מכתבים למערכת

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מכתבים למערכת. עולם קסום בתוך יבשת העיתון.
זה החיכוך האמיתי של קהל הקוראים עם העיתון. שם אנשים שופכים את הטענות המרות שלהם על העולם. אהה וגם על אגד. שם גם בא לידי ביטוי הרצון לתקן את כולם ולהרביץ משנות חינוכיות ודתיות. שם משבחים או מקללים את הכותבים/הכתבות, שם גם "מעלים על נס" כל מיני גופים אישיים ומקצועיים תוך השארת מספר טלפון על מנת לזכות ולקבל את הנס הנ"ל ועל זו הדרך...

אז יאללה, תכתבו כאן קטעים שכביכול נשלחים למערכת.

נערך לאחרונה ב:

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכבוד מערכת עיתון 'עולם הזה'.
רציתי להתלונן על כתבה מספר 8
להודות מקרב לב על כתבה מס' 5
להביע את זעזועי ממה שעברו היהודים בכתבה מס' 9
ולתמוך בח"כ ארצי בכתבה מס' 7
לתנות את מצב הדור המשתקף מכתבה מס' 3
ולהצדיע לתומכי התורה בכתבה מס' 1
להסכים עם מסקנות כתבה מס' 2
ולהתרגש עם הצלחותיו של גיבור כתבה מס' 4
לציין כי המקור שגוי בכתבה מס' 6
ומעל הכול, להודיע לכולם שהכול שקר אחד גמור, ואין להאמין לאף מילה.

ככה זה. עולם הזה - עולם השקר.
וגם העיתונים..
:mad:.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
למדור מכתבים למערכת שלום רב.
לפני מספר חודשים בננו נתקל בקשיים מול הישיבה, ולשמחתנו הגענו בסייעתא דשמיא גדולה לעסקן הדגול הרב משה גרשון שולימח שליט"א, שישב שעות ארוכות עם בננו ני"ו, ובמסירות סייע לו לעלות לדרך הישר. לאחר מספר פגישות מצומצם מאוד, הוא כבר חזר לאיתנו, ומאז הוא מתמיד בלימודו ורגוע ושמח ומתעלה בתורה ויראת שמיים.

לכן, מאוד שמחנו לשמוע שלאחר ברכת והכוונת גדולי הדור שליט"א, ניגש הרב שולימח שליט"א והקים לאחרונה עמותה מקצועית ומקיפה לעזרה לבחורים מתקשים, כך שכל אחד יכול להגיע לייעוץ בקלות ובמחיר נמוך מסובסד ע"י עיריית בני ברק.
הטל' של הקליניקה: 03-6170800
ושוב יישר גדול להרב שולימח ותפילתנו שעוד רבות בשנים יזכה לרוות נחת מכל תלמידיו ופרי טיפוחיו.
בברכה, א"ג, בני ברק.

nechama ro

משתמש מקצוען
למדור מכתבים למערכת שלום רב.
לפני מספר חודשים בננו נתקל בקשיים מול הישיבה, ולשמחתנו הגענו בסייעתא דשמיא גדולה לעסקן הדגול הרב משה גרשון שולימח שליט"א, שישב שעות ארוכות עם בננו ני"ו, ובמסירות סייע לו לעלות לדרך הישר. לאחר מספר פגישות מצומצם מאוד, הוא כבר חזר לאיתנו, ומאז הוא מתמיד בלימודו ורגוע ושמח ומתעלה בתורה ויראת שמיים.

לכן, מאוד שמחנו לשמוע שלאחר ברכת והכוונת גדולי הדור שליט"א, ניגש הרב שולימח שליט"א והקים לאחרונה עמותה מקצועית ומקיפה לעזרה לבחורים מתקשים, כך שכל אחד יכול להגיע לייעוץ בקלות ובמחיר נמוך מסובסד ע"י עיריית בני ברק.
הטל' של הקליניקה: 03-6170800
ושוב יישר גדול להרב שולימח ותפילתנו שעוד רבות בשנים יזכה לרוות נחת מכל תלמידיו ופרי טיפוחיו.
בברכה, א"ג, בני ברק.
או שמא נכון יותר לחתום כך:
בברכה,
מג"ש, בני ברק

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לכבוד "מכתבים למערכת"{ולא נגלה איזו מערכת:)}
נתקלתי במקרה בהשגחה גמורה
בשיעורים הנפלאים של מכון...וכו'
המבארים את ... באופן נפלא ובהיר!
לזיכוי הרבים באתי כאן לפרסם את הארגון הנפלא
שממש זכה להאיר את עיני ...
וכו וכו
להצטרפות לארגון: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
החותם בכבוד התורה
החפץ בעילום שמו

{פעם ארגון שילם לי כדי לכתוב משהו בסגנון במשך כמה שבועות ברצף
עם תגובות הקהל האוהד וכו...
עולם השקר!!!}

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
מכתבים למערכת זה תמיד מדור מרתק מלא במכתבים מקוריים והזויים, אבל אני חושבת שמכתבים כמו שיש בעיתונים העירוניים של מודיעין עילית לא תמצאו בשום מקום.
להלן כמה ציטוטים נבחרים:
(הציטוטים אינם מדוייקים, הם נכתבים בעזרת הזיכרון בלבד, אבל רוח הדברים אמיתית לגמרי!!)​

בפינת החינוך:

* איך אברכים יראי שמיים מסוגלים לרכב על אופניים ברחובות העיר ללא כובע וחליפה??? איפה הלבוש של "בן תיירה"?

*איך זה שנשים צדקניות שמקפידות כל כך על צניעותן מסתובבות ברחובות עם שקיות בצבע אדום???

*איך משפחות טובות כל כך מאפשרות לבניהם לקנות את הנגנים החדשים בעלי מסך המגע, שמזכירים במראם סמארטפון? ומה עם מראית עין?

בפינת ההמלצות:

*לקראת ימי בין הזמנים כשאנשים מחפשים מקומות טיול זולים, רציתי להציע טיול ג'יפים חוויתי במיוחד במחיר של נסיעה עירונית. עולים על קו 5 בתחילת נאות הפסגה וזוכים לטיול אטרקטיבי במהירות מופרעת ובקפיצות אקסטרים. (לטובת אלו שלא מכירים, הרחוב מלא בבמפרים ובנוסף בסוף הרחוב יש כיכר לא בנויה ותשתיות של אתר בנייה).

*רוצה להמליץ על מטפלת מצוינת בשיטת 3 המימדים שסייעה רבות בפתרון בעיית ההרטבה של בני. לתועלת הכלל מצרפת את מספר הטלפון שלה: 0521234567 טלפון להמלצות: 0521234567.
המספר בדוי, אך הטעות של המספר הזהה אמיתית!!!

טלח

משתמש מקצוען
למערכת העיתון הנכבד.
רציתי להעיד על מקרה עצוב שראיתי שעלתה אישה.
(מעל גיל חמישים!) אחרי יום עבודה לאוטובוס,
ואנשים שישבו מקדימה לא טרחו לקום לה,
אמנם היה מקום מאחורה,
אבל לא תמיד אישה יש לה כח להמשיך עוד ספסלים.
ובכלל איפה הדרך ארץ.
אשמח שתכתבו על זה. וגם תעוררו.
(אגב, כשהייתי בת שלושים, הייתי גם רואה אנשים שלא עומדים לאנשים בגיל שלושים)

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לכבוד מערכת העיתון

אני לא קשור לכלום, אין לי קשר לעניין. זה בכלל לא אני.
אבל לתועלת הציבור, לאחר שנתקלתי באופן אישי במורה הפרטי המוצלח והאגדי והמטורף והמהמם ר' ברוך דשגנל, שהוא ממש עושה פלאים והוא מאד מאד טוב. ויש לו מלא ניסיון והרבה וותק.

אז אם תוכלו לפרסם אותו, שהציבור ידע שכדאי להם לקחת אותו, וגם יש לו עכשיו מבצע לרגל הפתיחה וההיכרות.

זה לא קשור אלי. אני לא יודע איך משיגים אותו.
תנסו לחפש בספר טלפונים.
או. הנה מצאתי את המספר -08-45708732.
(אפשר גם בנייד 0504102020 אבל הוא לא יכול לענות בשעות הבוקר. בכל מקרה אפשר להתקשר הביתה, אשתו כרגע בחופשת לידה אז היא יכולה לענות ולהשאיר לו הודעות)

מומלץ בחום
תנסו ולא תתאכזבו
כדאי כדאי

משה כהן​

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לכבוד מערכת העיתון

אבל לתועלת הציבור, לאחר שנתקלתי באופן אישי במורה הפרטי המוצלח והאגדי והמטורף והמהמם ר' ברוך דשגנל, שהוא ממש עושה פלאים והוא מאד מאד טוב. ויש לו מלא ניסיון והרבה וותק.

אז אם תוכלו לפרסם אותו, שהציבור ידע שכדאי להם לקחת אותו, וגם יש לו עכשיו מבצע לרגל הפתיחה וההיכרות.

תנסו לחפש בספר טלפונים.
(אפשר גם בנייד 0504102020 אבל הוא לא יכול לענות בשעות הבוקר. בכל מקרה אפשר להתקשר הביתה, אשתו כרגע בחופשת לידה אז היא יכולה לענות ולהשאיר לו הודעות)

מומלץ בחום
תנסו ולא תתאכזבו
כדאי כדאי

משה כהן​

לכבוד מערכת העיתון היקר!
קודם אפתח בשבח האכסניה, תודה רבה על כל הכתבות שאתם משקיעים בנו התושבים ובפרט לכותב ברוך הכשרונות מ. שטרן שמביא לנו ידיעות על העולם כדי שנכיר דברים שלא מסתובבים כל הזמן כאן בעיר בחזקת "מה רבו מעשיך ה'".
תבורכו מהשמים!
עכשיו אחרי שדרשתי בטוב, אפשר לעבור להעיר. בגיליון 452, פרשת ויחי, כתב אחד התושבים מעל גבי במה חשובה זו של מכתבים למערכת ושיבח איזה מורה פרטי בשם ברוך דשגנל, אז תדעו לכם שהבן שלי הלך אליו והוא דיבר אל הבן שלי מאוד לא יפה. והוא נשבר מזה מאוד ולא רצה ללכת יותר לחיידר ויצא שהוא הזיק יותר מאשר היה קודם! אני חושב שלפני שמעלים כאלו דברים, אתם צריכים לבדוק במה המדובר בבחינת "לפני עיוור לא תתן מכשול".
ו"הבא ליטהר מסייעין אותו".
כט"ס.
תושב כאוב.

טלח

משתמש מקצוען
אז תדעו לכם שהבן שלי הלך אליו והוא דיבר אל הבן שלי מאוד לא יפה. והוא נשבר מזה מאוד ולא רצה ללכת יותר לחיידר ויצא שהוא הזיק יותר מאשר היה קודם! אני חושב שלפני שמעלים כאלו דברים, אתם צריכים לבדוק במה המדובר בבחינת "לפני עיוור לא תתן מכשול".
יוהו...
לא בטוח שהמערכת תפרסם את זה.
תלוי כמובן מי משלם יותר...

טלח

משתמש מקצוען
בפתח המכתב, אכתוב שאין לי כל קשר, וכל המקשר עושה זאת על דעת עצמו ואחריותו בלבד,ושגיאות מי יבין. וטעות לעולם חוזרת.
שמעתי שיש עכשיו פרוייקט מימון לספר שירים מוצלח, וכמה שידוע לי, נשארו עותקים בודדים בלבד,
ועוד יותר מזה, אני יודע שהמשורר מוציא רק לפי הכמות שהזמינו (זה באמת שמעתי ממקום ראשון)
וכל הממהר לקנות, הוא ממש בגדר חכם הרואה את הנולד.
ומכיוון שאין לי קשר לזה לא אוכל להוסיף עוד פרטים.
ואין מזרזין אלא למזורזין.
לתועלת הכלל הוספתי את הלינק
https://www.giusim.co.il/he/projects/2251/
נ.ב. שמעתי ממקור ראשון, שיש בעיה מסויימת ולכן רכישות שבוצעו ונרשמו כדת וכדין לא מופיעות בעמוד הכללי, אבל הן שמורות ובעליהם יקבלו כמובן את הזמנתם. וד"ל.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לכבוד מערכת העיתון היקר!
קודם אפתח בשבח האכסניה, תודה רבה על כל הכתבות שאתם משקיעים בנו התושבים ובפרט לכותב ברוך הכשרונות מ. שטרן שמביא לנו ידיעות על העולם כדי שנכיר דברים שלא מסתובבים כל הזמן כאן בעיר בחזקת "מה רבו מעשיך ה'".
תבורכו מהשמים!
עכשיו אחרי שדרשתי בטוב, אפשר לעבור להעיר. בגיליון 452, פרשת ויחי, כתב אחד התושבים מעל גבי במה חשובה זו של מכתבים למערכת ושיבח איזה מורה פרטי בשם ברוך דשגנל, אז תדעו לכם שהבן שלי הלך אליו והוא דיבר אל הבן שלי מאוד לא יפה. והוא נשבר מזה מאוד ולא רצה ללכת יותר לחיידר ויצא שהוא הזיק יותר מאשר היה קודם! אני חושב שלפני שמעלים כאלו דברים, אתם צריכים לבדוק במה המדובר בבחינת "לפני עיוור לא תתן מכשול".
ו"הבא ליטהר מסייעין אותו".
כט"ס.
תושב כאוב.

לכבוד מערכת העיתון הנכבד.

ראוי להתריע בשער בת רבים על תופעת המחלוקת המגונה שרבים חללים הפילה. בפרשיות אלו אנו קוראים על הקנאה שקנאו ביוסף והתוצאות החמורות שנבעו ממנה.

הנה למשל אצלנו בבניין יש מאבק מכוער ומתמשך בין משפחת דשנגל לבין משפחת שטרן. המריבה הגיעה עד לפסים אישיים ומכוערים ביותר שכוללים השמצות ופגיעה בפרנסה.

אני רואה לנכון למחות בפומבי בפני אנשי הריב והמדון. אל נא אחיי תרעו.
והאמת והשלום אהבו

בהזדמנות זו אזכיר לתושבי הבניין לשלם ועד בית בהקדם.

בברכה.

שלום רצאבי

nechama ro

משתמש מקצוען
מכתבים למערכת זה תמיד מדור מרתק מלא במכתבים מקוריים והזויים, אבל אני חושבת שמכתבים כמו שיש בעיתונים העירוניים של מודיעין עילית לא תמצאו בשום מקום.
להלן כמה ציטוטים נבחרים:
(הציטוטים אינם מדוייקים, הם נכתבים בעזרת הזיכרון בלבד, אבל רוח הדברים אמיתית לגמרי!!)​

בפינת החינוך:

* איך אברכים יראי שמיים מסוגלים לרכב על אופניים ברחובות העיר ללא כובע וחליפה??? איפה הלבוש של "בן תיירה"?

*איך זה שנשים צדקניות שמקפידות כל כך על צניעותן מסתובבות ברחובות עם שקיות בצבע אדום???

*איך משפחות טובות כל כך מאפשרות לבניהם לקנות את הנגנים החדשים בעלי מסך המגע, שמזכירים במראם סמארטפון? ומה עם מראית עין?

בפינת ההמלצות:

*לקראת ימי בין הזמנים כשאנשים מחפשים מקומות טיול זולים, רציתי להציע טיול ג'יפים חוויתי במיוחד במחיר של נסיעה עירונית. עולים על קו 5 בתחילת נאות הפסגה וזוכים לטיול אטרקטיבי במהירות מופרעת ובקפיצות אקסטרים. (לטובת אלו שלא מכירים, הרחוב מלא בבמפרים ובנוסף בסוף הרחוב יש כיכר לא בנויה ותשתיות של אתר בנייה).

*רוצה להמליץ על מטפלת מצוינת בשיטת 3 המימדים שסייעה רבות בפתרון בעיית ההרטבה של בני. לתועלת הכלל מצרפת את מספר הטלפון שלה: 0521234567 טלפון להמלצות: 0521234567.
המספר בדוי, אך הטעות של המספר הזהה אמיתית!!!
לכבוד מערכת העיתון

תנסו לחפש בספר טלפונים.

מומלץ בחום
תנסו ולא תתאכזבו
כדאי כדאי

משה כהן​
וואו. צחקתי בקול ועוררתי פה את סקרנות שוכני הספות שסביבי

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לכבוד מערכת העיתון השומר על גחלת ההשקפה הטהורה, ה' עליהם יחיו!
הנה ידוע גודל הזהירות שהזהירונו רבותינו זיעועכי"א על ההרחקה מכל הרוחות הזרות, ותרבות החיצונים רח"ל, ועל כן באתי לעורר על כמה עניינים שיש לתקן בעיתון הקדוש.
ראשית, כמה צורם הדבר שמזכירים נשים חילוניות ופרוצות בשמן המלא, וכבר עידן ועידנים שהיומונים החסידיים החמירו על עצמם בדבר זה, וראוי שגם עיתונינו הטהור ינקוט בדרך זו.
שנית, ראיתי שמתחת לכמה וכמה פיקצ'רס שבעיתון מזכירים את האתר הטמא 'ויקיפדיה'. מדוע בנינו הטהורים צריכים לשמוע על מקום מכוער זה? וד"ל.
שלישית, במוסף סוף השבוע פרשת וישלח, בעמ' 9, הובאה כותרת שמקורה אינו טהור, כמדומני ששייקה מהגשש החיוור, מערכון 'המשיח הגיע', הוא זה שחידש אותה, לענ"ד אין ראוי להביא כותרת מסוג זה, ודו"ק.
רביעית, שמעתי כמה אברכים שמדברים בכולל על כך שעלילת הסיפור בהמשכים של הסופר ח. כפיר, גנובה מספרו של הערל סטיבן קינג, ואין הדבר ראוי.

בכל חותמי ברכה,
יענק'ל האניגקוועטשער

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לחווד מארכת איתון אמודיה.
רציטי לאמליץ מעוד הל מחון 'קריעה טווה' שאזר לי סוף סוף לפטור את באיות שגיעות הכתיו שלי.
בזחוטו עני יודע לחטוב בלי שגיעות כתיו שטמיד איו לי ואתביישתי באם. אם ממש נתנו לי את הכיים במתנא! אבדו עיתי בצורא מסודרת ואקבית אד שידאתי לחטוב טכין לכלותין!
תלפון לאמלצות: 0589874562
אורעם דייתש.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לכבוד מערכת העיתון.
אגב אורחא דמילתא, בעברי כמדי שתא בשתא על המסכתות הזעירות שבש"ס, נזדעזעתי לגלות דאיכא כמה הלכות מפורשות שהציבור דורכים עליהם ברגל גסה.
הנה, במסכת דרך ארץ זוטרתא (פ"ה ה"ג – לפי נוסח ליברמן, וכידוע שלפי נוסח הדפוס המצוי הוא שונה, ואכמ"ל), נאמר: בא לפרוס את הככר פורס ממקום הצלי, ואם בא לאכול את הצנון ובצל אוכל במקום העלין. עכלה"ק של ההלכה. והנה רבים רבים פורסים את החלה בליל שב"ק שלא ממקום הצלי, אלא דוקא מן המקום הרך, וכן כשאוכלים צנון מעבירין על העלין ואוכלים רק את הפרי. והוא נגד הלכה מפורשת.
וכבר הורונו גדולי ומצוקי הדורות שכל מה שנאמר במסכת דרך ארץ הוא הלכה גמורה למעשה ממש, ואין אנו יודעים עד היכן הדברים מגיעים.
ולמזהיר ולנזהר שלומים תן כמי נהר.
המעוררים

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לכבוד מכתבים למערכת וכו'

ביום שישי שעבר בקו מבית שמש לקרית ספר בתחנה שמאחורי הסיבוב מצאנו גלגל של מזוודה על המדרכה כנראה שזה נפל מתא המטען בזמן שהוצאנו את העגלה שלנו, ואולי זה באשמתנו חלילה.

כאן המקום להודות ליצחק מתחנת אבדות בטבריה שכיוון אותנו לצ'יקו הנהג שהיה מבאר שבע והוביל אותנו ספציפית ביום הזה אבל לצערנו לא הצלחנו להגיע לבעל המזוודה.

מי שרואה את עצמו קשור למקרה או שנסע באוטובוס מבית שמש לקרית ספר ביום שישי, עם אוטובוס ששייך לתחנת טבריה וצ'יקו הנהג מבאר שבע, נודה לו מאוד שיפנה לטל 9741234 וכו' או שיאמר בפה מלא שהוא מוחל

ונזכה
ל'למען נחדל מעושק ידינו'

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לכבוד מכתבים למערכת שם שם

להזהיר גדולים על הקטנים בעלון הפירסום השכונתי של רמות 06 דרום בעמוד 26 היתה תמונה של ההספד על הגאון ממשקובנא זיע"א בבית הכנסת של הרב המלובן שיהיה בריא ויאריכו ימים על ממלכתו.

והייתה שם תמונה של עמוד בית הכנסת שהרב שליטא דיבר דברים חוצבי להבות אש בגודל השעה ועניינים שצריכים להתחזק בסילוקן של צדיקים ורואים שם ב'שוויתי' שם הוויה ברוך הוא והדף טעון גניזה שחלילה לא יתבזה בראש חוצות.

בברכה המעוררים

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה