התייעצות מעונות בבני ברק - חרבות ברזל

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
יש למישהו מושג מה החוק?
המנהלת של המעון טוענת שהיא כפופה למשרד העבודה ומקבלת נהלים ממנו..
רק שזה נשמע לא סביר בעליל.

המעון עובד רק עד 12!
שלא ישנו צהרים מבחינתי למה זה הבעיה שלי שהיא רוצה להשכיב ילדים והיא מפחדת שתהיה אזעקה..

למנהלת יש 3 מעונות כל אחד עם סמל שונה! והיא עושה רוטציה בין המעונות מה שאומר שהבת שלי לומדת בימי שני רביעי ושישי.
מה אני אמורה לעשות בשאר הימים???

הבנתי מאמא אחרת שאם היא לא פותחת להם את המעון היא לא תוכל לגבות מהם תשלום ואם פתחה חלקי כן תוכל..
מה שאומר שבשביל זה היא פותחת את המעון ואני משלמת תשלום מלא והילדה בקושי במעון.
ואני 3 ימים בשבוע לא יכולה לעבוד!
זה לא הגיוני! מילא בגנים זה גני עירייה מה אני יכולה לעשות.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
זה לא הגיוני! מילא בגנים זה גני עירייה מה אני יכולה לעשות.
את רואה בעצמך שבגני העירייה עושים רוטציה כדי שכולם ילמדו רק במרחב מוגן אז למה לא הגיוני לך שגם המעון ככה?
תבררי איזה קנס מקבל מוסד לימודי שפותח בניגוד לתקנות, ותחשבי אם היית לוקחת אחריות כזו במקומם.

וכן גם אני באותה סירה, כולם חזרו אצלי לחזלש חוץ מהתינוקת במעון שגם לה אין צפי לחזרה... (אבל אני מכירה מספיק מנהלי מוסדות כאלו שלקחו אחריות, כאלו שהחתימו הורים על הסרת אחריות וגם כאלו שצמודים לתקנות... כך שאני באמת לא דנה אותם)

אישית, אני מתכוונת לשלוח אותה למטפלת שלה מהמעון הבייתה ולשלם לה בנפרד. אין לי ברירה.
אני מאמינה שהרבה מעובדות המעונות ישמחו לעשות את זה, ואם תיתארגנו כמה ביחד, אז זה גם יצא זול...

רוצה ד' בעמו

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
מכל ההודעות שמציפות את הפורום, ניכר שמנהלות המעון עושות צעדים עפ"י שיקול דעתם, ואנחנו שבויות בידיים שלהן, מבחינת פתיחת המעון במצב המאתגר הזה, והן מבחינת התשלום שכולנו בחוסר ודאות בעניין.
לא שיש לי תלונות, אני מבינה את המצב, אך שיהיה איזשהם כללים מחייבים לפיהם יתנהלו, אולי זה היה נושא שאמור להיפתח עצומה של ההורים למנהלות המעונות.

לא הגיוני שאנחנו בסופו של דבר שולחים לביביסטריות מזדמנות כאשר גם זה לא תואם את שעות העבודה, גם הילדים עצבניים גם משלמים כפול וגם ממילא נמצאים אצל הביביסיטר ללא ממ"ד.

כמובן חוץ מפעם בשבועים שמגיע תור הקבוצה של הילד....

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
האם יש מעונות ללא ממ"ד שהתחילו עם חתימה של ההורים שזה על אחריותם?
החתימה הזו לא שווה כלום! (למקרה שיקרה ח"ו אסון)
במקרה שיקרה חלילה משהו, אני לא מקנאה בהן.

אחת מרשתות הגני ילדים הכי גדולות בבני ברק, שפתחה את הגנים מחמישי שעבר, ממחר סוגרת בחזרה, אחרי שהקב"ט הודיע לה שאם היא פותחת הוא יאלץ להעביר את המידע הלאה...

היא הראשונה שפתחה ונתנה את האומץ לכולן לפתוח בעקבותיה.

אני לא זוכרת את הסכום, אבל גובה הקנס שמקבל מקום פתוח בניגוד לכללים הוא גבוה עד מטורף. (וזה גם בלי שיקרה שם ח"ו משהו...)

אין סיבה שמנהל מעון יפתח בניגוד לחוק, רק בגלל שכמה מנהלים החליטו לפתוח וההורים מלחיצים אותו...

סליחה שאני יוצאת הקלעפטע, אבל גם אני הלכתי לעבודה היום עם בת תינוקת בעגלה שהמעון שלה סגור בלי שום צפי, ירד לי היום תשלום מלא (בתקווה שיקוזז מתי שהו) וממחר אני אשלם 20 ש"ח לשעה למטפלת שלה מהמעון שמסכימה לשמור עליה בביתה...

שמחה שאני לא במקומם, ולא מקנאה במקבלי החלטות באשר הם

mutagim

משתמש סופר מקצוען
ההוראה לא להשכיב תינוקות - זה מפקיוד העורף.
היום כל המעונות קבלו הוראה שהם המעון נפתח ללא חדר מוגן או ממ"ד - רישון של המעון יבוטל עד להודעה חדשה.

מקלט בבנין למטה של המעון הוא א פתרון
לכי תרוצי עם ילדנים תינוקות וילדים בני שנתים וחצי במרחק דקה וחצי באזעקה לצאת המעון
להגיד להם ללכת מהר למדרגות.
ולאו ההנחיות ואין כזה דבר שמשטפלת נשארת בכיתה בשעת האזעקה.
זה אסור מבחינה חוקית.
לגבי מוסדות ממשלתיים - כל אי הבנה או סטייה מהחוקים שהינו אותם - זה עבירה על החוק.
ועבירה על החוק - לא נעים לומר - אבל רק המנהלת תשב על כך,
לא המפעיל ולא ההוירם,
שום חתימה בשעה כזו לא תועיל כלום, שטויות והבלים.

ולגבי מי שכתבה שלמנהלת אינטרסים מלה ולה אינטרסים משלה - לא נכון.
בורר שהכי קל למנהת להיות בבית - וברור שאת העבודה שלה היא תריכה לעושת.
מה לעשות הפעם היא מרויחה מך שההנחיה כרגע היא לא פתוח אם המעון לא עומדות בדריושת פיקוד העורף.
[מקווה שהובנתי!
תאמיני לי
גם אני מזכירת מעון
וגם לי יש בית עם 6 ילידם
וילדה שהיתה אמרוה להיות במעון 8 שעות.
וזהו.
אין מה לעשות יותר בנידון.

רוצה ד' בעמו

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
הם לא משכיבים ילדים, בגלל הקושי בפינוי ילד ישן לממד
אז ככה שהאמנתי לכם, אבל היום כשהגעתי בשעה 13:00 לקחת את הילדה שפשפתי עיניים, כל הילדים ישנו על המזרונים (לא בממ"ד), ואולי עכשיו אזכה לקבל תשובה מדוע משתחררים באחת, עם הכול מתנהל כרגיל?

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
אז ככה שהאמנתי לכם, אבל היום כשהגעתי בשעה 13:00 לקחת את הילדה שפשפתי עיניים, כל הילדים ישנו על המזרונים (לא בממ"ד), ואולי עכשיו אזכה לקבל תשובה מדוע משתחררים באחת, עם הכול מתנהל כרגיל?
צודקת 100%
ראיתי הים במו עיני מנהלת שמזהירה עובדות לבל תשכבנה את הילדים....

אבל ביננו, החוק אמר להם לסיים ב13:00, החוק גם אמר להם לא להשכיב ילדים, אבל ילדים בסביבות גיל השנה שנתיים לא מחזיקים מעמד!!! הם פשוט נרדמים!!

סתםם

משתמש צעיר
כל המעונות גובים מחיר מלא?
אצלינו בב"ב המעון כתב שהחודש לא תהיה גביה והסכום יגבה בהתאם להנחיות בחודשים הבאים
לגבי פתיחה פתחו רק קבוצות בוגרים שיש להם חדר ממד צמוד
דיברו על רוטציה אבל בפועל לא קרה כנראה שלא רלוונטי עם תינוקות לרוץ לממד
וכן סורי אבל אני ממש מבינה אותם שלא פותחים אולי לכם נח יותר שהילד יהיה במעון ולא אכפת לכם כי גם בבית אין ממד אבל להיות המנהלת שעומדת מול זה בפועל לא הייתי מסכימה בחיים!!!!!

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
התחלתי לשלוח היום.
שלוש תינוקות בקבוצה, שאפשר להספיק להוריד למקלט.
אחד האבות יזם וארגן 6 תינוקות לרוטציה.

יועצת נישואין

משתמש פעיל
זה :
מה לעשות הפעם היא מרויחה מך שההנחיה כרגע היא לא פתוח אם המעון לא עומדות בדריושת פיקוד העורף.

מה הכוונה 'מרויחה'
היא תגבה כרגיל ? (שזה אומר שהיא מרויחה הרבה יותר כי ירדו לה הרבה הוצאות)

למה שאנחנו גם לא נרויח איתה גם קצת ונשלם פחות ?

ואם לא לזה כוונתך - אז מה הכוונה מרויחה ?

אם הם גובים כרגיל אפילו שיש להם פחות הוצאות
זה חוצפה

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
ש לך מושג מה הקטע עם הצהרונים?
ולמה הגן מתחיל שעה אחרי הזמן הרגיל?
חוץ מהרוטציה כמובן
הגן לא אמור להתחיל שעה אחרי הגן הרגיל (הבת שלי מתחילה כרגיל.
יתכן שהמעונות מתחילים יותר מאוחר מהסיבה שקשה להיות המון שעות עם ילדים ערים, אבל זה רק השערה שלי שמתאימה לשלל תירוציהם...
לגבי צהרונים-- לא יודעת אם זה נכון, אבל שמעתי שזה בגלל שרוב האזעקות היו בשעות הצהריים, זאת ועוד שהרבה מעובדות הצהרות הן בחורות צעירו וחסרות ניסיון...

שידרוגים

משתמש מקצוען
אבל ביננו, החוק אמר להם לסיים ב13:00, החוק גם אמר להם לא להשכיב ילדים, אבל ילדים בסביבות גיל השנה שנתיים לא מחזיקים מעמד!!! הם פשוט נרדמים!!
החוק! חוק ההזה? איפה הוא???? כמהה לדעת מאיפה החוק הזה בא איפה הוא כתוב? מי חוקק אותו?
אולי כך אדע למי לפנות.
זה פשוט לא ההגיוני מה שקורה כאן!
דברתי עם המנהלת ואני פשוט זועמת על המצב האבסורדי שנוצר
אז זהו גם אם חשבנו שאוטוטו יפתחו אז סופית לא, אין צפי בעתיד הקרוב
כי אמרו להם שמעון שפותח בלי ממ"ד מסתכן בשלילת רשיון קנס גבוה ומאסר להנהלה.....
תראו לי מי יפתח כך....
גביה גבו 70% - התחשבות לשמה, אההה? על מה גבו? על שכירות?
לא הבנתי אני אחראית על השכירות שלהם?????
איך קורה שדבר כ"כ בסיסי בהנעת המשק - אין לו משהו שאחראי??

קצרה

משתמש מקצוען
חד וחלק - ההורים לא אמורים לשלם.
יש כאן מישהי שאם היא לא באה לעבודה משלמים לה בזמן המלחמה?!
כרגע לא... אם יהיו פיצויים ישלמו.

גם מנהלות המעונות לא משלמות משכורות לעובדות על ימים שלא עבדו.
כרגע לא.
אם יחוקק חוק פיצויים ישלמו..

אם יהיה חוק פיצויים - הוא יסדיר את התשלום ויחזיר חלק להורים
אם לא מה פתאום ההורים אמורים להמשיך לשלם סדיר? מכוח איזו הוראה חוקית או הלכתית?!

גם עם המעסיק שלי חתמתי על חוזה תשלום חודשי. אפילו שנתי. אז מה . אם יש מלחמה ואני לא עובדת - אין תשלום...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה