עזרה מכתב מאיים מחברת השכרת רכב, מה עושים?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הסיפור החל לפני כשנה.
נסיעה תמימה, רוורס קטן ובום קטן עוד יותר.
רכבנו נשק לרכב אחר שגם היה עסוק ברוורס כל שהוא.
מהרכב יצא מפלצת שהחל לצרוח רישיונות...הרסתם לי את האוטו...איך אתם נוסעים... ועוד כהנה וכהנה כיד הדמיון הרעה עליו.
נלחצנו בתחילה, אך מהר מאד השבנו מלחמה שערה וביקשנו גם אנו רישיונות שלו, משסרב לתת סירבנו גם אנו ובגיבוי עדים עוברי אורח המשכנו בנסיעה.

לאחרונה קיבלנו מכתב מחברת השכרת רכב מוכרת שהיא תובעת מאיתנו כמה אלפי שקלים על נזק שעשינו לרכבה.
מבירור ע"פ מספר הרכב עלה שזהו הרכב ההוא שהיה שכור וכנראה בעל הרכב רשם את מספרנו והעביר אלינו את תביעת הנזק שככל הנראה לא אנחנו עשינו כיוון שהנגיעה היתה קלה מאד, ולא היו אפילו סימני שפשוף בשני הרכבים.

השאלה היא מה לעשות הלאה?
האם אנחנו בסיכון מבחינת חברת ההשכרה הזו?
האם יש להם מה לתבוע מאיתנו?
האם הטיעון שלהם קביל אף ללא הוכחה כל שהיא, לא נשמע סביר בעליל שכל חברת השכרה תפיל נזקים על אנשים ללא כל הוכחה.
האם עלינו לבקש מהם תמונות של הנזק, ואם כן האם יתנו לנו?

חשוב לנו לציין שאין לנו עדים מהתאונה, אם כי אנשים אמרו לנו אז שזו אשמתו.

נשמח ממי שהיה בסיטואציה דומה אם יוכל להאיר את עינינו...

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
היא מה לעשות הלאה?
להתייעץ עם עו"ד, במידה ותרצו אוכל להפנות אתכם לעו"ד שהוא יועץ משפטי של חברות השכרה כך שהוא מכיר טוב מאד את החוכמות שלהם.
האם אנחנו בסיכון מבחינת חברת ההשכרה הזו?
הסיכון הוא לא ביחס לחברת ההשכרה אלא ביחס לעו"ד בא כוח החברה בד"כ תיקים כאלו נמכרים למשרדי עו"ד על בסיס אחוזים והם יעשו כל שביכולתם להוציא ממכם כסף.
האם עלינו לבקש מהם תמונות של הנזק
בהחלט.
האם יתנו לנו?
רחמי שמים שיתנו לפני פתח ביהמ"ש, אבל אם עו"ד ידבר איתם זה יראה אחרת.

חשוב לציין:
תמחור הנזק בחב' השכרה לא נקבע על פי תמונות אלא על בסיס הערכת שמאי של חברת ההשכרה וכמובן שהוא מוטה לטובת חברת ההשכרה.

עוד יותר חשוב זה לא להודות בכלום לפני קבלת ייעוץ מקצועי !

משה רחמני

משתמש רשום
איך הם יכולים להוכיח שאותה "פגיעה" היתה באותו יום? באותו מקום?

כל אחד ידפוק את האוטו שלו באיזה קיר ויתבע מישהוא אחר???

חוצמזה, אולי היתה לכם השתתפות מהביטוח בהשכרה?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הסיכון הוא לא ביחס לחברת ההשכרה אלא ביחס לעו"ד בא כוח החברה בד"כ תיקים כאלו נמכרים למשרדי עו"ד על בסיס אחוזים והם יעשו כל שביכולתם להוציא ממכם כסף.
למרות שהמכתב הוא ממחלקת תביעות של החברה עצמה?
רחמי שמים שיתנו לפני פתח ביהמ"ש, אבל אם עו"ד ידבר איתם זה יראה אחרת.
כרגע אין משפט ואין מחלוקת בינינו, אנחנו נבקש את התמונות בתום בכדי להבין על מה מדובר בכלל.
אולי התמונות יראו פגיעות אחרות שלא קשורות לתאונה המדוברת ואז נוכל להכחיש ברוגע יותר.
חשוב לציין:
תמחור הנזק בחב' השכרה לא נקבע על פי תמונות אלא על בסיס הערכת שמאי של חברת ההשכרה וכמובן שהוא מוטה לטובת חברת ההשכרה.
ברור, אבל השאלה כאן היא עקרונית בהרבה, לא כמה שווי הפגיעה אלא מי בכלל אמר שפגענו ברכב שלכם, אפשר להוכיח את זה בכלל?
מאד יתכן שהאדון האימפולסיבי שנהג ברכב עשה תאונה בה הוא אשם, והוא בחר להשליך זאת עלינו...
חוצמזה, אולי היתה לכם השתתפות מהביטוח בהשכרה?
ה"תאונה" היתה בין הרכב הפרטי שלנו לבין רכב השכרה, אגב יש לנו צד ג' אבל מעדיפים לא להפעיל בגלל העבר הביטוחי הנקי שלנו.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
למרות שהמכתב הוא ממחלקת תביעות של החברה עצמה?
כרגע הוא של החברה, מהר מאד הוא עובר לעו"ד.
אנחנו נבקש את התמונות בתום בכדי להבין על מה מדובר בכלל.
מלנסות לא מפסידים,
אם יש לכם תמונות מהתאונה זה יכול מאד להועיל כי פשוט תצליבו נתונים.
מי בכלל אמר שפגענו ברכב שלכם, אפשר להוכיח את זה בכלל?
כמאמר הידוע לך תוכיח שאין לך אחות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
חברות השכרה קודם תובעים את הלקוח שלהם.
כלומר,
מהשותף שלך לתאונה
כבר הוציאו כסף ובקלות.
כי חברות ההשכרה תופסים 3000 ש"ח בכרטיס האשראי לפני ההשכרה

עכשיו הם גם תובעים אותך.

ככה שמעתי שחברות השכרה וליסינג עובדים...

קודם תשאל רב
תוודא שאתה באמת פטור מתשלום.
להבנתי, מסתבר שאין לך מה לחשוש.
כי הלקוח שלהם כבר שילם על הפעלת הביטוח.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ראיתי כמה פרסומים על (אולי של) עו"ד שמתמחה בענין של חברות השכרה. כמדומני ששמו פאלוך
7267260אין לכתוב כתובת מייל להחליף # ב@

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
לפני עורך דין, קודם כל פנה לסוכן הביטוח שלך. יש לך צד ג', והוא הכתובת הראשונה לייעוץ מה כדאי לעשות.
נכון מאד,
שכחתי לציין זאת ומיד הלכתי לפן המשפטי.

קחו רק בחשבון שסוכן הביטוח לא יציל אתכם מעיקולים וכו' במידה ויפתח תיק, לכן כדאי ומומלץ לראות שהסוכן ביטוח מראה רצינות ולא מורח סתם.

וכל התחייבות של הסוכן ביטוח כמו - תמתינו כמה ימים לא יקרה כלום תבקשו לקבל כתוב במייל.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
חבל סתם לייאש מראש, בדברים שהרבה פעמים הם לא נכונים.
לא אסיט את האשכול ארוכות,
מתוקף עבודתי אני נוכח בבתי משפט בממוצע של פעמיים / שלוש בחודש כל מה שנכתב הוא מציאות.

במידה ויש לך איך להוכיח לי אחרת - אשמח מאד לשמוע.

דבריי לא מכוונים לתביעות קטנות / תעבורה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חברות השכרה קודם תובעים את הלקוח שלהם.
כלומר,
מהשותף שלך לתאונה
כבר הוציאו כסף ובקלות.
כי חברות ההשכרה תופסים 3000 ש"ח בכרטיס האשראי לפני ההשכרה

עכשיו הם גם תובעים אותך.

ככה שמעתי שחברות השכרה וליסינג עובדים...

קודם תשאל רב
תוודא שאתה באמת פטור מתשלום.
להבנתי, מסתבר שאין לך מה לחשוש.
כי הלקוח שלהם כבר שילם על הפעלת הביטוח.
השאלה מה לומר להם.
דיברתי עם חברת הביטוח הם אומרים לי אם לא עשיתם את התאונה תכחישו ויקחו אתכם לבית המשפט, אבל לא בא לי להגיע לזה...

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הרבה פעמים הם רק מנסים בבחינת שיטת 'מצליח'.

פעם מישהו נכנס בי מאחורה בהשתלבות בכביש מהיר. הוא לא עצר לתת פרטים, והמשיך לנסוע. לא הצלחתי לזכור את מספר הרכב, וזה נגמר כך. הנזק שנגרם לי היה זניח, אז ויתרתי.

אחרי כמה חודשים אני מקבל הודעה מסוכן הביטוח, שהביטוח של הפוגע תובע אותי על נזק של 20 אלף ש"ח שנגרם לו. מילאתי טופס בו אני מצהיר על מה שאירע, והיכן זה אירע בדיוק, בצירוף צילום מסך מ'גוגל מפות'. (ההוא טען שנכנסתי לו לתוך הנתיב, והיה לו זכות קדימה).

אחרי איזה חודש, איזה חוקר פרטי שהתחזה לחברת הביטוח שלי, ניסה להתקשר אלי ולהוציא ממני הודעה שאני אשם. על תחילת השיחה הבנתי שיש כאן משהו מסריח, וניתקתי מגע.

אחרי איזה כמה חודשים הם ביטלו את התביעה, ומאז (6 שנים) לא שמעתי מהם.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לא אסיט את האשכול ארוכות,
מתוקף עבודתי אני נוכח בבתי משפט בממוצע של פעמיים / שלוש בחודש כל מה שנכתב הוא מציאות.

במידה ויש לך איך להוכיח לי אחרת - אשמח מאד לשמוע.

דבריי לא מכוונים לתביעות קטנות / תעבורה.
דוקא אני התכוונתי לת"ק ותעבורה שזה כנראה מה שנוגע לאשכול הזה.
בדרך כלל בערכאות הנמוכות נידונים הדברים שהם יותר 'דיני ראיות' ולכן לא הסכמתי עם מה שכתבת למעלה, ובעיקר עם ההכללה הגורפת.
יחד עם זה יש צדק במה שאתה אומר כי צריך לדעת להנגיש ראיות לשופט, אבל זה חלק מהמשחק.
בכל מקרה חבל לייאש מראש בדברים שיש להם סיכוי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה