תקשורת מי צריך לדאוג למשפחות שלא שורדות את הפסח?

מצב
הנושא נעול.

לבן

משתמש סופר מקצוען
כל מילה!
מי שלא רוצה לתת עדיף שלא יבזה משפחות על כמה מוצרים או רשימת תנאים
וזה מאד מורכב, כי מאמינה שמספיק לא נעים לאנשים לפרט את רשימת נכסיהם, בעיותיהם הכלכליות וקצבאות הנכות או הטיפולים הרגשיים שאף אחד לא יודע עליהם.
יש קופות שמתנהלות ממש בצייקנות ובצורה מביכה, אבל רוב נותני הצדקה בימינו כבר עברו לשיטה הרבה יותר מכובדת. מכובדת עד כדי כך, שאנשים כבר מתחילים להתלונן: הי, למה לשכן העני שלי יש בגדים יותר יפים ממני? מי הרשה לו לקנות גבינה צהובה? מי אמר שהוא עני בכלל? נראה לי שאשתו מרוויחה 30 אלש וסתם מרמה:cautious:

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
כשלא בודקים - זה כספי צדקה! איך זה שלא בודקים?
כשבודקים - זה צדקה? זה רצח!

• שנזכה בס"ד לתת מבלי לזכור ולקבל מבלי לשכוח.
• אי אפשר לרצות את כל הציבור, תמיד יהיו כאלה שמתלוננים ובד"כ אלו אותם אנשים שמחליפים טענות, גם אם מדובר בטענות נוגדות.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען

אידינע

משתמש מקצוען
הקדוש ברוך הוא.

בלת"ק...
כבר אמר אחד מצדיקי הדורות: למה נבראה הכפירה? כי אם חברך מתנה בפניך את צרותיו, אל תשלח אותו להאמין בישועת ד'. היה כופר ותעזור לו!!!
ברור שיש לנו חובה של מצות צדקה, והלוואה, ועזרה לזולת מתוך ערבות הדדית.
הקב"ה ברא עניים, ע"מ לזכות אותנו במצוות.

נערך לאחרונה ב:

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
סליחה על אותו הדרך אני לא אמורה לתת צדקה לאנשים שמשלמים אלפי שקלים משכנתא או שכירות כדי לגור במרכז כשאני גרה בפריפריה הכי רחוקה והדירה שלהם שווה יותר ממה שיש לי בכמה שנים
למה נראה לך אלה שבפריפריה בלי משכנתא?
אותה משפחה שכתבתי יש להם שויגער בפריפריה והיא ביקשה שיגורו בבני ברק בגלל הצד השני מסיבות מסוימות וזה אחד הדברים הקשים להם, הנסיעות לפריפריה עם ילדים ואוכל... אבל יש את השיקולים שלהם איפה לגור.
וגם אם אתה גר בבני ברק עם שכירות של 6000 שח רק כי ההורים שלהם לא נותנים כלום, או כי התחתנת כשאפשר היה לקנות עם משכנתא קטנה ולא מורגשת..
ואגב יש לי משפחה בבית שמש ובנתיבות ולשניהם יש משכנתא של 4000 לפחות

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני בהלם מהרבה מהתגובות כאן ובאשכולות אחרים
אנשים מדברים על משפחות שצריכות צדקה בשביל לקנות בגדים בגדים במחירים אסטרונומים ולכסות להם משכנתא
תסלחו לי, אבל משפחות כאלה הןלא עניות
מכירה הרבה משפחות סביבי שמרויחים טוב ולא קונים בגדים במחירים כאלה

אידינע

משתמש מקצוען
זה נכון.
ואת לא צודקת לגבי המשפחות האחרות. יש הלכה לגבי אביונים של 'די מחסורו אשר יחסר לו' - אפילו סוס לרכב עליו ועבד לרוץ לפניו.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני בהלם מהרבה מהתגובות כאן ובאשכולות אחרים
אנשים מדברים על משפחות שצריכות צדקה בשביל לקנות בגדים בגדים במחירים אסטרונומים ולכסות להם משכנתא
תסלחו לי, אבל משפחות כאלה הןלא עניות
ואולי הם קבלו מהעבודה מתנת חג דרים כארד 600 שח וקנו איתו את הבגדים היקרים שאת לא מפרגנת לעצמך והם עדיין בחובות הזויים.
די עם החפרנות הזו לכיס של השני.

אני מכירה את המושג של מתן בסתר לא את המצווה שכל תורם לקופת צדקה יקבל את דוח האשראי של כל הנתמכים.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ההסכמים של קופות הצדקה מול חנויות יקרות לא עולים כסף לציבור - בעלי החנויות תורמים את רוב או כל העלות. הדבר מאפשר לבנות ישראל להראות נאות מבלי שהעניות תנוולתן.
גם לילדי העניים מותר לחוות מעט עונג של התחדשות והתרעננות!
מצוקה כלכלית מביאה איתה הרבה בעיות מעבר להיעדר הכסף, עוני הוא גורם סיכון סוציאלי בדרגה גבוהה, עוני הוא רכיב שמביא להרבה משברי שלום בית, ועוני הוא גם בור שלפעמים מונע מוצא בפתרון בעיות אחרות שלא קשורות אליו ויכלו להיפתר בכסף.
קצת שמחת חג רצוי וכדאי שתהיה גם בבתי העניים. בגד חדש מחנות שווה שווה הרבה יותר מערכו כשהם מקבלים אותו - הוא מתן משמח ומעודד ונותן תחושה של הרווחת מה.

גם בביתי גבינה צהובה היא מוצר בלתי תדיר ולא מחמת נזקקות ב"ה. ועדיין שמחה לשמוע שמדי פעם מפנקים את העניים, ולא מקויים בהם ''כל ימי עני רעים''.

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
רק מניחה: לא כל מי שקונה מותרות זה בגלל מה שאתם חושבים עליו לאורך האשכול.
מכירה מישהי שהתינוק שלה אלרגי לחלב ולביצים ברמה מסכנת חיים (נגע בלבן/ גבינה - האצבע נראתה כמו כוויה). גם שומשום היה בעייתי מבחינה אלרגנית. בקיצור - המוצא היחיד להאכיל את הילדים שמסביב היה רק בגבינה צהובה. לא כי היה כסף, אלא כי זו היתה האפשרות להאכיל את הילדים בממרח כלשהו על הלחם, חוץ מקטשופ...

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ואולי הם קבלו מהעבודה מתנת חג דרים כארד 600 שח וקנו איתו את הבגדים היקרים שאת לא מפרגנת לעצמך והם עדיין בחובות הזויים.
.
אני לא יקנה במחירים כאלה, בלי קשר לכמה כסף יש לי בחשבון
יש בעיה במגזר שלנו שכולם צריכים לקנות הכל יקר, למה?
במגזר הכללי רק מי שיש לו קונה ומי שלא מסתפק בפחות
ואני תורמת צדקה ושהארגונים יעשו מה שהם רוצים עם הכסף, אני את המצווה שלי קיימתי
אבל אנשים למה לבזבז את הכסף שלכם ולקרוא לעצמכם עניים ונזקקים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מצטרפת לבקשה, במיוחד לשבת- לא מצאתי בשום מקום! גם לא בעודפים! רק מ50 שקל בערך לבגד (בעודפים), ומאיפה בדיוק?
ליום חול אפשר למצוא גם ב15 בלידר עודפים בגדים מהממים.
יש לידר עודפים במאה שערים 6
לפעמים אפשר למצא שם גם לשבת (בעיקר בגיל הקטן יותר). המחירים שם בד"כ זולים משמעותית מקידי שיק עודפים (למרות שגם שם יש מציאות לפעמים). בתחילת החורף קניתי לגיסתי כמה וכמה מכנסיים ב-10 ש"ח לבן השנה שלה - גם לשבת. היא לא מצאה בכל פני ברק פחות מ-35
הדס בסוף עונה אפשר למצא (קניתי שם בחופש ב-52 ש"ח סרפן שבתי לילדה בת שנתיים וחצי)

דינוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חולצות שרוול ארוך בדיגום נורמטיבי ולא פיג'מתי שמתאים לילד חיידר אין בנקסט בפחות מ50. בדקתי.
יש בשיין ב39 שקלים לפני הנחה קבועה של 15 אחוז

קרעפט

משתמש מקצוען
בילדותי גנ''צ נחשב למותרות כיום אני חושב שזה סטנדרט
והמציאות שזה מוצר שמביאים ממנו כמות גדולה ועדיין הרבה פעמים חסר

אני ישמח שהקופה תתן לשכן שאין לו תלוש לגבינה צהובה ואפי' למעדן ג' שכבות
מה אתם רוצים שהוא יאכל לחם עם מנגרינה???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה