מידע שימושי מעבר לחלב פרה

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ב"ה בני בן שנה
עד עתה הבאתי לו הנקה ואני רוצה לעבור לחלב פרה
האם יש צורך להרתיח את החלב לפני שמביאים לו
איזה סוג דיסה הייתם ממליצים לי לערבב לו כדי שיהיה שבע וטעים לו

לקודמים שלי הבאתי מטרנה והיה מצוין, הוא לא מעכל את תחליפי החלב טוב ולכן עד עתה לא התחלתי עם חלב

כל זה בתקוה שהוא אכן יאהב ויאכל וישבע ויהיה לו לבריאות
אז.... תודה לכם
יעל

moria6780

משתמש רשום
אולי כדאי לך לנסות חלב עזים, יותר בריא.
אני מעדיפה להשתמש בדיסת שבולת שועל, או 8 דגנים

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מנסיוני כאם ל4-
אני בגיל שנה נותנת חלב פרה , ככה:
מוסיפה מעט מים רותחים ודיסה לפי טעם הילד:קורנפלור/ אורז/דגנים מעורבים
או מחממת את החלב בסיר, רק זהירות זה רותח בשניות..

לסרבנים הוספתי קצת סוכר.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אין שום טעם להרתיח את החלב, הוא מפוסטר וזה הרבה יותר טוב מאשר הרתחה שהורסת אותו.
חלב עיזים לא עדיף על חלב פרה, חוץ מאשר לפצעים בפה ולבעלי אי סבילות גבולית ללקטוז.
כמובן שיש כאלה שיאמרו "לא, מה פתאום, רק חלב עיזים" (בתוספת פסוקים מהמקורות)
אבל את האמת יש לומר.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני גם מגיל שנה עברתי לחלב פרה
הוספתי חצי חלב חצי מים עם דיסה
ללא הרתחה
בימים הראשונים תני רק פעם ביום ותעקבי אחרי השינויים
כל זה לדעתי אם הילד אוכל עוד דברים שמספקים לו רכיבים תזונתיים נוספים (ירקות, פירות, ביצה וכו')
אבל אם הבסיס שלו זה רק בקבוקים הייתי ממשיכה קצת עם מטרנה שיש בה את כל רכיבי התזונה שהילד זקוק

sari93

משתמש צעיר
ולגבי טעמי הדייסה, לכאורה הכי טוב 8 דגנים אך יש תינוקים שלא אוהבים את זה
אם כך, אפשר להתחיל עם טעם וניל/ פרות או משהו כזה וכשהילד מתרגל לזה לעבור אט אט לדגנים

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כל דבר לגופו, עקרונית, אין שום בעיה בחלב רגיל, רק יש ילדים שבעייתיים בעיכול חלב, צריך לנסות, לתת לו קצת, ולראות איך הוא מגיב לזה, אם עובר בשלום אפשר להגדיל את הכמות ולהמשיך כמה שרוצים.
את זה אני ממליצה עם נסיון באמהות עם כמה סוגי ילדים (לגבי עיכול האוכל)
ועכשיו אני שמחה לראות את מה שכותב קקטוס שגם מאמת את ההרגשה והנסיון שלי.

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני יודעת מנסיון עם הבן שלי ושמעתי על עוד כמה שהרגישות לחלב נשארה אצלם גם לאחר גיל שנה.
לפעמים אפילו עד גיל שנתיים.
הבן שלי כבר בן שנה ושלושה - ואחרי כל פעם ששותה חלב הוא מקיא ומשלשל.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
תודה לכם עזרתם לי מאוד בתגובותיכם
אני כעת לא נותנת בכלל מטרנה ודומיהם ולכן רציתי לתת לו חלב כתוספת לירקות

גבינה אתן כן מתחילות בגיל שנה או שהרגישות אליה היא כמו של חלב

תודה תודה
יעל

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בטיפת חלב אמרו לי שרק חלב פרה ממש אפשר מגיל שנה, אבל כל שאר מוצרי החלב- אפשר גם קודם.
התינוק שלי בן 9 חודשים ואוכל הרבה גבינה, ולבן בטעמים ולא קרה לו כלום מזה...

cחיה

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
כאחת שחקרה את הנושא לעומק,והתיעצתי עם רופאים ותזונאים בנושא,
אני בכלל נגד חלב פרה ,(וחלב עיזים...)
ל-2 הגדולים נתתי,אמנם לא בגיל שנה אבל אח"כ שתו לי חלב+דיסות
עד שהילדה שלי רזתה בצורה מבהילה,וממש לא הרגישה טוב,היא סבלה הרבה מגזים ונפיחות בבטן וסתם בכללית עצבנית ובוכיה,רצתי איתה לכל הבדיקות (כולל רגישויות לחלב,ללקטוז וציליאק..),ובסוף רופאת המשפחה שלי(!) הסבירה לי שחלב פרה הוא ממש לא בריא-למרות הפרסומות הרבות שלו ,אין לצרוך חלב יותר מידי,תשאלו כל תזונאית ,ועדיף לתת לילדים מטרנה\סימילאק עד מתי שיגמלו מזה מעצמם,אין מה להשוות את הוויטמנים שהם מקבלים מהתמ"ל ,בחלב פשוט אין כלום!!!כן,ככה בפרוש היא אמרה לי,פעם חלב היה חלב,היום הוא מים לבנים עם כמה תוספות..ועוד ההורים מוסיפים חטא על פשע ומערבבים עם סוכר..מרתיחים...ועוד דברים שגורמים לזה להיות דבר רע מאוד,אל תתפלאו שהשיניים מצהיבות לילדים ,שיש חורים,וריקבון,כאבי בטן,תולעים,ועוד שלל דברים לא נעימים!
אני הפסקתי לחלוטין חלב לילדים עד גיל 3-4,הם שותים תמ"ל,ולא דיסה-אין עינין לנפח ילדים,לא מומלץ,ובכלל גיל שנה זה גיל קטן ורגיש מאוד לפתח רגישויות,להתחיל עם החלב בגיל מאוחר יותר-עדיף

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י cחיה;1458777:
כאחת שחקרה את הנושא לעומק,והתיעצתי עם רופאים ותזונאים בנושא,
אני בכלל נגד חלב פרה ,(וחלב עיזים...)
ל-2 הגדולים נתתי,אמנם לא בגיל שנה אבל אח"כ שתו לי חלב+דיסות
עד שהילדה שלי רזתה בצורה מבהילה,וממש לא הרגישה טוב,היא סבלה הרבה מגזים ונפיחות בבטן וסתם בכללית עצבנית ובוכיה,רצתי איתה לכל הבדיקות (כולל רגישויות לחלב,ללקטוז וציליאק..),ובסוף רופאת המשפחה שלי(!) הסבירה לי שחלב פרה הוא ממש לא בריא-למרות הפרסומות הרבות שלו ,אין לצרוך חלב יותר מידי,תשאלו כל תזונאית ,ועדיף לתת לילדים מטרנה\סימילאק עד מתי שיגמלו מזה מעצמם,אין מה להשוות את הוויטמנים שהם מקבלים מהתמ"ל ,בחלב פשוט אין כלום!!!כן,ככה בפרוש היא אמרה לי,פעם חלב היה חלב,היום הוא מים לבנים עם כמה תוספות..ועוד ההורים מוסיפים חטא על פשע ומערבבים עם סוכר..מרתיחים...ועוד דברים שגורמים לזה להיות דבר רע מאוד,אל תתפלאו שהשיניים מצהיבות לילדים ,שיש חורים,וריקבון,כאבי בטן,תולעים,ועוד שלל דברים לא נעימים!
אני הפסקתי לחלוטין חלב לילדים עד גיל 3-4,הם שותים תמ"ל,ולא דיסה-אין עינין לנפח ילדים,לא מומלץ,ובכלל גיל שנה זה גיל קטן ורגיש מאוד לפתח רגישויות,להתחיל עם החלב בגיל מאוחר יותר-עדיף
סליחה
אבל לרופאה שלך אין מושג בכלל מה זה חלב
אם היא אומרת שזה "מים לבנים עם תוספות" היא מעידה על כך שאין לה שום היכרות או הבנה עם תהליך הייצור של החלב.
זה פשוט בלבולי שכל.

אולי מישהו יאיר את עיני
700 גרם מטרנה עולה 54 שח, ומכינים 10 גרם מטרנה עם 60 מ"ל מים,
מה שאומר שמשלמים על 4.2 ליטר 54 ש"ח במקום 22 שח (חלב רגיל במשנת יוסף),
גם אם אוסיף לילד ויטמינים לבד לא יעלה לי כזה מחיר, (תוספת של 33 שח לשבוע!!!)
אז למה בעצם להשתמש במטרנה מעל גיל שנה? יש מישהו שיכול לעזור לי? חבל לי על הכסף, אבל לא רוצה לפגוע בילד שלי...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אולי מישהו יאיר את עיני
700 גרם מטרנה עולה 54 שח, ומכינים 10 גרם מטרנה עם 60 מ"ל מים,
מה שאומר שמשלמים על 4.2 ליטר 54 ש"ח במקום 22 שח (חלב רגיל במשנת יוסף),
גם אם אוסיף לילד ויטמינים לבד לא יעלה לי כזה מחיר, (תוספת של 33 שח לשבוע!!!)
אז למה בעצם להשתמש במטרנה מעל גיל שנה? יש מישהו שיכול לעזור לי? חבל לי על הכסף, אבל לא רוצה לפגוע בילד שלי...
איזה ויטמנים תוסיפו?
יש הרבה ויטמינים ומינרלים שלא מצוי לתינוקות...
אבל אני מאמין שהאוכל הרגיל אמור להיות מספיק + חלב

איזה ויטמנים תוסיפו?
יש הרבה ויטמינים ומינרלים שלא מצוי לתינוקות...
אבל אני מאמין שהאוכל הרגיל אמור להיות מספיק + חלב
דובוני מולטי ויטמין לילדים או משהו כזה,
שוב לא ברור לי שצריך, רק לא מבינה למה אנשים משלמים סכום כזה על מטרנה, שהם גם לא יודעים איזה ויטמינים בדיוק מכיל

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
דובוני מולטי ויטמין לילדים או משהו כזה,
שוב לא ברור לי שצריך, רק לא מבינה למה אנשים משלמים סכום כזה על מטרנה, שהם גם לא יודעים איזה ויטמינים בדיוק מכיל
לא מתאים לגיל שנה
וגם לא בטוח שיש שם את בל הנצרך
ובפרט שזה עם מלא סוכר...

אבאבאבא

משתמש פעיל
לפני כ30 שנה...
לפני עידן המטרנה,
אמא שלי לכל האחים שלי אחרי ההנקה דחפה חלב עם שוקו ובלי...
אנחנו בריאים ולשלמים ברוך ה'...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה