תקשורת מי צריך לדאוג למשפחות שלא שורדות את הפסח?

מצב
הנושא נעול.

cyp

משתמש מקצוען
זה פשוט הם קיבלו תלושים - ואתם לא..
אם היה לך תלוש שתקף לא במבצע - על סך 500 שקל,
לא היית ניגשת וקונה שם?

מעבר לכך יש היום הרבה משפחות אברכיות שמאד מאד מבוססות ב"ה!
ויש להם אפשרות לקנות שם ,
האם זה מעשה חכם או לא,
אפשר לפתוח על כך אשכול אחר....
נכון, זה המון מתלושים אבל לא רק,
בכל אופן קרובת משפחה שלי משפחה ברוכה באמת נזקקת, נכנסת בערב חג להדס וקונה לשיירת הבנות בגדים במחיר מלא, אמנם זה בתלוש הרבה פעמים אבל כשאני גם קבלתי תלושים מהחסידות (גם עובדים מקבלים) אני קניתי בזה צרכי חג ברשת מזון, למה? כי מבחינתי זה כסף מזומן לכל דבר ואם אני לא קונה יקר בתחילת עונה גם לא אקנה בתלוש,

לבן

משתמש סופר מקצוען
בכל אופן קרובת משפחה שלי משפחה ברוכה באמת נזקקת, נכנסת בערב חג להדס וקונה לשיירת הבנות בגדים במחיר מלא, אמנם זה בתלוש הרבה פעמים אבל כשאני גם קבלתי תלושים מהחסידות (גם עובדים מקבלים) אני קניתי בזה צרכי חג ברשת מזון, למה? כי מבחינתי זה כסף מזומן לכל דבר ואם אני לא קונה יקר בתחילת עונה גם לא אקנה בתלוש,
אבל שוב, אנחנו לא יכולים להחליט עבור אנשים מה לעשות ולא לשפוט אותם.
יש משפחות שזו הדרך שלהם לשדר לילדים שיש להם. כשאני נותנת לבן אדם תלוש אני בהחלט לא מחליטה עבורו אם מתאים לו יותר לקנות עופות ובשרים, או מתאים לו יותר לקנות סט בהדס, אני נותנת לו את הבחירה. זו מבחינתי צדקה אמיתית ולא הכתבה מראש. בטח לא שיפוטיות.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
משפחה שמשלמת 6 אש"ח משכנתא ורוצה כספי צדקה???
שימכרו את הדירה שלהם ששווה שתי מיליון ויעברו לפריפריה ויקטינו את ההחזר החודשי למינימום
ועכשיו כולם יזדעקו-
אבל מי שעני באמת לא יכול לדרוש לגור במרכז חרדי, לחיות ברמת החיים שהאזור הזה דורש ולהתלונן שלא עוזרים לו
בגלל שאני מכירה וחברה טובה אני יודעת כמה דברים כגון שהמון שנים חיו בשכירות בדירה עלובה וכשהמחיר טיפס ל4700 שכירות על דירת 3 חדרים ישנה בקומה 3, החליטו לקנות במשכנתא של 5 אלף. מה שבשנה האחרונה נהפך ל-6 אלף. והם גרים עדיין בחורבה אמנם מתוחזקת וגדולה אבל דלתות ישנות שיש חברון ומטבח דוחה. אבל שלהם.
ואני גם יודעת שהם בתוכנית כמו מסילה פעמונים ואין שם איך לעזור להם חוץ מלהגדיל הכנסה מה שהם כל הזמן מנסים..
ואם נאמר לכו לפריפריה מי מבטיח להם עבודה? וכולל ומסגרות לילדים? קל מאד לזרוק לכו לפריפריה. ולצערנו יש מספיק פרפריות עם מוסכמות חברתיות בתחום הלבוש כך שלא עשינו הרבה..
אותה משפחה מלבישה רק יד שניה. וכמעט ולא ראיתי "סטים" הכל בפשטות של הפשטות. (ב"ה זכיתי להיות ממעבירי הבגדים ותמיד מודים לי כאילו בגדים חדשים מהחנות)
אם הם לא עניים מה הם? ואני מדגישה שכל הרצון לעזור להם בא ממני לבד. הם טוב להם ואף אחד לא חייב להם כלום.. וב"ה יש ניסים וברכה בנסתר..

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
תכלס, איפה יש בגדי יום חול שלא מתחילים ב50 שח לחולצה במקרה הטוב?

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
יש משפחות שזו הדרך שלהם לשדר לילדים שיש להם. כשאני נותנת לבן אדם תלוש אני בהחלט לא מחליטה עבורו אם מתאים לו יותר לקנות עופות ובשרים, או מתאים לו יותר לקנות סט בהדס, אני נותנת לו את הבחירה. זו מבחינתי צדקה אמיתית ולא הכתבה מראש. בטח לא שיפוטיות.
את צודקת לגמרי
ואני גם בעד הגישה הזו
אבלללללללל-
השאלה דעתי היא גם ממי נאסף הכסף
אם מדובר בקופה של השכונה שהתושבים תורמים
ואז אני רואה שאנחנו לדוג' לא קבלנו תלושים ושכנה שקיבלה קונה בהם בחנויות שאני בחיים לא היתי נכנסת אליהם,
וזה מכסף שתרמתי- יכולה להבין את ההרגשה שלמה השכנים קונים שם מהכסף שלנו ואנחנו לא?

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
וזה מכסף שתרמתי- יכולה להבין את ההרגשה שלמה השכנים קונים שם מהכסף שלנו ואנחנו לא?
כי אם החלטת לתרום ממקום של יכולת והתלושים כוללים אפשרות לקנות בחנויות מסוימות לגיטימי לגמרי שלכל משפחה יש תעדוף שונה.
אם כבר הייתי תוהה על הראשונות: למה לתת אופציה בתלושים של קניה בחנויות יוקרה. (אם המצב אכן כך)

לבן

משתמש סופר מקצוען
את צודקת לגמרי
ואני גם בעד הגישה הזו
אבלללללללל-
השאלה דעתי היא גם ממי נאסף הכסף
אם מדובר בקופה של השכונה שהתושבים תורמים
ואז אני רואה שאנחנו לדוג' לא קבלנו תלושים ושכנה שקיבלה קונה בהם בחנויות שאני בחיים לא היתי נכנסת אליהם,
יכולה להבין את ההרגשה, עדיין סומכת על הקופות.
לא היית בחשבון הבנק שלה, לא במצב הרפואי שלה ושל הילדים
גבאי צדקה שומעים ורואים סיפורים מסמרי שיער שאת לא רואה אפילו את הקצה שלהם.
התלושים לחנויות יוקרה הם בהסכם של הקופה עם חנויות- זה לא יורד מהכיס שלך ולא מדגדג אותו.
ואם תרשי לי - אני רואה חוסר פרגון נוראי שלדעתי נובע מחוסר הכרות עם פעילות הקופות ואתיקה בסיסית שמונעת לפרט למה ולמי הולך הכסף. יש תשובות טובות לרוב השאלות, אבל אני ממליצה מראש פשוט לא לבדוק את התלושים של השכנים ולא להשוות לבגדים שלהם, החיים יהיו קלים יותר (וכאחת ששומעת ונחשפת לסיפורים קשים מאד- החיים באמת יהיו קלים יותר, גם רגשית).

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
כי אם החלטת לתרום ממקום של יכולת והתלושים כוללים אפשרות לקנות בחנויות מסוימות לגיטימי לגמרי שלכל משפחה יש תעדוף שונה.
אם כבר הייתי תוהה על הראשונות: למה לתת אופציה בתלושים של קניה בחנויות יוקרה. (אם המצב אכן כך)
צודקת
ואני דוקא שמחה שאנשים מאפשרים לעצמם פעם בשנה
וכמן שכתבו פה- שלפחות פעם בשנה תהיה להם רוחה,
אבל יכולה להבין את המרמור של מישהו שתרם- ממקום של יכולת אבל לא ממקום של מותרות אין סופיות
ושכניו קונים בכספי צדקה מה שהוא- שתרם לא מאפשר לעצמו...

לבן

משתמש סופר מקצוען
כי אלו החנויות היחידות שהן רשתות גדולות מספיק לספוג אחוזי הנחה גדולים או לספק כמויות אדירות של ביגוד בלי לספוג נזקים (ולמי שראתה חצי בני ברק הולכת בשמלה אחידה של קידישיק, יכולה להבין את הכמות המטורפת של הייצור).

לא מוגדרת

משתמש פעיל
סליחה?
גבינה צהובה זה בהחלט מותרות
אצל ההורים שלי אכלנו גבינה צהובה רק בר"ח
וחיינו מצוין ובשמחה
ממש לא חושבת שאנשים אמורים לקבל צדקה - אותה אני תורמת לקופת השכונה למשל כדי שיוכלו לקנות לעצמם גבינה צהובה שאני לא קונה לעצמי...
סליחה על אותו הדרך אני לא אמורה לתת צדקה לאנשים שמשלמים אלפי שקלים משכנתא או שכירות כדי לגור במרכז כשאני גרה בפריפריה הכי רחוקה והדירה שלהם שווה יותר ממה שיש לי בכמה שנים

לארג'

משתמש מקצוען
קרן החזקת התורה ומוקיר רבנן -נותנים 1000 לכל חג בלי צלצולים
גם למי שאוכל גבינצ כל יום....:D

לארג'

משתמש מקצוען
כל מילה!
מי שלא רוצה לתת עדיף שלא יבזה משפחות על כמה מוצרים או רשימת תנאים

ששל

משתמש מקצוען
תכלס, איפה יש בגדי יום חול שלא מתחילים ב50 שח לחולצה במקרה הטוב?
אולי בגלל שהבנות שלי קטנות מעולם לא קניתי חולצה במחיר הזה.
בסוף עונה/ עודפים הביגוד נורא זול.
אם אני מתלבטת במידה קונה את הגדול.

פוקס, קסטרו, פלייס, גולף, זארה, דלתא, שיין

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
פוקס, קסטרו, פלייס, גולף, זארה, דלתא, שיין
כמעט כולן חנויות שנמצאות בקניונים למיניהם.
אני אישית מעדיפה לא ללכת לשם.

בסוף עונה אכן הביגוד זול במיוחד אבל הרבה פעמים המידות מתפקששות ולא יוצא רוחי.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
באמת מבחיל לקרוא את כל האלה שנכנסים לסל קניות ומחליטים שגבינה צהובה היא מותרות יותר מגבינה לבנה כי הם לא קונים.
ומאשרים לנתמכים בגדים מיוצגים מסויימים ומחירים מסויימים.
תתרמו רק לקופות צדקה שאתם סומכים על הרבנים שלהם ותקבלו את שיקול דעתם.
זה מרגיש לי זלזול ופטרונות מיותרת של: אני תרמתי להם אז שלא יהיו יותר ממני.

גילוי נאות: כותבת כאישה לבעל שעוסק בצרכי צדקה. וכן, גם משפחות עם שני רכבים יכולים לפעמים להיתמך!

לבן

משתמש סופר מקצוען
כמעט כולן חנויות שנמצאות בקניונים למיניהם.
אני אישית מעדיפה לא ללכת לשם.

בסוף עונה אכן הביגוד זול במיוחד אבל הרבה פעמים המידות מתפקששות ולא יוצא רוחי.
חולצות שרוול ארוך לבנים זה מאד מורכב למצוא.
תנסי בקיוי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה