מטבח חדש - התייעצות

גשר המיתרים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בהמשך לאשכול הזה
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1649567

מצ"ב תרשים של קומה א' של הדירה. (בתרשים רואים את התכנון המקורי של החברה)

אני רוצה לשנות את מיקום המטבח:
לפתוח פתח בין המטבח למחסן
בחדר של המטבח המשורטט לעשות פינת אוכל (ואולי גם מטבח פסח מוסתר)
ובחלק של המחסן להכניס את השיש והכיורים, הארונות, המקרר והתנור וכו'.

מה שאני רוצה להרוויח בזה:
שהחלק של הבישולים הוא פנימי יותר וגדול יותר.
שיש מקום ברווח למשפחה גדולה לשבת ולאכול באמצע השבוע.

אשמח לחוות דעתכם...
מה אתם אומרים, זה הגיוני? זה מומלץ ככה?

קבצים מצורפים

• קומה א.PNG
    KB 73.8 · צפיות: 22

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון נשמע הגיוני, לא יודעת אמנם מה גודל הדירה כולה, אבל באמת המטבח מעט קטן ביחס לסלון,
את יכולה לחשוב על אופציה של השארת חלק קטן למחסן וחלק גדול למטבח, וכך להרוויח מכל הכיוונים, השאלה היא מה גובה המחסן, בד"כ זה 2.20 מ', תבדקי אם גם כאן, ואם כן- מה יש מעל / מתחת לרצפה / תקרה, לפעמים רק סוגרים בגבס כי חוקית מחסן לא יכול להיות גבוה יותר.

גשר המיתרים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י revrut;1649715:
הרעיון נשמע הגיוני, לא יודעת אמנם מה גודל הדירה כולה, אבל באמת המטבח מעט קטן ביחס לסלון,
את יכולה לחשוב על אופציה של השארת חלק קטן למחסן וחלק גדול למטבח, וכך להרוויח מכל הכיוונים, השאלה היא מה גובה המחסן, בד"כ זה 2.20 מ', תבדקי אם גם כאן, ואם כן- מה יש מעל / מתחת לרצפה / תקרה, לפעמים רק סוגרים בגבס כי חוקית מחסן לא יכול להיות גבוה יותר.

תודה על התגובה!!

אכן הגובה הוא 2.20 מ'. וכרגע אני לא יודעת פרטים על התקרה.
לא אכפת לי לוותר לגמרי על המחסן, כי יש לי עוד חלל ברעפים למעלה. וגם חצר ענקית מאחורה...
מעל המחסן יש חדר שינה.

זה לא הגיוני לגמרי מטבח בגובה 2.2 ?
כל הדירה היא בגובה 2.7 מ'

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא כ"כ נעים כזה גובה,
2.7 מ' זה גובה יפה מאד, ו-50 הס"מ של ההפרש מאד משמעותיים.
אבל תנסי לברר כך: אם הכניסה למחסן, ז"א ריצפת המחסן היא בגובה מפלס הדירה- יתכן וגובה התקרה הוא גובה רגיל כמו בבית עצמו ורק יוצרים איזושהי הנמכה,
ואם הכניסה גבוהה מהכניסה לבית- אז זה יותר מורכב כי גם לא תוכלו לצרף כך את השטח אלא רק ע"י חפירה ברצפה לקבלת מפלס רצפה אחיד, וממילא תקבלו גם את מלוא הגובה.

ניקול

משתמש מקצוען
אני חוששת שאין בכלל אפשרות לפרוץ לכיוון המחסן
בגלל שהקירות שסובבים את המטבח תומכים בקירות הממד שבקומה מעל.
יש צורך ב70% קירות לפחות. ותשימי לב שכבר 'ויתרו' על הקיר שמפריד בין המטבח לסלון שלא עשוי מבטון מזוין, מה גם שהתכנית בוודאי כבר אושרה בהג"א, כך שאין מצב לתכנן שם פתח!!

גשר המיתרים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ניקול;1651767:
אני חוששת שאין בכלל אפשרות לפרוץ לכיוון המחסן
בגלל שהקירות שסובבים את המטבח תומכים בקירות הממד שבקומה מעל.
יש צורך ב70% קירות לפחות. ותשימי לב שכבר 'ויתרו' על הקיר שמפריד בין המטבח לסלון שלא עשוי מבטון מזוין, מה גם שהתכנית בוודאי כבר אושרה בהג"א, כך שאין מצב לתכנן שם פתח!!

ואחרי טופס 4 - גם נראה לך שלא תהיה אפשרות?

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ההערה של ניקול צוקדת בהחלט,
זהו אכן קיר יסוד של ממ"ד ולא תיהיה אפשרות להורידו.
רק עכשיו ראיתי את 2 התכניות אחת ליד השניה.

אבל בכלל- התכניות המקוריות של הקבלן טובות מאד, לא רואה טעם להתחיל ולהפוך/ לשנות משמעותית וע"י כך להכנס להוצאות בלתי נגמרות, יש תכנון טוב, נוח ופרקטי- תשארו איתו (כמובן שתמיד יש נק' מסוימות שלכם מתאימות בצורה אחרת)

ניקול

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גשר המיתרים;1651799:
ואחרי טופס 4 - גם נראה לך שלא תהיה אפשרות?
גם אחרי טופס 4-
1. לא הייתי לוקחת את הסיכון הזה. לא סתם קבעו 70% מתחת לממד ולא פחות.
2. עלות יקרה מאד - זה בטון מזוין
3. לא ברור מה מפלס הרצפה של המחסן. מאד הגיוני שהרצפה גבוהה ב50 ס"מ מרצפת הבית

וכמו שכבר כתבה רותי- התכנית נראית מצוינת
גם אני לא רוה שום סיבה לשנות אותה
אולי רק לרעיון שרותי נתנה להעביר את יחידת ההורים לחדר שליד המדרגות, ולפצל את החדר הגדול ל2.

בנוסף, הייתי שוקלת להזיז את הדלת של שירותי האורחים ימינה כדי שהם לא יהיו ממש מול פתח המסדרון.

אולי מעניין אותך גם...