דרוש מידע מיחזור בקבוקים בני ברק- תביעה

מצב
הנושא נעול.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
משהו ניסה פעם לתבוע כנגד מקומות שמסרבים לקבל בקבוקים או מגבילים בשעות, בבית משפט לתביעות קטנות?
אני נתקלת בסירוב לקבל בקבוקים במספר מקומות פעם אחר פעם
כל פעם תירוץ אחר
וגם מגבילים את שעות הקבלה בעוד שזה אסור להם על פי חוק
אשמח לדעת אם משהו תבע וקיבלת כסף
ומה הוא הציג בתביעה
תודה!

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ואם יש מקומות שמקבלים
זה שעתיים + לחכות בתור
הזויי!!!!

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
משהו ניסה פעם לתבוע כנגד מקומות שמסרבים לקבל בקבוקים או מגבילים בשעות, בבית משפט לתביעות קטנות?
אני נתקלת בסירוב לקבל בקבוקים במספר מקומות פעם אחר פעם
כל פעם תירוץ אחר
וגם מגבילים את שעות הקבלה בעוד שזה אסור להם על פי חוק
אשמח לדעת אם משהו תבע וקיבלת כסף
ומה הוא הציג בתביעה
תודה!
א. יש לקבל היתר מרב ללכת לערכאות!

ב. לגופו של ענין.

בדקתם מדוע החנויות לא מסכימות לקבל????

המדינה עשתה עוול לבעלי החנויות! הם נאלצים להעסיק עובדים על חשבונם! לסדר את הבקבוקים בשקיות לפי

גדלים! ולשמור את כל השקיות במחסן על חשבון המקום שלהם! והכי הזוי שבסוף הם צריכים להתחנן לחברות המחזור

שיבואו לאסוף מהם את הבקבוקים ולקבל 20 אג' על כל בקבוק, כך שהם מפסידים בנוסף להכל 10 אג' על כל בקבוק!

אז אם יש מישהו שצריך לבוא אליו בטענות זו המדינה ולא בעלי החנויות.

ישנן רשתות שמוכנות לספוג כל פעם את הקנס ולא להתעסק עם כל ההפסד הזה.

נכון שיהיו כאלו שיטענו שיש חוק וצריך לקיים אותו ומי שלא שישלם קנס, אבל אולי במקום זאת צריך לטפל בבעיה מהשורש ולשנות את חוקי סדום הללו שכל תכליתם הוא להעשיר את חברות המחזור.....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בתקופת הקורונה ערכתי כתבה על השערוריה הזו. גובים מאיתנו פיקדון, ואין איך לקבל אותו בחזרה. חנויות לא קיבלו - בהוראה מגבוה (קורונה), אנשים שמרו בקבוקים ולא קיבלו מענה.
פניתי למשרד להגנת הסביבה ולחברה שאחראית על זה (פרח לי השם). הם מרחו בשטויות (אין לי זמן לחפש את התגובה שלהם. אולי בהמשך). טענו שאם זו כמות בקבוקים ממש עצומה - הם יכולים להגיע ולאסוף., ועוד כל מיני קשקושים מעין אלו.
בקיצור, התנערו...

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

ב. לגופו של ענין.

המדינה עשתה עוול לבעלי החנויות! הם נאלצים להעסיק עובדים על חשבונם! לסדר את הבקבוקים בשקיות לפי

גדלים! ולשמור את כל השקיות במחסן על חשבון המקום שלהם! והכי הזוי שבסוף הם צריכים להתחנן לחברות המחזור

שיבואו לאסוף מהם את הבקבוקים ולקבל 20 אג' על כל בקבוק, כך שהם מפסידים בנוסף להכל 10 אג' על כל בקבוק!

נכון שיהיו כאלו שיטענו שיש חוק וצריך לקיים אותו ומי שלא שישלם קנס, אבל אולי במקום זאת צריך לטפל בבעיה מהשורש ולשנות את חוקי סדום הללו שכל תכליתם הוא להעשיר את חברות המחזור.....
אני הצרכן
אני לא המדינה
אני לא אחראית על כל הסיפור שסיפרת...
אני משלמת על כל בקבוק יותר וזכאית לקבל אותו חזרה
נורא פשוט

נהג גרפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני פניתי למעוצה לצרכנות והם שלחו מכתב לחנות וכו'
אבל במסקנא אני חושב כאילו אני בעל החנות זה רק הפסדים
ובשביל כמה שקלים שאני הרוויח אז או שאני הולך למקום אחר או שאני מוותר

גאונה

משתמש מקצוען

ב. לגופו של ענין.

אם הם מקבלים 20 אג על בקבוק, זה טומר שהם מרוויחים מזה, כי כשקנו מהם שילמו להם 30 אג, והם החזירו את זה, ואחכ מקבלים 20 אג, אז אין להם הפסדים.
וכמו שכתבו מעלי, אני שילמתי יותר, מגיע לי לקבל את זה חזרה, כל השאר זה בעיה שלהם מול המדינה, שהם יתבעו .

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אגב, זו הסיבה שארגונים ובתי כנסיות עלו על הגל.
יש כבר בתי כנסיות שרכשו כמה נביאים מהבקבוקים האלו. גם בשכונת שמואל הנביא הבקבוקים מתחזקים את ארגון עזר יולדות.
מה שכן, צריך שטח אחסון, מתנדבים שיאספו בקבוקים וימיינו אותם, ורכב גדול לשינוע.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני הצרכן
אני לא המדינה
אני לא אחראית על כל הסיפור שסיפרת...
אני משלמת על כל בקבוק יותר וזכאית לקבל אותו חזרה
נורא פשוט

אכן נורא פשוט.... וגם הכי קל ובדרך גם אפשר להשקיט כך את המצפון...

במקום לטפל באשם העיקרי [קרי המדינה]

הכי קל להטפל לאלו שנפלו בין הכסאות [קרי בעלי החנויות]

הם הרי לא נדפקו מספיק נכון? אז בא נדפוק אותם עוד יותר, נגרום שיטילו עליהם קנסות ונתבע אותם לבית משפט.

לכן לנו כיהודים יר"ש יש שו"ע, ואנחנו לא תובעים לערכאות או מתלוננים! ללא היתר מבי"ד [וידוע גודל וחומרת האיסור].

ואדרבה אשמח לשמוע האם יש רב שמתיר לעשות כן לאחר שיציגו לפניו את כל הנתונים הללו....

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם הם מקבלים 20 אג על בקבוק, זה טומר שהם מרוויחים מזה, כי כשקנו מהם שילמו להם 30 אג, והם החזירו את זה, ואחכ מקבלים 20 אג, אז אין להם הפסדים.
וכמו שכתבו מעלי, אני שילמתי יותר, מגיע לי לקבל את זה חזרה, כל השאר זה בעיה שלהם מול המדינה, שהם יתבעו .
חשבון פשוט....

את ה30 אגורות ששילמנו להם כשקנינו את הבקבוק, הם מעבירים הלאה למדינה

ועל ה30 אגורות שהם מחזירים לצרכן הם מקבלים רק 20-25 אגורות.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אכן נורא פשוט.... וגם הכי קל ובדרך גם אפשר להשקיט כך את המצפון...

במקום לטפל באשם העיקרי [קרי המדינה]

הכי קל להטפל לאלו שנפלו בין הכסאות [קרי בעלי החנויות]

הם הרי לא נדפקו מספיק נכון? אז בא נדפוק אותם עוד יותר, נגרום שיטילו עליהם קנסות ונתבע אותם לבית משפט.

לכן לנו כיהודים יר"ש יש שו"ע, ואנחנו לא תובעים לערכאות או מתלוננים! ללא היתר מבי"ד [וידוע גודל וחומרת האיסור].

ואדרבה אשמח לשמוע האם יש רב שמתיר לעשות כן לאחר שיציגו לפניו את כל הנתונים הללו....
כנראה שאתה או את בעל חנות, או מקורב לבעל חנות
ומרגיש שדפקו אותו
אם כך, תפעלו בצינורות המקובלים
זה לא שייך כלל לצרכנים!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
אני שאלתי רב והוא אמר לי שאסור לתבוע
כי אין שום תוקף הלכתי לחייב בעל חנות להתעסק עם דברים שלי
ואין בזה דינא דמלכותא וכל הדברים הללו
וזה כאילו שהמדינה תחליט שאני גר בקומה ראשונה ולכן אני צריך לתת רשות לשכנים לאחסן את העגלות שלהם בסלון שלי.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני שאלתי רב והוא אמר לי שאסור לתבוע
כי אין שום תוקף הלכתי לחייב בעל חנות להתעסק עם דברים שלי
ואין בזה דינא דמלכותא וכל הדברים הללו
וזה כאילו שהמדינה תחליט שאני גר בקומה ראשונה ולכן אני צריך לתת רשות לשכנים לאחסן את העגלות שלהם בסלון שלי.
לפי זה יוצא שאסור בכלל להחזיר בקבוקים לחנויות
לא שמענו רב שאוסר על כך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה