דרוש מידע מכירים מטפל טוב?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מחפש מטפל לאדם בן 38 עם מורכבויות שונות בתקשורת וחוסר מודעות אישית וכללית,
כמובן שהדבר מפריע מאוד בנישואים שלו שהגיעו למצב לא טוב בלשון המעטה,
קיבלתי שם אחד של מטפל בשם יעקב אוחיון, מכירים?
אשמח לקבל מידע וגם אם לא הוא אז על משהו אחר אבל שבאמת עובד טוב ועוזר!
תודה רבה
ראשית צריך לאבחן את הבעיה.
קודם נבין את הבעיה ואז נחשוב איך לטפל בה.

פסיכיאטר שמבין בתקשורת, לכאורה הוא יכול לאבחן תקשורת בפגישה אחת.
אם זה בעיית תקשורת, אז צריך את אלו המבינים בתקשורת [לפעמים יותר יעיל לשלוח את הסביבה להדרכה יותר מאשר את האדם עצמו].
פסיכיאטר יכול לתת חוות דעת שמועילה לפעמים לקצבה לביטוח-לאומי.

שפת הים

משתמש מקצוען
קריטי!! ללכת אך ורק למישהו שיש לו הכשרה קלינית- פסיכולוג או עוס. ולא למאמנים או מטפלים בכל מיני שיטות..

נעמה לוי

משתמש מקצוען
קריטי!! ללכת אך ורק למישהו שיש לו הכשרה קלינית- פסיכולוג או עוס. ולא למאמנים או מטפלים בכל מיני שיטות..
זה דבר נכון מאד.
אבל הכללה אפפעם אינה מדוייקת.
יש מטפלים מנוסים ומוצלחים מאד שאינם פסיכולוגים, ועוזרים ומצליחים המון המון.

אני ואת/ה

משתמש חדש
ברצוני להודות לכל אלו שהגיבו והציעו (זה לא בשבילי אבל ברור שזה נותן כיוון)
כל הנושא של מטפלים מעלה בי אמוציות....
טוב, אשתף במעט במספר מקרים שהכרתי אישית ממש!
זה מצחיק שאנשים שלמדו קורס או שתיים קוראים לעצמם מטפלים....ועוד ב"ה רואים תוצאות.....אבל עדין זה לא אומר כלום גם על אילו שיש להם שנים תעודות.....
שותפתי בסיפור מהכרות אישית וקרובה של בעל שהלך למטפלת מומחית עם תעודות ועוסית "מדהימה" - אין לכם מושג לאן היא דרדרה את הבית, הביאה אותו לתהום.....ההצעות והרעיונות שהיא נתנה היו חסרות בסיס טיפולי וכמובן או לא כמובן לא חוקיות. הבנאדם היה תמים מאוד ועד שהוא קיבל ניעור חזק מאשתו שהיא עוזבת....הוא פשוט עזב את אותה מטפלת
אההה ושכחתי לכתוב שכמובן כמובן זה לאחר התייעצות עם רב והוא שלח אותו אליה.
ולכן היום האמון במטפלים אמתיים - עם תעודות ולא אמתיים - בלי תעודות הוא כ"כ נמוך ולא נעים לכתוב שזה הרבה בזכותם! וחבל, זה מקצוע שאמור לתת תמיכה ומשענת ומענה למצוקה ולא חלילה להגדיל מצוקה או לטאטא ולהקטין אותה במילים באלמה.
טוב פרקתי קצת מעצמי על המקלדת
אתם תבינו? נכון?

אני ואת/ה

משתמש חדש
היית מעוניינת לבוא לרב ביחד
הלוואי והייתי מאמינה שמשהו יכול להשתנות, אם את חושבת שזה יעזור - בשמחה:)
אגב פניתי באותה תקופה לרב ששלח את אותו אחד ושאלתי אותו על סמך מה שלחת אותו (אותו רב הוא דמות מוכרת מאוד באזור מסוים בארץ ולא רק!) אל אותה מטפלת, טוב הוא אמר שהוא שלח אליה מס' פעמים ולא שמע תלונות, שאלתי אותו: האם הוא פעם דיבר איתה? שמע אותה? והתשובה הזו הרבה יותר מדהימה אותי , הוא ענה שלא. זהו נקודה.
כ"כ בא לי לכתוב את שמה ואת מה שעשתה....

נעמה לוי

משתמש מקצוען
הלוואי והייתי מאמינה שמשהו יכול להשתנות
יש היקף כ"כ גדול של מטפלות כאלה, שאני לא חושבת שמשהו כזה יכול לעזור.
וודאי לא בהיקף גדןל ששוה את כל הבלאגן והחשיפה וכו'....
אבל אני באמת חושבת שזו קטסטרופה, וכנפגעת בעצמי מהעניין הייתי ממש שמחה לדעת שהמטפלת שטיפלה בי בחובבנות מחרידה תבוא על עונשה ותפסיק לטפל ולגרום נזקים...

באמת זו הזדמנות לגבש קבוצה איכותית [לא מחייבת!]

לא לגישושים, ריגושים, מחקרים, וכיו"ב אלא לפניה מסודרת לרבנים העושים במלאכה או קשורים אליה

להסיר את החובבניות שפשתה באי אלו מהמטפלות [ובפרט אלו שקושרות לעצמם תהילה כ'כל יכולות' וכו' ].

ניתן לפנות ל 039039039w שטרודל גימייל ובע"ה בכח הציבור ניוושע

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הלוואי והייתי מאמינה שמשהו יכול להשתנות, אם את חושבת שזה יעזור - בשמחה:)
אגב פניתי באותה תקופה לרב ששלח את אותו אחד ושאלתי אותו על סמך מה שלחת אותו (אותו רב הוא דמות מוכרת מאוד באזור מסוים בארץ ולא רק!) אל אותה מטפלת, טוב הוא אמר שהוא שלח אליה מס' פעמים ולא שמע תלונות, שאלתי אותו: האם הוא פעם דיבר איתה? שמע אותה? והתשובה הזו הרבה יותר מדהימה אותי , הוא ענה שלא. זהו נקודה.
כ"כ בא לי לכתוב את שמה ואת מה שעשתה....
רב שלח גבר לטיפול אצל אישה ?
מוזר.

HennyS

משתמש מקצוען
נשמע שיש צורך באיש מקצוע עם הכשרה קלינית.
לא כדאי להתפשר על פחות.
אם תרצו, ברשותי מאגר מטפלים מומלצים בעלי הסמכה טיפולית רחבה וקלינית - אשלח לכם אותו באישי
אפשר לקבל את הרשימה בבקשה?
תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה