דרוש מידע מכת פרפרים מטורפת בבני ברק

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צרת רבים נחמת שוטים.. אבל מה לעשות שזה גם סוג של נחמה.. יש לי בבית שני סוגים של פרפרים
פרפרי עש מכוערים ופרפרים צהובים יפיופים.. עוד לא החלטתי מי פחות גרוע..
פרפרים זה מאוד יפה, בגינה בחוץ.. לא כמו פרופלורים על הפלורוסנטים שלי.. שיימצאו להם מקום אחר לרחף בו..
אתמול נלחמנו בהם.. עד 2 בלילה כבר לא ראו אותם.. היום אנחנו נחים. הגיעו פרפרים חדשים למסיבה.. הישנים מתו בקרב..

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
יתוש יכול לעקוץ מבין את הלחץ, פרפר מה יכול לעשות לעוף? שיעוף! מה כל הדרמה?
העניין הוא לא התעופה.
הרי גם מטוס עף, ועוד לא ראיתי מישו עומד וצועק "הצילו יש לי מטוס בחדר אני לא מצליח להירדם".

זה הכנפיים השקופות שלו, והרגליים הזעירות האלו, המלטפות, והבמבט הארסי שהוא שולח לעברך בכל פעם שאת מעיזה לנסות להירדם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ב"ברונקס זו"- גן החיות בניו יורק- יש ג"כ גינת פרפרים באותו רעיון. להרבה נגיש קצת יותר מסינגפור...
ב'נגב זו' - גן החיות בבאר שבע - יש גם פרפריה באותו רעיון. נגיש קצת יותר מסינגפור, ואפילו מניו יורק...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
בשביל האיזון אציין שיש אנשים שחובבים בעלי חיים מכל סוג שהוא גם אם הם לא פוטוגניים,
ואני ביניהם .
כך שכל האשכול מעלה בי חיוך וגם קצת רחמים על המפחדים/ נגעלים
ושאר תיאורים ססגוניים על כמה יצורים נחמדים שה' ברא וגם להם תפקיד בעולמו
ואין זה אומר שצריך לדור עם היצורים הללו בכפיפה אחת , אבל התגובות ההיסטריות לא מובנות לי....

[לא בגלל שאני גבר..]
אבל כל זה רק ענין של הסתכלות
אם רק תסתכלו על הקסם שלהם, הזריזות, מבנה הגוף הסימטרי, המעוף המדהים, צבע העינים ועוד ועוד.
תתבוננו במחושים שלהם בזכוכית מגדלת, פשוט מדהים, אתם תיהנו עד הגג.. יחד איתם.
אני רק מדמיין לעצמי אם הייתם יושבים ככה בסלון כל המשפחה עם הילדים, תופסים כמות יפה של פרפרים [לא משנה הצבע..], מחלקים לכל אחד ואחת [בלי אפליות כמובן..] הגדול כגודלו והקטן כקוטנו, יושבים עם זכוכית מגדלת ומסתכלים להם בעינים, זו היתה חוויה מעולם אחר [ספויילר.. זהירות! יהיו כאלו שאולי מחמת זה יעברו לעולם אחר..;)], ממש פינת חי על כל המשתמע מכך.
ואם זכיתם שגם להקת החיפושיות הגיעה לבקר אצלכם, זה כבר ליגה אחרת. חבל"ז.
למחרת בבוקר, תשמעו את הזאטוטיים שלכם מדברים, כל אחד כמו איזה טווס פורח, מרגיש כמו אחד החוקרים הבכירים של נשיונל ג'יאוגרפיק, לפחות.
באמת.. למה רק לראות רע ולסבול. זה יכול להיות הרבה יותר מרתק ומעניין מלסתובב בתנ"כי מול אריות ישנוניים ופילים מאובקים.
החיים הם חוויה אחת גדולה, הענין הוא רק איך מסתכלים עליהם.
למה לא לנסות.. מה כבר יש להפסיד..
...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
תתבוננו במחושים שלהם בזכוכית מגדלת, פשוט מדהים, אתם תיהנו עד הגג.. יחד איתם.
אני מאד נהנית להסתכל עליהם. באמת. אני אפילו חובבת טבע ואם היה לי כסף, הייתי אוספת פרפרים מפוחלצים, בכל הרצינות. כל זה - כשהם מתים.

אבל, אם הם חרקים חיים- יש בעיה גדולה מאד איתם: אתה לא יודע לתכנן אותם.
לדוגמא, אתה פוגש חתול ברחוב. אתה מסתכל עליו, הוא מסתכל עליך. למרות המרחק האינטלקטואלי, יש איזה ערוץ תקשורת שמאפשר לכם לתאם ציפיות: אני אלך לכאן, אתה תלך לשם, והלוואי שלא ניפגש שוב לעולם.
כשזה מגיע לפרפרים- זה סיפור אחר לגמרי.
אני לא יודעת אם יש להם מוח, או איזשהי תבונה, אבל במחילה מכבודם- אם אני הייתי נכנסת לחדר ורואה פלורוסנט, וסביבו עשרות גופות של החברים שלי- וואלה בחיי שהייתי מרימה רגליים ויוצאת כלעומת שבאתי. אותו דבר עם לרחף במעגלים. מה הקטע הזה? למה להסתחרר באויר? אני באמת לא מבינה את זה. אבל הבעיה המרכזית היא חוסר תיאום. אין לי איך לתאם עם החרק הזה, מה הצעדים הבאים בקשר שלנו. פרפר לא מסתכל עליך, אני אפילו לא יודעת אם הוא רואה משהו בזיגוגים הכהים חסרי הברק האלה שמתפקדים כעיניו. פרפר לא מסתכל עליך, הוא פשוט מזנק לעברך בלי התראה, ומסתחרר. ומתנגש במנורה שוב ושוב, עד שהוא נח בפתאומיות על מקום אחד ונשאר שם למשך שבוע- בלי שום הסבר מדוע דווקא הנקודה הזאת מצאה חן בעיניו- ושוב, גם אם המקום הזה הוא הדלת של האמבטיה- אין לך שום דרך לדעת מה התכניות של הפרפר.
מה הוא אוכל, איזו תועלת יש לו מהשהיה כאן.
מה עובר לו בראש?
זה משגע אותי.
לא אכפת לי להתמודד עם חתולים, כלבים, אפילו נמר קטן. בחיי שאם היו נותנים לי גור אריות לאימוץ הייתי קופצת מהתלהבות. למה? כי אפשר לתאם איתם עמדות.
אבל עם פרפר לא.

סליחה על המגילה, זה כבר יותר בכיוון טור אישי. אבל אני אשמח לדעת אם גם אתכם מה שמפחיד בחרקים זה שהם לא צפויים, בניגוד לבעלי חיים אחרים.
לילה טוב ושקט שיהיה.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
לדוגמא, אתה פוגש חתול ברחוב. אתה מסתכל עליו, הוא מסתכל עליך. למרות המרחק האינטלקטואלי, יש איזה ערוץ תקשורת שמאפשר לכם לתאם ציפיות: אני אלך לכאן, אתה תלך לשם, והלוואי שלא ניפגש שוב לעולם.
כנראה.. המרחק האינטלקטואלי ביני לבין החתול הוא גדול יותר ;), כשהוא נפגש בי הוא פשוט בורח בלי לתאם שום עמדות.

אני לא יודעת אם יש להם מוח, או איזשהי תבונה, אבל במחילה מכבודם- אם אני הייתי נכנסת לחדר ורואה פלורוסנט, וסביבו עשרות גופות של החברים שלי- וואלה בחיי שהייתי מרימה רגליים ויוצאת כלעומת שבאתי. אותו דבר עם לרחף במעגלים. מה הקטע הזה? למה להסתחרר באויר? אני באמת לא מבינה את זה. אבל הבעיה המרכזית היא חוסר תיאום. אין לי איך לתאם עם החרק הזה, מה הצעדים הבאים בקשר שלנו.
מה הוא אוכל, איזו תועלת יש לו מהשהיה כאן.
מה עובר לו בראש?
זה משגע אותי.
אני קובע את העמדה, פשוט שולף אותו מאיפשהו ומסתכל לו בעינים. ד"א, הם חייכנים. ככה נראה לי. מוח, בטח יש להם, אלא מה.
אבל לא כל אחד יכול לדעת מה עובר להם בראש. מה שבטוח, הם יודעים מה עובר לך בראש, אחרת הם לא היו מסתובבים סביבך..

לא אכפת לי להתמודד עם חתולים, כלבים, אפילו נמר קטן. בחיי שאם היו נותנים לי גור אריות לאימוץ הייתי קופצת מהתלהבות. למה? כי אפשר לתאם איתם עמדות.
אני הייתי מוותר על כל היצורים הללו, משאיר אותם לאחרים שיתאמו איתם פגישות. לא מספיק גומרים לי את הכסף, עוד אני צריך לנקות אחריהם..
נמר קטן.. אכן הוא נחמד כשהוא קטן, ומחמוד כשהוא גדול.
מי שבכל אופן מעוניין בגור אריות, יכול לבדוק בספארי, אולי יש להם צפיפות אוכלוסין שם. אבל עדיף לקחת איזה אחד צולע, ככה שיהיה קל לברוח ממנו בשעת חירום..
...

פפרר

משתמש מקצוען
רשתות בכל חלונות הבית!
השקעה שווה לאורך שנים,
בתקופות של מכת מעופפים, שומרים על רשתות סגורות!
ואין זבובים, יתושים, פרפרים, ציפורים[/QUOTE]
לצערינו הרבה פעמים הרשתות אינם סגורים הרמטית , כמו אצלי למשל
ואז המעופף נכנס וקשה לו לצאת ...
שימו לב לדרוש סגירה הרמטית

עלמה 87

משתמש פעיל
לא יודעת אם זה מעודד או מבחיל- להלן המידע שאספנו בעקבות התמודדות מזוויעה עם מכת הפרפרים בסופש האחרון:
מדובר בנדידה של פרפרים (מרהיבים לפי גוגל..) בשם "נמפית החורשף". הם כעת בנדודיהם מסעודיה , חוצים אותנו בדרך לאירופה. מעורר השראה, הא?!
תכל'ס:
לפי יעוץ עם מדבירים- אין איך להתמודד איתם. הפרפר היחיד שהם מדבירים הוא עש. (והוא נראה שונה. מי שמתלבט שישלח תמונות למדבירים, ליעוץ מהימן..)
לדבריהם צריך פשוט לחכות כשבועיים עד שתסתיים עונת הנדידה. ו-כן. מדבירים רבים ספרו שקבלו אתמול עשרות פניות של תושבים. רובם מאזור בת ים - חולון ושות' במרכז. ואין מה לעשות....
אזהרה- אנחנו ניסינו לרסס. ואז קבלנו אותם לא בעשרות אלא במאות!! (נוסף ליונים שבאו לאכול אותם והשאירו צואה למזכרת + כנפי פרפרים שיריים מהסעודה... לא מומלץ).
אנחנו מסתפקים לעת עתה בשואב אבק, ועוד נחמת שוטים מפורום זה והסביבה.

מצוי

משתמש מקצוען
ומה עם מכת זבובונים קטנים שמתרבים לאלפים .
אציין שקודם שמענו 2 זבובים גדולים
ואז הגיעו 60-70 זבובונים!!!
ומילאו את ביתינו

והבעיה - זה מזון פתוח ! להגיש ולאכול מיד .
לא להשאיר שניה בלי השגחה
והפחד שהם החליטו על מושב קבע עמנו

עוד בעיה שהם מתנגשים בנו , זו תאונה פגע וברח .

אולי נקבל הנחה יותר גדולה בארנונה , אם נציין שמדובר על כ70 תושבים בבית אחד .. :p

סתם אחת

משתמש מקצוען
אנחנו חגגנו איתם את רוב החג (התארחנו אצל ההורים, ב"ה אלי הביתה הם עוד לא הגיעו)
הילדים שלי היו בחרדה מתמדת - כל שניה "לא פרפר!! לאאאא!!"
דווקא ניסיתי לעשות מזה בדיחה ובהבדלה דיגדגתי את בעלי בעורף עם גבעול של עלי נענע... אל תשאלו איזו קפיצה הוא נתן :)

שרי לווין

משתמש מקצוען
פליזזזזז תביאו פתרון אני מתחרפנת אני לא יכולה ללכת לישון יש פרפר ענק ועוד כמה יותר קטנים בחדר שלי הצילו!!!!!!!!
נראה לי שאם תסגרו את החלונות(ועדיף קצת להחנק...) תכבו תאורה- הם לא יוכלו להכנס.
כי הם ניכנסים רק דרך החלון(לפחות אצלינו...)

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לסגור חלונות להדליק מזגן. ואת אלו שנשארו לשאוב עם שואב אבק. רק קחו בחשבון שיש פרפרים מוגנים
הערב הרגשתי שבקצב שלהם אנחנו הופכים להיות המין המוגן. זכיתי לנופף יד לשלום ל-20 פרפרים אומללים שנתלו על הרשת שלי במבט מתחנן.

יושבים עם זכוכית מגדלת ומסתכלים להם בעינים, זו היתה חוויה מעולם אחר [ספויילר.. זהירות! יהיו כאלו שאולי מחמת זה יעברו לעולם אחר..;)],

בילדותי גדלתי על הסיפור דלהלן: מעשה מהרשל'ה שפתח דוכן בשוק עם שלט שמכריז: "הקץ לפשפשים". על הדוכן נערמו עשרות שקיקים עם אבקה לבנה, אנשי העיר שסבלו מפשפשים באותה תקופה התנפלו על הסחורה ולאחר כמה שעות הדוכן היה ריק מסחורה וכיסיו של הרשל'ה מלאו שטרות.
למחרת הרשל'ה חזר עם מלאי חדש והפעם ליד הדוכן התאספו עשרות אנשים, הפעם לא בשביל לקנות אלא להתלונן על איכות הסחורה. הרשל'ה התעניין אצל הקולני שבחבורה: "ספר לי איך השתמשת עם הסחורה?" היהודי ענה לו בכעס: "מה הפירוש איך? כרגיל פיזרתי בפינות הבית!"
הרשל'ה הניף את ידו בביטול ולגלג עליו: "בטלן, לא כך עובדת האבקה שלי". "אלא איך?" שואל הלה. הרשל'ה רוכן אליו כממתיק סוד ואומר: "אתה צריך לתפוס את הפשפש, לדגדג אותו, וכשהוא מתחיל לצחוק, דחוף לו קצת אבקה לפה וחסל פשפש..."
היהודי מזדעק: "אם אדגדג את הפשפש, הלוא עלול אני למוחצו למוות?!"
הרשל'ה משיב לאלתר: "גם זאת שיטה נאה".
(מקור)

נערך לאחרונה ב:

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודעת אם זה מעודד או מבחיל- להלן המידע שאספנו בעקבות התמודדות מזוויעה עם מכת הפרפרים בסופש האחרון:
מדובר בנדידה של פרפרים (מרהיבים לפי גוגל..) בשם "נמפית החורשף". הם כעת בנדודיהם מסעודיה , חוצים אותנו בדרך לאירופה.
אכן לפני כמה שבועות היתה נדידה של נמפית החורשף, שהיא פרפר אביבי נאה למראה. ראינו אותם בלהקות, והיה מחזה מרהיב.
אבל זה לא המכה שמדברים עליה בפורום פה, של פרפי עש שבאים בהמוניהם בלילות (וחלק גם בימים). אם תחפשי כתבות בטורי טבע באינטרנט, תראי שהכתבות על הנדידה שתארת הופיעו כבר לפני כמה שבועות, הרבה לפני פרפרי העש הממש לא נחמדים- שהופיעו בסביבות שביעי של פסח.
כתבה לדוגמא מגלובס: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001279087
ואפילו בויקיפדיה יש איזכור- ציטוט: בחודש מרץ 2019 חלפו בישראל כמיליארד פרפרים, זאת בעקבות חורף גשום במיוחד במדבריות ערב אשר הביא לצמיחה רבה, ולמזון רב לזחלים אשר יהפכו לפרפרים[7].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה