מחשב מק חדש - - -

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני מעוניינת לקנות מקינטוש - - -

אשמח לשמוע המלצות,
מקומות שניתן לקנות ביותר זול,
או כל מידע רלוונטי אחר - - -

תודה מראש - - -

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אין לי מה להגיד
אז בחרתי לאחל בהצלחה----
ומה עם המחשב הישן, מוכרת?
א"כ תעשי לי איזה דיל.

bris

משתמש סופר מקצוען
מק בזול ?

במילה אחת "חו"ל"
בשתי מילים "ארצות הברית"
או שמא "לא בישראל" ?

zotrix

משתמש רשום
למה מק

אולי אני קצת בור
אבל מה הסיבה לרכוש כיום מק
האם רק בגלל היופי של OS באמת אין לי מה לומר
אבל אם בגלל מהירות עבודה וכו' יש היום מחשבי PC שלא נופלים כלל ממהירות הביצועים של המק
והמחיר קצת יותר זול...
המעבדים של שניהם הם זהים וגם הזיכרונות כרטיסי המסך וכו'
אני אישית מכיר כמה סטודיו (ברבים לא יודע איך אומרים את זה:))

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אפשר להתקין על PC OS עם קצת ידע...

zotrix

משתמש רשום
זה מעניין..

אולי תוכל להחכים אותנו.
על XP במק כל אחד שמע
אבל הפוך זה חידוש
נשמח לשמוע...

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני ראיתי את זה עובד. כשאני אחכים אני יחכים.

דבר אחד שאני יודע הוא: יש כמובן מגבלות רבות בדרך אל הנוצץ, ואין תמיכת דרייברים בכל הלוחות. מדובר בקומבינה, כמה צרות זה עושה - אין לי מושג.
אבל, ייתכן שזה גם עובד וגם נוצץ. אבדוק.

בתור התחלה: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3126618,00.html

zotrix

משתמש רשום
זה רק באמולציה, לא?

כך נראה במבט מלמעלה ולא בוט ישיר לOS אני צודק?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכון, אבל אני מתכוון לדבר האמיתי. תמתינו, אולי אמצא ואולי לא. מה שברור - אני ראיתי מצב BOOT אמיתי.

bris

משתמש סופר מקצוען
זה עובד ככה-ככה. בתור נסיון זה נחמד, אבל לא בתור עבודה מסודרת.
מדובר על חומרה די חדשה איך שלא יהיה (מעבד SSE3 וכרטיס 945 או משהוא דומה).

הנה החומר (לקוראי אנגלית ) http://www.osx86project.org/

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אז ככה - - -
למה דווקא מק?

אני לא הולכת לשכנע אפאחד לקנות מק,
אבל אני צריכה לקנות מחשב נוסף לסטודיו, שיש בו כבר 4 מקים - - -
אני יודעת שהרוב פה עובד על פיסי,

אבל בכל זאת,
אם יש למישו דיעה / עיצה / רעיון
איפה אפשר להשיג במחיר זול יותר מהשוק
(חו"ל למשל, כמו שכתבו כאן)

וגם איזה חומרה טוב לקנות.

אשמח לתשובות - - -

אישאשכולות

משתמש צעיר
אין מצב למקינטוש על PC. אין. כי העוצמה של מקינטוש (מקינטוש - הכח להיות הכי. זה הסלוגן שלהם, משנת 1990 בערך) היא ההתאמה המושלמת בין החומרה והתוכנה. היציבות של המערכת באה לידי ביטוי רק במק. Originel!

נכון, יש דומה יש כמעט, אבל זה לא ממש!

bris

משתמש סופר מקצוען
סלח לי איש האשכולות, אבל חי ! חי!.

היה אולי עוד מקום להתווכח עד לפני שנתיים שהחומרה של אפל הייתה ייעודית, מעבדים של מוטורולה או יבמ ושבבים שלהם ג"כ. אבל מלפני שנתיים זה מחשבים מבוססי אינטל הכי סנדרטיים בעולם.

המעבדים הם כולם CORE DUO (רגילים לחלוטין) לוחות עם ערכת שבבים של אינטל 945 או סנטה רוזה (965) וכרטיסי מסך או משולבים של אינטל או NVIDIA כל שהוא. גם שאר החלקים סטנדרטיים לחלוטין, באופן עקרוני עם הביוס המתאים (דבר שקשה לעשות אותו כי הם נעלו אותו לשבב TPM על הלוח) אתה יכול ליצור תואם מק בפחות מחצי העלות ומערכת ההפעלה בכלל לא תדע שזה לא מחשב של מק (שוב זה לא פרקטי אם לא תפרוץ כמה קבצים בהתקנה כי הם יחפשו שבב TPM מיוחד על הלוח ובלי זה לא יסכימו להתקין).

שלא תבין לא נכון, אני חסיד גדול של מק, אבל אני לא רואה התאמה של מק לחומרה של אינטל הנוכחית יותר מאשר XP לחומרה הנ"ל. הטייגר היא מערכת הפעלה טובה ללא כל ספק עכ"פ (ללא בעיות העברית הקשות והמחסור בתוכנות).

אישאשכולות

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;79391:

סלחתי! קטן עלי!

אני אכן מכיר את המק' מתחילת דרכו (כמעט) אך רק עד השנים האחרונות. יש תחת ידי את המדבקה שלהם: מקינטוש. הכח להיות הכי!

ההכרות שלי היום מסתכמת, כשפה ושם אני פוגש מק. אין מה לעשות, הוא משדר אמינות. כל העבודה נראית חלקה יותר.

AR

משתמש רשום
יש לי חבר שיכול להתקין ולהתאים מק בצורה מושלמת לחומרת אינטל, יוצא הרבה יותר זול מאשר לקנות מק.

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לבלה בלה זה בטח כבר לא רלוונטי אבל למי שמעונין ברכישה כזו-
יש טכנאי אלוף במקינטוש, חרדי אמין ולא יקר, הוא מכיר ומתמצא במק יותר מהרבה אחרים.
הוא מתעסק עם תיקונים, קניה מכירה...
אריה הלחמי: 0545675577
מומלץ מנסיון של הרבה שנים.

ShimmyLev

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;79391:

היה אולי עוד מקום להתווכח עד לפני שנתיים שהחומרה של אפל הייתה ייעודית, מעבדים של מוטורולה או יבמ ושבבים שלהם ג"כ. אבל מלפני שנתיים זה מחשבים מבוססי אינטל הכי סנדרטיים בעולם.

המעבדים הם כולם CORE DUO (רגילים לחלוטין) לוחות עם ערכת שבבים של אינטל 945 או סנטה רוזה (965) וכרטיסי מסך או משולבים של אינטל או NVIDIA כל שהוא. גם שאר החלקים סטנדרטיים לחלוטין, באופן עקרוני עם הביוס המתאים (דבר שקשה לעשות אותו כי הם נעלו אותו לשבב TPM על הלוח) אתה יכול ליצור תואם מק בפחות מחצי העלות ומערכת ההפעלה בכלל לא תדע שזה לא מחשב של מק (שוב זה לא פרקטי אם לא תפרוץ כמה קבצים בהתקנה כי הם יחפשו שבב TPM מיוחד על הלוח ובלי זה לא יסכימו להתקין).

שלא תבין לא נכון, אני חסיד גדול של מק, אבל אני לא רואה התאמה של מק לחומרה של אינטל הנוכחית יותר מאשר XP לחומרה הנ"ל. הטייגר היא מערכת הפעלה טובה ללא כל ספק עכ"פ (ללא בעיות העברית הקשות והמחסור בתוכנות).

אם תרשה לי לחלוק עליך, אני אסביר את הרעיון.

נכון. החומרה היא אותה חומרה. אותם מעבדים. אותם קשיחים. אותם זכרונות. אבל ההבדל הקטן, ממש קטנטן- זה באינטגרציה... כי לקחת ערימת חלקים ולחבר ביניהם- זה נחמד. אבל לבדוק רכיב רכיב ולהתאימם אחד לשני בצורה מושלמת- זה הרעיון. וזה מה שהופך את מחשבי המק לטובים כ"כ (ואת כל מחשבי המותג. בעיקר בניידים)

אני משתמש במק כמה שנים. לא הרבה (קברתי G4 אחד בלבד...). אבל אני חושב שהמשפט הנכון ביותר הוא: Once you go Mac, you never go back

נילס

משתמש רשום
אני מוכרת מק ישן, G4, אם את מעוניינת, צרי קשר במייל, או באישי...

המביט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bla_bla_bl;78437:
אז ככה - - -
למה דווקא מק?

אני לא הולכת לשכנע אפאחד לקנות מק,
אבל אני צריכה לקנות מחשב נוסף לסטודיו, שיש בו כבר 4 מקים - - -
אני יודעת שהרוב פה עובד על פיסי,

אבל בכל זאת,
אם יש למישו דיעה / עיצה / רעיון
איפה אפשר להשיג במחיר זול יותר מהשוק
(חו"ל למשל, כמו שכתבו כאן)

וגם איזה חומרה טוב לקנות.

אשמח לתשובות - - -

מה עם מה שהאתר מוכר?

(עוד הנחה?:))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה