מעוניינת לפתוח עוסק פטור, האם יש עניין ללכת דווקא לרו"ח או שמספיק יועץ מס?

צפורה לוי

משתמש מקצוען
אשמח להמלצה על יועץ/צת מס שיוכל לפתוח לי תיק עוסק פטור בזריזות וביעילות. אם זה משנה המיקום, אז אני מירושלים.
אם אין אפשרות לשלוח באישי, ואין אפשרות לשלוח מייל, אז מה נשאר לתת לי? מספרי טלפונים בלבד...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אולי אשתף אתכם בסיפור משבוע שאולי יעזור לאחרים.

לקוח שפנה אלי לייעוץ חד פעמי קיבל הדרכה בדיוק איך צריכים להתנהל מול הרשויות מע"מ מס הכנסה וביטוח לאומי.
אבל בחר בהתנהלות עצמאית ולא לטפל דרכי כמייצג.
הוא שלח לביטוח לאומי את הטפסים הנדרשים כדי לפתוח תיק - אבל היות ויש פקיד שצריך לבצע את הפעולה הוא ביקש לבדוק יותר פרטים ולקבל מסמכים נוספים ולפיהם הוא פעל ופתח תיק של עצמאי שאינו עונה להגדרה (כך שלא תהי' זכאית לדמי לידה).
לעומת עשרות רבות של מקרים דומים שנפתחו ע"י דרך המערכת של ביטוח לאומי למייצגים, שם המייצג הוא לוקח אחריות על פתיחת התיק והוא נפתח מיידית כמובן שמדובר בהליך חוקי ומסודר לגמרי.
ככל הנראה למקרה הזה כבר לא יהי' ניתן לעשות כלום זה נזק בלתי הפיך שלקוח גרם לעצמו נזק של אלפי ש"ח.

מי זה שמוכן לקחת אחריות ולומר לאחרים לטפל לבד בהכל, יתכן וזה מתאים לחלק מהאנשים אבל בטוח שלא לכולם.
אם תגובה זו תעזור לפחות לקורא אחד לקבל החלטה נכונה ולפעול באחריות והי' זה שכרי...

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
אשמח לקבל חוו"ד מקצועית על אחד שמרוויח מהצד כאלפיים שקל חודשי, כגון מהקלדה או תיקוני תפירה שמקבל מחברים, שכנים וכדומה, האם שווה לו הבלאגן של פתיחת תיק עוסק פטור? ואלו תועלות יש לו מכך?

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אשמח לקבל חוו"ד מקצועית על אחד שמרוויח מהצד כאלפיים שקל חודשי, כגון מהקלדה או תיקוני תפירה שמקבל מחברים, שכנים וכדומה, האם שווה לו הבלאגן של פתיחת תיק עוסק פטור? ואלו תועלות יש לו מכך?
לא כ"כ מבינה בזה אבל כדאי להתייעץ עם יועץ מס והוא יסביר לך הכל גם אם בסוף לא תפתח אצלו את התיק(ככה בכל אופן היה אצלי, בסוף כן פתחתי)

לאה רוזן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תקשיבו
אני רווקה
ולאחר הייעוץ שלכם פה הלכתי לרואה חשבון
והוא אמר לי ש
"בשום אופן לא לפתוח עוסק פטור לפני שיש דירה
כי יש בעיה גדולה מאד עם הגדלת הון"

נערך לאחרונה ב:

mina

משתמש מקצוען
והוא אמר לי ש
"בשום אופן לא לפתוח חשבון בנק לפני שיש דירה
כי יש בעיה גדולה מאד עם הגדלת הון"
לא יודעת. נשמע לי מוזר.
להפך, כשבן אדם בא לקנות דירה על מנת שיוכל לקבל משכנתא , צריך להוכיח כמה שיותר הכנסות, לא???
ועוד דבר.. אבא שלי יועץ מס מומחה מאוד בתחום!
אני ואחיותי כולן - היה לנו חשבון בנק לפני שקנינו דירה. וכולנו גם קנינו דירה, לא זכור לי שזה עלה בכלל כבעיה.
אבל שוב, אני באמת אומרת את הדברים רק על סמך הדעה שלי... יכול להיות ואני לא מספיק מודעת לדברים - וטועה.

mina

משתמש מקצוען
חשבון בנק לפני דירה.
סתם מעניין אותי מה הבעיה...
לפי מה שאני יודעת. להפך, כשבן אדם מגיש הצהרת הון, כדאי לו להצהיר על כמה שיותר.
אבל שוב, אולי אני טועה... לא יודעת. לא לוקחת אחריות.

לאה רוזן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ברור שאפשר חשבון בנק!!
אני מדברת על עוסק פטור...טעיתי מקודם בניסוח

צופנוי

משתמש מקצוען
הענין הוא שמי שפותח תיק צריך להגיש הצהרת הון, ואז בהצהרת ההון הראשונה לא תופיע דירה ברשימת הנכסים, ובהצהרת ההון השניה פתאום יהיה נכס חדש = דירה, ויצטרכו להסביר כיצד נרכשה הדירה.
אישור משכנתא אפשר להוציא אם יש הכנסות ממשכורת. מה שהרו"ח ההוא אמר היה רק לגבי עוסק פטור.

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשמח להמלצה על יועץ/צת מס שיוכל לפתוח לי תיק עוסק פטור בזריזות וביעילות. אם זה משנה המיקום, אז אני מירושלים.
אם אין אפשרות לשלוח באישי, ואין אפשרות לשלוח מייל, אז מה נשאר לתת לי? מספרי טלפונים בלבד...
גם אני מחפשת המלצה.
בירושלים, מישהי זולה, לפתיחת תיק ודוח שנתי. (עורכת וידאו)

חיים לב

משתמש צעיר
גם אני מחפשת המלצה.
בירושלים, מישהי זולה, לפתיחת תיק ודוח שנתי. (עורכת וידאו)
לי פתחה מישהי תותחית במחיר הוגן.
עם נסיון ומקצועיות, סבלנות, לפרטים הכי קטנים.
אם תרצי אשמח לתת לך את המספר.

partner

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לי פתחה מישהי תותחית במחיר הוגן.
עם נסיון ומקצועיות, סבלנות, לפרטים הכי קטנים.
אם תרצי אשמח לתת לך את המספר.

כמה לקחה על תיק אחד? וכמה לוקחת על 2 תיקים של בעל ואישה?

חיים לב

משתמש צעיר
גם לך אשמח לתת
צרי קשר
cl321212 שטרודל גימייל קום

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה