כללי מעטפות

• פותח הנושא gol
  • פורסם בתאריך

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
משהו יכול לומר לי מה הכללים של הדואר בהדפסת מעטפות?
זה נכון שאי אפשר לשים שום צבע (לא מילים) 1.5 ס"מ מכל צד?
ומה בקשר לבול? אפשר לשים צבע מתחתיו?
אודה מאד למי שיענה לי.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלי צבע בכלל?
או רק בלי מלל ולמה הם אומרים שגם מהצדדים?

זאבי

משתמש פעיל
מספיק רק מלמטה, רקע בהיר וכדו' לא מפריע, מנסיון!

WEN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י זאבי;588590:
מספיק רק מלמטה, רקע בהיר וכדו' לא מפריע, מנסיון!
אני יודע רק מלמעלה בגלל החותמות והבול.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך להפריד בין דרישות הדואר ליכולות הדפוס.
יש בתי דפוס שהמכונות שלהן משאירות שוליים ולכן הם דורשים שישאירו רווח מכל הצדדים.
דרישות הדואר הן להשאיר 1.5 ס"מ ריקים בחלק התחתון.

סימן טוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הגרייפר של הדפוס, מה שתופס את המעטפה כדי להדפיס עליה, מחייב שוליים ללא גרפיקה באחד הצדדים

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עכשיו הדפוס אומר לי שזה עולה יותר יקר אם שמתי גרפיקה בצדדים.
זה נכון?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י gol;588777:
עכשיו הדפוס אומר לי שזה עולה יותר יקר אם שמתי גרפיקה בצדדים.
זה נכון?

1.5 ס"מ מלמטה זו דרישת הדואר, ויכול להכיל רקע חלק בהיר.
7 מ"מ גרייפר זו דרישת הדפוס ויכול להיות יחד עם ה 1.5 ס"מ.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה שיהיה לי ברור:
מעטפות רגילות עם בול צריכות 1.5 ס"מ מלמטה ריק בכלל לא כיתוב וללא צבע ?
או שאפשר לשים צבע (כהה) ורק בלי כיתוב?
משהו יכול לתת לי מספר של רשות הדואר לברר?

זאבי

משתמש פעיל
מספר של הדואר זה 171
מסתבר שהם יגידו שצריך ריק לגמרי,
אבל מהנסיון שלי רקע בהיר ודאי לא מפריע, וגם כמה אלמנטים כהים בפינה הימנית או השמאלית למטה לא מפריע,
רקע כהה לא ניסיתי,

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מניסיון -
תשאירו 2 ס"מ מלמטה,
0.5 ליתר בטחון כמו שמשאירים לבליד,
כי סטייה קטנה פחות מ-1.5 עולה ביוקר בדואר,
זה מפריע להם לתהליך המיון האוטומטי.

זאבי

משתמש פעיל
אתה בטוח במה שאתה כותב שזה במ"מ
ידוע לי שמבחינתם צריך 1.5 ס"מ (לא מ"מ)

פרלי קבלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מבחינת רשות הדואר צריך 1.5 ס"מ
אם יש רקע בהיר לא מפריע

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י זאבי;589186:
לך לדפוס אחר, זה לא נראה הגיוני,
בשביל הדפוס צריך להספיק צד אחד ריק,

יש מכונות שהגרייפר שלהם חייב לתפוס מן הצד, משום שאחרת המעטפות נתקעות במכונה. הגיוני או לא, זו מציאות...
יכולות ההדפסה משתנות בהחלט מדפוס לדפוס.

לגבי הדואר - הכלל מדבר באופן חד משמעי על 1.5 ס"מ ריקים, צרה צרורה לגרפיקאים. עקפתי את החוק הזה לא מעט פעמים, והיה בסדר... אבל זה הימור, במפורש.
(חשוב לציין, כשעקפתי את הכלל היה זה תמיד על פי דרישת לקוח מפורשת. הסברתי ללקוח את כללי הדואר, ואם הוא המשיך להתעקש, הסברתי לו שההימור על אחריותו)

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
מה הכוונה של הכותבים כאן שמנסיון אין בעיה עם הדפסה בהירה או אלמנטים בצדדים? הדואר לא ישלח לכם מכתב אזהרה שפעלתם לא לפי ההוראות, פשוט המעטפות האלו נזרקות מהמכונה האוטומטית ועוברות תהליך ידני מה שגורם לאיחור במשלוח המכתב.
לפי הוראות הדואר: 1.5 ס"מ למטה חייב להיות ריק!!!!

זאבי

משתמש פעיל
נכתב ע"י נסים בן חיי;590094:
מה הכוונה של הכותבים כאן שמנסיון אין בעיה עם הדפסה בהירה או אלמנטים בצדדים? הדואר לא ישלח לכם מכתב אזהרה שפעלתם לא לפי ההוראות, פשוט המעטפות האלו נזרקות מהמכונה האוטומטית ועוברות תהליך ידני מה שגורם לאיחור במשלוח המכתב.
לפי הוראות הדואר: 1.5 ס"מ למטה חייב להיות ריק!!!!
עד היום ידעתי שבמקרה שיש למטה רקע שאינו חוקי מבחינתם, הם מדביקים על זה מדבקה לבנה (צרה וארוכה), עכשיו אני שומע עכשיו משהו חדש!
במקרה של שטח ריק לגמרי המכתב יגיע לנמען במהירות
ובמקרה שאין שטח ריק זה גם יגיע, רק באיחור של כמה ימים,
הבנתי נכון? והאם עקבת שזה באמת כך?

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואני הבנתי שכל מעטפה עולה יותר יקר במקרה שהדואר מטפל בביול ובשליחה של המעטפות ברגע שיש צבע מלמטה ולא משנה אם זה רק באחד הצדדים.

אז איך זה שבדוגמאות של נירת משרדית שהורדתי מכל מיני מקומות יש גרפיקה וצבע מלמטה?
איך עוקפים את החוק הזה?
לא כדאי?
זה משנה לי את כל העיצוב לחלוטין.
איזה מרגיז!

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לא עכבתי, אבל זה מה שידוע לי, לכן אני חוזר על השאלה: מה הכוונה כאן ה"נסיון" מישהו בדק מה קרה כאשר הדפיס רקע בהיר/כהה/אלמנטים בצדדים, מעניין לשמוע...

אולי מעניין אותך גם...