דרוש מידע מידע בנושא עזיבת עבודה

רכבת הרים

משתמש מקצוען
אבל אם זה רכיב שהוגדר מראש כרכיב פיצויים, אז הוא פשוט לא שייך לפנסיה העתידית.
אז מה אם טכנית זה באותה קופה?

כלומר ברור שברמה המעשית אם לא נמשוך את הפיצויים הפנסיה תהיה גבוהה יותר, אבל המטרה המקורית של ההפרשה לפיצויים היא שונה.
בוודאי שפיצויים הם חלק מהפנסיה. חלק חשוב מאד.
תכלס אם אפשר לא למשוך אותם, עדיף, זה ברור, אז מה משנה המטרה?
יש אופציה ליעד אותם לרצף קיצבה ולקבל את הכספים כחלק ממנה.

אחת צפונית

משתמש מקצוען
אין קשר.
סעיף 14 חל גם על הפרשה של 6% בלבד,
כך שאם היא מתפטרת ולא מפוטרת היא נשארת עם מה שיש לה.
סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים קובע שההפרשות החודשיות שמעסיק מפריש לקופת פיצויים או לקופת תגמולים הן במקום פיצויי הפיטורים וכי המעסיק פטור מהשלמת פיצויים בגין תוספות שכר במהלך תקופת העבודה

החל משנת 2008 סעיף 14 חל באופן אוטומטי על ההפרשות שהמעסיק חייב להפריש לפיצויי פיטורים בהתאם לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני. קודם חל הסעיף רק אם הוסכם על כך בהסכם קיבוצי או שניתן אישור משר העבודה

ההפרשות יהוו תחליף למלוא סכום הפיצויים רק אם המעסיק הפריש מדי חודש לקופת הפיצויים 8.33% משכר העובד. אם המעסיק הפריש פחות, עליו לשלם לעובד השלמת פיצויי פיטורים בסיום יחסי העבודה

החלת ההסדר מאפשרת לעובד לקבל את הפיצויים שנצברו לזכותו בקופה, גם אם אינו זכאי לפיצויי פיטורים בסוף תקופת העבודה ובכפוף להגבלות על מועד משיכת הכספים מתוך הקופה

רכבת הרים

משתמש מקצוען
סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים קובע שההפרשות החודשיות שמעסיק מפריש לקופת פיצויים או לקופת תגמולים הן במקום פיצויי הפיטורים וכי המעסיק פטור מהשלמת פיצויים בגין תוספות שכר במהלך תקופת העבודה

החל משנת 2008 סעיף 14 חל באופן אוטומטי על ההפרשות שהמעסיק חייב להפריש לפיצויי פיטורים בהתאם לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני. קודם חל הסעיף רק אם הוסכם על כך בהסכם קיבוצי או שניתן אישור משר העבודה

ההפרשות יהוו תחליף למלוא סכום הפיצויים רק אם המעסיק הפריש מדי חודש לקופת הפיצויים 8.33% משכר העובד. אם המעסיק הפריש פחות, עליו לשלם לעובד השלמת פיצויי פיטורים בסיום יחסי העבודה

החלת ההסדר מאפשרת לעובד לקבל את הפיצויים שנצברו לזכותו בקופה, גם אם אינו זכאי לפיצויי פיטורים בסוף תקופת העבודה ובכפוף להגבלות על מועד משיכת הכספים מתוך הקופה
מה את באה להראות לי?

shani123

משתמש מקצוען
אסביר את מה שרשמו מעלי:
המעסיק מפקיד כל חודש 6.5% לקופת הפנסיה + 6% לקופת הפיצויים (+העובד מפריש 6% לקופת הפנסיה)
סכום זה נצבר עבורך ואינו חוזר למעסיק בשום מקרה.

בעת פיטורים או התפטרות - העובד יכול למשוך את הכספים שהופקדו לקופת הפיצויים
אך לא מומלץ
הכסף שהופקד שם מוסיף ריביות (והשקעה) מידי חודש עד גיל הפנסיה וחבל להוציא אותו. (רק אם ממש חייבים ואין שום דרך להסתדר בלעדיו)

השלמת פיצויים
- בעת פיטורים / התפטרות בדין מפוטר - נדרש המעסיק להשלים לפיצויים בקופה - עד לסך 8.33% מהשכר.
כלומר, העובד זכאי לסכום פיצויים בשווי 2.33% מהשכר החודשי *מס' שנות הוותק
לדוג' שכר חודשי: 5000, וותק: 3 שנים - שווי השלמת הפיצויים הינו: 350 ש"ח בלבד.
מסקנה: לא מדובר במליונים...

הערה כללית למפוטרת / מתפטרת
1) זה הזמן לבדוק שכל הכספים הופקדו כנדרש בקופת הפנסיה שלך.
חשוב לעקוב על הענין מידי פעם, ולא לגלות שהמעסיק שכח/ טעה וכו'
2) זה הזמן לבדוק השלמת תשלום זכויות נוספות: פדיון ימי חופשה, השלמת דמי הבראה וכו'
3) דמי אבטלה - למתפטרת ישולמו רק לאחר תקופת המתנה של 90 ימים.

על כל הזכויות האלו ואחרות, אפשר ורצוי לקרוא באתר כל זכות

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בקשר לאבטלה, מכיון שאת מתפטרת ולא מפוטרת תוכלי להתחיל לקבל אבטלה רק לאחר 90 יום.
ובאמת הפיצויים לא רלונטים כי את לא מתפטרת לצורך טיפול בילד.
בהצלחה!
האם התפטרות לצורך טיפול בילד מאפשרת לחתום אבטלה מיד [כמו פיטורין] ?

אילה ש. אש

משתמש רשום
בעת פיטורים / התפטרות בדין מפוטר - נדרש המעסיק להשלים לפיצויים בקופה - עד לסך 8.33% מהשכר.
כלומר, העובד זכאי לסכום פיצויים בשווי 2.33% מהשכר החודשי *מס' שנות הוותק
לדוג' שכר חודשי: 5000, וותק: 3 שנים - שווי השלמת הפיצויים הינו: 350 ש"ח בלבד.
מסקנה: לא מדובר במליונים...
יש לך פה טעות.. 350 ש"ח ההשלמה לפיצויים זה ל-3 חודשים לא ל-3 שנים,
הטעות שלך היא שמקבלים 2.33% מסך המשכורות, מכיוון שהפיצויים זה משכורת לשנה, ז"א בחודשי 8.33%( נחלק 100% משכורת ל-12 חודשים נגיע לכך שצריך לשלם כל חודש 8.33%) והחובה החוקית היא 6% בחודש אז ההשלמה היא 2.33% לכל חודש.
השלמת פיצויים ל-3 שנים בשכר של 5000 שח הינה4200 ש"ח סכום נכבד למדי שלא כ"כ מהר מותרים עליו.
מקווה שההסבר הובן.

skl

משתמש פעיל
תיצרי קשר עם שיל שירות יעוץ לאזרח.
הם וודאי יוכלו לעזור לך ולומר לך את החוק.
(יושבים שם כמובן גברים/נשים מרדיות שעונות לקו)

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בהרבה מהמוסדות מפרישים מראש את ה-8.33
כדי שלא יפלו עליהם הוצאות פיטורים

גאונית

משתמש צעיר
לענין אבטלה
אם את מוכיחה שהתפטרת בגלל שעות עבודה לא מתאימות או משמרות יש סיכוי שאין שלילה ל3 חודשים
בכל אופן, עד שתקבלי תשובה להתיצב בלשכה ליתר ביטחון

r&k

משתמש רשום
אני קופצת על האשכול ואשמח להתייעץ פה לגבי
אני עזבתי עבודה 7 חודשים אחרי הלידה משום שלא נתנו לי זמן לשאוב וכמעט איבדתי את ההנקה וכמה שניסיתי לבוא לקראתם ושנגיע לאיזשהו הבנה זה לא הלך הודעתי להם שאני מתפטרת עקב טיפול בילד ששאלתי אם לכתוב את זה במכתב התפטרות אמרו לי שלא צריך יביאו לי את הפיצויים שמגיעים לי,
יש לי בנוסף הקלטה שאני מדברת איתם שאני אומרת להם שאני מתפטרת בעקבות טיפול בילד ושאם יבואו לקראתי אישאר אך לא היה עם מי לדבר.
עבר מאז כבר מעל חצי שנה ולא קיבלתי שקל שאני מנסה לדבר איתם מנפנפים אותי
יש מה לעשות עם זה או להתייאש וזהו
(מיד אח"כ התחלתי עבודה חדשה ששם אכן התחשבו בי ונתנו לי את הזמן שהייתי צריכה)

shani123

משתמש מקצוען
אני עזבתי עבודה 7 חודשים אחרי הלידה משום שלא נתנו לי זמן לשאוב וכמעט איבדתי את ההנקה וכמה שניסיתי לבוא לקראתם ושנגיע לאיזשהו הבנה זה לא הלך הודעתי להם שאני מתפטרת עקב טיפול בילד ששאלתי אם לכתוב את זה במכתב התפטרות אמרו לי שלא צריך יביאו לי את הפיצויים שמגיעים לי,
יש לי בנוסף הקלטה שאני מדברת איתם שאני אומרת להם שאני מתפטרת בעקבות טיפול בילד ושאם יבואו לקראתי אישאר אך לא היה עם מי לדבר.
תפני לשי"ל בעיר מגורייך
יעזרו לך לפנות בצורה מסודרת למעסיק עם פרוט כל הזכויות המגיעות לך

מה יש

משתמש מקצוען
בלת"ק
יש 2 זכויות לאם לאחר לידה למתפטרת בדין מפוטרת:
משיכת פיצויים- שבאמת לא כל כך מומלץ, והשלמה לפיצויים מלאים. הראשון זה ענין שלך, השני זה ענין של המעסיק אם ירצה לבוא לקראתך קצת...
השני זה ענין האבטלה- אם התפטרת לצורך גידול בילד זה מקנה לך אבטלה מיידית בלי המתנה. וכאן בדר"כ המעסיק יסכים לאשר מכתב חדש שתוציאי עכשיו עם שינויי הפרטים הנצרכים (לא נכנסתי לסוגיית הגזל מבט"ל)

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כמדומני שהחוק מחייב התפטרות במכתב.
אבל אם תפנו לבי"ד לעבודה, מן הסתם שתזכו.

ושוב, אם המעסיק הפריש 8.33 אז זה לא באמת משנה אם פוטרת או התפטרת ומה הסיבה.
ואם הוא הפריש רק 6 אחוז זה מאוד משנה.

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חוקית,
מקבלים פיצויים רק אם התפטרת לצורך טיפול בילד
ואם את מחפשת עבודה אחרת- פיצויים לא רלוונטי מבחינה חוקית
אבל כן אפשר לחתום אבטלה.
לא רלוונטי ולא נכון
כל מתפטרת לאחר לידה יכולה להתפטר לצורך טיפול בילד
גם היא מצאה עבודה אחרת באותו חודש

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא רלוונטי ולא נכון
כל מתפטרת לאחר לידה יכולה להתפטר לצורך טיפול בילד
גם היא מצאה עבודה אחרת באותו חודש
הכול אפשרי. אני ציטטתי את לשון החוק.
אדרבה, תביאו ציטוט שמה שאתם אומרים חוקי.

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בלת"ק
יש 2 זכויות לאם לאחר לידה למתפטרת בדין מפוטרת:
משיכת פיצויים- שבאמת לא כל כך מומלץ, והשלמה לפיצויים מלאים. הראשון זה ענין שלך, השני זה ענין של המעסיק אם ירצה לבוא לקראתך קצת...
השני זה ענין האבטלה- אם התפטרת לצורך גידול בילד זה מקנה לך אבטלה מיידית בלי המתנה. וכאן בדר"כ המעסיק יסכים לאשר מכתב חדש שתוציאי עכשיו עם שינויי הפרטים הנצרכים (לא נכנסתי לסוגיית הגזל מבט"ל)
לא נכון.
התפטרות לצורך טיפול בילד לא מזכה באבטלה עפ"י חוק.
אבטלה מקבלים רק כאשר מחפשים עבודה.
אם היא תגיד ללשכת התעסוקה שהתפטרה לצורך טיפול בילד,
יפתחו עליה עשר עיניים וישאלו- " אז מה את עושה כאן????????"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה