מערכות מוכנות: הסקר הגדול!!

מצב
הנושא נעול.

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
קוד פתוח מול מערכות מותאמות

ראשית כל כשאני מסתכל על המצביעים, רואים שאלה שמתמקצעים באינטרנט תומכים בקוד הפתוח, ואלה שמתמחים בתכנות מטבע הדברים מנסם לשמור על המקצוע
חשוב לזכור, הבנה באינטרנט לא מורכבת מידע בתכנות...

חוץ מזה שזה מופרך לומר שמערכת מותאמת אישית, כמה שהמתכנת יהיה מוצלח, יכולה להתקרב למה שקוד פתוח משיג. בדיוק כמו שלא שייך לומר שמתכנת יצליח להתאים לעצמו מערכת הפעלה מותאמת אישית לצרכי הלקוח, שתהיה יותר טובה מלינוקס.

רק מה, מתכנת שבונה במערכת CMS משלו בונה על זה שהלקוח יהיה חייב לעבוד רק איתו כדי להמשיך לשדרג ולפתח את האתר, מה שאין כן בקוד פתוח הלקוח חופשי להתקדם עם כל מתכנת אחר. זו כמעט הסיבה היחידה שיש למכור ללקוח אתר מותאם אישית ולא קוד פתוח, אם כי יש פעמים נדירות שאתר בהתאמה אישית יהיה עדיף.

נכתב ע"י drvvv;485870:
אפשר גם לפרש את זה בדיוק הפוך.

רוב התומכים במערכות מוכנות, חסרי נסיון וידע בתכנות, כך שאין להם באמת את הכלים והמקצועיות לבצע השוואה אמיתית, והם מסתמכים בעיקר על שמועות והטיית ליבם כלפי יכולתיהם המוגבלות.
לעומת זאת לרוב המתכנתים יש רקע כלשהו במערכות מוכנות, והם יכולים ללמוד את העבודה איתם בקלות (רוב עבודת התכנות זו למידה יומיומית של מערכות אחרות), הם לא בדיוק מתפרנסים מכתיבת קוד, אלא מהצעת פתרונות ללקוחות.
אם אני יכול להתקין וורדפרס ללקוח שמשלם עשירייה ולחסוך 80% מזמן הפיתוח, הרי שאני ירוויח הרבה יותר, חבל שבמציאות, הלקוח גם יקבל מוצר "שונה" (ביטוי עדין למוצר שלא מותאם לו, ויהיה לו תמיד קשה מאוד לפתח אותו הלאה בדיוק לפי התוכנית העיסקית שלו, בלי לפרוץ כל היום את המרובעות של המערכות).

הצטערתי מאוד לראות שהתגובות היפות והחכמות של יריב וממשיכיו נמחקו בשחזור של הסופ"ש ואודה להם מאוד באם יוכלו להשקיע ולהעלות את זה שוב!

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י smargaliot;486057:
ראשית כל כשאני מסתכל על המצביעים, רואים שאלה שמתמקצעים באינטרנט תומכים בקוד הפתוח, ואלה שמתמחים בתכנות מטבע הדברים מנסם לשמור על המקצוע
חשוב לזכור, הבנה באינטרנט לא מורכבת מידע בתכנות...

חוץ מזה שזה מופרך לומר שמערכת מותאמת אישית, כמה שהמתכנת יהיה מוצלח, יכולה להתקרב למה שקוד פתוח משיג. בדיוק כמו שלא שייך לומר שמתכנת יצליח להתאים לעצמו מערכת הפעלה מותאמת אישית לצרכי הלקוח, שתהיה יותר טובה מלינוקס.

רק מה, מתכנת שבונה במערכת CMS משלו בונה על זה שהלקוח יהיה חייב לעבוד רק איתו כדי להמשיך לשדרג ולפתח את האתר, מה שאין כן בקוד פתוח הלקוח חופשי להתקדם עם כל מתכנת אחר. זו כמעט הסיבה היחידה שיש למכור ללקוח אתר מותאם אישית ולא קוד פתוח, אם כי יש פעמים נדירות שאתר בהתאמה אישית יהיה עדיף.

תודה על המחמאות.

לא דיברתי במילה אחת אפילו על מתכנת שבונה במערכת cms משלו, מכיוון שזו האופציה של דורנט ושותפיהם, ובכך אכן אין שום רווח לעומת וורדפרס (אם כבר מערכת אז לך על הכי גדולה).

מתכנת שבונה אתר מותאם אישית ללקוח, עובד איתו מהתחלה בגישה שונה לחלוטין, ועם ראש פתוח הרבה יותר, כך שהלקוח מקבל בסופו של דבר תוצר הרבה יותר טוב בשבילו.

איך אני בתור מתכנת בור וחסר הבנה באינטרנט יודע?
השבוע ישבו אצלי לפגישה קבוצה שהעלו אתר בוורדפרס אצל אחד המומחים הגדולים ביותר בתחום (לא מהפורום ח"ו), שהוא נטש אותם באמצע, ובמשך כמה שבועות הם לא מצליחים למצוא מישהו באותה רמה שיוכל להבין מה קורה שם (קומבינה של 3 מערכות cms שונות, שנדרשו בשביל לספק חלק מהצרכים שלהם) ולסיים את הפרויקט, בזמן סביר.

לתומי הייתי בטוח שהם לפחות שילמו זול, אחרי הכל זה מערכות מוכנות.
מסתבר שהיה להם יותר זול לבנות את זה בתכנות מלא, אצל מתכנת.

מה עם האופציות הנהדרות והשימושיות שמגיעות עם וורדפרס?
הם כל כך הסתבכו איתם, שהם מוכנים לשלם בשביל להסיר ולפשט את הכל.
למרבה הצער בוורדפרס זה לא אפשרי.

במערכת "אמיתית" שנבנית עבורם, זה קלי קלות...

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה שיש מקרים שוורדפרס הוא לא הפתרון אני מסכים
אבל מדובר במקרים נדירים כפי שכבר ציינתי
עצם זה שמדובר בפרויקט שהיה צריך לשלב 3 מערכות מוכנות שונות מראה עד כמה מדובר בפרויקט גדול ונדיר.
לרוב מוחלט של סוגי האתרים יש מערכות מותאמות, לא תמיד וורדפרס זו המערכת קוד פתוח הנכונה עבור האתר.
אבל בלפחות 90% מהמקרים יש מערכת קוד פתוח שמותאמת ונותנת את הפתרון המלא.
בשביל הכמה אחוזים הנותרים לפעמים שווה להתאים פתרון על ידי מתכנת.

נכתב ע"י drvvv;486095:
תודה על המחמאות.

לא דיברתי במילה אחת אפילו על מתכנת שבונה במערכת cms משלו, מכיוון שזו האופציה של דורנט ושותפיהם, ובכך אכן אין שום רווח לעומת וורדפרס (אם כבר מערכת אז לך על הכי גדולה).

מתכנת שבונה אתר מותאם אישית ללקוח, עובד איתו מהתחלה בגישה שונה לחלוטין, ועם ראש פתוח הרבה יותר, כך שהלקוח מקבל בסופו של דבר תוצר הרבה יותר טוב בשבילו.

איך אני בתור מתכנת בור וחסר הבנה באינטרנט יודע?
השבוע ישבו אצלי לפגישה קבוצה שהעלו אתר בוורדפרס אצל אחד המומחים הגדולים ביותר בתחום (לא מהפורום ח"ו), שהוא נטש אותם באמצע, ובמשך כמה שבועות הם לא מצליחים למצוא מישהו באותה רמה שיוכל להבין מה קורה שם (קומבינה של 3 מערכות cms שונות, שנדרשו בשביל לספק חלק מהצרכים שלהם) ולסיים את הפרויקט, בזמן סביר.

לתומי הייתי בטוח שהם לפחות שילמו זול, אחרי הכל זה מערכות מוכנות.
מסתבר שהיה להם יותר זול לבנות את זה בתכנות מלא, אצל מתכנת.

מה עם האופציות הנהדרות והשימושיות שמגיעות עם וורדפרס?
הם כל כך הסתבכו איתם, שהם מוכנים לשלם בשביל להסיר ולפשט את הכל.
למרבה הצער בוורדפרס זה לא אפשרי.

במערכת "אמיתית" שנבנית עבורם, זה קלי קלות...

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
סוף סוף רואים כאן אש, ויכוח, שקלא וטריא, זה אומר בכה וזה טוען בכה.

תוציאו קצת את הפורום מנמנום

ולעניינינו:
אני כמובן תומך במערכות המוכנות, כמו שאמרתי [ונמחק] שזה עניין של הגיון.

ואני יסביר [שמחה אל תכעס]:
כשבנאי WP מגיע להציע לי אתר, הוא יכול להראות לי המון קונספטים, דוגמאות, כלים, CMSים, וכו'
חלקם וותיקים, וחלקם חדשים.
אני ירצה לבנות מערכת שהכי מתאימה לי על סמך מה שהוא מציג לי.
תיאורטית, ייתכן והוא מציג לי משהו ממש מדליק שאתמול הופץ.
האם יהיה לא נכון לומר, שאילו הוא היה מגיע בזמן שקבעתי איתו [לפני שבועיים וחצי], לא הייתי מקבל את הדבר שהכי הכי מתאים לצרכים שלי ??

כאן אני משאיר לכם להתנצח.

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
איך אכעס אם לא הבנתי את הטיעון?

מה הבעיה בזה שבוורדפרס מתחדשים כל הזמן הפיצ'רים והאפשרויות
נכון שיכול להיות שלפני שנה לא היה את כל מה שאתה צריך לאתר שלך
אבל אם עכשיו יש את כל מה שצריך בשביל האתר של הלקוח שלך, אז למה לא לתת לו קוד פתוח?
גם אם ניגע בענין של פיתוח האתר ושדרוג שלו, רוב הסיכויים שלכל השדרוגים ותוספים יהיה פתרון במערכות קוד פתוח, וגם אם אין, אז אז כל מתכנת PHP יוכל לפתור את הבעיה - הרי גם במערכת מוכנה של מתכנת אין פתרון מלא לכל השדרוגים העתידיים...

נכתב ע"י wmw;486346:
סוף סוף רואים כאן אש, ויכוח, שקלא וטריא, זה אומר בכה וזה טוען בכה.

תוציאו קצת את הפורום מנמנום

ולעניינינו:
אני כמובן תומך במערכות המוכנות, כמו שאמרתי [ונמחק] שזה עניין של הגיון.

ואני יסביר [שמחה אל תכעס]:
כשבנאי WP מגיע להציע לי אתר, הוא יכול להראות לי המון קונספטים, דוגמאות, כלים, CMSים, וכו'
חלקם וותיקים, וחלקם חדשים.
אני ירצה לבנות מערכת שהכי מתאימה לי על סמך מה שהוא מציג לי.
תיאורטית, ייתכן והוא מציג לי משהו ממש מדליק שאתמול הופץ.
האם יהיה לא נכון לומר, שאילו הוא היה מגיע בזמן שקבעתי איתו [לפני שבועיים וחצי], לא הייתי מקבל את הדבר שהכי הכי מתאים לצרכים שלי ??

כאן אני משאיר לכם להתנצח.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
שמחה, אתה שוב ושוב מערבב מונחים.

אין הבדל בין מערכת מוכנה של מתכנת לבין כל cms אחר.

אף אחד לא דיבר על מערכות מהסוג הזה, וזו אפילו לא אופציה בסקר שלך (אלא אם כן זה מוגדר תחת דורנט וכו').

מתכנת כשמו כן הוא כותב תוכנה, וכשמתכנת בונה לך אתר הוא כותב תוכנה בשבילך, כאשר כל המערכת נבנית עבורך תוך התאמה לצרכים כפי שהגדרת אותם במדויק (ולכן מלאכת האיפיון היא מקצוע בפני עצמו).
גם כשמתכנת נעזר במחלקות או חלקי קוד שכבר יש לו, לביצוע רוטינות קבועות, הוא עדיין מרכיב ומתאים אותם במיוחד בשבילך, ואילו רק קיצורי דרך להקלת העבודה בדומה לפקדים וכדו', אבל אין בזה לבין מערכת מוכנה כל קשר או הקשר.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני לא יודע אם יש טעם להשמיע עוד קול בדיון הזה שצץ ועולה מפעם לפעם.
אבל בשביל הפרוטורול אני אעשה זאת.

אני כמובן תומך בדעתו של ר' שמחה. אני מאמין שעולם הקוד הפתוח מעמיד לרשותנו ארסנל מדהים של מוצרים איכותיים שמאפשרים לנו לגייס אותם למטרות שלנו.

כאשר השאלה "איזו מערכת ניהול תוכן הכי מומלצת?" נשאלת מתוך מחשבה על האינטרסים של הלקוח, התשובה, ברוב המקרים היא: מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח (לא ממש משנה אם זו וורדפרס/ ג'ומלה/ יו-ניים-איט).

מתכנת עשוי לטעון, אני אתפור ללקוח חליפה בדיוק לפי מידותיו ובכך הוא יקבל את המוצר הטוב ביותר עבורו.
בתאוריה יש בזה מידה רבה של צדק. אבל בשטח, יש כמה טיעונים ששומטים את הקרקע מתחת לטענה זו.

1) עלויות פיתוח.
כאשר מתכנת בונה את המערכת מאפס, כל פרט מקבל משמעות כספית ניכרת. בעוד שעולם הקוד הפתוח מציע רבבות פתרונות מוכנים כמעט לכל תרחיש אפשרי.
בין אם אני זקוק למערכת לניהול משתמשים, פורום, גלריית תמונות או חנות וירטואלית, כל אלה הם דברים שיגררו עלויות נכבדות אצל מתכנת.
בוורדפרס זה רק עוד מוצר מדף.
אז כשאני מסתכל על טובת הלקוח, העלות היא חלק בלתי-נפרד מהעניין.

(גם צריך לשים את כל הנושא של "התאמה אישית" בפרופורציות. צריך לזכור ש-90% מהאתרים הקטנים/בינוניים נדרשים למגוון די דומה של פתרונות. כל הפתרונות הסטנדרטיים האלה זמינים לציבור הרחב בזכות קהילת המשתמשים הגדולה של מערכות הקוד הפתוח.)

2) באגים.
מי שמכיר את שגרת העבודה מול מתכנת, מכיר את נושא הבאגים. תיקוני באגים ובעיות של תכנון לקוי גוזלים זמן יקר והופכים את הלקוח לבודק תוכנה במשרה חלקית.
כשמדובר בוורדפרס לדוגמה, מדברים על מערכת שעברה עשרות מחזורי תיקון באגים, אופטימיזציה ועדכונים. כך גם לגבי מרבית התוספים, שהשתמשו בהם אלפי אנשים קודם, והם עברו את התהליכים האלה של "דיבוג".
אז כמובן שתמיד יש צורך בתיקונים, "טוויקינג" וכיו"ב אבל זה עולם אחר.

3) חתונה קתולית.
כשלקוח שוכר את שירותיו הטובים של מתכנת שיבנה עבורו מערכת, הוא למעשה כובל את עצמו לאדם אחד ויחיד שיטפל במערכת שלו.
למתכנתים אין סבלנות לפענח קוד של אחרים. כבר התבטא באזני מתכנת זריז והסביר לי שלא כדאי לו להתעסק עם מערכת קיימת, כי ייקח לו יותר זמן ללמוד איך היא עובדת מאשר לבנות אחת חדשה.
כשמדובר במערכת כמו וורדפרס או ג'ומלה לצורך העניין, כל איש מקצוע עם ניסיון במערכת הזו, יקבל תמונת מצב ברורה של המערכת תוך זמן קצר, ויוכל להמשיך ולפתח/לטפל במערכת במצבה הנוכחי.
פרט זה כמובן משחק לטובת הלקוח שאינו מחוייב כלפי איש מקצוע אחד ויכול תמיד למצוא אנשי מקצוע אחרים או אפילו אם יש לו גישה טכנית להתקין, להסיר ולהתאים בעצמו תוספים ומודולים שמרחיבים את יכולות המערכת.

לסיכום, לדעתי כשמסתכלים על השורה התחתונה מבחינת טובת הלקוח, ברוב המקרים, יש יתרון ניכר להתבססות על מערכת מוכנה בקוד פתוח.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
שעיה, סוף סוף שומעים שיקולים נכונים ואכן שתי הסיבות הראשונות שהזכרת הם הסיבות להעדיף מערכות מוכנות, והם גם הסיבה שלעיתים אני מפנה לקוחות לפתרונות כאלה.

אני חולק על המספר של 90% (לדעתי זה הרבה פחות), וגם על הטיעון השלישי, מכיוון שכמו שסיפרתי, בימים אלו אני מגלה את הקושי למצוא אחד שמכיר וורדפרס ברמה גבוהה שגם יסכים לנגוע במערכת קיימת כבר.
לעומת זאת אתר שכתוב כהלכה, עם קוד נקי וברור יהיה נגיש לכל מתכנת, אם זה אתר שבנה ילד חובב vb אז אכן הבעיה תהיה גדולה (לא רק מהבחינה הזאת).

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
שעיה, תודה על ההרחבה, מצטרף לכל מה שכתבת, מדהים לראות איך גרמת אפילו לדרילמן להודות במקצת:)

שמואל, עוד לא מצאתי את האתר שמצדיק כתיבת קוד מחדש, ללא שימוש במערכת CMS מוכנה, ושזה באמת יצא משתלם ללקוח.
זה שזה משתלם למתכנת כולנו מבינים...

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
שעיה, תודה על ההרחבה, מצטרף לכל מה שכתבת, מדהים לראות איך גרמת אפילו לדרילמן להודות במקצת:)

שמואל, עוד לא מצאתי את האתר שמצדיק כתיבת קוד מחדש, ללא שימוש במערכת CMS מוכנה, ושזה באמת יצא משתלם ללקוח.
זה שזה משתלם למתכנת כולנו מבינים...

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
שמחה, כנראה שאתה מתעסק יותר מדי עם אתרי תדמית, תתחיל לעבור ליזמויות...

izzy

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י drvvv;486095:
כבר מעייף ללעוס את הנושא הזה שוב ושוב אבל אני חייב לציין את ההרגשה שלי לגבי שהסיפור הזה: דרשני גדול.

או שהפרוייקט באמת היה מורכב ולא הייתה ברירה אלא להשתמש בתמהיל מסובך כ"כ דבר שהיה די דומה גם אם מתכנת היה כותב את הכל מהתחלה.

או שמנהל הפרוייקט לא מבין מספיק איך להוציא את המירב מדרופל למשל.

אנקדוטה קטנה: הכלל אצלינו לגבי כתיבת קוד קאסטם בפיתוח אתר דרופל אומר ש"עד 10 שורות קוד זה סביל". יותר מזה זה אומר שאנו לא ממשים נכון את הדרישות תוך ניצול אמיתי של מה שדרופל מציעה לנו.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
רבותי, הרמתי את הכפפה!

מיד אחרי חנוכה נערוך כאן ראיון עם מומחה וורדפרס שהוא גם מתכנת בשתי סביבות הפיתוח הפופולריות (Php .net), נציג בפניו את כל הצדדים, ונשמע תשובה מקצועית מנומקת, להעדפות המקצועיות לבחירה בכל דרך.

izzy

משתמש צעיר
D I G I T A L
וורדפרס מוגבלת ולא נותנת את הפרספקטיבה הנכונה. היא מתאימה להרבה אתרים אבל לא לכולם.

דרופל מתאימה כמעט לכולם.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
משהו "טרי"
יש לי חבר, אברך, שלומד כל יום 12 דפי גמרא, בתוכנית של "תלמודו בידו"

זו תוכנית שבה לומדים כל יום את הדף היומי, את הדף של אתמול, את הדף של לפני שבוע, דף של לפני חודש ושבוע, דף של לפני חצי שנה, דף של לפני שנה, שנתיים, שלש, ארבע, חמש, ושש.

מישהו, היה מוציא לוח שנה קבוע עם טבלת הדפים היומית, מה שדרבן ומשך המון אנשים להצטרף לתוכנית הזו. [שבסופה, תוך 14 שנים, יודעים את כל הש"ס בצורה מדהימה]

אותו אחד הדפיס לוחות שנה תמידין כסדרם החל מתשס"ה [תחילת המחזור של תלמוד בבלי] ועד י"ז כסליו של שנה זו.

כעת אין לוח, והטלפונים שהתפרסמו על הלוח, לא זמינים כלל.

אתמול ישבתי איתו, והוא הראה לי שהוא קצת "תקוע" בגלל זה.

הוא יצר לוח ידני עם נייר ועיפרון, אבל הוא רוצה שאני "יתקתק" לו לוח נורמלי ואדפיס לו.

הוצאתי את הנייד, בדיוק היה פתוח אצלי VS2010 על איזה אתר בבניה שמשתמש ב MYSQL.

אמרתי לו שיקריא לי את מס' הדפים שבכל מסכת, הזנתי לטבלה, פתחתי דף, עברתי לקלאס, ותוך פחות מחצי שעה הייתה טבלה חודשית של איזה חודש שתבחר, כולל הכל.

בזבזנו עוד כמה דקות על עיצוב, פונטים, מסגרת, הדגשה לכל יום שבת ולכל תחילת מסכת וזהו.

זה לא בניית אתר, זה לא שום דבר מתוך זה, אבל זה משהו שאתה לא יכול [עדיין] לעשות במערכת מוכנה.

זה טוב למתכנתים? יכול להיות.
זה עניין של גישה.
אני למשל מגיש ללקוח דיסק עם כל האתר, כולל סקריפט ליצירת מסד הנתונים.
את הקוד אני כותב עם דוקומנטציה מלאה, הסברים ברורים, ובמידה וזה אתר גדול הוא מקבל גם כמה קבצי וורד שמסבירים למתכנת שירצה לגעת במשהו בדיוק לאן לגשת.

מי שרוצה להשתדך בנישואין קתוליים עם הלקוחות שלו, יוכל לעשות זאת גם ב WP ובדרופל...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
סיפור מעניין בפני עצמו, לא כל כך קשור לבניית אתרים, אבל בהחלט מעניין.

בהקשר של בניית אתרים, זה הזכיר לי שיש לWP תוסף תאריך עברי. הוא יודע לחשב את התאריך העברי (לפי שעת השקיעה) ולהציג אותו בכתב עברי או באופן פונטי באנגלית.
התוסף גם מאפשר בחירה בין מגוון אפשרויות לפורמטים שונים של הצגת התאריך.

כמה יעלה לי להזמין אצלך כזה דבר?

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
עקרונית שום דבר, אני רק יתקין לך את המחלקה של חזון שמים (שעולה כסף).

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
לסיכומו של דבר
וורדפרס מתאים לרוב סוגי האתרים! רוב ולא כל!
מרבית הטיעונים פה הם שיש מקרים שוורדפרס לא מתאים - גם אני מודה בזה ולא נראה לי שיש מי שחולק
השאלה היא לגבי הרוב המוחלט של האתרים, והיזמויות...

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
האם וורדפרס מסוגלת להפעיל את רוב האתרים?
כנראה שכן.

האם זה יהיה הפתרון המיטבי והמומלץ ביותר עבורם?!
כנראה שלחלק גדול יש פתרונות טובים ומתאימים הרבה יותר.

כמו שלא בונים אתר מסחרי על מסד נתונים של אקסס, אפילו שהוא מסוגל להריץ את זה.
כמו שאני לא עובד (כיום) על מחשב נייד, אפילו שהוא מסוגל להפעיל שרת sql ובטח שאת vs.
כמו שלא בונים אתר על גוגל סייטס אפילו שאפשר להגיע שם להשגים מרשימים.

כך למרות שוורדפרס מתאימה לחלק גדול מאתרי התדמית הסטדנדרטים, ועם ידע ומאמץ אפשר למתוח אותה גם לאתרי מסחר ודברים נוספים, עדיין כנראה שלרובם ובמיוחד למיזמים ששואפים ליכולות מתקדמות, יהיה הרבה יותר יעיל וטוב לעבוד מהתחלה עם מערכות בתכנות מלא.

good_say

משתמש פעיל
נכתב ע"י izzy;487477:
וורדפרס מוגבלת ולא נותנת את הפרספקטיבה הנכונה. היא מתאימה להרבה אתרים אבל לא לכולם.
דרופל מתאימה כמעט לכולם.

נכתב ע"י smargaliot;487699:
לסיכומו של דבר
וורדפרס מתאים לרוב סוגי האתרים! רוב ולא כל!
מרבית הטיעונים פה הם שיש מקרים שוורדפרס לא מתאים - גם אני מודה בזה ולא נראה לי שיש מי שחולק
השאלה היא לגבי הרוב המוחלט של האתרים, והיזמויות...

מה בעצם רציתם להגיד? :confused: ;)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה