עזרה מייבש כביסה עם בוחן מציאות שגוי + המלצות

אום

משתמש מקצוען
האם יש היום לקנייה מייבש ללא חיישנים,
Indesit IDV75
Indesit IDV76
Indesit IDV79
שלושתם דגמים ממש זהים, לא מצאתי אפילו שינויים קוסמטיים, תוצרת הממלכה הבריטית...
ללא חיישנים ומכאניים לחלוטין.
פשוטים, וטובים

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כיף לכן...
אצלנו אין חיבור לגז כלל, ולא מקום הגיוני לשים בו בלונים.

גם שלי בעברית, הבנתי יפה את כל התוכניות, הבעיה הייתה רק שהכביסה לא הבינה שעליה להתייבש :cool:
יש לך לחצן אפשרות של רמת ייבוש?
ליד הלוח מכוונים
כי אצלי יש, ורק שזה על הרמה הכי גבוהה זה מייבש
לקח לי זמן לקלוט את האופציה הזו
כאילו זה סטייק שהוא לא בטוח איך אני אוהבת אותו...

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קנינו יד שניה בלומברג והכביסה לא התיבשה.
העפנו אותו וקנינו זנוסי והוא מצוין בינתיים. (כמה חודשים)
אני שמה על ייבוש חזק וזהו - הוא לא נכבה עד שהוא גומר לייבש.
אני יכולה לסמוך עליו וללכת לישון עם מייבש דלוק...

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אצלי במייבש אלקטרולוקס, מה שפתר את הבעיה היה מעבר לשימוש בתוכנית 'JEANS'

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יש לך לחצן אפשרות של רמת ייבוש?
ליד הלוח מכוונים
כי אצלי יש, ורק שזה על הרמה הכי גבוהה זה מייבש
לקח לי זמן לקלוט את האופציה הזו
כאילו זה סטייק שהוא לא בטוח איך אני אוהבת אותו...
אצלי במייבש אלקטרולוקס, מה שפתר את הבעיה היה מעבר לשימוש בתוכנית 'JEANS'
ובקיצור, כל מגוון התוכניות הן קישקוש. למעשה יש רק תוכנית אחת שבאמת מייבשת, ועל הלקוח התוהה לנחש מה היא.

(כאמור, אצלנו גם בחירה בתוכנית הכי חזקה, לא הועילה...)

ששונית

משתמש מקצוען
בלתק
טכנאי מכונות אמר לי פעם לקנות מייבש רק מכאני
נראה לי שהיום אין לגמרי מכאני אלא חצי
לי יש של aeg ואני מאוד מרוצה

אינסוף

משתמש מקצוען
יש לי מייבש אלקטרלוקס שעשה גם כן בעיות דומות
ועד שהתיידדנו בשנה האחרונה הוא שבק חיים מתלבטים אם לתקן.
בכל אופן מה שעזר היה דבר ראשון מה שכתבה @שרינה למצוא את כפתור רמת היבוש ולכוון על הכי גבוה
והדבר השני היותר משמעותי היה שבזמן שעמום אחד כשקראתי בעיון את חוברת ההוראות מצאתי הסבר
מסורבל איך לשנות את רמת החיישנים ותאמיני או לא זה עבד ! (אחרי שהטכנאי לא הכיר כזאת אפשרות)
לצערי החוברת נזרקה לפח ואני לא ממש זוכרת איך עשיתי את זה
נראה לי שווה לך לחפש בהוראות.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אנחנו התפתינו לקנות מייבש 'בקו' לאחר שהמוכר נשבע לשקר שזה בדיוק כמו האלקטרולוס רק עולה פחות.
הבגדים אכן התייבשו אבל רק לאחר 3-4 שעות
הטכנאי שהזמנו הגיע לבוש בגדים רטובים והחל למנות את הבעיות שמאפיינות את משפחתינו:
א, אתם מכניסים כביסה רטובה מאד!! צריך שהמכונה תסחוט ממש ממש לגמרי ורק אז להכניס למייבש
ב, הצינור של האדים צריך להיות בקו ישר ועכ"פ לא בהטיה שהיא יותר מ 28 מעלות כלפי מעלה או 15 מעלות כלפי מטה
אני רואה שהצינור ממש מתעקם איך אתם רוצים שהכביסה תתיבש?!
ג, המייבש לא אמור להיות על המכונת כביסה, צצצצ לא תקין! אני בכלל לא בטוח שיש לכם אחריות אחרי דבר כזה
ד, רגע! אתם מתחזקים את המייבש פעם החודש לפחות?
-איזה תחזוקה צריך? לא אמרו לנו..
-אהה, עכשיו כבר מאוחר מידי, כשאתה קונה מייבש אתה צריך לתחזק אותו מה חשבת? אחרת כל יום תזמין טכנאי

אח"כ הוא מלמל משהוא ע"כ שהקבלה לא מקורית, וא"א להזמין טכנאי פעם הבאה בלי קבלה מקורית
והוא בעצם אמר הכל חוץ מהמשפט "נפלתם בפח חחח" .

יערי

משתמש מקצוען
Indesit IDV75
Indesit IDV76
Indesit IDV79
שלושתם דגמים ממש זהים, לא מצאתי אפילו שינויים קוסמטיים, תוצרת הממלכה הבריטית...
ללא חיישנים ומכאניים לחלוטין.
פשוטים, וטובים
מצטרף להמלצה, קניתי לפני שנה בעקבות ההמלצות בפורום,
סוס עבודה טפו טפו, מהדור שלא התעצלו לעבוד 24/6, ושלא חושבים שבעלי בינה מלאכותית חכמים יותר מבני האדם.
פני מייבשי הכביסה כפני הדור.
וזה בעלות של 1000 ש"ח בלבד.

עד מתי

משתמש מקצוען
אנחנו התפתינו לקנות מייבש 'בקו' לאחר שהמוכר נשבע לשקר שזה בדיוק כמו האלקטרולוס רק עולה פחות.
הבגדים אכן התייבשו אבל רק לאחר 3-4 שעות
הטכנאי שהזמנו הגיע לבוש בגדים רטובים והחל למנות את הבעיות שמאפיינות את משפחתינו:
א, אתם מכניסים כביסה רטובה מאד!! צריך שהמכונה תסחוט ממש ממש לגמרי ורק אז להכניס למייבש
ב, הצינור של האדים צריך להיות בקו ישר ועכ"פ לא בהטיה שהיא יותר מ 28 מעלות כלפי מעלה או 15 מעלות כלפי מטה
אני רואה שהצינור ממש מתעקם איך אתם רוצים שהכביסה תתיבש?!
ג, המייבש לא אמור להיות על המכונת כביסה, צצצצ לא תקין! אני בכלל לא בטוח שיש לכם אחריות אחרי דבר כזה
ד, רגע! אתם מתחזקים את המייבש פעם החודש לפחות?
-איזה תחזוקה צריך? לא אמרו לנו..
-אהה, עכשיו כבר מאוחר מידי, כשאתה קונה מייבש אתה צריך לתחזק אותו מה חשבת? אחרת כל יום תזמין טכנאי

אח"כ הוא מלמל משהוא ע"כ שהקבלה לא מקורית, וא"א להזמין טכנאי פעם הבאה בלי קבלה מקורית
והוא בעצם אמר הכל חוץ מהמשפט "נפלתם בפח חחח" .
דווקא לנו יש בקו ב800 ש"ח כבר יותר משנה וממש מרוצים

חיים של תורה

משתמש מקצוען
בלת"ק
אחרי נסיון של עשרות (!) מכונות ייבש, אשתף קצת מנסיוני.

דבר ראשון צריך לדעת שהמכונות של היום הם לא המכונות של אתמול וכ"ש לא של הסבתא ולמעלה בקודש, פעם המכונה היתה גולם, מכניסים סוגרים מפעילים ו...הכביסה יבשה.
היום כולן נהיו בעלי דעות, כל את קורצת לך עם עיצוב אחר כאילו את בוחרת עכשיו שמלה..., וכמובן כל אחת מגיעה עם דרישות משלה.
אין מה לעשות זה הדור של היום, והלוואי שזה היה נעצר כאן.

לפני שקונים מכונת ייבוש כדאי לדעת שהחברות הזולות עם כלל שמותיהן וכינוייהן פשוט לא מייבשות, הן עושות רושם נפלא של מכשיר חדיש אבל בפועל הן עצלות באופן נורא.
אם מחפשים מכונת ייבוש טובה צריכים להיות מוכנים להיפרד מ1400 ש"ח וצפונה, זה המחיר ההתחלתי של מכונת ייבוש שמייבשת, מה שעולה פחות מזה אומנם נראה יפה ונקרא (לגמרי במקרה...) גם בתואר השמור הזה, אבל מה לעשות זה אפילו לא חיקוי.
הכלל הזה נכון לגבי הרבה דברים בשוק ובעיקר אצל מכונות ייבוש שסובלות מחוסר אמון (ועבודה) הכי רציני במגזר.

לכן קודם כל צריך לדעת שמכונת ייבוש דורשת טיפול רציף, אחרי כל כביסה חייבים לרוקן את המסננת לגמרי כדי שלא תצטבר לכם ערימה של לכלוך לתוך המייבש, לא בא לכם לעבוד? קבלו את כל הלכלוך ישירות למנוע מה שמשבית אותו לגמרי.
אם הבנתם את הרמז העבה מה טוב, אם לא, הצעד הבא זה הכרטיס שלכם ששם נמצאים כל החיישנים, וכשזה מגיע לשם אז מתחיל החגיגה האמיתית, כשכל החיישנים רוקדים ביחד על ראשה של כביסה מסכנה אחת והורסת לכם את כל התוכניות.
לפחות פעם בחודשיים (תלוי לפי כמות הכביסות בבית), חייבים לקחת שואב אבק שיוציא לכם את כל הלכלוך והאבק שהצטברו מתחת למסננת, ולא, היא תראה לכם די מהר מי שולט כאן ויכולה ללכת לכם ישירות למנוע ולצוות עליו באופן חד משמעי להקשיב לה, עד שעקרת הבית תחזור בה מסורה ותתחיל לטפל בה כמו שצריך.

עוד מתכון מוצלח לכאבי ראש זה המכונות ייבוש עם הצינור, נכון שיש את זה לאמא שלך ולכל הדודות כבר 50 שנה, ונכון שאמרת לעצמך בכל חנות שלי לא ימכרו חתול בשק, אבל כדאי לדעת שבמקרה הזה החתול דווקא עבר לסוג הישן, ובנה שם את המשפחה שלו מחדש.
וזאת מכיוון שהדבר הראשון שהמכונה עושה כשהיא ב'ברוגז' זה פשוט לא לייבש, לראות אותך מוציאה את כל העצבים על הכביסה שכבר תכננת לקפל יפה לארון, ולחייך אליך בחיוך שטני ואכזר כשמחה לאיד.
והדבר שהכי הכי מעצבן אותה זה שלא מסדרים את הצינור ההנשמה שלה בצורה יפה "כמו שהיא רוצה", כל התירוצים על חוסר מקום ואילוצים אחרים לא ממש משביעים את דעתה, מה לעשות המכונות האלו נולדו בגיל ה"טיפש עשרה", ובגיל הזה נכנעים בלי לפתוח את הפה.
נכון שבהתחלה כל הטכנאים נרתעו (ובצדק) מה'קונדנסור', אבל היום המציאות היא שהחברות הטובות משקיעות בעיקר בדגמים האלו, וכל השאר נשארים מאחור עם העיצוב החדש והבעיות הרבות.
ה'קונדנסורים' הם מכונות הרבה יותר חזקות ובאפן כללי הרבה יותר ממושמעות, זה דורש טיפול קצת יותר ארוך לכל כביסה, שזה לרוקן את המים בנוסף לניקוי המסננת, אבל היא שווה כל שקל.
גם כאן פעם בחודשיים (לפחות) צריך להוציא את המעבה הפנימי ולנקות אותו כליל מכל הלכלוך שהצטבר עליו, ניתן לעשות זאת תוך דקת וחצי באמבטיה.

ועכשיו לעיקר, כמו שכבר כתבתי המכונות היום הן מאוד (בדגש על ה'מאוד') עצלות, והם תמיד יבחרו לכם את התוכנית הקצרה עם הבטחות סרק, צריך לדעת לכבד את דעתם אבל לא להיכנע אליהן, ולהפעיל תמיד על התוכנית הכי חזקה, אלא אם כן זאת כביסה עדינה שאז חייבים לפעול לפי ההוראות.

המכונות הטובות הן, Lavamat, וAEG, של לפחות 8 ק"ג, אל תתפשרו על פחות מזה בשופו"א, זה לא רק הגודל זה בעיקר האיכות, חוץ מזה שתמיד צריך לקנות מכונת ייבוש שיש לה קיבולת יותר גדולה ממכונת הכביסה.

בהצלחה לכולם

אמא רחל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לי יש מייבש של זנוסי עם צינור
לצערי אני מייבשת כביסה רק בו
יש לי אותו 4 שנים ועובד פצצה כביסה רגילה 60 דק' והרתחה 80 דק'
ותמיד אם זה לא הספיק אפשר לסובב לעוד כמה דקות

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא מבינה למה מייבש צריך חיישנים, ומה ההבדל איזה סוג כביסה את מייבשת עכשיו.
קנינו אצל ת. צורף מייבש indesit מכני וטוב. עושה את העבודה מעולה אצלי כבר 3 שנים, אצל אחותי כבר 8 שנים.
1000 ש"ח ואין בעיות

112123

משתמש מקצוען
יש דברים שאני לעולם לא אבין...
שנת 2022
מייצרים חלקיקים מיקרוסקופיים שמסתובבים בגוף ומנטרים את מצבנו...
מצלמות עם בינה מלאכותית יכולות למצא כמעט כל אדם על פני הגלובוס...
טלסקופ שמצלם כוכב ממרחק מליארדי שנות-אור...

אבל מייבש כביסה נורמאלי... זה אין!!!

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי מייבש הכי פשוט (800 ש"ח ) שיש וגם הוא החליט לחסוך לי בחשמל ע"ח היבוש של הבגדים ...
אז תמיד אני עושה תכנית של לפי זמן (שעה)
אם הכביסה מאד רטובה אני שמה מגבת אחת יבשה עוזר מאד לספוג את הלחות
אם הכביסה יבשה אז מגבת אחת רטובה מאזנת
וכמובן לרוקן את הכיס של הסיבים ...
@Ruty Kepler כל ההחישנים בעלי רגישות יתר נראים לי כנסיון להצדיק את הדרוג האנרגטי הגבוה שהמכשיר מתהדר בו

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה