותר ממחמם את הלב.
כה יתן וכה יוסיף ה' להם ברכה עד בלי די, ויזכו שימלא ה' משאלות לבם לטובה.
ואני חושב לסיום, שמגיעה מילה טובה למנהלי פרוג, שבזכותם יוצאים לאור כל כך הרבה דברים טובים - שמן הסתם לא תמיד עולים על הכתב כמשוב, כי אנו רואים את המציאות שלנו כשיגרתית למדי. ישר כוחם.

בנמלך

משתמש פעיל
בס"ד
ולהוסיף עוד משהו שלא ברור מאליו.
כל הכבוד לכל אותם אנשים שמיד מוכנים לתת את ביתם, כל אלו שהגיבו וביקשו ליטול חלקם במצות הכנסת אורחים (גם אם בסוף לא השתמשנו, השכר על הנכונות והרצון קיים כשלעצמו, שכך למדונו: הרוצה לעשות מצוה ולא עשאה מעלה עליו הכתוב...).
זה לא מובן מאליו, וזה יפה מאד.
אז שוב, זה חלק מהיופי של עמנו היקר, וזה חלק מהיופי ששורר באוירה הטובה שבכאן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה