מגזין - פרוג מיזם מוסף חג מאת חברי פרוג יוצא לדרך!

מוסף חג שיתופי מאת חברי פרוג

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מדי שנה עולים כאן בפורום ובאתר אינספור קולות הקוראים להפיק מוסף חג מאת חברי הפורום.
יש כאן כוחות עצומים, כשרונות נדירים, ותוצרים שלא היו מביישים את גדולי המגזינים של ימינו.
מה עוצר אותנו מלהפיק מגזין חג פסחי חגיגי, מושקע ומקצועי - מתוך הבית פנימה?
עד עכשיו, הרעיון נפל תמיד כשהגיע לסעיף הפיננסי. השנה לא עוד.

אחד הניקים כאן יצא באופן מעשי במיזם אקלוסיבי וראשוני: הפקת מגזין חג חגיגי מאת חברי אתר פרוג. כן, זה אתם.
הפקה, עיצוב, דפוס, הפצה, זה עליו. מימון, לוגיסטיקה והפקה בפועל.
התוכן - ובכן, זה עלינו.

זה הולך להיות המגזין שלנו. של כל אחד מאיתנו.
הפרויקט שייך לאתר פרוג כולו, אבל מטבע הדברים - קהילת הכתיבה שלנו הולכת להיות השחקנית הראשית:
מוסף חג פסחי מלא בסיפורים, כתבות תוכן, מאמרי אקטואליה, צרכנות, כלכלה ועוד, כיד הדמיון הטובה עלינו.

ולהלן הכדור בצד שלנו:
מהי יד הדמיון הטובה עלינו?
המגזין הזה הוא שלנו, ולכן כל אחד מאיתנו הולך ליצור אותו. כל תרומה שלנו תוסיף לו נופך. שפכו כאן רעיונות, שברי רעיונות, מיזמים, הארות, ביקורות, כל פידבק שהוא הקשור לנושא המדובר. מה הייתם רוצים לראות במוסף? אילו מדורים יעניינו אתכם?
אם יש כאלו שרוצים להיות אחראיים על פרויקט כלשהו - נא הפשילו שרוולים ותרמו את עצמכם. (רעיון באוויר: מה דעתכם על פרויקט חג? לבחור נושא פסחי כלשהו, ולכתוב עליו חומרים מסוגים שונים. מישהו רוצה ליטול את היוזמה?)
ועוד רעיונות משלכם, כאן למטה.

איך זה הולך לעבוד:
החל מהיום, ועד למוצאי שבת לאחר פורים, ה19 במרץ,
אתם מפציצים את תיבת המייל prog.magazineאין לכתוב כתובת מייל בהודעות.
סיפורים, כתבות, מאמרים, מתכונים, מדורים קצרים, כל מה שאתם רוצים.
יתרה מזאת רעיונות, יוזמות, שיתוף פעולה ולקיחת אחריות, כל דבר יתקבל בברכה.

שימו לב לכתוב באופן ברור את השם שתחתיו אתם רוצים לפרסם את החומרים: ניק / שם מלא / שם עט, וכן השאירו מספר טלפון ליצירת קשר (לשימוש העורכים והמפיקים, במקרה הצורך).

במוצאי השבת בשעה 20:00 הבאסטה נסגרת. כל חומר שישלח לאחר השעה הזו לא יוכל להיכנס.
החומרים יעברו עריכה מקצועית, עניינית ובלתי מתפשרת, כיאה לעיתון מקצועי ומכובד כשלנו מאת צוות העורכים:
עורכי התוכן יהיו הניקים @ליאורהA ו @הדוויג,
עורכת ראשית תהיה אני.
ניקים בעלי ניסיון בעריכה שירצו להציע את עצמם לנשיאה בנטל - יתקבלו בברכה.

מכאן והלאה הכדור עובר למשקיע, שיחד עם הצוות שלו יפיק לנו מגזין מעוצב ברמה הכי גבוהה, וידפיס אותו בקול תרועה.
המגזין יחולק לפני החג בנקודות חלוקה ברחבי הארץ, פלוס - אפשרות למשלוח ישיר עד הבית בתוספת כמה שקלים.

המגזין הפטריוטי הראשון מבית פרוג יהיה אצלנו בבית בחג הפסח,
ולאחר החג, כדרכנו בקודש, נוכל להעלות להנאתנו ביקורות ספרות מסמרות שיער, רק קחו בחשבון להיות עדינים, זה אתם כתבתם את זה, הלו.

נערך לאחרונה ב:

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
הייתי מציע שנושא הסיפורים במוסף יהיה מלחמה. כל כך אקטואלי, וכל כך רחב.
זה יכול להיות מלחמה של אחד מול המערכת, ואפילו מול עצמו. מלחמת קבוצות, עמים, דתות. מלחמות בהיסטוריה מזוויות חדשות.

יש כאן הרבה כותבים שלדעתי יהנו להכניס את הקטעים ההומריסטים יותר. כמו @Natan Galant @שיילה ועוד רבים וטובים.

מצד שני, כותבים מקצועיים בדרך כלל עובדים על מנת לקבל פרס. ובפרט שכנראה יעשהו עליהם כסף במוסף, שככל הנראה ישמח לקבל גם פרסומות.

אולי ראוי לתגמל במשהו את הכותבים? אולי הגרלה ביניהם? אולי תשלום? אולי פרסום באתר?

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הייתי מציע שנושא הסיפורים במוסף יהיה מלחמה. כל כך אקטואלי, וכל כך רחב.
זה יכול להיות מלחמה של אחד מול המערכת, ואפילו מול עצמו. מלחמת קבוצות, עמים, דתות. מלחמות בהיסטוריה מזוויות חדשות.

יש כאן הרבה כותבים שלדעתי יהנו להכניס את הקטעים ההומריסטים יותר. כמו @Natan Galant @שיילה ועוד רבים וטובים.
רעיון מצוין! נלקח בחשבון. צריך כמובן לראות כמה זמן המלחמה נשארת בכותרות, אבל זאת בהחלט אפשרות.
מצד שני, כותבים מקצועיים בדרך כלל עובדים על מנת לקבל פרס. ובפרט שכנראה יעשהו עליהם כסף במוסף, שככל הנראה ישמח לקבל גם פרסומות.

אולי ראוי לתגמל במשהו את הכותבים? אולי הגרלה ביניהם? אולי תשלום? אולי פרסום באתר?
מאה אחוז. ברגע שהמגזין יהיה רווחי, והחזון הוא שזה יקרה בפעמים הבאות - לפי תוצאות המגזין הנוכחי, הראשונים שיקבלו תשלום הם אנחנו, הכותבים.
כרגע מדובר במיזם פטריוטי ללא הכנסות, ואת ההוצאות מממן המשקיע - שמן הסתם יכסה את חלקן עם פרסומות (משערת כך).

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה יופי!!!
נקווה שהפעם בס"ד המיזם כן יצלח.
לדעתי כדאי כרגע לקבור עמוק ציפיות לרווחים כספיים, כי ציפיות אלו - שכמובן יתמוססו די מהר - יגרמו לירידה במוטיבציה...

ממש מחכה לראות את המוצר המוגמר, להתענג על כל הכוכבים התותחים שיש פה.

@מ. י. פרצמן
כדאי מאוד לדעתי שתודיעי מראש שהגליון יסבוב אודות נושא מסויים או מספר נושאים שיטופלו מכמה זוויות, לא סתם אוסף הגיגים שאין כל קשר ביניהם.
שלא נקבל תמהיל של הגיגים חסרי קשר ביניהם שיפילו עול כבד על העורכים.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@מ. י. פרצמן
כדאי מאוד לדעתי שתודיעי מראש שהגליון יסבוב אודות נושא מסויים או מספר נושאים שיטופלו מכמה זוויות, לא סתם אוסף הגיגים שאין כל קשר ביניהם.
שלא נקבל תמהיל של הגיגים חסרי קשר ביניהם שיפילו עול כבד על העורכים.
נכון. נראה לי קודם כדאי לראות את דעת הקהל, מה מעניין את רוב האנשים, לשמוע רעיונות שונים, אחרי הכל - מדובר בגיליון משותף של כולנו, ובעוד יומיים-שלושה, נכריז על ההחלטות הסופיות וכולם יוכלו להתחיל לעבוד על חומרים / לשלוח חומרים כתובים. נשמע טוב?

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יהיה איזשהו ערך עדיף למגזין על פני המתחרים הקיימים? מלבד הרקורד המשותף של הכותבים, למשל עיקרון שקיפות בתוכן ממומן, או כל שינוי שמפנים את הביקורת המסורתית על הסחורה הוותיקה (752 עמ' פחות 112 עמ' פרסום גלוי, 150 עמ' פרסום סמוי, 171 עמ' תוכן ממוחזר ו-80 עמ' מריחות עיצוביות מיותרות).

או בקיצור: מה המטרה של המגזין החדש?

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כל החומרים שיישלחו עד לתאריך הנקוב יתקבלו לשלב העריכה המקצועית ע"י עורך התוכן והכנסה למוסף?

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יהיה איזשהו ערך עדיף למגזין על פני המתחרים הקיימים? מלבד הרקורד המשותף של הכותבים, למשל עיקרון​
גם אני שואלת...
אולי הנושא צריך להיות סביב הרעיון של במה אינטרנטית שיוצאת להדפסה? (אין לי רעיון איך אפשר להגדיר את זה בצורה קולעת...)

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
או בקיצור: מה המטרה של המגזין החדש?
להוציא את האוצר שיש כאן בפורום למגזין אמיתי. זה, בעיניי.
הרעיון הזה עלה אינספור פעמים בעבר. הנה רק דוגמה:
הוא תמיד נפל בגלל חוסר מימון. השנה יש לנו את זה, כל מה שנשאר לנו הוא פשוט להוציא את זה לפועל.

כל החומרים שיישלחו עד לתאריך הנקוב יתקבלו לשלב העריכה המקצועית ע"י עורך התוכן והכנסה למוסף?
כל החומרים המקצועיים שראויים לעיתון מקצועי.

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב, אין יותר מדי זמן להתפלסף.
זורקת כאן רעיונות בלי לחשוב יותר מדי, תוסיפו גם אתם:
מעבדות לחירות
שירת הים
אוכל נפש
פסח דורות

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שכדאי לבחור למגזין את הנושא:
"בנים".

חג הפסח הוא חג של חינוך, של מסורת, של הנחלת ערכים.
הרבה ממה שאנחנו עושים זה "כדי שישאלו התינוקות"
והרבה מהמנהגים הם עניין של מסורת מאב לבן.
יש את העניין של "בנים אתם לה'" שאנחנו בפסח נבחרנו להיות עם סגולה,
פסח זה הביטוי המיוחד שלנו כבנים לה', כבנים לאבות הקדושים.
חוץ מזה, יש לנו את "כנגד ארבעה בנים"
ואני בטוחה שאם אמשיך לחשוב עוד שניה יעלו לי רעיונות נוספים.

מה נרוויח
שהעיתון יישא גם אופי חינוכי, מאמרים אקטואליים וספציפיים בחינוך, בהשקפה, בהנחלת ערכים, בהזדהות, בהתנהלות, בחיבור של עבר והווה...
יהיה לעיתון ערך מוסף מלבד סיפורים. חוט מקשר.
(זה יכול לעזור למפיק האלמוני גם בפניה משכנעת למפרסמים מסויימים...)

בקיצור,
זה הרעיון שלי ואשמח להשתתף במיזם, כמובן.

רק עוד נקודה אחת שלא הבנתי-
עד מוצאי שבת צריך כבר להגיש את החומר כתוב?
או מספיק לכתוב את הרעיון וסינופסיס בסיסי?
כי אם צריך כבר לכתוב אז יאלה היום מחליטים על הנושא!

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
יהיה איזשהו ערך עדיף למגזין על פני המתחרים הקיימים?
המגזין הזה לא בא להתחרות עם העיתונים הקיימים. אפשר לומר שהוא מוסיף על החומר שהיה עד היום. זהו קונספט חדש של מגזין שבא מתוך פרוג, בהפקת היוצרים של פרוג. הערך המוסף הוא כמובן שבעז"ה לא יהיו בו כתבות ממומנות סמויות, שזה בד"כ מה שהניע את האשכולות מסוג מה שצרפו כאן למעלה.

זה הרעיון שלי ואשמח להשתתף במיזם, כמובן.
רעיון נפלא!
נשמח לשמוע האם כותבים נוספים מתחברים לרעיון.
אפשר גם כן לקחת את הנושא לחלק אחד מהמגזין ולא לנושא הכללי (אם זה מגביל מדי), כמו שיש בד"כ מושג של פרויקט מיוחד בנושא שקשור לחג.

עורכת התוכן, הלשון וההגהה תהיה הניקית @ליאורהA,
שמחה להשתתף במיזם הזה!

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וואו! כמה שאלות:
אם אני מחליט לכתוב, זה יהיה על בסיס קבוע - אם יצאו מגזינים נוספים, או שאפשר להשתתף על פי בחירה אישית?
מה כותבים? טור, דעה? סיפור לפסח? הגיג?

M . A

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
.

נערך לאחרונה ב:

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אם אני מחליט לכתוב, זה יהיה על בסיס קבוע - אם יצאו מגזינים נוספים, או שאפשר להשתתף על פי בחירה אישית?
אני מניחה שאין צורך להתחייב לגיליונות הבאים, בפרט שאנחנו לא יודעים אם ומתי הם יצאו.
מה כותבים? טור, דעה? סיפור לפסח? הגיג?
מה שרוצים, הכל יתקבל בברכה כל עוד מדובר בחומר מקצועי.
אפשר לעיין כאן, יש כמה רעיונות נחמדים.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לדעתי, למען הגיוון, צריך לעשות משהו חדשני.

כבר התפרסמו בעבר סיפורים של כמה סופרים יחד, והמפורסם שבהם הספר 'מסומן'.

אבל פרוייקט של 10 סופרים יחד? זה עוד לא ראיתי.

סיפור או דיאלוג, שכל כותב מוסיף בו חלק.

לצורך הביצוע דרוש פלטפורמה נעולה לציבור, שבהם המשתתתפים יוכלו להציע רעיון, לבנות את הקונספט, ולכתוב את היצירה.

אני בפנים!

יש עוד מישהו?

@מ. י. פרצמן יכולה לארגן לנו קהילה סגורה לנושא זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה