מידע שימושי ממתי סופרים ימי בידוד לחולה קורונה?

מצפה לעוד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
השבוע בעלי היצטרף למועדון חולי הקורונה, הוא סבל מתסמינים 3 ימים לפני הבדיקה החיובית,
במשרד הבראיות אמרו לו שהוא חייב בידוד 10 ימים מתאריך הבדיקה,
ידוע לי על כמה חברות שספרו להם את זמן הבידוד מתחילת התסמינים,
בירור קצר שארכתי טענו לי כמה מהם ששמעו שבשבועות אחרונים זה השתנה כי לכולם היה תסמינים כבר 10 ימים לפני הבדיקה......
מישהו יודע משהו על זה, והאם באמת יש שינוי רשמי בהוראות הבידוד או שזה סתם החלטה של פקיד, ובמידה וכן האם יש מה להתעקש על זה

תודה רבה

מצפה לעוד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
באופן ודאי היה תקופה שהבידוד היה מזמן תחילת התסמינים השאלה האם זה חזר בחזרה לזמן הבדיקה

מצפה לעוד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מצ"ב כתבה ששלחו לי עכשיו מדמרקר מתאריך 22-7-20
שמפורש שמזמן שהתחיל התסמינים השאלה האם הדברים הישתנו מאז?
מצ"ב הכתבה
משרד הבריאות הודיע היום כי הוא מאמץ את המלצות ארגון הבריאות העולמי ומשנה את נוהל השחרור מבידוד עבור חולי קורונה מאומתים. לפי הערכות קופות החולים, כ-8,000 חולים ונשאי קורונה צפויים להשתחרר כבר היום מבידוד. TheMarker עושה סדר בדברים:

מה אומר השינוי?

על פי הכללים החדשים, מעתה עבור חולים קלים וא-סימפטומטים לא נדרשות בדיקות שליליות בסיום המחלה כתנאי לשחרור מבידוד, אלא ספירה של ימים מיום הופעת הסימפטומים או קבלת תוצאות הבדיקה.

חולה עם סימפטומים - ישוחרר בתום 10 ימים מהופעת התסמינים ועוד 3 ימים בלי סימפטומים של חום ונשימה. כלומר - מינימום 13 ימי בידוד מיום הופעת התסמינים.

חולה סימפטומטי שלא ניתן לקבוע מתי החלו הסימפטומים שלו - יוגדר כמחלים ויוכל להשתחרר מבידוד 10 ימים מיום קבלת התוצאה החיובית, ובלבד שחלפו שלושה ימים מתום התסמינים.

נשא קורונה א-סימפטומטי - יוגדר כמחלים 10 ימים מיום קבלת התוצאה החיובית.

מי עדיין מחויב בבדיקות שליליות כתנאי לשחרור מבידוד?

חולי קורונה שאושפזו, לא משנה מה מצבם ולכמה זמן אושפזו, דיירים ומטפלים במוסדות עם אוכלוסייה בסיכון לתחלואה קשה בקורונה ובהם בתי אבות, בתי חולים שיקומיים, סיעודיים וגריאטריים, מעונות לקשישים, דיור מוגן ומקבצי דיור, וכן חולי קורונה הסובלים מדיכוי במערכת החיסון.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היתה תקופה שבאמת ספרו עשר ימים מתחילת התסמינים
וכרגע זה בוטל וסופרים עשר ימים מיום הבדיקה.

מצפה לעוד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה בוטל באופן רישמי או זה תלוי בקריזה של כל פקיד במשרד הבריאות? ואפשר להתעקש על זה במידה ויש לי הוכחות על תסמינים?

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יוצאים אחרי 10 ימים באישור רופא.
וכמה ימים צריך לחכות בלי אישור רופא? 14? זה פוקע אוטומטית או שריך לעדכן לפני שיוצאים?
ידוע לנו על אדם שהרופא הוציא אותו מבידוד ויצא, פגש שוטר ונקנס, כיון שעדיין לא היה מעודכן במשרד הבריאות...

yehudit123456

משתמש רשום
חולה מאומת צריך לקבל טלפון ממשרד הבריאות או/ו מקופת החולים על כך שהוא משוחרר,
כדאי לוודא את זה מול קופת החולים ביום העשירי (יום קודם השחרור), וכן למחרת בבוקר לוודא שיש אישור
לי לקח להוציא בשביל אבא שלי כמעט יומיים, בסוף אמרו לי שזה נפל בין הכיסאות, וזו הייתה טעות....

avim10

משתמש מקצוען
חזר בחזרה לזמן הבדיקה
בוטל באופן רישמי
לי לקח להוציא בשביל אבא שלי כמעט יומיים, בסוף אמרו לי שזה נפל בין הכיסאות, וזו הייתה טעות....
גם אצלנו היה כך, הם לא עומדים בעומס.
אבל גם רופא המשפחה יכול להוציא אישור מחלים.
עצה טובה למי שכעת מאומת - תקבעו תור לביקור טלפוני מבעוד מועד עם הרופא שלכם ליום ההחלמה, ואז תוך כדי שיחה הוא מוציא אישור שיופיע (לפחות במכבי זה כך) בתיק הרפואי שלכם באתר, תדפיסו, ואתם יכולים לצאת ללא חשש משוטר. (כמובן בהתאם לכתוב באישור - אם כתוב משוחרר משעה מסוימת - רק מאז).

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רופא הילדים הסביר לי שלמי שיש SMS מקבל את ההודעה אוטומטית לנייד ומאשר בהודעה חוזרת.
הציבור החרדי שאינו יכול לקבל SMS נמצא במעקב דרך הקופה וצריך את אישור הרופא כדי לצאת מבידוד...
אני שאלתי אם לא מוציאים אישור רופא האם חובת הבידוד פגה אוטומטית לאחר 14 יום או שצריך לפנות למשרד הבריאות?

דע

משתמש צעיר
שאלה דומה
ביתי יצאה לה חיובי גבולי וביצעה בדיקה נוספת,
ממתי יספרו לה מהבדיקה הראשונה או השנייה?

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני שמעתי שמהבדיקה של החיובי גבולי. לא ראיתי את זה בעצמי, אבל שמעתי ממישהי שאצלה זה היה ככה.

פ.נ

משתמש מקצוען
שאלה דומה
ביתי יצאה לה חיובי גבולי וביצעה בדיקה נוספת,
ממתי יספרו לה מהבדיקה הראשונה או השנייה?
חייב 2 בדיקות שליליות אחרי בחיובי גבולי בשביל להישתשחרר

פ.נ

משתמש מקצוען
אני רוצה לעשות קצת סדר(אנשים מיתבלבלים בין מאומתים לבין מבודדים)
בן אדם שקיבל חיובי היתנהלות שלו זה אך ורק מול הרופא מישפחה!!
הרופא מישפחה הוא זה שיקבע מתי להישתחרר והוא זה שיתן שיחרור......
לכאורה מאומתים מישתחררים אחרי 10 ימים (הכי קצת)וזה מישתנה לפי האדם עצמו(עם יש לו רקע רפואי וכו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה