התייעצות מעניין לשמוע מה דעתכם, דירה למשתכן בעמנואל

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כשכן תקרא תגובות קודמות יהיה לך תשובות לשאלות שלך..
בהצלחה
זה נקרא "עצלן עובד פעמיים"
חיפשתי לקצר ולהבין בתימצות ממי שכבר עקב אחרי האשכול על 10 עמודיו.
אבל עכשיו אני מבין שאצטרך לפנות קצת זמן ולעבור על האשכול.

בכל אופן אשמח אם למישהו יהיה איזשהון סיכום לגבי מה ששאלתי.

איש מיוחד

משתמש פעיל
D I G I T A L
בלת"ק לגמרי.

חרדי שזכה בעמנואל (8,800 ש"ח למ"ר) שווה לו לממש את הזכייה?
מבחינה: 1. כלכלית, 2. צביון העיר, 3. קירבה למרכז הארץ.

תודה מראש למגיבים.
מבחינה כלכלית שווה מאוד
אני זכיתי שם בדירה 110 מטר במחיר פחות מהנ"ל, והשמאי העריך לדירה הגמורה 1,35000

מלך נדל''ן

משתמש צעיר
בלת"ק לגמרי.

חרדי שזכה בעמנואל (8,800 ש"ח למ"ר) שווה לו לממש את הזכייה?
מבחינה: 1. כלכלית, 2. צביון העיר, 3. קירבה למרכז הארץ.

תודה מראש למגיבים.
כן לכל השאלות
כלכלית - היום מוכרים דירת 3 חדרים 76 מ''ר בין 1,100,000 ל1,150,000
2. צביון מצוין
3. בזמנים רגילים נסיעה לבני ברק ברכב לוקחת ממוצע 40 45 דקות
אז עכשיו תענה אתה על השאלות;)

ר. המוסד

משתמש מקצוען
2. צביון העיר
עמנואל זה יישוב חרדי לכל דבר ועניין
בניגוד לעפולה/טבריה/חריש/נתיבות/חיפה/נוף הגליל וכדומה
3. קירבה למרכז הארץ.
עמנואל היא ללא פקקים כ45 דקות מב"ב ושעה מירושלים בלבד!
גם כאן היא ממש במרכז
ויותר קרובה מחיפה/טבריה/עפולה/צפת/נוף הגליל/נתיבות/אופקים
היא השקעה מצויינת
יש לה את כל התנאים להפוך לביתר עילית או מודיעין עילית מספר 2
ולעיר חרדית נוספת במרכז הארץ...
מה שמונע שם בנייה רחבת היקף זה עובדת היותה מעבר לקו הירוק
אבל אם תנאים מדיניים מתאימים
יש לה סיכוים גבוהים להיבנות יותר מהר משפיר שהיא נמצאת רק על הנייר.
ככל הנראה עם התפתחות המקום יגיעו לשם עוד חסידיות וקהילות.

ב. ש.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני באופן אישי אחראי על תחום התח"צ ביישוב,

אז למה לעמנואל זה האוטובוס היחיד בירושלים שצריך ללכת עד תחנה מרכזית/ליפתא/קניון רמות???
כל הערים דאגו לתושביהם שהאטובוס יעבור בעיר
ראש מועצת עמנואל וחבר מרעיו - לא דאגו!!!

שלמה ויסברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
אז למה לעמנואל זה האוטובוס היחיד בירושלים שצריך ללכת עד תחנה מרכזית/ליפתא/קניון רמות???
כל הערים דאגו לתושביהם שהאטובוס יעבור בעיר
ראש מועצת עמנואל וחבר מרעיו - לא דאגו!!!
א. ממש לא מדויק..
הוציאו את כל האוטובוסים עכשיו מבר אילן ורובם מתחילים בהר חוצבים ומשם יוצאים ישירות מהעיר..
ואגב אותנו כנראה יכניסו בחזרה ליד תמיר.
ב. אני מסכים איתך שזה באמת היה עוול שנעשה לפני 3 שנים, אני באופן אישי גר שם רק שנה וכמה חודשים כך שאני לא מכיר את ההיסטוריה בדיוק..

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
נסעתי לעמנואל בשבוע שעבר.
א. אין תחצ מירושלים. מוזר אבל אם תרצו להכנס לעימנואל בבוקר פשוט אין.
ב. לפיכך נסעתי ברכב פרטי. הלוך דרך כביש 6 וחזור דרך קרית ספר. אף דרך לא נעימה- כבישים צרים, נתיב אחד מתפתל בין כפרים ערביים.
בעוד שהנסיעה דרך כביש 6 היתה סבירה ורק החצי שעה האחרונה מפותלת וחד נתיבית כנ"ל, הדרך הקצרה יותר דרך קריית ספר היא ממש ממש לא סימפטית.לא רק מבחינת תחושת חוסר הביטחון, גם מבחינת תוואי הכביש.
ג. כדי ליסוע ב6 תאלצו להיפרד מ20 ש"ח לפחות לכל כיוון.
ד. ציינו למעלה שמדובר בשעה נסיעה מירושלים-זה לא נכון. לפחות שעה ורבע, בלי עומסים בכבישים.
ה. המסקנה שלי היא שאם ההורים גרים בבני ברק, אולי אתם קרובים. מירושלים אתם מאוד מאוד רחוקים. יותר רחוקים מרכסים או ירוחם!

ו. מה שיותר הטריד אותי-יש שם חמישה! בתי ספר יסודיים לבנות. 1000 משפחות וחמישה בתי ספר אומר שאין כיתות תיקניות, אין תקציבים וממה שהצלחתי להבין גם אין תחרות ואין רמה לימודית. אותי זה ממש מרתיע. מקום שלא מצליח לייצר מינימום של אחדות בין התושבים מחזיק גורם הרתעה חזק.

די

משתמש סופר מקצוען
ציינו למעלה שמדובר בשעה נסיעה מירושלים-זה לא נכון. לפחות שעה ורבע, בלי עומסים בכבישים.
ה. המסקנה שלי היא שאם ההורים גרים בבני ברק, אולי אתם קרובים. מירושלים אתם מאוד מאוד רחוקים. יותר רחוקים מרכסים או ירוחם!
ירושלים לירוחם עכשיו (20:30) 1:34.
ירושלים לרכסים 1:29 (דרך כביש 6 בתשלום), ירושלים לרכסים בלי כביש 6 1:55.
ירושלים לעמנואל 1:08 (כולל קטע קטן בכביש 6). ללא כביש 6 1:15
(הכל מהווייז)
מה שיותר הטריד אותי-יש שם חמישה! בתי ספר יסודיים לבנות. 1000 משפחות וחמישה בתי ספר אומר שאין כיתות תיקניות,
הרבה מהמשפחות מבוגרות-חיתנו ילדים/ילדים מעל גיל בית ספר. לפי ביטוח לאומי יש בעמנואל 2551 ילדים עד גיל 18.

נערך לאחרונה ב:

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ב. לפיכך נסעתי ברכב פרטי. הלוך דרך כביש 6 וחזור דרך קרית ספר. אף דרך לא נעימה- כבישים צרים, נתיב אחד מתפתל בין כפרים ערביים.
בעוד שהנסיעה דרך כביש 6 היתה סבירה ורק החצי שעה האחרונה מפותלת וחד נתיבית כנ"ל, הדרך הקצרה יותר דרך קריית ספר היא ממש ממש לא סימפטית.לא רק מבחינת תחושת חוסר הביטחון, גם מבחינת תוואי הכביש.
ד. ציינו למעלה שמדובר בשעה נסיעה מירושלים-זה לא נכון. לפחות שעה ורבע, בלי עומסים בכבישים.

ו. מה שיותר הטריד אותי-יש שם חמישה! בתי ספר יסודיים לבנות. 1000 משפחות וחמישה בתי ספר אומר שאין כיתות תיקניות, אין תקציבים וממה שהצלחתי להבין גם אין תחרות ואין רמה לימודית. אותי זה ממש מרתיע. מקום שלא מצליח לייצר מינימום של אחדות בין התושבים מחזיק גורם הרתעה חזק.
אה,
ולהיתקע בכבישים ה"רחבים" שמובילים לביתר עילית או למודיעין עילית
ולעמוד שעות בכביש המנהרות או בצומת שילת זה "ממש" נחמד....

ובנוגע למרחק מירושליים,
תבדוק שוב עמנואל יותר קרובה מרכסים וירוחם
וכנ"ל מנוף הגליל עפולה טבריה חיפה וכדומה

ובנוגע למוסדות לימוד המצב בפריפריות החרדיות בהרבה יותר גרוע
נכון שיש דברים שטעונים שיפור
אבל יש לזכור שמדובר ביישוב חרדי
ואין את כל הבעיות שבהקצאות לחרדים כמו שיש בערים חילוניות

מלך נדל''ן

משתמש צעיר

חבל מאוד שלא התייעצת קודם איך לנסוע , דרך קרית ספר למי שלא נוסע קבוע זה באמת לא נעים , (אגב דרך יפיפיה ובאמת עם פיתולים) לא מומלץ למי שלא מכיר לנסוע משם , למרות שיש כאלה שמעדיפים דווקא את הדרך הזאת.
אבל יש את כביש 5 שזה דרך מצוינת ו55 גם דרך מצוינת
ולא יודע מי אמר שזה שעה ,אבל זה שעה ורבע.
בענין בתי הספר , יש שם בית יעקב וחב''ד וחסידי
מה הבעיה שכל אחד יכול ללמוד איפה שמתאים לו?

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
ירושלים לירוחם עכשיו (20:30) 1:34.
ירושלים לרכסים 1:29 (דרך כביש 6 בתשלום), ירושלים לרכסים בלי כביש 6 1:55.
ירושלים לעמנואל 1:08 (כולל קטע קטן בכביש 6). ללא כביש 6 1:15
(הכל מהווייז)

הרבה מהמשפחות מבוגרות-חיתנו ילדים/ילדים מעל גיל בית ספר. לפי ביטוח לאומי יש בעמנואל 2551 ילדים עד גיל 18.
אולי לא היה ברור ממה שכתבתי אבל התכוונתי שבתחצ היא יותר רחוקה מירושלים. ברור שלא בקו אווירי.
ומה שכתבת על המשפחות המבוגרות רק מחזק את מה שכתבתי. מעט ילדות והמון בתי ספר.
אה,
ולהיתקע בכבישים ה"רחבים" שמובילים לביתר עילית או למודיעין עילית
ולעמוד שעות בכביש המנהרות או בצומת שילת זה "ממש" נחמד....

ובנוגע למרחק מירושליים,
תבדוק שוב עמנואל יותר קרובה מרכסים וירוחם
וכנ"ל מנוף הגליל עפולה טבריה חיפה וכדומה

ובנוגע למוסדות לימוד המצב בפריפריות החרדיות בהרבה יותר גרוע
נכון שיש דברים שטעונים שיפור
אבל יש לזכור שמדובר ביישוב חרדי
ואין את כל הבעיות שבהקצאות לחרדים כמו שיש בערים חילוניות
כנ"ל, עמנואל רחוקה בתחצ.
אני נוסעת מירושלים לכל רחבי הארץ מתוקף עבודתי. משלבת תחצ ורכב פרטי. מכירה היטב את כל הדרכים. בשבילי, ואני מתארת חוויה סובייקטיבית, עימנואל רחוקה מאוד. פשוט קשה להשגה.
לא יודעת מה יותר גרוע ממספר מוגזם של מוסדות לא תקניים שנובע מחוסר הצלחה לחיות אחד עם השני ושלא מצליחים להחזיק רמה לימודית. ספר לי, אני רוצה לשמוע.
חבל מאוד שלא התייעצת קודם איך לנסוע , דרך קרית ספר למי שלא נוסע קבוע זה באמת לא נעים , (אגב דרך יפיפיה ובאמת עם פיתולים) לא מומלץ למי שלא מכיר לנסוע משם , למרות שיש כאלה שמעדיפים דווקא את הדרך הזאת.
אבל יש את כביש 5 שזה דרך מצוינת ו55 גם דרך מצוינת
ולא יודע מי אמר שזה שעה ,אבל זה שעה ורבע.
בענין בתי הספר , יש שם בית יעקב וחב''ד וחסידי
מה הבעיה שכל אחד יכול ללמוד איפה שמתאים לו?
התייעצתי הרבה. אחת הנסיעות היותר מתוכננות... ובדקתי כנ"ל את שתי האפשרויות המרכזיות. אלו המסקנות *הסטבייקטיביות* שלי מהנסיעה.

די

משתמש סופר מקצוען
אולי לא היה ברור ממה שכתבתי אבל התכוונתי שבתחצ היא יותר רחוקה מירושלים. ברור שלא בקו אווירי.
נסיעה ברכב זה לא קו אווירי.
הנה הנתונים מתח"צ נכון לעכשיו (10:05)
ירושלים לעמנואל 1:27 (קו 479).
ירושלים לירוחם 1:55 (קו 458)
ירושלים לרכסים 1:42 (קו 996)

לזכור שאף אחד לא משווה את עמנואל לירושלים או לק"ס, סך הכל אמרו שביחס לפריפריות האחרות מדובר באופציה נחמדה, ולזכור שמדובר באנשים שכבר זכו בדירה בהנחה, ולא בטוח בכלל שאם יכנסו למחיר למשתכן ברכסים וכו' הם יעלו בגורל.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
נסיעה ברכב זה לא קו אווירי.
הנה הנתונים מתח"צ נכון לעכשיו (10:05)
ירושלים לעמנואל 1:27 (קו 479).
ירושלים לירוחם 1:55 (קו 458)
ירושלים לרכסים 1:42 (קו 996)

לזכור שאף אחד לא משווה את עמנואל לירושלים או לק"ס, סך הכל אמרו שביחס לפריפריות האחרות מדובר באופציה נחמדה, ולזכור שמדובר באנשים שכבר זכו בדירה בהנחה, ולא בטוח בכלל שאם יכנסו למחיר למשתכן ברכסים וכו' הם יעלו בגורל.
הוצאת דברים מהקשרם כי במציאות לפי מה שבדקתי עכשיו במובאיט יש אוטובוס אחד ליום לכל כיוון. אין אפשרות סבירה להכנס או לצאת לירושלים. זו כל האמירה שלי. לבני ברק כנראה קרוב(בתחצ!) לירושלים רחוק (בתחצ!).

ובעוד שאת נושא התחבורה קל לכל אחד לבדוק, את נושא מוסדות החינוך שהוא גם קריטי יותר, יהיה קשה לבדוק מבחוץ.
אשמח למידע מבפנים. האם נכון שהמוסדות מפולגים ומבוזרים וסובלים מחוסר היתכנות כלכלית ורמה למודית נמוכה?

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עשה לך רב והסתלק מן הספק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה