דרוש מידע מכירים מקרוב ילד שעבר טיפול רגשי?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה שאומר שלפעמים הבעיה היא בכלל לא בילד אלא בהורים שלו..
ושמסדרים להם במח שהוא מטופל הם מצליחים לראות שהכל בסדר..
זאת לא פרשנות כל כך נכונה לדעתי.
זה לא 'מסדרים להם במוח' שהילד מטופל, והופ - הכל בסדר.
ההורים בדרך כלל עוברים תהליך (ובמיוחד שהכותבת שעליה הגבת דיברה על טיפול דיאדי, שבו ההורים לגמרי מגויסים ועמוק בפנים), והתהליך הזה משמעותי בהחלט יותר מאשר הטיפול בילד לבדו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בחיים לא הייתי מטפלת אצלה.
איזו התנשאות מכוערת!

מעדיפה מטפל/ת שמבין שכולנו אנושיים וכולנו באותה סירה.
זה משנה אם היא אמרה את זה [כנראה במסגרת שיעור שמסרה], או שהיא חושבת את זה בלב?
אם היא פסיכולוגית מקצועית, וראתה דבר או שנים במקצועה, כנראה שיש משהו בדבריה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה משנה אם היא אמרה את זה [כנראה במסגרת שיעור שמסרה], או שהיא חושבת את זה בלב?
אם היא פסיכולוגית מקצועית, וראתה דבר או שנים במקצועה, כנראה שיש משהו בדבריה.
כן, זה משנה מאד.
זה מלמד על הגישה.
אני מעדיפה כאמור פסיכולוגים/מטפלים שמרגישים שכולנו באותה סירה, וגם הם וגם ילדיהם חסרים ואינם מושלמים.
ואני מניחה שמרגישים את זה בטיפול.

נערך לאחרונה ב:

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני מסכים שאמירה כוללנית כזו יכולה לקומם. גם כשאני קראתי את זה זה הציק לי. רק אח"כ אני חושב שאולי יש בזה משהו, כי תכלס ילד הוא קודם כל מקבל תפיסות עולם, אמונות, הבנות מסוימות, וזה ברובו מגיע מהבית וההורים, אז אולי מה שהפריע לי במשפט שלה זה אולי שיש בדבריה משהו?
מה שהיא אומרת כזה דבר זה לא אומר שהיא או ילדיה מושלמים, אלא זו היא דעתה.
כמובן תלוי בהרבה פרמטרים אבל כמו שכבר האירו כאן לעיל, שלפעמים אחרי שההורים עשו עם עצמם עבודה הם שינו יחס לילדים ותוצאה ישירה היתה שינוי לטובה בהתנהגות הילדים.
רק לשמוע שיחה של הרב ברייער על הקשר בין שלום בית לחינוך ילדים יקבל פרופורציה לחשיבות של הבית עבור הילדים.

https://my.schooler.biz/s/7620/avira/8?pr=2

הבהרה: אין לי כלל אחוזים מהרב ברייער או משהו... פשוט רק לשתף את זה עם כולם.

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני מסכים שאמירה כוללנית כזו יכולה לקומם. גם כשאני קראתי את זה זה הציק לי. רק אח"כ אני חושב שאולי יש בזה משהו, כי תכלס ילד הוא קודם כל מקבל תפיסות עולם, אמונות, הבנות מסוימות, וזה ברובו מגיע מהבית וההורים, אז אולי מה שהפריע לי במשפט שלה זה אולי שיש בדבריה משהו?
מה שהיא אומרת כזה דבר זה לא אומר שהיא או ילדיה מושלמים, אלא זו היא דעתה.
כמובן תלוי בהרבה פרמטרים אבל כמו שכבר האירו כאן לעיל, שלפעמים אחרי שההורים עשו עם עצמם עבודה הם שינו יחס לילדים ותוצאה ישירה היתה שינוי לטובה בהתנהגות הילדים.
רק לשמוע שיחה של הרב ברייער על הקשר בין שלום בית לחינוך ילדים יקבל פרופורציה לחשיבות של הבית עבור הילדים.

https://my.schooler.biz/s/7620/avira/8?pr=2

הבהרה: אין לי כלל אחוזים מהרב ברייער או משהו... פשוט רק לשתף את זה עם כולם.
אני הבן אדם הראשון שרואה קשר בין מה שעובר על ההורים למצבם הרגשי של ילדיהם.
(ומהרגע הראשון פה באשכול אני מצדדת בהדרכת הורים).
אבל צורת ההתבטאות 'בעיה של ההורים' לא מקובלת עלי. מקובל עלי שכולנו בני אדם עם קשיים מסוגים שונים, חולשות ועוד.
הסתיגות: אולי הדברים הועברו בנימה קצת אחרת ממה שהם נאמרו.
כי אם תגידו שלפחות שני שליש ממה שעובר על ילדים תלוי ב- / מושפע מ- ההורים שלהם, אני חותמת בכיף על המשפט.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
הסתיגות: אולי הדברים הועברו בנימה קצת אחרת ממה שהם נאמרו.
כי אם תגידו שלפחות שני שליש ממה שעובר על ילדים תלוי ב- / מושפע מ- ההורים שלהם, אני חותמת בכיף על המשפט
יש מקום גדול לפרשן את זה כך. לדעתי.

999

משתמש מקצוען
אני מעוניין לדעת האם יש באמת טיפול שעוזר, או שזה בבחינת 'אני העשרתי את אברם'...

אז מי שמכיר מקרוב (לא שמועות רחוקות) ילד שעבר טיפול רגשי, הייתי שמח אם תענו על השאלות הבאות:

1. באיזה שיטת טיפול השתמשו?
  2. האם עזר או לא?
  3. במידה והתשובה על שאלה 2 היא שעזר: איך הוכחתם לעצמכם שזה באמת עזר, ולא זרקתם כסף לפח?
בתקווה שלא יוחלט לפי התגובות כאן האם לעזור לילד או לא.
זה טוב לברר מהי דרך הטיפול הטובה, אבל גם אם דרך אחת לא מתאימה לילד, צריך לברר מה כן יעזור לילד.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בתקווה שלא יוחלט לפי התגובות כאן האם לעזור לילד או לא.
זה טוב לברר מהי דרך הטיפול הטובה, אבל גם אם דרך אחת לא מתאימה לילד, צריך לברר מה כן יעזור לילד.
אם כבר העליתם את הנושא שוב, אז אני כאן להודיע לכם מניסיוני שעברתי מאז שפתחתי את האשכול.
הלכתי אצל מטפל רגשי עם הילד, שפכתי אצלו (עובד שלו) קרוב לשלשת אלפים ש"ח. ולא הצליח להזיז אותו אפי' נימה אחת!!!
אלו העובדות היבשות. אולי ישנם מאות סיבות מדוע, ואולי זה כן עוזר, ורק זה.. וזה.. וזה..
אבל מה אפשר לבקש מאדם שהשקיע כ"כ כסף לריק? מדוע שעדיין אני יאמין שהם יכולים משהו??

999

משתמש מקצוען
אם כבר העליתם את הנושא שוב, אז אני כאן להודיע לכם מניסיוני שעברתי מאז שפתחתי את האשכול.
הלכתי אצל מטפל רגשי עם הילד, שפכתי אצלו (עובד שלו) קרוב לשלשת אלפים ש"ח. ולא הצליח להזיז אותו אפי' נימה אחת!!!
אלו העובדות היבשות. אולי ישנם מאות סיבות מדוע, ואולי זה כן עוזר, ורק זה.. וזה.. וזה..
אבל מה אפשר לבקש מאדם שהשקיע כ"כ כסף לריק? מדוע שעדיין אני יאמין שהם יכולים משהו??
אין לי מושג האם הלכתם למטפל מוסמך ומקצועי.
מה שברור שאם זה לא עזר, צריך לברר מה כן יעזור. ואין מה להצטער שלוקח זמן עד שמגיעים לדרך הנכונה.
לפעמים הדרך לטפל היא דוקא דרך ההורים ולא דרך הילד - מה שנקרא "הנחיית הורים". כי אולי כל מה שעובר על הילד זה מחוסר ידיעה בגישה וההתייחסות לילד.
צריך לפנות לאיש מקצוע שלמד את הנושא בצורה מסודרת, ויש לו הרבה נסיון, ולא לכל אחד שמגדיר את עצמו כמטפל רגשי.
זה דורש הרבה השתדלות והרבה מאוד תפילות...

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
לדעתי זה תלוי מאוד באופי הילד ובאופי הבעיה ואולי גם קצת בסוג הקשר והפתיחות שיש לו עם ההורים.
אין לי הרבה נסיון אבל ההתמודדנו תקופה ארוכה עם ילדה לאחר טראומה ממצב רפואי קל שהסתבך (שבר מורכב שנותח מספר פעמים ובניתוח האחרון המנתח שבר את העצם בטעות...) ומאז לא הסכימה להזיז את המקום השבור באופן אקטיבי אלא רק ע"י פזיותרפיסטית כשהיא במצב פאסיבי .
טיפול רגשי בפירוש לא עזר. לא NLP ודמיון מודרך ושיחות והתניות ותרפיה בציורים וכו'... ולהיפך, רק כאשר הנחנו לילדה לגמרי. ושדרנו לה עסקים כרגיל, הכל בסדר, אין צורך לחפור בבעיה ולהעמיק אותה, ונתנו לה שחרור מוחלט מוחלט מוחלט מהנושא הזה, וגם ביננו לבין עצמינו לא חשבנו על זה ולא דאגנו מיזה יותר-עשינו פשוט ניתוק אמיתי כדי לא לשדר לה בדל של לחץ. רק אז בחסדי שמים עצומים עלינו לאט לאט היא השתחררה והתקדמה מעצמה הרבה הרבה מעבר לדיאגנוזה של הרופאים והפזיותרפיסטים והריפוי בעיסוק והכל... וב"ה היום כמעט ואין שום זכר לבעיה (מצב שנמשך כמעט שלוש שנים ללא שום שינוי לטובה).
חשבתי על זה הרבה למה זה לא עזר למרות שהלכנו למישהיא מאוד מאוד מקצועית ומומחית ששילבה שיטות ועבדה ממש יפה והילדה שיתפה פעולה והכל.
לדעתי במקרה הספציפי שלנו הילדה היתה בוגרת וחכמה ולדמיין כאילו אין בעיה או לנסות לעקוף אותה בכל מיני דרכים לא עבד עליה. היא חיה את המציאות והדמיונות לא שינו אותה. כנ"ל שיחות על זה...גם אחריהם המצב נשאר ולא נשארה עם משהו מעשי שישנה אותו. להעלות ולהציף את הכאב כדי לשחרר גם לא ממש היה חסר לה- ב"ה יש לנו קשר קרוב מאוד והיא כל הזמן שתפה אותנו והזדהנו איתה והענקנו לה המון חום וכו'... היא לא מצאה פתרון באוזן קשבת משוכללת ככל שתהיה... והיא פתוחה רגשית ממילא כך שלא זה היה שורש הבעיה שלה...
אבל לא בטוחה שניתן להסיק מכאן על טיפול רגשי בכל מצב. זה ממש כל מקרה לגופו.

מונטיפיורי

משתמש פעיל
בינינו הכל "מסחרה" שלמה ....
נדיר יצא לכם מזה משהו באמת תועלתי . אצל ילדים.. אצל מבוגר שבא מרצונו לטיפול ורצון לעבוד זה שונה.
אצל ילד שלא מבין מה את רוצה ממנו... כמעט נדיר שתראי תוצאות חוץ מכספים שהלכו לאבדון...
אל תתקיפו אותי .. כי אני מדברת מנסיון גדול מאד בתחום עם הרבה מטפלים . מכאלה שהשגתי בחינם ועד כאלה שלוקחים 300-500 ש"ח לחצי שעה. משכורות שלמות הלכו ותוצאות מינימום שבמינימום...

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
אני מכיר ילד מבני משפחתי שהלך לטיפול במשחק והיה תוצאות מדהימות
הוא גר באשדוד והיה לו סיוטים מהטילים במלחמה לפני כשנה
וכיום אחרי 11 טיפולים (שכמובן עלו יקר אבל עם החזר הגון מחברת הביטוח) הוא ילד אחר

כמובן תמיד יש ויש

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אצל ילד שלא מבין מה את רוצה ממנו... כמעט נדיר שתראי תוצאות חוץ מכספים שהלכו לאבדון...
צודקת לגמרי.
באמת אחת הטעויות הגדולות שהורים עושים זה להביא ילד לטיפול באומנות ולהגיד לו שזה 'חוג'.
אם בן אדם לא מבין שהוא בא לעבוד, (לא משנה בן כמה הוא), לא יצא מזה כלום.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הילד שלי היה בטיפול רגשי והיה שווה כל שקל.
צריך ללכת למישהו/י מקצועי, וגם לא כל אחד מתחבר לכל אחד
היא אמרה מראש שרק אחרי כחודש אפשר לראות אם זה שווה להמשיך או לא, וב"ה היה חיבור.

sheen

משתמש מקצוען
בינינו הכל "מסחרה" שלמה ....
נדיר יצא לכם מזה משהו באמת תועלתי . אצל ילדים.. אצל מבוגר שבא מרצונו לטיפול ורצון לעבוד זה שונה.
גם ילד צעיר מאד יכול להבין שהוא בא לעבוד ועל מה הוא עובד.
ואכן, התוצאות בהחלט אחרות.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אין לי מושג האם הלכתם למטפל מוסמך ומקצועי.
כמובן, אחרת לא הייתי הולך אליו, ולא כותב כאן אכזבתי.
מה שברור שאם זה לא עזר, צריך לברר מה כן יעזור. ואין מה להצטער שלוקח זמן עד שמגיעים לדרך הנכונה.
לפעמים הדרך לטפל היא דוקא דרך ההורים ולא דרך הילד - מה שנקרא "הנחיית הורים". כי אולי כל מה שעובר על הילד זה מחוסר ידיעה בגישה וההתייחסות לילד.
זהו חלק מהבעיה. הרי כל העבודה שאני צריך ללכת אתו למטפל, זה עצמו גורם לו מועקה נפשית. הרי אינו מודע ש'יש לו בעיה', אני צריך להציף את זה, ולהסביר לו 'ילד חמוד שלי, יש לך בעיה שאני צריך לטפל בה'. כמובן לא בנוסח הזו, אבל התוצאה של איזה נוסח שרק יהיה, היא זהה.
אז עשיתי את זה פעם אחת ברגישות ובעדינות, והוא קיבל את זה. יופי, עכשיו מה אני אמור להגיד לו, שעפעלע זה לא עזר, צריך למישהו אחר? עכשיו הוא כבר בטוח בעצמו שהוא כ"כ ילד דפוק, שפשוט א"א לעזור לו מחמת חומרת הבעיה.
בקיצור, ככל שזה שנמשך, זה מחריף את הבעיה עצמה.
אז מה שברור שאני מחריף הבעיה. גם ברור, שאני צריך להוסיף סכומים עתיקים, וספק גדול אם אצליח לעזור לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה