דרוש מידע מכונת גילוח - דחוף

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
שבוע טוב,
אחיין שלי חוגג 18 בשמחת תורה,
אני רוצה לקנות לו מתנה מכונת גילוח ואני לא מבינה בזה,
מה עדיף מכונה לא כשרה + סכינים כשרים ?
מכונה כשרה מההתחלה ?
מחפשת מידע כי הסתבכתי אמרו לי מצד אחד שעדיף את הלא כשרה כי היא הרבה יותר חזקה ומצד שני לא הצלחתי להבין את ההבדל בינהם
וגם איזה סוג של מכונה אתם ממליצים לי לקנות??

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בעיקרון הכי כשר זה הרב גרוס שמעתי שהרבה נהנים מזה
זה אמנם הכי כשר, אבל בגדול אפשר גם להתגלח במסרק, זה עוד יותר כשר...
כמובן שאני מגזים..
אבל הרב גרוס זה ממש לא מגלח טוב, וכמובן הגילוח הרבה יותר קשה ואורך הרבה יותר זמן מכשרויות אחרות, מה שכן, חייבים ללמוד את הסוגיה טוב או לשאול מישהו שבוודאות סומכים עליו ולקנות רק את הדגם שהוא יאמר ולא לסמוך על כל מיני 'מסתמא' וכאלו, כי זה המוון לאוים דאורייתא

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
א
זה אמנם הכי כשר, אבל בגדול אפשר גם להתגלח במסרק, זה עוד יותר כשר...
כמובן שאני מגזים..
אבל הרב גרוס זה ממש לא מגלח טוב, וכמובן הגילוח הרבה יותר קשה ואורך הרבה יותר זמן מכשרויות אחרות, מה שכן, חייבים ללמוד את הסוגיה טוב או לשאול מישהו שבוודאות סומכים עליו ולקנות רק את הדגם שהוא יאמר ולא לסמוך על כל מיני 'מסתמא' וכאלו, כי זה המוון לאוים דאורייתא
אז מה יש שמגלח טוב ועדיין כשר?

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
א

אז מה יש שמגלח טוב ועדיין כשר?
תלוי על איזו כשרות ועל איזה רבנים אתם סומכים
יש דגם אחד שכמה וכמה רבנים מתירים
זה נקרא AT620 של חברת פיליפס
הדגם הזה אושר לי אישית ע"י הרב אקרמן מביתר עלית ואני יודע שהוא מאשר אותו לרבים השואלים, יש עוד רבנים שמאשרים אותו ודגמים נוספים, הרב אקרמן מאשר רק את הדגם הזה
תבררו מה רמת ההקפדה
מועדים לשמחה

אהרון ע

משתמש חדש
שבוע טוב,
אחיין שלי חוגג 18 בשמחת תורה,
אני רוצה לקנות לו מתנה מכונת גילוח ואני לא מבינה בזה,
מה עדיף מכונה לא כשרה + סכינים כשרים ?
מכונה כשרה מההתחלה ?
מחפשת מידע כי הסתבכתי אמרו לי מצד אחד שעדיף את הלא כשרה כי היא הרבה יותר חזקה ומצד שני לא הצלחתי להבין את ההבדל בינהם
וגם איזה סוג של מכונה אתם ממליצים לי לקנות??

אני אעשה טיפה סדר.
יש כמה רמות כשרות. בגדול ככל שהמכונה מגלחת פחות טוב היא יותר כשרה - ויש בזה פערים משמועיתיים.

לכן חייבים לברר איזה רמת כשרות הם מקפידים - או לכתוב כאן איזה סגנון משפחה, בחור, או ישיבה, וננסה לנחש.

בגדול אלו רמות הכשרות:
א. מכונות של הרב גרוס או מכונה רגילה ששמו סכינים של הרב גרוס או הרב פריד.
ב. מכונות באישור של הרב דביר והרב אקרמן.
ג. מכונות באישור מכון צומת וכדו' (בציבור אנ"ש לא משתמשים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה