דרוש מידע מס לשכירה

ימס

משתמש פעיל
הציעו לי בעבודה להוסיף עוד שעות עבודה, מה שיגדיל לי בע"ה את המשכורת בסכום משמעותי.
אחד השיקולים, מעבר לזמן ולמאמצים שזה ידרוש ממני, הוא האם אחוז המס שמקוזז גדל ככל שהמשכורת גדלה? מה הכללים בזה?
אשמח מאוד לתשובה!

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בגדול זה לא צריך להיות שיקול.

מדרגות המס הן כדלהלן:

עד 6,240 ש"ח

10%

6,241 ש"ח - 8,950 ש"ח

14%

8,951 ש"ח - 14,360 ש"ח

20%

14,361 ש"ח - 19,960 ש"ח

31%

19,961 ש"ח - 41,530 ש"ח

35%

41,531 ש"ח - 53,490 ש"ח

47%

53,490 ש"ח ומעלה

50%

כנגד זה צריך לחשב את נקודות הזכות, שמפחיתות את המס.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכון לשנת 2018, שווי הנקודה 216 ש"ח לחודש ו-2,592 ש"ח לשנה. משמעותה של הזכאות היא כי מתוך מס ההכנסה שעל עובד לשלם, יופחת סכום השווה למכפלה של מספר נקודות הזיכוי בשווי נקודת זיכוי. נקודות זיכוי מקטינות את ערך המס לכל היותר לאפס, לכן הן מועילות רק לעובד שגובה החיוב שלו במס מגיע לערך נקודות הזיכוי שלהן הוא זכאי.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
המס זה על סכום מצטבר כן?
כלומר אם מרויחים 10000 לדוגמא אז:
משלמים 10 אחוז על 6240
ו14 אחוז על 2710 הבאים ( -8950 פחות 6240 )
ואז 20 אחוז על ה1050 הנותרים.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
53,490 ש"ח ומעלה

50%
לא שאני אוחז שם, אני אפילו לא מתקרב, לדאבוני, אבל המדינה היא שותפה שלי? שלוקחת חצי מהכסף שלי???? מקומם בטירוף!!!! גם ב 6,240 ש"ח שצריך להפריש 10% זה הרבה, אולי 5% זה נורמלי. יש ארנונה, מע''מ, מיסים מכס וכו' בן אדם עובד בשביל לקבל 25% מהכסף??????? מה זה אמור להיות? זה גניבה לאור יום, עושקים את העניים העשירים מגיעים להסדרים...:(:(:(

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
א שאני אוחז שם אני אפילו לא מתקרב לדאבוני אבל המדינה היא שותפה שלי שלוקחת חצי מהכסף שלי???? מקומם בטירוף!!!! גם ב 6,240 ש"ח שצריך להפריש 10% זה הרבה אולי 5% זה נורמלי יש ארנונה, מע''מ מיסים מכס וכו' בן אדם עובד בשביל לקבל 25% מהכסף??????? מה זה אמור להיות זה גניבה לאור יום עושקים את העניים העשירים מגיעים להסדרים...:(:(:(

ראשית, בשכר המינימום בד"כ לא משלמים גם את האחוזים הנמוכים הללו, כי הם מתקזזים מול נקודות הזיכוי.

שנית, כאמור בסכומים הגבוהים זה לא 50% על כל הסכום אלא רק על העודף מעבר לסכום הגבוה הנ"ל.

יה"ר שנגיע לשם.
בכל מקרה, אכן הארץ היא לא מקום נוח לעשירים, מבחינת מיסים.
עדיפה מאירופה וטובה פחות מארה"ב.
כשתגיע לסכומים הללו, כדאי שתזכור זאת.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ראשית, השכר המינימום בד"כ לא משלמים גם את האחוזים המוכים הללו, כי הם מתקזזים מול נקודות הזיכוי.

שנית, כאמור בסכומים הגבוהים זה לא 50% על כל הסכום אלא רק על העודף מעבר לסכום הגבוה הנ"ל.
חייב לציין שלא הכי מנחם אותי...

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ראשית, בשכר המינימום בד"כ לא משלמים גם את האחוזים הנמוכים הללו, כי הם מתקזזים מול נקודות הזיכוי.

יה"ר שנגיע לשם.
בכל מקרה, אכן הארץ היא לא מקום נוח לעשירים, מבחינת מיסים.
עדיפה מאירופה וטובה פחות מארה"ב.
כשתגיע לסכומים הללו, כדאי שתזכור זאת.
מה המיסים בארה"ב ואירופה באמת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה