מחשבות של תינוק

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

אתה יודע שלמה...

כל הצילומים שלך זה עם פלאש שלפעמים ישיר כמו בומבה לפרצוף ולפעמים מהצד אבל עדיין שניהם זה חזק, מעצבן, ולא נעים לעין. כצילום למזמיני השמחה זה נחמד והיה משודרג ללא פלאש באור רך.

אבל כצילום לאדם שלא מכיר את התינוק - ואין לו רגשות כלפיו - וראה אינספור צילומי תינוקות צריך הרבה יותר כדי לרגש, ותאורה רכה זו התחלה מצויינת.

___

קח את זה כהערה בכיף... :)

שלמה

משתמש מקצוען
לוקח את הערתך בכיף.
לידיעתך, יש הבדל תהומי בין צילומי עתונות לצילומי אירועים.
צילום באולמות חשוכים שאנשים מסתירים לך את האור הקיים, פלש ישיר הוא מוצא של אין ברירה אבל חובה!

שלמה

משתמש מקצוען
תמונה נוספת מאותו מקום. שים לב שיש גב של "כסא של אליהו" שמסתיר את האור מצד אחד והמוהל מצד שני.
צד ימין עליון בהיר אך ניתן לתיקון.

קבצים מצורפים

• DSC_9119.jpg
    1.3 MB · צפיות: 7

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

זה ברור לי. אני גם מצלם אירועים. וגם אני משתמש בפלאש.
אבל צילום כזה לא אציג כצילום שהצלחתי לעשות בו משו מיוחד.

ובכל זאת, כבר נתקלתי בהרבה אירועים ואפשר לומר ברובם הגדול שאת התינוק כשאני מצלם לפני הברית ויש לי מרחב זמן אני מצלם ללא פלאש. תאמין לי, בונבוניירה :)

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעקב1;624582:
בס"ד

זה ברור לי. אני גם מצלם אירועים. וגם אני משתמש בפלאש.
אבל צילום כזה לא אציג כצילום שהצלחתי לעשות בו משו מיוחד.

ובכל זאת, כבר נתקלתי בהרבה אירועים ואפשר לומר ברובם הגדול שאת התינוק כשאני מצלם לפני הברית ויש לי מרחב זמן אני מצלם ללא פלאש. תאמין לי, בונבוניירה :)

אשריך!

נ.ב.
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=624504#post624504
זה בסדר?

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
פוזות מתוקות, לגבי הפלאש זה אכן בעייתי באולמות ובפרט שיש קהל סביב.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י nechama;624695:
פוזות מתוקות, לגבי הפלאש זה אכן בעייתי באולמות ובפרט שיש קהל סביב.

בעייתי? אז מה?
הם הצטלמו באולם לא בסטודיו.

ראיתם פעם עוגת יום הולדת מזינה מקמח מלא?
אראה לכם עוגת יום הולדת מלא קרמים ודובדבנים.
מעניין מה ימשוך יותר את העין.
לא כל תמונה חייבת להיות מקצועית.
כל תמונה צריכה להיראות יפה וברור.

מצחיק אותי כל פעם מחדש ההתייחסות לגבי פלש.
תמונה בנוייה על אור אבל תצא מוצלחת כשיש איכות האור המתבטא בסוג התאורה ובזוויתו.

כשנמצאים במקום שיש תאורה נכונה באולם, אז פלש ישיר, עלול להרוס את התמונה.
ולפעמים פלשים נוספים עלולים להיות מיותרים.
במקומות כאלו אפשר להרגיש "חופשי" לצלם באסא די גבוה. ולשמר את האווירה הקסומה שהייתה באולם.

במקומות שפשוט חסר אור או שמגיע מזווית לא נכונה, צילום ללא מקור אור נוסף (אם זה פלש שעל הצלמה "מוקפץ" או "מוגדל" וכו'). צילום רק בתנאי התאורה שיש באולם, תוצאתה יהיה כמו איזה ציור דרמטי שמקורו במוזיאון, אבל יגרום מפח נפש למשפחה שמקבלת את התמונות .

יעקב1

משתמש פעיל
נכתב ע"י שלמה;624705:
צילום רק בתנאי התאורה שיש באולם, תוצאתה יהיה כמו איזה ציור דרמטי שמקורו במוזיאון, אבל יגרום מפח נפש למשפחה שמקבלת את התמונות .

בס"ד

אוי, יותר טוב מזה אפילו אני לא הייתי יכול לומר.

לכן הצילום הזה טוב מאוד למשפחה. מאוד לא טוב למוזיאון.
עכשיו תחליט אתה. פה זה משפחה או מוזיאון?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לא אכניס עצמי בויכוח בין הרים גבוהים לגבי סוגית הפלאש. רק אוכל להביע את דעתי הצנועה כי הפוזה של התינוק הזעיר עם האצבע וההבעה המעמיקה, זו תפיסה מיוחדת המתאימה כל כך לכותרת המרתקת.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אמא הייתי מאוד שמחה בתמונות האלו, במיוחד בשניה. בעצם, יש כאן ויכוח עקרוני על אומנות הצילום: האם היא נועדה לשירות האדם, או שהיא עומדת בפני עצמה.

אולי מעניין אותך גם...