מיחזור משכנתא מדירה לדירה האם ניתן

מנחם הורביץ

משתמש חדש
יש לי משכנתא בבנק מרכנתיל בדירה 1 ויש לי משכנתא בבנק טפחות בדירה 2 האם אני יכול למחזר את המשכנתא של טפחות לטובת מרכנתיל על הדירה שמשועבדת למרכנתיל במידה ולא עובר את ה- 50% ?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
יש לי משכנתא בבנק מרכנתיל בדירה 1 ויש לי משכנתא בבנק טפחות בדירה 2 האם אני יכול למחזר את המשכנתא של טפחות לטובת מרכנתיל על הדירה שמשועבדת למרכנתיל במידה ולא עובר את ה- 50% ?
אם הבנתי נכון, אתה לא רוצה לשעבד את דירה 2 לטובת מרכנתיל.
אם כל יתרת החוב נכנסת ב50% מערך דירה 1 אז אין בעיה (כפי שכבר כתבתי כאן בעבר, התקנה של בנק ישראל מאוקטובר 21, על שעבוד קיים לטובת נרכש, מדברת על הון עצמי בלבד, אין בעיה לשעבד נכס קיים לטובת רכישת נכס אחר, בלי לקחת על הנכס השני משכנתא).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה