התייעצות מנסיון שלכם, איך לשרוד את יום כיפור?

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
ממש מפתיע.
יולדת עד 7 ימים צמה ככל יכולתה.
ידוע לי שיולדת עד שלוש ימים אסור לצום-
וזה אומר שאם ה72 שעות נגמר בליל החג
אז עד ה72 שעות צריכה לאכול רגיל (גם סעודת חג )
ומאותו רגע תלוי איך מרגישה - בד"כ זה שיעורים ולא אכילה רגילה

מאוד הגיוני שאת מדברת על ניתוחים שאז בד"כ לפני שבוע שיעורים לא מספיק

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
כדורים של בי פולן של חברת פוראוור,
אני והמשפחה שלי לוקחים את הכדורים האלה שלשה ימים קודם, 3 פעמים ביום,
אני אישית עוברת צומות יחסית בקלות, אז אני רואה את השיפור יותר בזה שאין לי חולשה,
אבל אבא שלי וכמה אחיות עוברים את הצום עם כאבי ראש נוראיים, וזה ממש מחולל להם פלאות!

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
שיטה אולי יותר ריגשית...
אבל בדוק ומנוסה
לא לפחד מהצום ומהחולשה..
הייתי מוסיפה- לדעת שהצום מסתיים בלילה, וב"ה אף אחד לא מת מצום.

ולגבי שתיית מיץ ענבים- ראיתי שהמליצו לשתות בקבוק מיץ ענבים- מה שיוצר כאבי בטן,
אני מערבבת: 1/3-1/2 מיץ ענבים, והשאר מים. הטעם פחות מעיק.

ממליצה עוד משהו- לאכול הרבה פירות מסוגים שונים, הם מזינים את הגוף בסוכר פירות שעוזר מאוד בצום.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי שתיית מיץ ענבים- ראיתי שהמליצו לשתות בקבוק מיץ ענבים- מה שיוצר כאבי בטן,
אני מערבבת: 1/3-1/2 מיץ ענבים, והשאר מים. הטעם פחות מעיק.
אם זה אני אז אני כתבתי שאני לא ממליצה בקבוק שלם. שימו לב.

I program

משתמש רשום
משהו שלא הייתי כ"כ ממליצה.
הרב שלנו אמר לאמא שלי אחרי שהיא ילדה בו' תשרי (לפני 21 שנים) לשתות בקבוק שלם של מיץ ענבים לפני הצום, וככה לצום.
היא הצליחה לצום, 4 ימים אחרי לידה. אבל היו לה כאבי בטן נוראים והיא לא הצליחה ללכת לשירותים כמה שעות בגלל זה.
זה למקרים קשים כמו 4 ימים אחרי לידה, אבל אפשר להשתמש ברעיון ולשתות כמה כוסות של מיץ ענבים.
וכמובן לקחת קלי צום.

יש הבדל בסוג המיץ ענבים?

חחח

משתמש סופר מקצוען
לאשה צעירה שעוברת את הצומות בקושי רב, מה ממליצים לעשות לקראת יום הכיפורים?
לקחת קלי צום (ואיזה סוג) ? מה לאכול לפני? מנסיון שלכם מה באמת עוזר?
מנסיון של אחד שצם מאאאד קשה וב"ה הצליח לפתור את זה-
לשתות בירה שחורה ביום שלפני הצום. לקחת קלי צום וכן אומפרדקס בבוקר שלפני הצום וממש סמוך לכניסת הצום.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

ראיתי לפני הרבה שנים, במעניי הישועה ביום כיפור הנחיות ליולדות.

ממה שאני זוכרת יש ממש הבדלים בין יום ליום
אאל"ט מי שילדה החל מהשקיעה של ר"ה יש חילוקים כמה ומתי צריכה לצום

מי שילדה לפני השקיעה כלומר כ"ט אלול ואחורה כבר צריכה לצום מלא.

יוו

משתמש פעיל
למי יש עוד עיצות???? ניסתי ה כ ל!!! כלום לא עוזר, והגוף שלי לא מוכן בשופ"א לקבל קלי צום ודומיו, זה רק מחריף את המצב. אני לא שורדת צומות, ברמה שלא מצליחה בשעות הצהריים (בד"כ)להתפלל בשכיבה על הספה, לא יכולה להוציא הגה מהפה!! זה חולשה מטורפת (לא כאבי ראש ב"ה) ורבות הפעמים שנאלצתי לשבור, וזה קשה לי נורא, אני ממש מתייסרת הן מהצום והן משבירתו. למי יש עיצת פלאים???

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
למי יש עוד עיצות???? ניסתי ה כ ל!!! כלום לא עוזר, והגוף שלי לא מוכן בשופ"א לקבל קלי צום ודומיו, זה רק מחריף את המצב. אני לא שורדת צומות, ברמה שלא מצליחה בשעות הצהריים (בד"כ)להתפלל בשכיבה על הספה, לא יכולה להוציא הגה מהפה!! זה חולשה מטורפת (לא כאבי ראש ב"ה) ורבות הפעמים שנאלצתי לשבור, וזה קשה לי נורא, אני ממש מתייסרת הן מהצום והן משבירתו. למי יש עיצת פלאים???
תשאלי רופא...

פ.נ

משתמש מקצוען
אולי כדורים לחיזוק בכללי??
תלכי לרופא ליעוץ....

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען

עד שלושה ימים לא צמים
אבל לשיטת שו"ע הרב אוכלים רק בשיעורים
חישוב שלושת הימים גם שנוי במחלוקת (האם 72 שעות או 'שלושה שקיעות' כמו מניין ימים בדרך כלל לענייני הלכה שכך מחמיר מרן השו"ע. היינו שהיולדת בז' תשרי למרות שעדיין בתוך ה72 שעות בתחילת הצום - אין לה את ההיתר הגורף)
רק דוגמא למה לא לפסוק הלכות ע"פ מידע שכותבים או כותבות כאן.. כדאי להתייעץ עם רב המומחה לדבר במיוחד (ויש הרבה שמוכרים כ'מקילים' יותר ב'ספק פיקוח נפש' וכו') במקרים קשים כמו הנ"ל

מלכה לב

משתמש רשום
עד שלושה ימים לא צמים
אבל לשיטת שו"ע הרב אוכלים רק בשיעורים
חישוב שלושת הימים גם שנוי במחלוקת (האם 72 שעות או 'שלושה שקיעות' כמו מניין ימים בדרך כלל לענייני הלכה שכך מחמיר מרן השו"ע. היינו שהיולדת בז' תשרי למרות שעדיין בתוך ה72 שעות בתחילת הצום - אין לה את ההיתר הגורף)
רק דוגמא למה לא לפסוק הלכות ע"פ מידע שכותבים או כותבות כאן.. כדאי להתייעץ עם רב המומחה לדבר במיוחד (ויש הרבה שמוכרים כ'מקילים' יותר ב'ספק פיקוח נפש' וכו') במקרים קשים כמו הנ"ל
אני גם ילדתי בו' תשרי בצהריים,
וצמתי רגיל לגמרי
מה שכן שאלנו רב מראש והכנו שיעורים למקרה צורך
עבר ברוך השם ממש בקלות
דווקא יו"כ אחר שילדתי יומיים אחרי, בי"ב תשרי היה הרבה יותר קשה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לקבל את זה ולהרפות ולא לנסות בכלל להתפלל במהלך היום, להיות במיטה עם מזגן ולדעת שזה העבודה שלך ביום כיפור.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
תדברי עם פוסק ותסבירי לו מה את מרגישה,
לשתות בשיעורים זה כמו צום! וזה עדיף מלהתמוטט ולשבור אח"כ.
יש הרבה סיבות שיכולות להיות, וההלכה מכירה בהם.
יש הרבה קווים שפתוחים ויש רבנים שעונים כל היום על אלפי שאלות.
תפני לפי המנהגים שלכם.

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש טיפים לאישה בסוף תשיעי שחייבת לצום? (זה כבר לא מסוכן אם יגרום ללידה...)
טיפים איך להתכונן (חוץ מהטיפים הרגילים...), מה אפשר לעשות במשך הצום כדי להקל, כדורים שעוזרים באמת מניסיון, כל עצה תעזור...
?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  13  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה