בריאות מטרנה

Ayala12345

משתמש מקצוען
אז אח שלי התינוק
לא קיבל חיסון
ילד רגוע מאוד מגיל 0
ובשבועיים האחרונים לא מפסיק לשלשל ולבכות ולצרוח ולנדנד
חשבנו שזה אוזנים הבאנו לו טיפות וזה לא עזר
ואתמול בלילה הפסקנו עם המטרנה
והיום בבוקר ילד חדש לא משלשל לא בוכה ילדרגוע כמו תמיד

בני. ו

משתמש חדש
אני בהלם!!
בדיוק בערב סוכות קניתי 4 חבילות של אקסטרה קאר שלב 2 שיספיק מצידי עד חודש חשוון והתינוק בן 8 חודשים שתזונתו העיקרית היא מטרנה ,מאז פשוט לא רוצה, הגעתי למצב שמנסה ממש לתת לו שוב ושוב ולא רוצה!!!! (ותמיד אהב)היה נשמע לי תמוה ואני כבר שבוע בתהייה מה קורה פה.התחלתי להריח את המטרנה אולי משהו לא תקין אך לא הבנתי.
עכשיו קיבלתי את התשובה ללא כל ספק!!
השאלה מה אני עושה עם המידע הזה.....
בנוסף הוא גם חלש ושברירי והרגיש לא טוב בימים האחרונים כולל חום גבוה, ושלשל 3 פעמים.
אגב הכנתי לו תה הוא בלע את זה בשניות.מוזר,יתכן שגם הטעם במטרנה הנ"ל פגום??
מומלץ להתלונן לחברה,
ולדווח למשרד הבריאות כדאי שמשרד הבריאות יבדקו לעומק, ולהוציא אזהרה גם לאנשים שלא נמצאים פה בפרוג ולא יודעים מה קרה לתינוק שלהם

saralulu

משתמש מקצוען
בקבוצה של הילדים שלי בני שנה היה את הוירוס הזה ואחד מהבנים שלי אושפז עקב התייבשות אבל גם אלו שלא צורכים מטרנה נדבקו בוירוס.

עץ חיים

משתמש רשום
לא יאומן!
אנחנו גם למעלה משבועיים בסיפור הזה.
מטרנה שלב 2. הקאות בלתי פוסקות ושלשולים, עצבנות, אי שקט וחוסר שינה. הילד על הידיים כל הזמן.
רופאת הילדים בקופה אמרה שיש תופעות דומות אצל תינוקות בכל הארץ וכנראה וירוס הפנתה בכל זאת לבדיקות כלליות וכן לבדיקת אלרגיה לחלב.
בעקבות אנשים שהפנו את תשומת ליבנו עברנו אתמול לסימילאק. הילד חוזר לעצמו וההקאות פסקו.

דפה

משתמש מקצוען
אני בלי מטרנה סימילאק צמחי שבועיים של שישולים והקאות גם לשאר הילדים
כנ"ל אצל אחיינים שלי - 3משפחות שלא אוכלות מטרנה
יש כנראה גם ווירוסים..
אולי נדבקו מהחברים שלהם שכן אוכלים מטרנה?!:unsure:

מנטור

משתמש פעיל
הבת שלי בת 11 חודש אושפזה בבית החולים לאחר חום הקאות שילשולים והתייבשות חשבנו שזה ה"מטרנה" שהיא צורכת ,ושם גילו שהיא נדבקה בוירוס בשם רוטה שמסתובב כעת אצל הרבה תינוקות ,
חשוב לציין שמקבלים חיסון דרך הפה בטיפת חלב לוירוס הנ"ל וגם היא קיבלה ,אך משום מה כרגע זה לא הועיל ואולי היה בעיה בחיסון ...

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
התינוק שלנו לא הולך למעון ,והאחים הגדולים מרגישים ב"ה מצויין.
כך שאין לו ממי להדבק,
מלבד זאת היינו כמה פעמים אצל הרופא והוא לא מצא סיבה לשלשולים ולעצבנות
הקטן שלי חלה בקורונה והדביק את כל המשפחה למרות שאינו הולך למעון.
אגב, צורך מטרנה שלב 2, בתאבון רב יותר מבעבר, אולי הזיהום יותר טעים, לאיודעת.

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בהלם!!
בדיוק בערב סוכות קניתי 4 חבילות של אקסטרה קאר שלב 2 שיספיק מצידי עד חודש חשוון והתינוק בן 8 חודשים שתזונתו העיקרית היא מטרנה ,מאז פשוט לא רוצה, הגעתי למצב שמנסה ממש לתת לו שוב ושוב ולא רוצה!!!! (ותמיד אהב)היה נשמע לי תמוה ואני כבר שבוע בתהייה מה קורה פה.התחלתי להריח את המטרנה אולי משהו לא תקין אך לא הבנתי.
עכשיו קיבלתי את התשובה ללא כל ספק!!
השאלה מה אני עושה עם המידע הזה.....
בנוסף הוא גם חלש ושברירי והרגיש לא טוב בימים האחרונים כולל חום גבוה, ושלשל 3 פעמים.
אגב הכנתי לו תה הוא בלע את זה בשניות.מוזר,יתכן שגם הטעם במטרנה הנ"ל פגום??
יכול להיות שמרגישים משהו בטעם?
אני נתתי לבת שלי פעם ב מטרנה טוגו, לפני תקופה החלטתי לקנות קופסא גדולה שלב 2 כדי להקל מעלי קצת מההנקה ומאז היא לא מוכנה לגעת במטרנה, הקופסא כמעט ריקה אבל אולי 2 בקבוקים היא אכלה מזה, השאר נזרק לפח...
לא הבנתי איך בגיל שנה פתאום לא אוהבים משהו שאכלו לפעמים (פעם בשבוע/שבועיים)

saralulu

משתמש מקצוען
לא יאומן!
אנחנו גם למעלה משבועיים בסיפור הזה.
מטרנה שלב 2. הקאות בלתי פוסקות ושלשולים, עצבנות, אי שקט וחוסר שינה. הילד על הידיים כל הזמן.
רופאת הילדים בקופה אמרה שיש תופעות דומות אצל תינוקות בכל הארץ וכנראה וירוס הפנתה בכל זאת לבדיקות כלליות וכן לבדיקת אלרגיה לחלב.
בעקבות אנשים שהפנו את תשומת ליבנו עברנו אתמול לסימילאק. הילד חוזר לעצמו וההקאות פסקו.
זה באמת וירוס שמשתותלל בכל הארץ כי רוב הילדים שהגיעו למחלקת הילדים הגיעו בגלל הוירוס הזה.
ותינוקת שהיתה איתנו בחדר בכלל צרכה סימילאק ולא מטרנה.
השאלה אם זה הוירוס שמשתולל או המטרנה, בכל מצב הילדים שלי לא הפסיקו לצרוך מטרנה למעט פעמים שהיו חוסרים וקנינו סימילאק וגם במטרנה טוב להם כל הסוגים כך שלפעמים זה היה אקסטרה קייר ולפעמים רגיל וכרגע שלב 1 רגיל כי אין 2....

saralulu

משתמש מקצוען
הבת שלי בת 11 חודש אושפזה בבית החולים לאחר חום הקאות שילשולים והתייבשות חשבנו שזה ה"מטרנה" שהיא צורכת ,ושם גילו שהיא נדבקה בוירוס בשם רוטה שמסתובב כעת אצל הרבה תינוקות ,
חשוב לציין שמקבלים חיסון דרך הפה בטיפת חלב לוירוס הנ"ל וגם היא קיבלה ,אך משום מה כרגע זה לא הועיל ואולי היה בעיה בחיסון ...
כמו שכתבתי זה באמת וירוס שמשתולל! אצל הילדים שלי אנחנו ב״ה אחרי בתקווה שהם לא ידבקו שוב אחרי החגים כנפגשים עם ילדים אחרים... מאמינה שגם בביה״ח שבו היא אושפזה נתקלת בסיפורים דומים אצל ילדים אחרים.
מה שאני יכולה לעודד שבסוף זה נגמר...
אנחנו בחסדי ה׳ השתחררנו די מהר כשבחדר בו שהינו נשארו תינוקות שעדיין סבלו מהתופעות הלא נעימות של הוירוס.

רוצה להוסיף

משתמש צעיר
ידוע באיזה שלב של מטרנה מדובר???????????
גם התינוקי שלי משלשל בלי סוף מיום שבת. מטרנה מהדרין שלב 2.. כבר ידוע משהו בעניין? ולמי לפנות? החלפתי למטרנה צמחית בינתיים, שיש לי בבית כבר מספר חודשים וטרם נפתחה. ז"א שאין חשש לזיהום במטרנה הזו- אם ישנו - כמו בחלבית

אסתיס

משתמש מקצוען
image.png

נערך לאחרונה ב:

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה עם הדייסה של מטרנה?

@YB@

משתמש פעיל
@דוכסטטוס
אמנם כתבת
אבל בכל זאת...
תשמעו סיפור: מסופקני אם הוא היה אבל בכל זאת הוא יפה... אגב, הוא מסופר על הרבה רבנים....
פעם ר' אריה לוין ראה ילד קטן שנפל ברחוב וקיבל איזה מכה ביד ויצא לו קצת דם מיד... מיד ר' אריה רץ אליו הרים אותו בשתי ידיו ורץ איתו לכיון המרפאה.
אישה זקנה שישבה שחצר ביתה וראתה את כל המתרחש חסה על כבודו של ר' אריה והחלה לצעוק לעברו: "ר' אריה עזוב זה שום דבר... בסך הכול מכה קטנה לא צריך לעשות סיפור"....
אבל ר' אריה מתעלם וממשיך לרוץ....
היא צועקת ור' אריה רץץ...
והנה ר' אריה חולף על פניה - ופתאום היא מבחינה שהילד שנפל ונחבל הוא לא אחר מאשר.... אברימ'ל הנכד הקטן שלה....
ומה היא לא עושה אם לא לצעוק בקול גדול.... "ר' אריה יותר מהר נו... הילד סובל"....

גם אם הסיפור לא היה המסר שלו ברור:
כל עוד אצלנו המצב בסדר כולם הוזים ולכל האימהות יש חששות טיפשיים כמו שכתב כאן אחד ה"חכמים" קודם, אבל - חלילה שלא יקרה לאף אחד - כזה יקרה לאחד מהקרובים של אותו זועק את זעקת מטרנה - הזמירות ככול הנראה ישתנו....

ושוב שלא יקרה לאף אחד חלילה....

עריכה: התלבטתי הרבה אם להגיב כאן בכלל - אבל בסוף לא הצלחתי להתאפק ואחרי כמה תגובות - איך נאמר - פחות עדינות... נזכרתי בסיפור הזה וזו התגובה הכי עדינה שהייתי יכול להגיב....
חבל.... כבר היו כמה הודעות מהסגנון הנ"ל והלאה.. ונמחקו ע"י ההנהלה. וכמובן שטוב שכך!

אה... שכחתי.... שמחתי לעזור... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה