מעסיק שמעוניין להעסיק אותי כעצמאית, לאחר שהייתי שכירה.

למד וו ניק

משתמש רשום
עבדתי אצל משהו במשך תקופה ארוכה, בעבודה מהבית.
הוא שילם לי בתלוש, כשכירה.
כעת הוא טוען שרואה החשבון שלו אומר שהיות שאני לא עובדת במשרד שלו, אלא עובדת מהבית, אסור לו ע"פ חוק להעסיק אותי כשכירה, ואני חייבת לעבוד כעצמאית.
האם יש דברים בגו?

mbk

משתמש חדש
הטענה שלו לא נכונה.

הטענה שלו לא נכונה.

בכל מקרה אם את עובדת רק איתו ואת לא רוצה להתווכח הוא יכול להוציא לך חשבונות עצמית.

את הופכת להיות כעין עצמאית אבל לא צריכה לפתוח תיקים ברשיות.

שתביני כשהוא מעסיק אותך כשכירה הוא משלם עליך בין 25% ל- 30% יותר מהמשכות לכל הזכיות שמגיע לך אז אם את הופכת להיות עצמאית המשכורת שלך צריכה לגדול בהתאם.

מרים בן כליפה רו"ח
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י mbk;1637067:
הטענה שלו לא נכונה.

בכל מקרה אם את עובדת רק איתו ואת לא רוצה להתווכח הוא יכול להוציא לך חשבונות עצמית.

את הופכת להיות כעין עצמאית אבל לא צריכה לפתוח תיקים ברשיות.

שתביני כשהוא מעסיק אותך כשכירה הוא משלם עליך בין 25% ל- 30% יותר מהמשכות לכל הזכיות שמגיע לך אז אם את הופכת להיות עצמאית המשכורת שלך צריכה לגדול בהתאם.

מרים בן כליפה רו"ח
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

אני לא לגמרי מסכים.
מבחינה חוקית, יש כמה פרמטרים שחייבים להתקיים.
הרשויות כבר מכירים את השטיקים.
א. אם היא עובדת אך ורק בשבילו והוא מקור פרנסתה היחיד ו\או היא משתמשת בציוד של המעסיק, ו\או היא מחוייבת לשעות כמו מזכירה שחייבת לענות לטלפונים, ו\או היא עובדת מהבית בהשטלטות מרחוק, ו\או... ו\או... ו\או... ומחר הוא יפטר אותה והיא תיגש לבית דין עבודה. יש סבירות גבוהה שהיא תזכה וכבר היו תקדימים מעולם.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
כעצמאית תפסידי פנסיה ועוד כמה זכויות.
ברור שעדיף לו לשלם לך כעוסק פטור אפילו ללא מעמ..

mbk

משתמש חדש
נכתב ע"י אליהו פריד;1659084:
אני לא לגמרי מסכים.
מבחינה חוקית, יש כמה פרמטרים שחייבים להתקיים.
הרשויות כבר מכירים את השטיקים.
א. אם היא עובדת אך ורק בשבילו והוא מקור פרנסתה היחיד ו\או היא משתמשת בציוד של המעסיק, ו\או היא מחוייבת לשעות כמו מזכירה שחייבת לענות לטלפונים, ו\או היא עובדת מהבית בהשטלטות מרחוק, ו\או... ו\או... ו\או... ומחר הוא יפטר אותה והיא תיגש לבית דין עבודה. יש סבירות גבוהה שהיא תזכה וכבר היו תקדימים מעולם.

נכון. מסכימה עם על מילה אבל זה בצד של המעסיק כאן ההתיחסות היא לעובדת.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גם בעבודה מהבית את יכולה להחשב כשכירה אם את עומדת במבחן השכיר של מס הכנסה.
אם את רוצה, את יכולה לחשב כמה היה עלות המעסיק כשהיית שכירה ולדרוש ממנו עכשיו שישלם לך את כל העלות ואז את מרוויחה שהכסף שלך ישאר אצלך ולא ייגנב על ידי הטייקונים בחסות הפנסיה ופיצויים וגם תוכלי להצהיר הוצאות ואז יורד לך הביטוח לאומי ומס הכנסה.

sh12

משתמש מקצוען
ברור שהענין הוא כי עבודה כעצמאית משתלם יותר למעסיק!
כעצמאית, את זו שמשלמת את כל הביטו"ל, דמי בריאות, פנסיה,
אין פיצויים, אין ימי חופשה, אין ימי מחלה, אין דמי הבראה.

כך שכדאי לקחת הכל בחשבון, לא תמיד שווה לעבוד כעצמאי.
וכמובן ששכר שעה לעצמאי לא יכול להיות כששכר של שכיר.
עשי חשבון מה השכר השווה לך כדי להיות עצמאית...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה