מידע שימושי מס שבח

שמעון ל

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
האם למישהו יש מידע כשאחד מוכר את דירתו הישנה אחרי שהוא קנה את הדירה החדשה (משפרי דיור שמוכרים את הדירה הקודמת בסמוך לאיכלוס של הדירה החדשה) האם צריכים לשלם מס שבח כי לפי מה שהבנתי כשיש לאחד דירה אחת יש פטור זה נקרא דירה אחת?

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
האם למישהו יש מידע כשאחד מוכר את דירתו הישנה אחרי שהוא קנה את הדירה החדשה (משפרי דיור שמוכרים את הדירה הקודמת בסמוך לאיכלוס של הדירה החדשה) האם צריכים לשלם מס שבח כי לפי מה שהבנתי כשיש לאחד דירה אחת יש פטור זה נקרא דירה אחת?
בוודאי. רק צריך למכור את הישנה תוך שנה וחצי.

שמעון ל

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תוך שנה וחצי ממתי? מרגע מסירת הדירה (אכלוס) או רגע רכישת הדירה?

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הזדמנות של השקעת פז...

אם יש לכם כסף בצד. תשלמו עכשיו את המס שבח. וכעבור 18 חדשים במידה ומכרתם, דרשו לקבל החזר.
כעת תקבלו אותו עם רבית + הצמדה....

חני ויזל

משתמש רשום
הזדמנות של השקעת פז...

אם יש לכם כסף בצד. תשלמו עכשיו את המס שבח. וכעבור 18 חדשים במידה ומכרתם, דרשו לקבל החזר.
אשמח להבין מה כתבת אם יש לי דירה חדשה ולא עבר 18 חודש מטופס 4
יש אפשרות למכור ולשם מס שבח ואחכ לבקש את המס בחזרה?
תודה רבה גדולה

חני ויזל

משתמש רשום
שלום, יש משיהו מנסיון שקנה דירה בקבוצת רכישה, ומכר אותה והתעסק עם פטור ממס שבח, או לחילופין שילם אבל בצורה חכמה אשמח מאוד לתגובתכם או להמלצה על יעוץ מקצועי . תודה רבה!

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום, יש משיהו מנסיון שקנה דירה בקבוצת רכישה, ומכר אותה והתעסק עם פטור ממס שבח, או לחילופין שילם אבל בצורה חכמה אשמח מאוד לתגובתכם או להמלצה על יעוץ מקצועי . תודה רבה!
הקפצה. מתעניין גם בנושא.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הזדמנות של השקעת פז...

אשמח להבין מה כתבת אם יש לי דירה חדשה ולא עבר 18 חודש מטופס 4
יש אפשרות למכור ולשם מס שבח ואחכ לבקש את המס בחזרה?
תודה רבה גדולה
לא.
צריך נימוק למה לקבל חזרה, במקרה ומכרת תוך 18 חודש מגיע לך ע"פ חוק פטור מס שבח. משא"כ מי שמוכר תוך הזמן הקצוב בחוק אינו זכאי לשום פטור.

בציניות

משתמש מקצוען
הזדמנות של השקעת פז...

לא ברור. מס שבח משלמים כשמוכרים דירה. על מה אני משלם עכשיו מס שבח אם אני מוכר רק עוד 18 חודשים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  28  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה