דרוש מידע מי שלא מסודרת בסמינר, ימים אחרונים להגשת ערעור!

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וחבל מאוד! כי הבת תישאר בבית או במקרה היותר גרוע ישבצו אותה בסמינר מקולקל
לכן חייבים לעשות את התהליך לפי מה שקבע משרד החינוך וכדי שלא תפסידו את כל הזכויות שלכם
יש סמינר שחייב למישהי לקבל אותה?
זה שמשרד החינוך מחייב זה לא אומר שזה נכון.
בינתיים ההתערבות של משרד החינוך, על פי רוב הכניסה סתם בנות שלא מתאימות לסמינר.

שוקולד חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מצ"ב תמלול דברי חבר מועצת גדולי התורה הרה"ג יצחק זילברשטיין שליט"א
שנאמרו בפני רבבות עמך בית ישראל בכנס השנתי של ארגון "לב לאחים" שנת תשע"ז
כ"כ מצ"ב הכתבה שפורסמה ביתד נאמן
נ.ב. בעקבות שינויים בקול הלשון המיקום שונה

קבצים מצורפים

• יתד נאמן 1.pdf
    3 MB · צפיות: 56
  • יתד נאמן 2.pdf
    2.7 MB · צפיות: 37
  • קבלת תלמידים.docx
    KB 16.7 · צפיות: 39

סוווווף !!!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
יש סמינר שחייב למישהי לקבל אותה?
זה שמשרד החינוך מחייב זה לא אומר שזה נכון.
מי שרוצה שלא לקבל בנות מסוימות יכול לעשות זאת
רק אם לא יקבל שום תקציבים ממשרד החינוך אבל אם הוא מקבל תקציבים אז גם הוא חייב לקבל את כל הבנות
קבלת תקציב = קבלת כל הבנות

פ.נ

משתמש מקצוען
אני רוצה לכתוב משהו שיעשה פה הרבה בלאגן אבל זו האמת
אני מטפלת בשני מקרים עכשיו של קבלת שני בנות לסמינר, שנייהם מאוד קרובים לליבי, ובא לי להגיד לשנייהם (אני לא מסוגלת) את המשפט הבא, אי אפשר לעשות מה שרוצים בחיים, לחיות איך שבא לכם, ואח"כ לבוא להסביר שאין שום בעיה ותקבלו את הבת שלי, מה הבעיה בי יש עוד הרבה כאלו, אתם רוצים לחיות איך שבא לכם, טיולים בחו"ל, (אל תרדו למקרה הספציפי, רק דוגמא) צורת לבוש אמא/בנות, אל תבואו לסמינר שמקפיד על זה ותרצו שיקבלו אותכם, זה פשוט לא הוגן לעשות את זה לסמינר, את בחרת לחיות בצורה כזו תאכלי את מה שבישלת, אני יודעת שיש מקרים יוצא מן הכלל שלא מקבלים על סמך ידיעה לא נכונה אבל הם לא מלאכים, סיפר לי מנהל סמינר חשוב בארץ שהגיעו אליו זוג הוא התחיל להגיד להם שהם לוקחים את הילדים לחו"ל וזה נוגד את החינוך וכו' הם החליטו שהם עושים עליו סיבוב שאלו אותו מה הבעיה בחו"ל? התחיל להגיד להם שיש פריצות וכו', אמרו לו לקראת הסוף אבל אין לנו דרכון...הם לא מלאכים,
יאלה להתחיל לצעוק עלי
יש מקרים מסוימים שכסף משחק את המצב ככה......

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני מטפלת בשני מקרים עכשיו של קבלת שני בנות לסמינר, שנייהם מאוד קרובים לליבי, ובא לי להגיד לשנייהם (אני לא מסוגלת) את המשפט הבא, אי אפשר לעשות מה שרוצים בחיים, לחיות איך שבא לכם, ואח"כ לבוא להסביר שאין שום בעיה ותקבלו את הבת שלי, מה הבעיה בי יש עוד הרבה כאלו, אתם רוצים לחיות איך שבא לכם, טיולים בחו"ל, (אל תרדו למקרה הספציפי, רק דוגמא) צורת לבוש אמא/בנות, אל תבואו לסמינר שמקפיד על זה ותרצו שיקבלו אותכם, זה פשוט לא הוגן לעשות את זה לסמינר, את בחרת לחיות בצורה כזו תאכלי את מה שבישלת, אני יודעת שיש מקרים יוצא מן הכלל שלא מקבלים על סמך ידיעה לא נכונה אבל הם לא מלאכים, סיפר לי מנהל סמינר חשוב בארץ שהגיעו אליו זוג הוא התחיל להגיד להם שהם לוקחים את הילדים לחו"ל וזה נוגד את החינוך וכו' הם החליטו שהם עושים עליו סיבוב שאלו אותו מה הבעיה בחו"ל? התחיל להגיד להם שיש פריצות וכו', אמרו לו לקראת הסוף אבל אין לנו דרכון...הם לא מלאכים,
יאלה להתחיל לצעוק עלי
אני לא צועקת
אבל אשמח לומר לך
שלי יש חברה שלא קיבלו אותה לסמינר מסויים שהיא ניסתה רק בגלל ש- אבא שלה לא אברך.
זה היה הטענה של הצוות והמורה אמרה לה את זה ...
זה אשמתה שאבא שלה לא אברך?
(אבא שלה עבד בעבודה תורנית ואחר כך חל''ת ... והלך לעבוד בעבודה אחרת)

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
אל תבואו לסמינר שמקפיד על זה ותרצו שיקבלו אותכם, זה פשוט לא הוגן לעשות את זה לסמינר
ומה כן הוגן כלפי הסמינר,
מי שבא לסמינר ורוצה שיקבלו אותו בגלל:
  • שיש לו הרבה כסף
  • שהוא מקושר לפוליטיקאים
  • שהוא מקורב למנהלי הסמינר

דיירים

משתמש פעיל
אני לא צועקת
אבל אשמח לומר לך
שלי יש חברה שלא קיבלו אותה לסמינר מסויים שהיא ניסתה רק בגלל ש- אבא שלה לא אברך.
זה היה הטענה של הצוות והמורה אמרה לה את זה ...
זה אשמתה שאבא שלה לא אברך?
(אבא שלה עבד בעבודה תורנית ואחר כך חל''ת ... והלך לעבוד בעבודה אחרת)
זה מה שאמרו לה בשביל לא לפגוע, אבל לא זו הסיבה, אני מבטיחה לך שלא סתם לא מקבלים, אין כזה דבר חד משמעי

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
זה מה שאמרו לה בשביל לא לפגוע, אבל לא זו הסיבה, אני מבטיחה לך שלא סתם לא מקבלים, אין כזה דבר חד משמעי
היא ילדה מאוד טובה!
אפשר לומר אפילו מצויינת!
אולי המשפחה שלה סגנון קצת שונה ממנה...

דיירים

משתמש פעיל
היא ילדה מאוד טובה!
אפשר לומר אפילו מצויינת!
אולי המשפחה שלה סגנון קצת שונה ממנה...
אם ניתן לקבל רק 120 במחזור ויש לחץ מטורף על הסמינר, מה עדיף לקבל בחורה באותו רמה עם בית באותו סגנון, או בחורה טובה מבית בסגנון שונה??

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אם ניתן לקבל רק 120 במחזור ויש לחץ מטורף על הסמינר, מה עדיף לקבל בחורה באותו רמה עם בית באותו סגנון, או בחורה טובה מבית בסגנון שונה??
ומה?
אותה בת תשפיע על הבנות הטובות?
אם היא לא היתה בת טובה היא כבר היתה ממזמן כמו המשפחה שלה..
ואם היא בוחרת להמשיך להצליח ולהתקדם בעבודת ה' בצורה חרדית חזקה אז אסור לקבל אותה?

חבל שבציבור החרדי לא חושבים על הבנות האלה
ומוכנים לקבל בנות שבאות מבית "חרדי" אבל מאחורי הגב יש להם חבר
והם נמצאות במדרגה הכי משפילה שקיימת!

נערך לאחרונה ב:

דיירים

משתמש פעיל
ומה?
אותה בת תשפיע על הבנות הטובות?
אם היא לא היתה בת טובה היא כבר היתה ממזמן כמו המשפחה שלה..
ואם היא בוחרת להמשיך להצליח ולהתקדם בעבודת ה' בצורה חרדית חזקה אז אסור לקבל אותה?

חבל שבציבור החרדי לא חושבים על הבנות האלה
ומוכנים לקבל בנות שבאות מבית "חרדי" אבל מאחורי הגב יש להם חבר
והם נמצאות במדרגה הכי משפילה שקיימת!
אני רק שואלת מה כל אחד היה עושה? יש המון בנות שרוצות להתקבל פחות או יותר אותו רמת רוחניות, רק יש הבדלים בבתים, יש בתים פחות טובים, ויש משפחות טובות, ויש מכסה מסויימת שאפשר לקבל, מה כולם היו עושים חוץ ממך? את יש לך מידע למי יש חבר ולמי לא, ובדיוק למשפחה היותר שמורה יש חבר...

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני רק שואלת מה כל אחד היה עושה? יש המון בנות שרוצות להתקבל פחות או יותר אותו רמת רוחניות, רק יש הבדלים בבתים, יש בתים פחות טובים, ויש משפחות טובות, ויש מכסה מסויימת שאפשר לקבל, מה כולם היו עושים חוץ ממך? את יש לך מידע למי יש חבר ולמי לא, ובדיוק למשפחה היותר שמורה יש חבר...
דבר ראשון אני מתוסכלת בשביל חברה שלי
דבר שני כמובן שסמינר לא יכול לדעת למי יש ולמי אין
רק חבל שהרבה סמינרים מכילים בנות "חזקות" שיורדות ומורידות עוד
מאשר להכניס גם בנות "חלשות" שדווקה הן יכולות לעשות מהפך

אני מקווה שזה ברור שיש כאן מציאות עקומה
וחבל שאין אף אחד נורמאלי שיקום וירים את הכפפה

קוויק

משתמש מקצוען
יאלה להתחיל לצעוק עלי
אם באמת החינוך הטהור והרמה הרוחנית של הבנות היתה השיקול של הסמינרים, אז עוד היו מוחלים להם

5184

משתמש פעיל
יש הרבה משפחות שלראשונה הם עושים בעיות ואחר"כ מקבלים את כל האחיות בשקט
יש להם מספר מסוים של בנות שהם יכולים לקבל ,הם קודם כל מחויבים לאחיות
ומה שנשאר הם ברור מעדיפים את האפשרויות היותר טובות מבחינתם

דיירים

משתמש פעיל
אם באמת החינוך הטהור והרמה הרוחנית של הבנות היתה השיקול של הסמינרים, אז עוד היו מוחלים להם
בדיוק ההיפך, השיקול שלהם זה ביזנעס, הם רוצים את הסמינר הכי גדול, איך עושים את זה ע"י שלא מכניסים בתים פחות טובים וככה בנות המשפחות הטובות רוצות ללכת דווקא לשם, מה בעייתי בזה,? גם רוחנית וגם גשמית אין סיבה לקבל את אותן בנות, רוחנית לא כדאי וגם עסקי זה לא אז למה לקבל, ואני שואלת אם מישהו פה היה עושה אחרת??? לא נראה לי

bnoya

משתמש מקצוען
יאלה להתחיל לצעוק עלי
אני מסכימה עם כל מילה!! רק השאלה היא מה לגבי הבנות שהן מבית טוב וצנועות וחסודות והבית מתנהל לפי כל הכללים אבל אפעס קצת חלשות בלימודים, לא מבריקות במתמטיקה ואנגלית. מה למען השם הפגם בהן שלא מקבלים אותן וצריכות להלחם על מקומן??
בדיוק כמוך מנסה לעזור עכשיו במקרה שקרוב מאוד לליבי, בית טוב, ילדה מצויינת, אבל מה לעשות שהיא בת יחידה בבית של בנים וההורים שלה תמימים שחשבו שבית טוב וילדה טובה גם אם קצת חלשה בלימודים זה מספיק כדי להיכנס לסמינר טוב ועכשיו שה' ירחם עליהם מה שהם עוברים כל יום. כואב הלב. לא יודעת מי יתן את הדין על הבנות האלו.

דיירים

משתמש פעיל
אני מסכימה עם כל מילה!! רק השאלה היא מה לגבי הבנות שהן מבית טוב וצנועות וחסודות והבית מתנהל לפי כל הכללים אבל אפעס קצת חלשות בלימודים, לא מבריקות במתמטיקה ואנגלית. מה למען השם הפגם בהן שלא מקבלים אותן וצריכות להלחם על מקומן??
בדיוק כמוך מנסה לעזור עכשיו במקרה שקרוב מאוד לליבי, בית טוב, ילדה מצויינת, אבל מה לעשות שהיא בת יחידה בבית של בנים וההורים שלה תמימים שחשבו שבית טוב וילדה טובה גם אם קצת חלשה בלימודים זה מספיק כדי להיכנס לסמינר טוב ועכשיו שה' ירחם עליהם מה שהם עוברים כל יום. כואב הלב. לא יודעת מי יתן את הדין על הבנות האלו.
הבעיה מובנת לחלוטין, אבל גם כאן במקרה שלך אם יש מכסה של בנות לקבלה, לא היית בוחרת את ההכי טובות אפילו בתחום הכישרון?

מימי 7

משתמש פעיל
אני שואלת
למה אין סמנרים טובים לבנות החלשות לימודים חזקות מפנים עם סגנון בית שונה וכד'?
או שיש ו...? בסוף זו כמות! למה לא לפתוח סמינר מעולה כזה, ואו למה חייב להתקבל לשם הכי מפוצץ ?
(דרומית שפניה מרכזה)

bnoya

משתמש מקצוען
הבעיה מובנת לחלוטין, אבל גם כאן במקרה שלך אם יש מכסה של בנות לקבלה, לא היית בוחרת את ההכי טובות אפילו בתחום הכישרון?
למה? אולי הייתי בוחרת את הבנות עם יראת השמיים החזקה ביותר?? זה לא מה שחשוב תכלס????

The gardeners

משתמש פעיל
זה מה שחשוב תכלס.
אבל אם תחשבי על סיטואציה כזו:
יש בסמינר מקום 1 פנוי
יש מספר בנות שרוצות להתקבל
1. בת כישרונית, יראת שמים, ממשפחה טובה
2. בת כישרונית, קצת פחות טובה בעצמה, ממשפחה טובה
3. בת בינונית בלימודם, יראת שמים, ממשפחה טובה
4. בת כישרונית, יראת שמים, ממשפחה פתוחה
את מי את היית מקבלת?
לא את מס' 1?
ברור שכן!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה