מסך מחשב

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הפרמטר העיקרי: קונטרסט.
ככל שהמסך קונטרסטי יותר הוא באופן וירטואלי יכול להציג טווח רחב יותר של צבע.

הפרמטר השני הוא זווית צפיה אפקטיבית (במסכי LCD) שוב, ככל שהמסך שומר על אחידות הצבע בזווית גדולה יותר (גם אנכית וגם אופקית) כך הוא יותר מומלץ, כי אפשר לסמוך יותר על מה שאתה רואה.

זהו בגדול מה שאת יכולה לבדוק בקלות (כי הנתונים האלה זמינים ומפורטים עם כל מסך).

אבל אם את רוצה לדעת את האמת, מילת הקסם במסכים איכותיים היא: EIZO -החברה המובילה במסכים לשימוש בגרפיקה ובאומנות. עם דיוק מדהים בצבע. הסוד הוא ב"פנל" רכיב ה-LCD עצמו הוא יקר ואיכותי עשרות מונים ממה שמקובל במסכים פופולריים אחרים.
אבל המחיר בהתאם: מתחיל בסביבות ה2500-3000 לדגם שמוגדר אצלם "משרדי" ומגיע לסביבות ה15,000ש"ח למסכים היקרים.
אם באמת חשוב לך מסך טוב, זה הפתרון.
אם את מחפשת משהו יותר צנוע, לView Sonic יש מוניטין טוב עם מחירים שווים לכל כיס.

בהצלחה.

קודקודית

משתמש חדש
תודה רבה על תשובתך המפורטת, רק אמרו לי כמה בנות שמסך DEL הוא הכי טוב לגרפיקה מה את אומרת?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני אומר שאין שום דבר רע בDELL אבל לא הייתי נותן לו את התואר "הכי טוב לגרפיקה"

דבר שני, אם הייתי אומר לך שהאוטו הכי טוב זה פולקסוואגן, אין לזה הרבה משמעות, כי יש פולקסוואגן פולו שנת 97, שהוא לא כזו מציאה, ויש פסאט 2009 מנוע 1800 טורבו שזה ממש אוטו סבבה...

אז גם DELL יש להם יותר ממסך אחד... כל דגם לגופו

חשוון

משתמש רשום
מסך דק

אני יודעת שאקשה מאוד להשיג היום מסך "שמן", אבל אני הייתי ממליצה בחום להישאר מאחור בטכנולוגיה, ולא לפספס עם האיכות של המסכים הישנים.
אני בדקתי את הנושא בפינצטה, נסעתי עד לגדרה בשביל לראות מה זה "מסך איזו", אבל שום דבר לא נתן לי תוצאה יפה ואמיתית כמו במסכים הישנים.
העניין של הזווית יכול לשגע מישהו שהוא פדנט (ואני מקווה שרובנו כאלה): אם אתה עומד- אתה רואה צבע מסויים. אתה מתיישב- אתה רואה צבע אחר. נכון, זה דקויות, אבל לי קשה מאוד לעבוד כך.
אני מחכה שיהיה שיפור משמעותי בטכנולוגיית המסכים הדקים- (עניין של שנה שנתיים לדעתי) ואז אחליף את ה"טנק" שלי.
זו דעתי...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מומלץ לך מאד לדבר עם בריס. הוא הסביר לי בהרצאה ארוכה ומאלפת מה היה לא טוב במסכים הדקים וכו'. והטובים עלו ביוקר רב. עתה יש חידוש מדהים. אין לי זמן לכתוב אותו. תנסי להשיג את בריס בפורום תוכנה חומרה. אם לא פני אלי שוב. ממש חבל שתפספסי את המידע הזה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י חשוון;269252:
אני יודעת שאקשה מאוד להשיג היום מסך "שמן", אבל אני הייתי ממליצה בחום להישאר מאחור בטכנולוגיה, ולא לפספס עם האיכות של המסכים הישנים.
אני בדקתי את הנושא בפינצטה, נסעתי עד לגדרה בשביל לראות מה זה "מסך איזו", אבל שום דבר לא נתן לי תוצאה יפה ואמיתית כמו במסכים הישנים.
העניין של הזווית יכול לשגע מישהו שהוא פדנט (ואני מקווה שרובנו כאלה): אם אתה עומד- אתה רואה צבע מסויים. אתה מתיישב- אתה רואה צבע אחר. נכון, זה דקויות, אבל לי קשה מאוד לעבוד כך.
אני מחכה שיהיה שיפור משמעותי בטכנולוגיית המסכים הדקים- (עניין של שנה שנתיים לדעתי) ואז אחליף את ה"טנק" שלי.
זו דעתי...

עם על הבוד ל"טנק" שלך, ויש כבוד.
אחרי שלוש שנים הוא מתחיל לקהל טישטוש בקצוות, שינויי צבע ועוד רעות חולות...

לגבי מסכי איזו, זווית הצפיה כל כך רחבה, עד שנושא כבר לא רלבנטי למסכים אלה.

חשוון

משתמש רשום
סורי... המסך שלי בן שבע, מדהים בדיוקו, לא כהתה עינו ולא נס ליחו... (והוא בוגר גירוש, כלומר- עבר איזה חצי שנה במכולה...)

pink

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כאחת שמרוצה מאד מהמסך למרות שהוא דק, דגם xerox 22"
אשמח לשמוע אם יש עוד שחושבים כמוני, לפני שאני ממליצה לאחרים...

SAPIR0001

משתמש צעיר
גם אני משתמש בזירוקס 22W
ואני מאד מרוצה
צריך להשקיע קצת בכיול שלו
אבל התוצאה משביעת רצון
והמחיר בסביבות 1000 ש"ח

naamaid

משתמש צעיר
נכתב ע"י SAPIR0001;269590:
גם אני משתמש בזירוקס 22W
ואני מאד מרוצה
צריך להשקיע קצת בכיול שלו
אבל התוצאה משביעת רצון
והמחיר בסביבות 1000 ש"ח

איך אתה מכייל?
ואיזה דגם זה?
היית ממליץ עליו יותר מסמסונג?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה