תקשורת מי צריך לדאוג למשפחות שלא שורדות את הפסח?

מצב
הנושא נעול.

%;

משתמש פעיל
ולחםאחיד יש לכל מי שלא מתבייש לקחת מעמותות החסד הרבות שיש. כך שיש ילדים שלא מקבלים מספיק חלבונים ופירות אבל כמעט אף ילד לא הולך לישון כשהבטן מקרקרקת יום אחרי יום, או שהשיניים שלו נושרות מחוסר תזונה קיצוני)
עצוב לקרוא הודעה כזו שמעידה על ניתוק כל כך כואב מהמציאות
ולחם לבד לארוחת בוקר + ערב לא מונע מהבטן לקרקר, מה אפשר לעשות

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
אימות ואסמכתאות הם א ב של זהירות בכסף שיגיע ליעד הנכון
אולי. ואולי לא. (אדם שעושה מנפולציות ידע לעשות את זה גם במסמכים.)
תקלתי בסיפור שקופה שכונתית מימנה למשפחה נזקקת טיפולי יישור שיניים, אבל התעקשה לשלם ישירות למרפאה. לאחר חודשיים התברר כי הילד צריך טיפול מרופא אחר - מומחה ספציפי. אבל המרפאה סרבה להשיב את הכסף.
א. הקופה הוציאה כספי ציבור. ב. הנצרך לא נהנה מהם.
אם היו נותנים לנצרך ישר היה הולך עם הכסף בידיים ומשלם היכן שבוצע הטיפול.
ה"אנחנו עובדים רק בלבן / מאמתים פרטים עד הסוף וכד'" לא תמיד עומד במבחן המציאות שהכסף מגיע למי שהוא אכן מיועד.
וחבל. איך כתבת? מדובר בכספי ציבור....

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
סתם לשם משל, מכירה מקרה אמיתי שבו משפחה נזקקת משלנו בה האם חלתה בסרטן בקשה ואף קבלה עזרה במימון לטיפול התרופתי. הכסף הועבר לה ישירות ומימן... את הסמים שהאב צרך.
אולי פטרוני להחזיק בכסף אבל זו בהחלט אחת הדרכים לוודא שהגיע ליעדו.
את המרפאה ניתן לתבוע.
ובאותה מידה גם המשפחה יכלה לשלשל אליה מראש את דמי הטיפול ולעמוד מול שוקת שבורה, ואז לדרוש תרומה מחודשת.

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
סטינו מנושא האשכול.
אבל אם הכותרת היא: "מי צריך לדאוג למשפחות שלא שורדות את הפסח?"
נראה לי שהתשובה היא אני ואתה, וכל יהודי שרגש חם בליבו ומכיר את המושג "קמחא דפסחא".
אל לנו לסמוך על אירגון זה או אחר, או המדינה שתיקח זאת על עצמה,
כל ישראל ערבים, ומי שיכול שייגש לאדם שיודע שצריך, ויתן לו.

ככר השוק

משתמש מקצוען
א. כנראה מי שנמצא "בתוך העם", מכיר סיפורים אחרים.
ב. אם אדם מגיע לקופה השכונתית, ומבקש תמיכה כי אישתו זקוקה לפסיכולוגית (והתחילה טיפול שנראה לכוון טוב), והתשובות שהוא מקבל הם בסגנון של: תפנה לביטוח לאומי / פסיכולוגים יש בקופ"ח בחינם / אם אתה מאוד מתעקש תציג לנו קבלות ונשלם ישר לפסיכולוג (והפסיכולוגית סרבה למען את הקבלה למישהו אחר מלבד המטופל, ובצדק בעל המאה יהיה בעל הדעה ויחליט עבורה מתי "לסיים" את הטיפול)
וכרגע הוא נאבק עם תקופה שאין הכנסות כי אשתו לא עובדת, יש הוצאות כי לא מחליפים פסיכולוג ע"פ גחמות של קופה שכונתית.. והוא סוחב בית של כמה וכמה ילדים, ומרגיש שנפשית וגם פיזית הולך להתפרק. מה עליו לעשות?
משום מה כשהגעתי בערב חג עם מצרכי מזון ובשר הם לא "מתו מבושה" אלא אמרו תודה. ולקחו בשמחה.
החפירות המביישות שעושים ה"ארגונים" הורגים. נכון.
(ולפעמים מגדילים לעשות ומתקשרים לקרובי משפחה "לאמת את הדברים" ומה לעשות שאותו אברך עדין נפש מנסה לכל הפחות לשמור על כבוד אישתו, ולא כל הגיסים והבנידודים יודעים ממצבה הרגיש כרגע)
מותר לקופת צדקה לבקש סיבה. לבקש אימות / אישורים אסמכתאות זה לפעמים לרצוח אדם. למה לא להאמין?
ג. מי שלא נמצא ברשימות כל השנה לרוב לא זכאי גם בחגים...
זה מצוין שעובדים בצורה זהירה. קופה ציבורית היא משאב מוגבל. מי שזקוק לעזרה צריך גם לוותר על חלק מהחסיון, מה לעשות. פרטי זה פריוילגיה.
אם היה פונה לקופה מראש, מספר על המצב ועל הצורך בטיפול, יכול להיות שהיו מפעילים קשרים ומסדרים טיפול חינמי דרך קופ"ח. מראש. אין שום הצדקה לדרוש מהקופה הציבורית לממן טיפול פרטי על חשבון עזרה למשפחה נוספת, כשהמדינה מקצה טיפול חינמי ואפשר לנצל אותו בעזרת העסקנים.

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
(אגב, אם מדי שנה מספר העניים רק עולה - האם זה לא אומר שהגיע הזמן לתת חכות ולא דגים? נקודה למחשבה)
הבעיה, שאם זה מגיע מהממשלה,
רוב הסיכויים שהחכות לא תתאמנה לנו...

אנוכי

משתמש מקצוען
אולי. ואולי לא. (אדם שעושה מנפולציות ידע לעשות את זה גם במסמכים.)
תקלתי בסיפור שקופה שכונתית מימנה למשפחה נזקקת טיפולי יישור שיניים, אבל התעקשה לשלם ישירות למרפאה. לאחר חודשיים התברר כי הילד צריך טיפול מרופא אחר - מומחה ספציפי. אבל המרפאה סרבה להשיב את הכסף.
א. הקופה הוציאה כספי ציבור. ב. הנצרך לא נהנה מהם.
ה"אנחנו עובדים רק בלבן / מאמתים פרטים עד הסוף וכד'" לא תמיד עומד במבחן המציאות שהכסף מגיע למי שהוא אכן מיועד.
וחבל. איך כתבת? מדובר בכספי ציבור....
או שכן, או שכפי ש @ארבע סיפרה זה היה הולך לממן את ההימורים של האבא.
הכרתי סיפור של אדם שנקלע לחובות, מטורפים, ופנה להעזר בקופה, אך לא הסכים בשופו"א שהקופה תכניס יד ועין לתוך העו"ש וניהול התקציב שלו.
אז הקופה אמרה יפה תודה ושלום.
או זוג אחר שנקלעו לחוסר קיצוני בשל כמה צעדים יתכן וחסרי אחריות, הקופה ג"כ לא היתה מוכנה להעניק להם כסף, אלא רק הפקדות חודשיות באחת מרשתות המזון. מניחה שגם הקופה קיבלה את ההפקדה בהוזלה, וגם יכלה להיות בטוחה שהכסף לא הולך לתשלום עבור מנוי לבריכת שחיה. (שזה דבר טוב, אבל כנראה שתזונה לילדים קודמת)

CPA 7

משתמש צעיר
יש כאן תגובות ממש מחפירות
כספי צדקה הם צדקה
אף אחד לא חייב לתת לך את הכסף משם גם אם אתה חושב שזה חובה
דווקא בגלל שצורכי עמך מרובים הרבה מעבר למה שנותנים הרבנים קבעו קריטריונים ותיעדופים
זה שאתה חושב שחייבים לממן את הפסיכולגית של אשתך לדוגמא לא אומר שדעת תורה היא ככה.
וגבאי צדקה עושים את מלאכתם נאמנה
אחרת אף אחד לא היה תורם דרכם

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קופות הצדקה השכונתיות/עירוניות
לא מסוגלות לתקצב כל משפחה שחסר לה תקציב לקניות בגדים ומזון לפסח
גם טיפולי שיניים הם לא מסוגלים לתת תמיד למי שנזקק

רק אם יש חולי כבד /קשה בבית
קופת הצדקה נזעקת

לגבי משפחות עוני
בדורינו משפחות במצוקה לא גרות ברובע עוני
ולא מלבישות לילדיהם בגדים מרופטים וקרועים בקצוות
ואפילו לא רואים חורים בקצות האצבעות בנעליים
ועוני לא מתחיל ונגמר בקידישיק
יש משפחות שגם בלידר לא יכולות לקנות

אבל יש הרבה משפחות
שאין הקומץ שם משביע את הארי
זאת אם שקונה מינימום 2 בגדים לילד ולפעמים מכבסת ביד
אילו משפחות שאוכלים שם עוף רק בשבת ורק כנפיים במרק
מי מדבר על מעדנים,
לחמניות היא אופה כי זה יותר זול
ורצה ממכירה למכירה כי שם המיץ ענבים יותר זול ובשני הקמח ובשלישי המיץ לימון וככה היא עורכת קניות לשבת
ומלמדת את הילדים שמי צריך דגנים זה מלא סוכר, ומי צריך כ"כ הרבה בגדים בארון
הילדים אולי אפילו לא יודעים כמה המינוס בבנק עמוק
רק האמא יודעת וליבה נקרע...

לפעמים אני חושבת שהלוואי ותקום קופת צדקה
שתיתן דוקא לאילו שעם קצת עזרה הם יעלו על דרך המלך
שעדיף לעזור כשהקושי הוא קטן מאשר לחכות כשהמשפחה נופלת. עמוק

CPA 7

משתמש צעיר
לפעמים אני חושבת שהלוואי ותקום קופת צדקה
שתיתן דוקא לאילו שעם קצת עזרה הם יעלו על דרך המלך
שעדיף לעזור כשהקושי הוא קטן מאשר לחכות כשהמשפחה נופלת. עמוק
דווקא היום יש הרבה קופות שכונתיות שהמודל שלהם זה תתינו חכות ולא דגים
שיושבים עם כל משפחה רואים איך לעזור לה באמת ואיזה סדר גודל של תמיכה ולכמה זמן תגרום למשפחה לעמוד על הרגליים.
ודווקא המשפחות האלה מתועדפות יותר מהחולי כבד האנושים שיכולים להשיג תרומה דרך ארגונים גדולים

אנוכי

משתמש מקצוען
לא צריך להגיע למשפחות עוני ומשפחות במצוקה
משפחה חרדית ממוצעת עם 2 ילדים בישיבה גדולה
ילדה בסמינר ו2 ילדים בישיבה קטנה
משלמת שכר לימוד מעל 5000 שח כל חודש
אז ודאי שבחודשי חגים המצב קשה
וזה גודל הקושי, שכל משפחה ממוצעת מתקשה לעבור ברמה הבסיסית את החגים.
ולכן הקופות לא מתגייסות לכל משפחה כזו, כי אין ביכולתן.

גליתא

משתמש פעיל
מבחינתי אני לא רוצה שקל מצדקה וגם לא רוצה שהמדינה תתן כסף לשכבות החלשות, מה שכן אני מבקשת שכשאני אכנס לחנות עם כסף שלי, לדוגמא 100 שח, שאוכל לקנות בכבוד סל מצרכים בסיסי, וזה עוול פה במדינה. שתבנית ביצים קפצה ב 10 שח, שהלחם התייקר, שירקות בסיסיים עם מחירים בשמים. תראו איך פתחו את השום ליבוא והמחיר קרס ל 1.90 למארז, למה עגבניה צריכה לעלות 5.90 לקג, ולמה החלב כל כך יקר. בזה המדינה צריכה להשקיע להפיל את כל המנופולים ולהכניס יבוא ותחרות בשוק, ואז כשאני באה עם ה 100 שח שאני הרווחתי בעצמי בלי עזרה מאף אחד אוכל לקנות לחם ביצים חלב ועופות (שגם קפצו ב25 אחוז לכבוד החג - אז מה עוזר קמחא דפסחא אם הכל מתייקר).
ובושה שהוציאו את התחרות ביבוא מחוק ההסדרים, רק מראה כמה הם שולטים בכסף שלנו פה במדינה

יועצת נישואין

משתמש פעיל
צפה בקובץ המצורף 1341602

כשבש"ס רואים בזה קיום הבטחת הבחירות
צפה בקובץ המצורף 1341603

ומה שקורה שכרטיסי המזון האלו מגיעים רק למשפחות המוכרות לרווחה
ולא תמיד משמשות רק למזון.

וזה לפי דבריו של רוני סטריאר, יו"ר המועצה הלאומית לביטחון תזונתי

צפה בקובץ המצורף 1341604
אפשר להסביר את ההיגיון שבדבר ?
א. איך יכול להיות ש86% ממי שאין לו ביטחון תזונתי לא מקבל הנחה של 70 %בארנונה, לא נשמע הגיוני, אלא א"כ זה אנשים שיש להם כסף אבל הם מוציאים אותו קודם על תרבות והנאות, ואז לא נשאר להם כסף לאוכל
ב. מה הכוונה שזה לא מגיע למזון, זה מיועד רק לקניית מזון בפועל
זה כן אפשר לומר, שיש כאלה שיש להם הנחה של 80 % ואין להם חוסר בביטחון תזונתי, אבל זה בודדים ביחס לאוכלוסיה, ומה שיעשו תמיד יהיו כאלה שיקבלו בלי שמגיע להם, זה חלק מהתחשיב בכל דבר

צמה

משתמש פעיל
מבחינתי אני לא רוצה שקל מצדקה וגם לא רוצה שהמדינה תתן כסף לשכבות החלשות, מה שכן אני מבקשת שכשאני אכנס לחנות עם כסף שלי, לדוגמא 100 שח, שאוכל לקנות בכבוד סל מצרכים בסיסי, וזה עוול פה במדינה. שתבנית ביצים קפצה ב 10 שח, שהלחם התייקר, שירקות בסיסיים עם מחירים בשמים. תראו איך פתחו את השום ליבוא והמחיר קרס ל 1.90 למארז, למה עגבניה צריכה לעלות 5.90 לקג, ולמה החלב כל כך יקר. בזה המדינה צריכה להשקיע להפיל את כל המנופולים ולהכניס יבוא ותחרות בשוק, ואז כשאני באה עם ה 100 שח שאני הרווחתי בעצמי בלי עזרה מאף אחד אוכל לקנות לחם ביצים חלב ועופות (שגם קפצו ב25 אחוז לכבוד החג - אז מה עוזר קמחא דפסחא אם הכל מתייקר).
ובושה שהוציאו את התחרות ביבוא מחוק ההסדרים, רק מראה כמה הם שולטים בכסף שלנו פה במדינה
כל מילה!

ששל

משתמש מקצוען
בהולנד ובשוודיה לדוגמה, יש תוכנית לאומית למיגור העוני
גם לליברמן יש תכנית כזו.
אנחנו החרדים לא אוהבים אותה
אבל הגיון עקרוני יש.
לממן אברכים זה ההפך מלתת חכות.....
(בעלי אברך אבל אני דגה דגים בעצמי ולא לוקחת מקופת צדקה)

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
א. כנראה מי שנמצא "בתוך העם", מכיר סיפורים אחרים.
ב. אם אדם מגיע לקופה השכונתית, ומבקש תמיכה כי אישתו זקוקה לפסיכולוגית (והתחילה טיפול שנראה לכוון טוב), והתשובות שהוא מקבל הם בסגנון של: תפנה לביטוח לאומי / פסיכולוגים יש בקופ"ח בחינם / אם אתה מאוד מתעקש תציג לנו קבלות ונשלם ישר לפסיכולוג (והפסיכולוגית סרבה למען את הקבלה למישהו אחר מלבד המטופל, ובצדק בעל המאה יהיה בעל הדעה ויחליט עבורה מתי "לסיים" את הטיפול)
וכרגע הוא נאבק עם תקופה שאין הכנסות כי אשתו לא עובדת, יש הוצאות כי לא מחליפים פסיכולוג ע"פ גחמות של קופה שכונתית.. והוא סוחב בית של כמה וכמה ילדים, ומרגיש שנפשית וגם פיזית הולך להתפרק. מה עליו לעשות?
משום מה כשהגעתי בערב חג עם מצרכי מזון ובשר הם לא "מתו מבושה" אלא אמרו תודה. ולקחו בשמחה.
החפירות המביישות שעושים ה"ארגונים" הורגים. נכון.
(ולפעמים מגדילים לעשות ומתקשרים לקרובי משפחה "לאמת את הדברים" ומה לעשות שאותו אברך עדין נפש מנסה לכל הפחות לשמור על כבוד אישתו, ולא כל הגיסים והבנידודים יודעים ממצבה הרגיש כרגע)
מותר לקופת צדקה לבקש סיבה. לבקש אימות / אישורים אסמכתאות זה לפעמים לרצוח אדם. למה לא להאמין?
ג. מי שלא נמצא ברשימות כל השנה לרוב לא זכאי גם בחגים...
א. אתה מניח עובדות ולפיהם בונה פרופיל, מי אני ומה אני, בתוך העם, מחוץ לעם ועוד כהנה...
ב. עוד פעם טענות של בושה. ורק שאלה למה הפסיכולוגית היא בעלת המאה ובעלת הדעה וקופת הצדקה לא?
לבקש אימות ואסמכתאות זה לא רצח!
אתה מביא אותי לקצה עם הטיעונים המפורכים, אז כן אחשוף - לפני כ 7 שנים פשטתי רגל ונזקקתי רבות לקופות צדקה, אני נשוי 9 שנים עדיין לא ילדים ולכן נזקקתי לעזרת ארגונים שונים בתחום, והם נכנסו לי עד לעצמות! ובצדק רב! מספיק לך?
ג.שקר וכזב.
---
ואם יתפלאו כאן למה התגובה אולי חריפה, ב"ה שהיום אני מתעסק קצת בענייני צדקה ואני רואה מהצד את ההסתכלות המבזה של אנשים על גבאי צדקה שמוסרים נפש כפשוטו ולעיתי קרובות הם בעצמם נזקקים לצדקה, והסביבה יודעת לומר להם - אתה גבאי צדקה! יש לך מאיפה לקחת כסף!

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
א. אתה מניח עובדות ולפיהם בונה פרופיל, מי אני ומה אני, בתוך העם, מחוץ לעם ועוד כהנה...
ב. עוד פעם טענות של בושה. ורק שאלה למה הפסיכולוגית היא בעלת המאה ובעלת הדעה וקופת הצדקה לא?
לבקש אימות ואסמכתאות זה לא רצח!
אתה מביא אותי לקצה עם הטיעונים המפורכים, אז כן אחשוף - לפני כ 7 שנים פשטתי רגל ונזקקתי רבות לקופות צדקה, אני נשוי 9 שנים עדיין לא ילדים ולכן נזקקתי לעזרת ארגונים שונים בתחום, והם נכנסו לי עד לעצמות! ובצדק רב! מספיק לך?
ג.שקר וכזב.
א. לא בניתי שום פרופיל אדרבה הסברתי שמקומי הוא ב"עמך" ולא בין מחלקי הצדקה. ונתקל גם בכאלו שסורבו. (עובדות מהשכונה שלי, אגב לא הצדקתי או זילזלתי, גבאי הצדקה מונו ע"י הציבור לחלק את הכספים ע"פ שיקול דעתם וידוע שהתרומות אינן בלתי מוגבלות.)
ב. תקראו שוב את שכתבתי, אדרבה יש ענין שהחולה ישלם וכך לא יתארך הטיפול. אגב העירו הערה נכונה לעיל. שהקופה לא אמורה לשלם על מחדל של אדם (שחשב שיוכל להתמודד עם טיפול של פסיכולוג פרטי. ולא פנה לציבורי לכתחילה) זה כמובן נכון.
אבל העובדה בשטח היא שנשארה משפחה ללא אוכל. אדרבה אשמח לשמוע מה הפתרון שתציעו כאנשים העוסקים בצדקה.
אני כתורם אשמח שתרומתי תלך לכזו משפחה.
ג. אצלי בשכונה זה כך.

המסקנה היחידה שהיתה בדברי, שאם רוצים לענות על השאלה של פותח האשכול, התשובה היא כל אדם מישראל, כי קופות הצדקה, ארגונים שונים (והמדינה..) אינן מכסות את כל הנצרכים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה