דרוש מידע @@מישהו פה מכיר את בני ברק טוב?

רינת כהן2

משתמש חדש
זקוקה לעזרה מכאלה שמכירים את בני ברק ממש טוב עבור אנשים שרוצים לעבור לגור שם.
אם יוכל לומר לי לפי הסדר מה השכונות הכי חרדות שם ועד לשכונות הכי פחות חרדיות אם אפשר בסדר יורד.
מאוד יעזור לי. גם את מוסדות הלימוד שם אם אפשר.
אפשר גם לשלוח תשובה בפרטי לא חייב פה. אבל אפשרי גם פה.
זה עבור משפחה שצריכה לברר איפה לגור שם.
תודה

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
כמדומני שהיום, חוץ מחלק מפרדס כץ וחלק מקרית הרצוג
אין שכונה שאינה חרדית בבני ברק.

אולי יש אזורים יותר מודרניים
ואולי יש שכונות שיש שם עוד כמה דת"ל זקנים שנשארו כמזכרת לימים עברו.

אבל כל העיר חרדית ממש.

חוי עם הכל

משתמש מקצוען
שאלה קשה שאלת יקירתי,
כבני ברקית, ממש קשה לי להגדיר אפילו את השכונה שלי.
יש בה בית כנסת מרכזי וכמה מניני אברכים, ובית חסידים של גור, ושטיבל של בעלז וגם חסידי כללי ועוד כמה חסידים אחרים וגם יוצאי תימן וגם 2 של עדות המזרח.
הנאים השכנים בעיננו? נאים
האם יש חילוקי דעות? יש

ובכל אזור יש בית ספר על אזורי (ללא אפשרות בחירה ) ותתים והסעות.
אז אולי שילכו לפי הקרבה למוסדות הלימוד של הילדים (אם זה שייך)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה זה הכי חרדי? הכי טשונט?
אולי פשוט תבדקי לפי המחירים? היוקר יאמיר באזורים מבוקשים ולהבדיל באיזורי וילות.
אזורים מבוקשים לא אומר יותר חרדי (מבחינתי...) אבל אומר על האזור כמבוקש מאד ואיכותי בד"כ.
אזורים לדוגמא: רשבם, ויזניץ האדמור מגור לנדא
אכן שאלה קשה. שכונות יותר קהילתיות זה רמת אלחנן , אור החיים (אולי גם קהילות יעקב וויזניץ?-פחות) יש פרויקטים שמאגדים קהילתיות קטנה כמו טחנת קמח אוסם גינות דוד שכולם חדשים.
יש הרבה אזורים שאת לא יודעת איפה מתחיל ואיפה נגמר- שיכון ג' למשל, אזור העיריה? אין שום הכללות ביחס לאוכלוסיה הכל מעורב מבחינת השתיכות (לטאי, חסידי, ספרדי, מודרני, חלק יותר חלק פחות) ובד"כ 99 אחוז חרדי ממש.
אותה משפחה צריכה לברר לעצמה קודם לאיזה מוסדות היא מעונינת להשתייך, באיזה בי"כ מתאים לה להתפלל וכך להתאים לעצמה אזור. עוד יותר מומלץ לשלוח קודם את הילדים בהסעות לראות אם מתחברים לסגנון הבנברקי כי זה אכן סגנון ולא מתאים לכל אחד.....
(מכירה משפחה שעברה מרעננה ועשו את זה לפני זמן לא רב)

בהצלחה!!! צעד לא פשוט!

ומשהו קטן- עדיף להם להיות בקשר עם משפחה בנברקית שתדריך אותם פה מישהו שהם מכירים שיך לקהילה שלהם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה