התייעצות מעסיק שעדיין לא שילם מאז 2022/2023

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
הועסקתי לפני למעלה משנה באחד מארגוני הרווחה הידועים עד שנשחקתי לגמרי
כשהחלטתי לעזוב נשארו לי עוד כמה חודשים שלא קיבלתי עליהם שכר מלא (חודשים 12 -1 - 2 )
נגשתי למעסיק אחרי שעזבתי והוא דחה אותי ב'קש' (לא הספקתי החודש וכדו')
היום הגעתי עד מנהלי הארגון (יחד עם כמה מחברי לעבודה שהייתה להם את אותה הבעיה) וכעת אני מתקשה להוכיח שעדיין מגיע לי שכר
חבר המליץ לי בחום על האתר הזה בו אוכל להתייעץ עם פרום משכיל ורחב מאד
יש למשהוא עצה איך אני יכול להוציא מידם את המגיע לי (איומים, דיווח לרווחה, בית משפט וכדו')
ממתין לעזרת חלוצי פרוג ובפרט למנוסים בהלנת שכר
תודה רבה!

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש חוזה עבודה בכניסה לעבודה?
יש מכתב התפטרות מסודר עם תאריך?
יש התכתבויות מיילים הקשורות לעבודה?
יש תיעוד שעון נוכחות בחצי שנה האחרונה ?
כל אלו הם הוכחות קבילות בבית הדין לעבודה

יצחק77

משתמש מקצוען
קודם כל לגבות
במסמכים
א. הוכחות שעבדת בתקופה האמורה
ב. כל פניה שלך מעתה למעסיק היא רק במייל או בפקס בכתב
פשוט לבנות תשתית שהם מכירים בחוב רק שזה עניין טכני ובקרוב נשלם
ג. לשבת עם יועץ שכר ולבדוק הייטב האם קבלת כל מה שמגיע ומה באמת החוב כולל שכר הפרשות פנסיה פיצויים
אי תשלום שכר נחשב כפיטורין משלב מסויים
אבל העיקר גיבוי במסמכים
לפני שאתה שולח מכתב מב"ד או עו"ד כדי

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
יש חוזה עבודה בכניסה לעבודה?
יש מכתב התפטרות מסודר עם תאריך?
יש התכתבויות מיילים הקשורות לעבודה?
יש תיעוד שעון נוכחות בחצי שנה האחרונה ?
כל אלו הם הוכחות קבילות בבית הדין לעבודה
א. אין לי חוזה עבודה.... באופן די טבעי אני לא מכיר מי ששומר העתק של מה שהחתימו אותו בתחילת עבודה.
ב. לא פוטרתי מעולם... פשוט לא קראו לי יותר להגיע...
ג. אין התכתבות מלבד מה שהתכתבתי אתם בזמן האחרון לגבי הלנת שכר.
ד. אין תיעוד, כי קיבלתי את המשכורת הכללית הרגילה, אבל מה שלא קיבלתי זה רק את שעות חריגים, כלומר, שעות שהשלמתי למישהו שהחסיר בלי הודעה ו/או תכנון מראש... וכל זה לא רשום בשום מקום רשמי... באופן רגיל הייתי "מעביר אצבע" בכניסה וכך היה רישום השעות, אבל במקרה של השלמות אז אין לי באותו ה"סניף" זיהוי אצבע... אז אמרו לי לרשום לעצמי בכתב יד על סתם דף ולהגיש בסוף החודש...

נערך לאחרונה ב:

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
שלב ראשון, לתבוע בבית דין לעניני ממונות י-ם
הם מאד קצרים עם המעסיקים בנושא
במקרה שלי השאלה איך להוכיח שאכן עבדתי באותם השעות... זה גם התשובה ל@יצחק77
ברעיון יש בכל מקום עבודה כזה מצלמות, וגם חתימות שלי על כל מיני פעולות הכרחיות שבהם ניתן לראות שהייתי במקום, ואני הייתי האחראי על המקום, ואני חתמתי על כל פעולה משמעותית שקורה בזמן שאני אחראי...
יש עוד דרכים נוספות להוכיח שהייתי שם, רק השאלה היא - מה מתוך זה קביל בבית משפט והאם שייך לחייב אותם לפתוח מצלמות כדי להרשיע את עצמם...

נערך לאחרונה ב:

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
מכתב מעו"ד מתחיל להזיז דברים
זה אחד הבעיות שלנו כציבור חרדי שהמעסיקים עושקים אותנו בהוראת היתר מפוברקת.
נראה לי שהם די בטוחים בעצמם... בגלל דברים שכתבתי לעיל... אין לי איך להוכיח כ"כ
וגם אני לא יודע מה הבירוקרטיה עם עו"ד ובכלל איזה עו"ד יתעסק עם סכום של כמה אלפים בודדים (פחות מ2000 ש"ח)
תגובה ל @כסא נח כי אני לא יכול לכתוב עוד הודעה כי אני משתמש חדש אז פתחתי את זה לעריכה והוספתי את זה...
אחת העצות הטובות היא
לפנות אליהם שבוע לפני ר''ה
או בעשי''ת.

הלב היהודי החם
פועם גם בקרב בעלי עמותות..

אמנם זה לא פתרון בטוח
אבל זה מגביר סיכוי.
חזק!!!!!!!!!!! זה רעיון...
אבל אנחנו קצת רחוקים מר"ה...
וגם אני לא מדבר עם בעל העמותה... אני מדבר עם סתם עובד שם שאמור "לשלם" את הכסף.
לשלם - לאשר את זה שמגיע לי כסף...

נערך לאחרונה ב:

אהרן מ.

משתמש צעיר
בתור עצמאי אין לי ניסיון ואין לי הרבה מה לייעץ אבל קודם כל אני משתתף בצערך
מה שאני כן יכול לייעץ לך מנסיון אישי שתבעתי חברות גדולות בבית משפט לתביעות קטנות זה
לבדוק האם אתה יכול לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות על הסכום + פיצויים גדולים על הזמן ועל הטרחא
וכמובן רק לאחר שתקבל היתר בכתב מרב ללכת לערכאות (יש סיכויים גדולים לקבל כשאתה מוכיח לרב שזה המקום היחיד שבו תוכל להוציא את הצדק, או שהם לא ירצו לבוא לבי"ד אבל רק בהיתר בכתב אחרת הדבר מאוד חמור)

וכידוע שבתביעות קטנות החוקים והמשפטים נוטים יותר לטובת האזרח הקטן וחובות ההוכחה הוא יותר על החברות
ע"כ אני מייעץ לך שכדאי לך לנסות להגיע למסמכים עם החתימות וכדו'
וכן להתכתב אתם בכ"מ מיילים אתה וחבריך על כ"מ דברים שעשית אז ולהוציא מהם כל מיני הודאות על החוב
וכך תוכל אח"כ ללכת לפתוח תיק בתביעות קטנות (תהליך מאוד קל אתה הולך לבית המשפט באזור שלך (במרכז זה בית המשפט השלום בת"א) שואל את השומר היכן המזכירות של התביעות הקטנות פותח תיק עם עיקרי הטענות וכן מצרף הוכחות וכדו' (אני חושב שאפשר גם בקליק באינטרנט)
המחיר לפתיחת תיק זה 1% מסך התביעה המינימום לתיק 50 ש"ח (כך עכ"פ עד לפני כמה שנים, אני לא מעודכן אם היה עליה במחיר)
אז אני מציע לבקש את המינימום שזה 5000 ש"ח פיצויים שזה יוצא 50 ל1% וממילא אתה חייב לשלםאת זה 50 על פתיחת התיק
ותרשום במסמכים שזה סכום ראשוני לתביעה ויתכן שבעתיד תעלה את דמי התביעה לפי הצורך ולפי הטירחא ואז תוסיף את ההפרש של ה-1%
הרבה פעמים עצם ההזמנה למשפט (בפרט לתביעות קטנות) עושה את העבודה וגם אם לא אל תתייאש תלך עד הסוף עם הצדק בעזה"ש תצליח
חשוב לדעת שאסור להביא יצוג של עו"ד גם לך וגם לחברה אז הטענות פשוטות כמו שאתה מתווכת איתו במשרד (מה שכן החברות הגדולות כמו סלקום וכדו' מביאם לשם ייצוג של בנ"א פשוט אבל שיש לו נסיון יותר מעו"ד ואם כל זה יד האזרח על העליונה)
ותמיד אפשר להוסיף מסמכים ולעלות את הסכום (עד סכום מסוים לא זוכר כרגע אולי 100,000 ש"ח) אם אני זוכר טוב ולא השתנו דברים עם השנים

תתעקש על הזכיות שלך
כמובן שתעשה את החשבונות שלך האם שווה לך את הזמן
אבל זה לא כ"כ קשה אני חושב שאפשר לעשות את כל זה באינטרנט אבל אני עשיתי בהגעה פיזי לבית המשפט תהליך של כמה דקות

הרבה הצלחה בהחלטה ובמעשה

יצחק77

משתמש מקצוען
תנסה שוב לכתוב להם מייל עם דו"ח מדוייק של השעות ובקשה נימוסית
שמבקשת לסיים את החוב בדרך נאותה ,
אם התגובה תהיה הכרה בחוב והבטחה לתשלום עתידי מצויין , לתייק
אם תהיה התעלמות לשחק נפגע ,לאחר כ"וכ שנים שעבדתי בנאמנות אני זכאי לפחות לתגובה וכדו'
אם תהיה הכחשה זה כבר מורכב ודורש שיתוף פעולה מבפנים להשגת תיעוד,
מכאן תזכורת לכל אלו שמתחילים עבודה או שעובדים שעות נוספות עם צעטאלעך אני נתקל ביותר מדי מקרים
של אנשים שהגיעו לפנסיה עם גרוש וחצי בגלל התופעות האלו,
אנא כתבו חוזה עבודה ברור עם המעסיק טוב לו וטוב לכם
א. הגדרות תפקיד מדויקות-כך אי אפשר לנצל ולהפיל עליכם דברים נוספים תמיד רצוי להיות לויאלי ולתת יותר אבל בגבולות ברורים
ב. שעות עבודה ברורות ומנגנון מתועד לשעות נוספות - ולשמור גיבויים
ג. מנגנונן ברור להעלאה בשכר והתקדמות
ואפשר להוסיף עוד ועוד ואמ"ל

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אם אני ניגש לתביעה משפטית אמרו לי שיעזור לי לראות את כל התביעות שהיו בעבר נגד העמותה הזו...
איך אני יכול להשיג היסטוריה של התביעות המשפטיות עליהם?

A052

משתמש סופר מקצוען
יש אתרים כמו תקדין ועוד, תחפשו שם את שם העמותה.

יצחק77

משתמש מקצוען
אם אני ניגש לתביעה משפטית אמרו לי שיעזור לי לראות את כל התביעות שהיו בעבר נגד העמותה הזו...
איך אני יכול להשיג היסטוריה של התביעות המשפטיות עליהם?
לא יעזור לך הרבה אתה צריך תיעוד כלשהו שנוגע אליך איזה שהוא צעטליך או מישהו שיסכים להעיד !
תביעות קודמות יעזרו קצת לאוירה ולהתרשמות אבל בית משפט מתיחס לראיות לא לאוירה
אל תבזבז אנרגיה מסביב התמקד ברעיונות כיצד אתה משיג תיעוד !

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני לא יודע על איזה סוג עבודה מדובר משרד? עבודה חיצונית? אבל אם יש לך עדות ממישהו שעבדת זה מאוד חזק ויכול לקדם אותך אפילו עדות רק על פעמים בודדות ואפילו פעם אחת כיון שברגע שהם היו צריכים להעביר לך תשלום יצטרכו להביא אסמכתא ומשם נטל ההוכחה מתגלגל עליהם.

מ....

משתמש פעיל
תשאל קודם רב אם מותר לתבוע בערכאות או להגיש תלונה.
בקשר למצלמות- הסיכוי שהם שמרו מתקופה כל כך ישנה די קלוש.
(בעסק שאני עובדת בו המצלמות נשמרות רק שבועיים)

נהג גרפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בהחלט לפנות עליהם בכל דרך ולהוציא מהם את המשפטים שחכתי החודש וכדו' ולהקליט את זה שזה בעצם הוכחה שהם חייבים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה