מעבר דרך בניין

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י grafix;1789360:
כנראה שהמעבר הוא לא דרך ביתך, את לא גרה בקומת מינוס.

טוב, אני כן גרה בקומת מינוס :)
לא מסכימה שישתמשו במעלית, בגלל חשבון החשמל שנשלם בסוף חודש...

אבל לעבור בלי ללכלך?
מה אכפת לי?

אף אחד לא נכנס לי לתוך הבית, הדלת של הבית שלי סגורה בדרך כלל :p

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1790040:
יש בנין ברחוב ברסלב בבני ברק שמשמש מעבר לשדרות רמב"ן. יש שלט שאסור לעבור שם, אבל במציאות כל היום עוברים שם אנשים. באופן אישי אני גם עובר שם כי אני חושב לעצמי עוברים כאן 1000 איש כל יום אז יהיה עוד אחד.

כמובן שצריך לשאול דיין מוכר בנושא הזה, אבל לענ"ד אם הבנין לא עושה מעשה וסוגר את המעבר עם שער ונלחם עם האנשים שעוברים שם זה מראה על איזהשהוא מחילה והסכמה למעבר. הם לא יכולים לתלות שלט פעם אחת ולראות את כל האנשים ממשיכים לעבור ולא לעשות כלום. אם זה היה אכפת להם הם כן היו דואגים לנעול את השער, להביא משטרה או אני לא יודע מה.

אני גרה כמה בניינים ליד ופעם אחד השכנים אשר לי לעבור ומאז אני עוברת שם
מה לעשות זו גזרה שאין הציבור יכול לעמוד בה זה מקצר סיבוב ענק!
אבל לגבי מה שאת אומרת היתה תקופה שהם עמדו על כך שמו שלטת ואפילו התקינו שער וזה לא עזר להם בגרם אבל לכן זה לא אומר שבגלל שהם התייאשו מותר כבר לעבור שם!!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כמובן שצריך לשאול דיין מוכר בנושא הזה, אבל לענ"ד אם הבנין לא עושה מעשה וסוגר את המעבר עם שער ונלחם עם האנשים שעוברים שם זה מראה על איזהשהוא מחילה והסכמה למעבר.

אנחנו גרים בבניין שנמצא בין שני רחובות.
אין מעבר בכלל, בכל גוש הבתים שלנו, מרחוב אחד לשני. אין שום יציאה לרחוב ההוא, והבניינים צמודים אחד לשני בלי מרווח.
ומה אנחנו עושים כשצריך ללכת לרחוב השני, ואפילו רק כדי להרים מוצץ שנפל מהמרפסת?
הולכים סיבוב ארוך. ממשיכים בXXX עד ZZZ, מסתובבים, הולכים בYYY חזרה את כל הדרך - ורק כך אפשר לקחת את החפץ שמונח 3 מטר מתחת למרפסת שלנו.

גם כשקשה וקר וגשם ושלג, אנחנו לא עוברים ישירות - כי יש שם קיר אטום. חומה. אין אפשרות טכנית לעבור.

אנשים, ההלכה היא כמו קיר אטום.
תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם צריכים לקצר את הדרך, ורוצים לעבור בבניין שדייריו לא מאשרים זאת.
תדמיינו כאילו יש שם חומה.
לא כאילו. באמת יש שם חומה.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אני נהנה לראות את האנשים כאן מספרים על עצמם בלי לחשוב שאולי זה יגרום להם לנזק.
תחשבו על זה שמישהו רוצה להזיק לכם מכל סיבה שבעולם (ערבי למשל...) הוא יכול להיכנס לפורום פרוג, שיטוט קצר והצלבת מידע יתנו לו את כל המידע, טלפון, מייל, כתובת מגורים, מה הבעל עושה, לאיזה צד הכיוון של החלונות, מתי אתם עובדים, איפה הילדים לומדים..........

סתם נקודה למחשבה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אוקיי, שיניתי...
(את הכתובת הוא יכול לקחת גם מספר הטלפונים, ואת מבנה הבניין הוא יכול ללמוד בשיטוט קצר מסביב... אבל שיהיה).

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הבנין ההוא בברסלב- נראה לי שעוברים בחצר ולא בבנין ממש.
מבלי להכנס לפרטים- אבל יש הבדל בהלכה בין 2 הדברים, ולהלכה זה משנה אפילו -אם החצר מגודרת או לא וכנ"ל חניה של רכבים, ו-תתפלאו אבל - כן- משנה לרב סדר גודל של כמות האנשים שעוברים שם בפועל - לכל דבר יש התיחסות שונה ולכן מי שזה נוגע לו ביוםיום- שילך לרב עם כל הפרטים המדויקים
ויקבל פסק
(ובכלל על סמך מה ברור מאליו שחדר במדרגות שייך לדיירים? כשאני נכנסתי לבנין שלי חדר המדרגות היה שייך לחברת "קרית ספר" ולא לי ולא לאף שכן, וכנ"ל כל חדרי המדרגות בעיר. והיינו חתומים על כך בחוזה הקניה! עם השנים היו מאבקים משפטיים שהעבירו את הבעלות לדיירים. הזוי אבל מציאותי)

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;1790436:
(ובכלל על סמך מה ברור מאליו שחדר במדרגות שייך לדיירים? כשאני נכנסתי לבנין שלי חדר המדרגות היה שייך לחברת "קרית ספר" ולא לי ולא לאף שכן, וכנ"ל כל חדרי המדרגות בעיר. והיינו חתומים על כך בחוזה הקניה! עם השנים היו מאבקים משפטיים שהעבירו את הבעלות לדיירים. הזוי אבל מציאותי)

אז אצלכם היה מצב חריג (שהיום כבר תוקן), אבל ברוב (אולי כל) המקומות חדר המדרגות שייך לדיירים.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ב-ר-ו-ר
אבל מה שבאתי לומר זה ששום דבר לא ברור לגבי הלכה
מה הדין עם כל השכנים מסכימים ואחד מתנגד או הפוך האם מספיק ששכן אחד מסכים?
ומה לגבי פתרונות בהלכה- למשל לגרום שהעובר צריך להגיע לשכן ומותר לו לעבור.
תראו- מי שצריך לעבור פעם אחת לא נכנס לזה- אבל למשל אשה שצריכה לעבור במעבר ללא מדרגות כל בוקר עם עגלת תאומים במקום לעלות מדרגות- שוה לה ללכת לרב עם כל הפרטים ולשאול. שום דבר לא מובן מאליו ורבנים גם מעלים פתרונות הלכתיים במקרים של צורך אמיתי (לא מדברת דווקא על התחום הספציפי הזה)

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גלבוע;1790079:
טוב, אני כן גרה בקומת מינוס :)
לא מסכימה שישתמשו במעלית, בגלל חשבון החשמל שנשלם בסוף חודש...

אבל לעבור בלי ללכלך?
מה אכפת לי?

אף אחד לא נכנס לי לתוך הבית, הדלת של הבית שלי סגורה בדרך כלל :p

אז כנראה שהמעבר דרך הבניין שלכם לא כ"כ אטרקטיבי, אצלנו נמצא המתנ"ס העירוני צמוד לכניסה האחורית של הבניין, וכן יש שם רחוב די גדול שמאוד נחמד לקצר את הדרך אליו דרך הבניין שלנו, ועוברים אצלנו להערכתי ביום רגיל כ200 איש לפחות, אני לא מדברת על חוה"מ או חנוכה שהמתנ"ס מאוד פעיל ויש שם פעילות מסביב לשעון, בימים כאלו אני צריכה להמתין בתור למדרגות כל פעם שאני רוצה לעבור...
ואני לא אחת שמפריע לה רעש, או לכלוך סביר, וזה מאוד מאוד מפריע לי!!!

פרפר

משתמש מקצוען
יש בנין ברחוב ברסלב בבני ברק שמשמש מעבר לשדרות רמב"ן. יש שלט שאסור לעבור שם, אבל במציאות כל היום עוברים שם אנשים. באופן אישי אני גם עובר שם כי אני חושב לעצמי עוברים כאן 1000 איש כל יום אז יהיה עוד אחד.

כמובן שצריך לשאול דיין מוכר בנושא הזה, אבל לענ"ד אם הבנין לא עושה מעשה וסוגר את המעבר עם שער ונלחם עם האנשים שעוברים שם זה מראה על איזהשהוא מחילה והסכמה למעבר. הם לא יכולים לתלות שלט פעם אחת ולראות את כל האנשים ממשיכים לעבור ולא לעשות כלום. אם זה היה אכפת להם הם כן היו דואגים לנעול את השער, להביא משטרה או אני לא יודע מה.

ומי אמר שהם לא הביאו משטרה? ואולי הם שמו שער פעם והוא נפרץ? מי שלא מכיר את הנושא מהזוית הזו בטוח שדברים כאלו קורים רק בשכונות פשע, הזוי לאילו רמות אנשים מגיעים בשביל הנוחות האישית שלהם: קריעת שלטים, שבירת מנעולים, שבירת גדרות.
ובכלל, אם נמאס להם לריב עם אנשים זה אומר שהם מוחלים? אין לי מושג על המעבר ברח' ברסלב, אבל אני הייתי מבררת את הנושא לפני שהייתי קובעת את דרכי דרך שטח כזה.

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י grafix;1790527:
אז כנראה שהמעבר דרך הבניין שלכם לא כ"כ אטרקטיבי, אצלנו נמצא המתנ"ס העירוני צמוד לכניסה האחורית של הבניין, וכן יש שם רחוב די גדול שמאוד נחמד לקצר את הדרך אליו דרך הבניין שלנו, ועוברים אצלנו להערכתי ביום רגיל כ200 איש לפחות
הערתי פעם למישהי שעברה דרך הבניין שלנו (ועוד במעלית), אז היא אמרה לי: "אם תבואי לבניין שלנו את יכולה בכיף לעבור, אצלנו מרשים", שאלתי אותה: "אז למה את לא עוברת משם?" והיא די התבלבלה.... הבניין שלנו מאד אטרקטיבי, ועוברים בו ביום מאות אנשים. אפילו פעם ראיתי מישהו שלא מדיירי הבניין מביא אבן בשביל לתפוס את הדלת של הכניסה שלא תסגר, ממש זיכוי הרבים!! (משונה למה בכלל שמו פה דלת באמצע המעבר).

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י צילומנציה;1790436:
הבנין ההוא בברסלב- נראה לי שעוברים בחצר ולא בבנין ממש.
מבלי להכנס לפרטים- אבל יש הבדל בהלכה בין 2 הדברים, ולהלכה זה משנה אפילו -אם החצר מגודרת או לא וכנ"ל חניה של רכבים, ו-תתפלאו אבל - כן- משנה לרב סדר גודל של כמות האנשים שעוברים שם בפועל - לכל דבר יש התיחסות שונה ולכן מי שזה נוגע לו ביוםיום- שילך לרב עם כל הפרטים המדויקים
ויקבל פסק

לפני מספר שנים התקשרנו לחברת 'ציפחה' לבקש שיעשו מעבר בין הבניינים לפני שהם בונים חומת אבנים. ותשובת החברה היתה: "יש יציאה מכל הבניינים שם באזור לצד השני עם מעלית למה לכם מעבר? הבניינים הישנים בברכפלד נבנו בלי יציאה ל2 הכיוונים ואנשים דרשו שיהיה אז פתחנו. תשתמשו במעלית לבריאות"

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
החברה מכרה את הדירות וכעת זכות הבעלים החדשים (קרי דיירי הבניין) לאפשר או למנוע מעבר כרצונם.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש דין של מיצר שהחזיקו בו רבים.
האם זה תקף גם כאן?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ארבע;1790851:
החברה מכרה את הדירות וכעת זכות הבעלים החדשים (קרי דיירי הבניין) לאפשר או למנוע מעבר כרצונם.

החברה לו רצתה, היתה בונה מעבר אבל הסתמכה על המעלית.
זאת אומרת שאנו כדיירים בשכונה הפסדנו בניית מעבר בגלל המעלית שהחברה בנתה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י תקוה;1790905:
החברה לו רצתה, היתה בונה מעבר אבל הסתמכה על המעלית.
זאת אומרת שאנו כדיירים בשכונה הפסדנו בניית מעבר בגלל המעלית שהחברה בנתה.

החברה נתנה לכם תירוץ מטופש לאי הרצון שלה להשקיע בעניין, זה הכל. אי אפשר לגלגל את האחריות על דיירי הבניינים המשמשים כמעבר. אני מבינה את אי הנוחות הכרוכה בהארכת הדרך בשכונה כשלך, שהיא הררית, אבל דרך הקיצור המסבה סבל לאחרים אינה הדרך (לשם הוגנות אציין שגם בבניין שלי הקימו גדר במעבר שמשמש קיצור דרך משמעותי, בניגוד לרצון מרבית השכנים, והדבר מסב לי טרחה גדולה וגם נאלצתי להשתתף בעלות הקמת הגדר שלא לרוחי, אבל ברגע שיש שכן או שניים שזה מפריע להם אני שותקת.)

הני כגנס

משתמש מקצוען
היתה חצר ברח' דבורה הנביאה בב"ב, שיכלו לעבור דרכה לחצר ביתו של מרן הסטייפלר זצ"ל ברח' רשב"ם, הוא לא הסכים בשום פנים ואופן לקצר את דרכו בדרך ההיא למרות שהדבר היה כרוך ביסורי גוף ובמאמץ גדול בהליכה, גם כשאחד השכנים יצא אליו ואמר שהוא נותן לו רשות לעבור דרך שם, אמר לו מרן זצ"ל, שהוא לא בעל הבית על כל שכניו ע"מ שיוכל לתת ההיתר בשמם, ולא הסכים לעבור ואמר שכרוך בגזל.

אות ומופת

משתמש פעיל

הקטע שהדגשתי הוא המענה לאלה שאומרים "אני לא מלכלך ולא מרעיש ולא משתמש בחשמל, אז מה זה מפריע?". בגללך יעברו שם עוד כמה.
בנוסף, אין מציאות של "לא מלכלך", בפרט בחורף. עצם ההליכה מלכלכת את הרצפה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י ארבע;1790851:

אם היה פעם מותר לגמרי מרצון הבעלים, הוא לא יכול להתחרט. והמוכר לא יכול למכור זכות שאין לו. ולכן הבעלים החדשים לא יכולים לאסור מעבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה