דרוש מידע מעונות היום מתייקרים במאות שקלים לחודש

עד מתי

משתמש מקצוען

מכה קשה להורים: מחירי המעונות מתייקרים באלפי שקלים לשנה​

החל משנת הלימודים הבאה ההורים יידרשו לשלם מאות שקלים נוספים על מעונות היום המפוקחים | עבור תינוקות עד גיל שנה המחיר יתייקר בלא פחות מ-480 שקלים לחודש, לפעוט עד גיל שלוש מדובר על התייקרות של 200 שקלים
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' וסגנית שר האוצר מיכל וולדיגר נפגשו אמש (שני) עם ראשי ארגוני המעונות.

בפגישה הודיע סמוטריץ' על כוונתו לחתום על המלצת ועדת המחירים של מעונות היום. משמעות ההחלטה היא שהחל מהשנה הבאה ההורים יידרשו לשלם מאות שקלים נוספים על מעונות היום המפוקחים.

מבחינת משרד האוצר, המהלך צפוי להקל על המצוקה של מעונות היום, ולאפשר להם להגדיל את שכר הסייעות באופן משמעותי. עוד נמסר כי בשיחה עלו האתגרים העומדים לפתחם של ארגוני מעונות היום והדרכים לטיפול. השר ציין כי המשבר במעונות ידוע ומצוקת הסייעות נשמעת ונדונה לעומק.
למעשה, התשלום החודשי יעלה בממוצע בכ-284 שקלים בחודש. מדובר בהתייקרות של אלפי שקלים בשנה, מה שמהווה מכה קשה לכיסם של ההורים.

עבור תינוקות עד גיל שנה המחיר יתייקר בלא פחות מ-480 שקלים לחודש, לפעוט עד גיל שלוש מדובר על התייקרות של 200 שקלים.

בפגישה נכחו ראשי הארגונים הגדולים המפעילים את מעונות היום: יו"ר אמונה ליאורה מינקה ויפעת סלע, מנכ"ל אמונה דוד הדרי, יו"ר נעמת חגית פאר, מנכ"ל נאות מרגלית ליאור גבאי, מנכ"ל נשי חירות יעל שמרגד, יו"ר ויצו אניטה פרידמן, מנכ"ל ויצו מירה מינס, מנהלת מחלקת מעונות יום בבית יעקב פייגי טבק ומנכלי"ת פורום מסגרות הגיל הרך בישראל דנית ברביאבי.

סמוטריץ' אמר כי "המשבר ידוע והמחויבות שלנו קיימת. אנחנו מבינים את הצורך ואני אחתום בשבוע הבא על הצו שיביא ליישום המלצת ועדת המחירים של מעונות היום. אני מקווה שיהיו לנו עוד בשורות לכם ולציבור ההורים, אנחנו עובדים על כך". הוא הוסיף כי "אנחנו נמשיך ונעסוק בנושא המעונות. נחתור לפתרונות ותהיה הקשבה רבה. מעונות היום הם אבן דרך משמעותית בחייהם של ילדי ישראל ובחוסנה
של כלכלת ישראל".

הסתדרות הפועל המזרחי הארגון היציג של מאות המטפלות במעונות היום של אמונה, בתגובה להחלטת שר האוצר: "אנחנו בעד כל צעד שעשוי להיטיב את תנאי המטפלות במעונות היום, אך גם ביצוע החלטות ועדות הסל לא ישפר משמעותית אם בכלל, את שכר המטפלות. הפתרון היחיד למצוקת השכר של המטפלות הוא רפורמה מקיפה בחינוך לגיל הרך שמשרד האוצר חייב להוביל".

תגידו, זה הממשלה שהבטיחה חינוך חינם מגיל אפס????
אז מה אם כולם עסוקים רק במהפיכה המשפטית
אסור לנו לתת לזה לקרות
לעלות את שכר המטפלות - ודאי!!!!!
לא מהכיס שלנו, שהממשלה תשלם את זה כמו שהיא יודעת לשלם את שכר המורים!!!!!!

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
לא נתפס...

היוקר יאמיר... ועוד איך, מרגישים זאת היטב:(.
משיח!!?? מחכים לך!!.. אתה פה??
ראיתי פעם וורט.שכתוב בחזל שבעקבתא דמשיחא "היוקר -יאמיר".זאת אומרת שמה שגם ככה יקר ולוחץ בכיס("היוקר")-הוא יאמיר עוד יותר.
ואנו מרגישים ורואים זאת מיום ליום.משהו טוב בכל זה.שזה סימן יותר ויותר מורגש שאנו בפתחו של משיח
הסיום בחזל-ואין לנו להישען לא על ביבי ולא על סמוטריץ אלא על אבינו שבשמים..

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה מצחיק אותי שאנשים האמינו שחינוך 0-3 יהיה חינם
הבטיחו, אז מה?
אתם יודעים כמה הבטחות בחירות היו?
מקיימים רק אחוז או שניים
מקודם שיעצרו את עליית הריבית המטורפת הזו ואת עליית המחירים
משהו שם לב כמה הוא שילם על ביצים לאחרונה?
מוצר צריכה בסיסי!!!
מעונות- יכול להיות שמי שלא יהיה חייב יוותר על התענוג....

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
תגידו, זה הממשלה שהבטיחה חינוך חינם מגיל אפס????
אז מה אם כולם עסוקים רק במהפיכה המשפטית
אסור לנו לתת לזה לקרות
לעלות את שכר המטפלות - ודאי!!!!!
לא מהכיס שלנו, שהממשלה תשלם את זה כמו שהיא יודעת לשלם את שכר המורים!!!!!!
כל מילה!
האמת, אני מיואשת.
רואה מה קורה עם "העצומות" שעוברות במיילים לחתימה, כלום ושום דבר.
זה אמור להיות בראש סדר העדיפויות אצל הח"כים שלנו, הם אמורים לדאוג לציבור שבחר בו, בינתיים הכל עלה, הריבית, המשכנתא, הדלק, החשמל...
שואלת ברצינות, מה הם עשו בשבילנו עד כה בקדנציה הנוכחית?

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
זה מצחיק אותי שאנשים האמינו שחינוך 0-3 יהיה חינם
הבטיחו, אז מה?
אתם יודעים כמה הבטחות בחירות היו?
מקיימים רק אחוז או שניים
מקודם שיעצרו את עליית הריבית המטורפת הזו ואת עליית המחירים
משהו שם לב כמה הוא שילם על ביצים לאחרונה?
מוצר צריכה בסיסי!!!
מעונות- יכול להיות שמי שלא יהיה חייב יוותר על התענוג....
נניח האמנו שיהיה חוק חינוך חובה, טעינו.
אבל בינתיים הכל רק עולה, לפחות שישאר סטטי כמו עד עכשיו.

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נניח האמנו שיהיה חוק חינוך חובה, טעינו.
אבל בינתיים הכל רק עולה, לפחות שישאר סטטי כמו עד עכשיו.
אבל גם שכר המטפלות צריך לעלות
אנחנו רוצים שנשים יקרות ואהובות יטפלו בקטנים שלנו
ולא יתחלפו כל יומיים, כמו שקורה עכשיו....
ומגיע להם יותר

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
אבל גם שכר המטפלות צריך לעלות
אנחנו רוצים שנשים יקרות ואהובות יטפלו בקטנים שלנו
ולא יתחלפו כל יומיים, כמו שקורה עכשיו....
ומגיע להם יותר
אני בעד.
אבל שהמדינה תשלם את זה ולא אני.

ותרשי לי להיות סקפטית לגבי העלאה שתלך למטפלות, אם אין פיקוח מגבוה כל בעל מעון יעשה מה שבא לו והכסף ילך לכיסו ולא למטפלות.

עד מתי

משתמש מקצוען

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה רבה!
אכן פתאום אני רואה שעודכן גם שכר הלימוד ולא רק נקודות זכות.

כנראה זה חדש, כי המעון עדיין לא גבה גם בחודש האחרון לפי הסכומים האלו, אלא סכום שרירותי שהוא קבע לעצמו "עד שהמדינה תחליט כמה לשלם"

עד מתי

משתמש מקצוען
אני בעד.
אבל שהמדינה תשלם את זה ולא אני.

ותרשי לי להיות סקפטית לגבי העלאה שתלך למטפלות, אם אין פיקוח מגבוה כל בעל מעון יעשה מה שבא לו והכסף ילך לכיסו ולא למטפלות.
בדיוק כמו שהמדינה היא זו שמשתתפת בעלית השכר למורים ( ואני לא נאיבית, אני מבינה בדיוק שהמדינה זה אני ואת ואתה , אבל עדיין שיהיה איזה שוויון...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה