מי שמע -מי יודע? שיטת המטוטלת.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י sh12;1144137:
הי, מי שלא רוצה לא חייב להאמין, אבל גם לא חייב לצחוק.
יש המון [!] שיטות ריפוי מהמזרח הרחוק והרבה מהם מקורם ביהדות, כמו רפואת הרמב"ם שהתפתחה אצל הסינים ונקראת היום רפואה סינית,
אז מה, נצחק על הרמב"ם???

ובנושא המטולטלת,
אני מכירה מתחום האלרגיות.
מה יותר פשוט מסיטואציה כזו: התינוק שלי פיתח פריחה יום אחד. הבנתי שזה ממאכל כלשהוא, במקום לשבור את הראש ולנסות להימנע ממאכלים רבים,
בדקתי אותו עם מטולטלת, בדקנו סוגי מאכלים שונים שאכל באותו יום ותוך 5 דקות גיליתי שהוא רגיש לחומוס!
נמנענו מחומוס בלבד והפריחה נעלמה.
כדי לאמת את התוצאה, נתנו לו יום אחד מעט חומוס, וכשעתיים אח"כ הוא "פרח".
אז למה לא להאמין למטולטלת?
מה המקור למה שכתבת למעלה בעניין הרפואה הסינית?
לפי מה שהסינים מספרים, הרפואה הסינית קיימת אלפים שנה, הרמב"ם חי לפני כשמונה מאות שנה.
הסינים היו סגורים רוב הזמן בחומות, ולפיכך אשמח למקור

רחל שיין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הלכה

אני ממליץ לפני שימוש בכל הענינים האלו לשמוע את השיעורים של הרב מנשה רייזמן מהידברות
בענין כל שיטות הטיפול, מטוטלת , קפה, מח אחד וכו' וכו'

שנאמרו בענין תמים תהיה עם ה' אלוקיך, שמבאר בטו"ט את צדדי האיסור וההיתר וכיצד דברים אלו עובדים, ואז להחליט אם מתעסקים בדברים באלו.

ניתן לשמוע בקול הדף 0573146000-2-1-5-1-2-97 שנת תשע"ג מאמצע פרשת שופטים, כעשרה שיעורים (באידיש)

השיעורים מדהימים ומרתקים!!!

shיפי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קקטוס ורותי12, יש משהו במה שאתם אומרים,
בכל אופן אצלי זה לא היה כך, הייתי מנסה בערך כל תקופה לתת להם חלבי ואני
אפילו לא רוצה לתאר מה הייתי עוברת (חוץ מנקיפות מצפון ) בימים שהייתי נותנת להם.
לאחד מהם היתה אלרגיה לדבר נוסף שזה אכן עבר אחרי תקופה מסוימת בלי לטפל בזה.
ושוב, לא משכנעת אף אחד!!!
רק מספרת את הצד שלי....

מיריG

משתמש צעיר
נכתב ע"י רחל שיין;1144188:
אני ממליץ לפני שימוש בכל הענינים האלו לשמוע את השיעורים של הרב מנשה רייזמן מהידברות
בענין כל שיטות הטיפול, מטוטלת , קפה, מח אחד וכו' וכו'

שנאמרו בענין תמים תהיה עם ה' אלוקיך, שמבאר בטו"ט את צדדי האיסור וההיתר וכיצד דברים אלו עובדים, ואז להחליט אם מתעסקים בדברים באלו.

ניתן לשמוע בקול הדף 0573146000-2-1-5-1-2-97 שנת תשע"ג מאמצע פרשת שופטים, כעשרה שיעורים (באידיש)

השיעורים מדהימים ומרתקים!!!

זה נשמע באמת מעניין, יש גם בעברית?

bekki

משתמש מקצוען
הייתי אצל מטלטלת מטוטלת אחת ...
אז ככה .היא אמרה לי להמנע מ:
ביצים
קמח לבן
סוכר
חצילים
עגבניות
מטוגנים
מוצרי חלב
פרות
בשר.
אז מה נשאר לי לאכול?
את הלב :)

אני לא מזלזלת ...,אכן הרגשתי יותר טוב.אבל למסקנה הזאת של [ראי רשימת מוצרים לעיל] הגעתי גם לבד בלי שנפשי הטלטלה אנה ואנה.

מסקנה מטלטלת: שווה ביקור;)

ללי41

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מישהו פה שמע על שיטת T.A.T

היה על זה כתבה בכמה עיתונים.

מישהו יודע?התנסה?ממליץ?

מחבר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י מיריG;1144124:
עוד מישהיא במשפחה ספרה לי שעברה טיפול. הרב אמר שאסור בטלפון ומותר רק פנים אל פנים.

וד"ל....;)

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני מכירה היכרות אישית על משהו ששילשל הרבה,
המטוטלת אמרה להוריד תירס מהתפריט. קמח - אין בעיה לאכול.

אחרי שהדיאטה לא עזרה - עשו בדיקת ציליאק, והילד ציליאקי, ואת זה המטוטלת לא זיהתה!

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אפשר לעשות את זה לבד. קחו מטוטלת (או שרשרת עם תליון) החזיקו מעל מאכל שאתם מסתפקים בו בלי להנעי את היד. סיבוב בכיוון השעון- כן. נגד כיוון השעון -לא.

אפשר לנסות עם מאכלים שבטוח לא טובים לאף אחד כמו אבקת מרק וכו'
זה מרתק...

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בתור אחד שקיבל טיפולים ברפואה סינית, ובשל כך גם למד את התחום (חזרתי בתשובה באמצע הלימודים), ועסק בעיסוי סיני (טוינא).
אני מתפלא לנוכח רוב התגובות כאן, בעיקר בשל העובדה שמדובר על ציבור חרדי, שאמור להבין... שיש דברים שהוא לא מבין.
נכון שצריך להפעיל את השכל, אך זה שאין לחלקכם הבנה בתחום, אין זה אומר שזה לא נכון, אלא...
שאין לכם הבנה בתחום ותו לא.
בטח שלצחוק על משהו שלא מבינים...אין זה "חכמה" גדולה (וד"ל).
באופן כללי, כמו בכל תחום בחיים, 80 אחוז מפתרון הבעיה הינו מציאת הסיבה לבעיה, ו-20 אחוז הוא הפתרון (אל תתפסו אותי על המילה, אלא על הרעיון).
ברפואה מערבית, שמחלקים את הגוף לחלקים (לב, כליות וכו'), לכאורה יותר קל למצוא את הבעיה, או יותר נכון, הם מטפלים בסמפוטומים, לכן יותר קל.
לעומת זאת, ברפואה משלימה מסתכלים על הגוף כמכלול, שאיבר משפיע על חברו, ואכמ"ל. בשל כך יותר קשה למצוא את הבעיה, מה עוד, שברפואה משלימה מחפשים את שורש הבעיה ולא מטפלים רק בסמפטום.
מניסיון, בציבור שלנו מאוד קשה לעבוד בתחום, מכיון שהציבור רוצה לעשות מעט טיפולים (בשל ההוצאה הכספית), ובשל כך לא מגיעים לתוצאה המבוקשת, אלא עוצרים באמצע כאשר הם מרגישים טיפה יותר טוב.
לגבי מטוטלת, שמעתי על זה, אך לא בדקתי את הנושא, מ"מ מומלץ כשהולכים לטיפול (ולא משנה באיזה תחום), לשאול את המטפל תוך כמה זמן לפי דעתו יראו תוצאות, ומהם התוצאות הצפויות.
שיהיה בהצלחה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י גיל קוליוק;1144699:
אני מתפלא לנוכח רוב התגובות כאן, בעיקר בשל העובדה שמדובר על ציבור חרדי, שאמור להבין... שיש דברים שהוא לא מבין.
???
למה הציבור החרדי אמור לחשוב שיש דברים שהוא לא אמור להבין?
דוקא היהדות היא הדת השכלית ביותר שכולה מובנת לחלוטין!
נכון, אנחנו לא לגמרי מבינים פרה אדומה וכלאים, אבל אנחנו מבינים שה' ציוה.

ואת הפעילות המשונה הנקראת משום מה "רפואה" אלטרנטיבית. לא קיבלנו בתורה. אם זה לא מובן, ובעיקר זה לא מוכח, אז זה לא קיים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י יפה;1144679:
אני מכירה היכרות אישית על משהו ששילשל הרבה,
המטוטלת אמרה להוריד תירס מהתפריט. קמח - אין בעיה לאכול.

אחרי שהדיאטה לא עזרה - עשו בדיקת ציליאק, והילד ציליאקי, ואת זה המטוטלת לא זיהתה!
ואני מכיר היכרות אישית על מישהו ששילשל הרבה. המטולטלת אמרה שזה ציליאק ורק אחרי בירור מעמיק ואחרי שהמשפחה עברה טלטלה מהמטולטלת, התברר שזה תולעים במעיים וכדור קטן של וורומקס פתר את כל הבעיה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אפרופו צחוקים, הייתי אצל רופא נטורופט, שבדק בדיקת דם וקבע לי מה מותר לי ומה אסור לי לאכול לפי חומציות הקיבה. הצלחתי שנה להחזיק את הדיאטה הזו שממש, אבל ממש עזרה לי. למשל אסור לי לאכול עוף ובקר, אבל מותר הודו. בתוך השנה כשיצא והייתי אוכלת עוף, הייתי מרגישה ממש רע.

הקיצר לא החזקתי מעמד כי זה נוקשה מדי בשביל בעלת תיאבון כמוני.

אבל חברה שלי למדה להשתמש במטוטלת לבדיקת מה מותר ומה אסור לאכול. וכל מה שהיא אמרה לי שאסור לי היה במדוייק מה שאמר הנטורופט.

צחוקים לא?

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י כוכב103;1144722:
???
נכון שהשם ציוה ש"נדע" אותו (כפי שמובא ברמב"ם בהלכות דעות, כזכור לי, ככתוב - "וידעת היום..."), אך לא את מעשיו, כוונתי שיש דברים שאין אנו מבינים, ואין בידינו את הכלים לחקור אחריהם, כגון: למה היה השואה וכו' (מומלץ לשמוע את הרב נוירגשל בנושא), כפי שאנו רואים ב"איוב".
ואת הפעילות המשונה הנקראת משום מה "רפואה" אלטרנטיבית. לא קיבלנו בתורה. אם זה לא מובן, ובעיקר זה לא מוכח, אז זה לא קיים.
לידיעתך, ישנו ספר של שלמה המלך לרפואה, שגנז אותו חזקיהו המלך (כזכור לי, מובא במס' ברכות), אולי ישנם "דברים מצחיקים" גם שם?? אם לא יודעים, לא מבינים, האם זה אומר שזה לא נכון. ממש לא. מוגבלות השכל שלנו, לא אומר כלום (מומלץ לשמוע שיעורים של הרב זמיר כהן על כל מיני גילוים טכנולוגים, לגבי דברים ביהדות, מעניין).
בנוסף אברהם אבינו שלח חלק מילדיו למזרח עם "מתנות" כזכור. ורש"י כותב שם "שמות טומאה", כלומר, יש כל מיני כוחות שאין אנו מודעים להם לטוב ולמוטב.
ושוב, זה שאת או אני לא מכירים, או מבינים אותם, אין זה אומר מאומה על אמיתותם.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
בכל תחום יש נוכלים. גם כאן.

את הבת שלי ואותי זה המטוטלת וכל מה שמתלווה אליה הציל אותנו ממות לחיים.
אז נא לא לצחוק. אלא לחפש את האמנים בענין.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
???

הציבור לא אמור לחשוב, הציבור אמור "לדעת" שיש דברים שלא מבינים. יש כוחות שהם מעבר להבנה אנושית גם בתחום הרפואה. וגם הם באים מאיתו יתב'.

ומי אמר שרפואה קונבנציונלית כתובה בתורה יותר מרפואה אלטרנטיבית? לא ברורה לי ההבדלה הזו שלך

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בצבא היה לי אחד מסדרה של מסעות מסכמים שהייתי צריך לסחוב מסע כבד כשני שליש מהמשקל שלי כ - 100 קמ', באמצע היה לי מאוד קשה להזיז את הרגל, לא הצלחתי לסיים את המסע הזה.
בדיקות של רפואה מערבית, לא העלו דבר, הלכתי לטיפולים ברפואה סינית, וזה פשוט עבר, והצלחתי בס"ד לסיים את המסלול.
בשל כך נגשתי ללמוד את התחום, מכיון שגם אני רציתי לעזור לאחרים.
כתוב בתהילים - בער לא ידע, וכסיל לא יבין את זאת.
איש בער, לא יודע, בסדר גמור, אף אחד לא יכול לדעת את הכל.
אבל, כסיל, תסלחו לי (לא מופנה לאף אחד אישית), אומר שהוא לא מבין רק את זה, אבל חוץ מזה הוא ידוע הכל.
האמת, שאתם לא מבינים, ואין בכך כל בושה, להפך, זה נהדר שאין אנו מבינים הכל, אחרת לא היינו כאן:)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אחד מהדברים המביכים ב"רפואה האלטרנטיבית" זה הבורות של המטפלים בכל הנוגע לרפואה מערבית.
אקסיומה: רפואה מערבית לא מסתכלת על הגוף כמכלול - קשקוש.
אקסיומה: הרפואה המערבית לא מכירה בדברים שהיא איננה מבינה - ממש לא נכון, היא לא מכירה בדברים שלא הוכחו מדעית מול פלסיבו.
אקסיומה: ברפואה המערבית מטפלים רק בסימפטום - אולי, אבל תוכיח שברפואה האלטרנטיבית לא עובדים באותה שיטה, למשל, גישת המטוטלת, נניח שמישהו לא התרפא, אבל המטוטלת אומרת שכן, כלומר, הסימפטום מצויין אבל הבעיה לא חלפה, למי להאמין? (הדוגמה רק כדי לסבר את האוזן)

שלא לדבר על כך שקיימות סכנות ממשיות לחיי המטופלים, ואין כל דרך לפקח עליהם, לא נעשה מעקב שמוודא כי השיטה אכן מתאימה לכל המטופלים, ואם תהיה תקלה, איש לא יכול לקחת על עצמו את האחריות ולנסות ללמוד את הנושא מחדש.
ראיתם פעם תכשיר אלטרנטיבי שיש עליו אזהרה: "לא מתאים לאנשים שסובלים מגזזת ושיגרון"?
ראיתם פעם מטפל אלטרנטיבי שמודה שאין לו אפשרות לטפל בבעיה?
ברור שלא, הרי אין לו יכולת להבין את מה שהוא עושה, אז איך הוא יבחין בכלל שמשהו לא בסדר? הרי המטוטלת נעה בכיוון הנכון...

הסיבה העיקרית לפיה לא מלמדים לימודי רפואה אלטרנטיבית ברמה אקדמית היא כי תוך זמן קצר לא ישארו מטפלים, הם יבינו שאין בזה כלום..
והסיבה העיקרית לפיה תכשירים ושיטות ש"מחוללות פלאים" לא מאומצות ע"י הרפואה המערבית, היא בגלל שאנשי הרפואה המערבית לא רוצים להרוויח כסף בכלל, ובנדיבותם הם משאירים את מחוללי הנפלאות בשביל שיהיה לעוד אנשים אפשרות לעשות כסף קל, עם לימודים לא מחייבים, בלי אחריות, ועם חיוך גדול ובטוח על השפתים...

דבר אחד שמרוויח מי שעוסק ברפואה אלטרנטיבית הוא שמאמר חז"ל "טוב שברופאים לגהינום" לא חל עליו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה